Jump to content

Moto Zajednica

MOTO SPORT VESTI --- 2015

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Nesto sam nacuo da hoce da vrate 2016. MotoGP na Imolu, da li je jos neko nesto cuo, ili je dezinformacija?

 

Imaš ovde neki info...  https://www.facebook.com/motogpimola?fref=ts

 

http://www.newsrimini.it/2015/03/il-motogp-saluta-misano-per-imola-la-regione-non-scarta-lidea-gnassi-vuole-chiarezza/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

 

Nesto sam nacuo da hoce da vrate 2016. MotoGP na Imolu, da li je jos neko nesto cuo, ili je dezinformacija?

 

Imaš ovde neki info...  https://www.facebook.com/motogpimola?fref=ts

 

http://www.newsrimini.it/2015/03/il-motogp-saluta-misano-per-imola-la-regione-non-scarta-lidea-gnassi-vuole-chiarezza/

 

Hvala 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

 

Prica o softveru koji ce sve ekipe morati da koriste, da ce biti dozvoljeno 7 agregata po sezoni i 22 litre goriva (fabricke ekipe koriste sad 5 agragata), min dozvoljena tezina ce biti 157 kg, (sad je cini mi se 158kg). 

OPEN ekipe ce sa odredjenim brojem pobeda ili podijum gubiri povlastice.

Jos o softveru: Timovi ce moci da menjaju jedinstveni softver, to jest da ga unapredjuju (ali svi mogu da koriste te dodatke posto je softver jedinstven i svi  ce ga koristiti) ali fabrika koja hoce da menja nesto na softveru (npr. Honda) snosi sve troskove menjanja i testiranja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Da zuba nije bio papuča sad bi svi peglali, mislio sam da je to precrtao ali kad je poceo sa tim tvitovima da bi opet vozio...ja mu sad ne bi dao za inat :) mada bi bio show pravi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Video kako se Rossi bekelji posle Losail-a pa zeli i on da bude deo show-a , a mozda ga pukla nostalgija sa Dukatija... rekla mu zena "Jel se secas kako sam ti drzala kisobran dok si bio ovako lepo crven?

"

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Yamaha je trazila od Rosija i Lorenca da ucestvuju na 8 sati Suzuke, sto su ovi navodno odbili. Medjutim, kako je objavljena vest da ce pomenutu trku za Hondu voziti, medju ostalima i Stoner, Yamaha INSISTIRA da fabricki vozaci moraju da je voze.

 

Ajd da vidimo sta ce biti i ceka li nas jos jedan duel Rosi-Stoner, koji ce se zavrsiti kao i ogromna vecina prethodnih, nadam se :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3239 postova
  • Lokacija: Debrc

Ala su nas prevarila obadvojica. citat iz 2009

 

"Ne brini se ti za Stonera  :) Rosiju je uzeo vec jednu titulu, uzece, fala Bogu jos neku, a sem toga, pred Rosijem je jos par sezona do kraja karijere, a Stoner je tek na pocetku. Ima vremena dovoljno da osvoj jos nekoliko titula"

 

http://www.autosport.com/news/report.php/id/118387

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

 

Ovako ???

 

Da, recimo tako. Da Stoner bude konkurentan i bori se za prvo mesto na skalameriji od motora na kojoj Rosi nije mogi da se sastavi. Da i pored toga sto vozi jedan od dva najsuperiornija motora u MotoGP-ju u to vreme mora da prepreci krivinu i prodje van staze jer ne zna da prodje kao Stoner, po asfaltu i po pravilima. Pri tom je potrebno i da mu sudije progledaju kroz prste zarad prodaje kacekta. Da sam Rosijev navijac, nikad ne bih postavio Laguna Secu iz 2008-me jer ta trka najbolje pokazuje ko je Stoner a ko je Rosi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ne znam bas kakva su pravila sto se tice automobila, pogledao sam malo i vidim da je zanardi sa dva tocka jos uvek na asfaltu.

 

Ali ovo...

 

valentino-rossi-compie-30-anni_84-586x42

 

... je diskvalifikacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7066 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

hehe, moze Stoner da prdi sta hoce, prvo neka osvoji 9 titula, pa da mu reci dobiju neku tezinu...a ovako je sve to sviranje qrcu :)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

hehe, moze Stoner da prdi sta hoce, prvo neka osvoji 9 titula, pa da mu reci dobiju neku tezinu...a ovako je sve to sviranje qrcu :)

 

Moguce, moguce.... Sta znam, mene je Stoner impresionirao jos od Qatara 2007-me. Ostalo je vise puta prepicana prica o protekcijama, privilegijama, plazenju i kreveljenju i prodaji kacketa sa jedne strane i superiornoj tehnici, cistoj brzini i ozbiljnosti sa druge strane. Broj titula zato i nije neki pokazatelj - Sena ima samo tri titule naspram gomile Sumaherovih ali Sumahera ogromna vecina ne smatra brzim vozacem. U periodu koji su zajedno proveli na stazama, blago cu se izraziti, Stoner nema bas iceg da se postidi u odnosu na Rosija. Ubedjen sam da to rosijevci znaju bolje od mene :) Otud i tolika antipatija prema papucaru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7066 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

 

hehe, moze Stoner da prdi sta hoce, prvo neka osvoji 9 titula, pa da mu reci dobiju neku tezinu...a ovako je sve to sviranje qrcu :)

 

Moguce, moguce.... Sta znam, mene je Stoner impresionirao jos od Qatara 2007-me. Ostalo je vise puta prepicana prica o protekcijama, privilegijama, plazenju i kreveljenju i prodaji kacketa sa jedne strane i superiornoj tehnici, cistoj brzini i ozbiljnosti sa druge strane. Broj titula zato i nije neki pokazatelj - Sena ima samo tri titule naspram gomile Sumaherovih ali Sumahera ogromna vecina ne smatra brzim vozacem. U periodu koji su zajedno proveli na stazama, blago cu se izraziti, Stoner nema bas iceg da se postidi u odnosu na Rosija. Ubedjen sam da to rosijevci znaju bolje od mene :) Otud i tolika antipatija prema papucaru.

 

 

Naprotiv, Stoner IMA cega da se postidi u odnosu na Rossija, jer, Stoner je bio 2x sampion na ISTOM motoru,

a za razliku od njega, Rossi je osvajao titule na RAZLICITIM motorima razlicitih timova

Aprilia 125ccm i 250ccm, Honda NSR 500ccm dvotaktnim masinama, pa zatim na Hondi V5 990ccm, pa na Yamahi 990-800-1000ccm redni 4 cilindra, i sta dalje reci o ovom fenomenalnom vozacu, koji je i dan danas u svojoj 36-oj godini konkurentan vozac koji konstantno ima energiju, zelju i motivaciju i dalje vozi sa zarom kao na pocetku karijere....ne kazem da Stoner nije dobar vozac, ODLICAN je,  ali ipak, Rossi, pa 3 prazna mesta pa ostali  :)

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Rossija bas svi vole zbog tih manevara obilazenja. Da se razumemo ne zbog toga sto je nekad preagresivan, vec zbog toga sto je njemu pobeda imperativ i ne zanima ga nista osim pobede! On je znao i sa manje konkurentnim motorom da pobedjuje (Yamaha 2004). Svi se hvatate za taj njegov fijasko sa Dukatijem, ali je on bar imao petlje u svojoj 30 i kusut godini da napravi promenu sa boljeg na losije. 
Naravno, sad ce neko da kaze, Lorenzo ga je peglao u Yamahi pa je ovaj pobegao. Ali sta je onda sa proslom godinom? Sampion nije onaj koji pobedjuje samo kad mu se kockice sloze, vec je sampion onaj koji se uvek bori do kraja. 
I mozete vi njega da pljujete koliko hocete, ali ROSSI JE ROSSI i.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova

 

 

 

 

 

Naprotiv, Stoner IMA cega da se postidi u odnosu na Rossija, jer, Stoner je bio 2x sampion na ISTOM motoru,

a za razliku od njega, Rossi je osvajao titule na RAZLICITIM motorima razlicitih timova

 

 

:stabre2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Jesmo li makar posle svih ovih godina shvatili da Rossi ne razvija motocikl? Da to rade inzinjeri, tehnicari da ne kazem naucnici i entuzijasti...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

 

 

Naprotiv, Stoner IMA cega da se postidi u odnosu na Rossija, jer, Stoner je bio 2x sampion na ISTOM motoru,

a za razliku od njega, Rossi je osvajao titule na RAZLICITIM motorima razlicitih timova

Aprilia 125ccm i 250ccm, Honda NSR 500ccm dvotaktnim masinama, pa zatim na Hondi V5 990ccm, pa na Yamahi 990-800-1000ccm redni 4 cilindra, i sta dalje reci o ovom fenomenalnom vozacu, koji je i dan danas u svojoj 36-oj godini konkurentan vozac koji konstantno ima energiju, zelju i motivaciju i dalje vozi sa zarom kao na pocetku karijere....ne kazem da Stoner nije dobar vozac, ODLICAN je,  ali ipak, Rossi, pa 3 prazna mesta pa ostali  :)

 

 

Sa ovim (ne)poznavanjem si izgubio svaki kredibilitet pri komentarisanju ;)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja