Jump to content

Moto Zajednica

MOTO SPORT VESTI --- 2015

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pardon, kontam da sam pobrkao njega i Bayliss-a kad je uleteo u Moto Gp kao wild card i pobedio trku za Ducati,  pa sam istripovao da je Stoner isto uradio za Hondu xDD
Moje Duboko izvinjenje Stoneru i Stoneristima, ali ipak, i dalje je on daaaleko od Rossi-ja :)
 Svakako, drago mi je za Dovija i Iannone-a , zasluzili su :takoje:  i drago mi da Ducati ide u dobrom pravcu i bice mnogo zanimljivije trke kad ima vise konkurentnih vozaca i timova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pa nije gotovo, u julu ce ponovo biti u duelu sa Rosijem jer ce ovoga Yamaha prisrafiti da izadje na Suzuku. Kad je znao da cmizdri pred vratima da ga prime nazad, sad to ima i da odradi.

 

Dakle gledacemo opet Papucar vs. Uccio Friend.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Bilo bi zanimljivo videti ga na stazi. Otisao je kao svetski prvak i verovatno, u tom trenutku, jedan od dvojice najboljih u MotoGP-u. On i Jorge, rekao bih. Tesko mi je da poverujem da i danas ne boi bio u samom vrhu. Imam utisak, medjutim, da nema ono sto je Jorge pokazao svaki put kada je vozio sav skrhan, pa i Valentino, pa i nesrecni Dani. Glupo je reci za nekoga ko je u svakom slucaju takmicar na krv i noz, i to u u sportu od 320 na sat, da je kukavica ... Neki enzim mu ipak nedostaje. S druge strane, uzivace u starosti i dalje pun k'o brod i bice na celim nogama i sa svim funkcionisucim prstima...  

:-)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Bilo kako bilo mozemo samo da mu prdnemo pod prozor..... 2 puta prvak nije mala stvar... cekaj BITI PRISUTAN NA SVAKOJ TRCI NIJE MALA STVAR , a kamoli ucestvovati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Ali ovo...

 

valentino-rossi-compie-30-anni_84-586x42

 

... je diskvalifikacija.

 

To smo već apsolvirali. Po pravilima je trebao da dobije - prođi kroz ili najmanje da ga vrate iza Kejsija, ali Pol Batler je zažmurio.

Moguće da nije hteo da "kvari" dvoboj.

 

Inače, ne mogu da verujem kakve se ovde gluposti odvaljuju od pojedinih likova o Stoneru. Ajde pogledajte tabelu i zamislite se malo...

 

2w3w18h.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Jesmo li makar posle svih ovih godina shvatili da Rossi ne razvija motocikl? Da to rade inzinjeri, tehnicari da ne kazem naucnici i entuzijasti...

 

Da li si skinuo ovo (ili znaš nekog ko ima) sa YT? http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/38330-video-klipovi/?p=675592 Ne mogu nigde da nađem i ne mogu da prežalim što ga nisam skinuo.

Video je veoma poučan iz više razloga. Ovde se jako lepo demistifikuje uloga Rosija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova

Hiljadu puta prežvakana priča. Nema razgovora sa Rosijevim navijačima. Niko nikada nije bio niti će biti bolji od Rosija, ni na koji način. Rosi gubi samo od lošijih od sebe i to iz nekog razloga, nikako svojom krivicom. Samo on je čovek, ljudina, ostali su jajare. Kada je gubio od Stonera kameni je bio papučar, ološ. Kada je gubio od Lorenca ovaj je bio naduvenko, mala pizda, pobeđivao je samo zato što je Rosi razvio Jamahu, itd. A Pedrosa je oduvek bio dobar dečko jer nije bio pretnja. Nema tu realne slike, nikada je neće ni biti.

 

edit: Stoner je bio i padavičar.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Motocikl: Yamaha R1

 

Ali ovo...

 

valentino-rossi-compie-30-anni_84-586x42

 

... je diskvalifikacija.

 

To smo već apsolvirali. Po pravilima je trebao da dobije - prođi kroz ili najmanje da ga vrate iza Kejsija, ali Pol Batler je zažmurio.

Moguće da nije hteo da "kvari" dvoboj.

 

Inače, ne mogu da verujem kakve se ovde gluposti odvaljuju od pojedinih likova o Stoneru. Ajde pogledajte tabelu i zamislite se malo...

 

2w3w18h.jpg

 

Da ali je bio 2 godine na uzasnom Dukatiju! Smesno je da neko i uporedjuje,to je nebo i zemlja! Stoner ni u snovima ne moze da bude ni blizu Rosiju,a kamo li da traje toliko... Jedan jedini je Rosi,a vi Stonerovci mozete da mlatite praznu slamu koliko vam je volja!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Znas li koliko je godina Stoner bio na uzasnom Ducatiju?? Koliko titula, polova, pobeda i najbrzih krugova je imao na uzasnom Ducatiju? Koje rezultate ima Rosi na tom motoru za dve godine??

 

Da li je jedan i jedini Rosi ikad ovako prosao sa Dukcem kroz cilj??

 

n513289_stoner.wheelie_0.original-1024x7

 

Na tom uzasnom Ducatiju je Stoner vozio i tu famoznu Laguna Secu na koju se pozivate! I borio se za prvo mesto sa Rosijem na vrhunskom motoru! I tada niko nije rekao da je taj Ducati uzasan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5207 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Stoner je brzi ali samo to i nista vise :)

A Ducati je tad bio dobar motor kao sto je i sad. 2006 je i Capirosi sa njim imao 3 pobjede i 4 druga mjesta. I poslije se drzao u korak sa drugima i onda je poceo kaskati za ostalim na sta je zuba skretao paznju i na kraju ih napustio predavsi klempu desma koji kasni sekund za ostalim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nije da je Ducati bio bas toliko uzasan, nego jednostavno ne lezi Rossiju, probao je covek, svojski se trudio 2 godine i smorio se pa batalio,
Ja uopste ne omalovazavam Stonera, covek je odlican vozac, 2x osvajao titulu, svaka mu cast, nije to sala,
ALI ipak, Rossi je mnoooooogo odlicniji, i tu nema rasprave, samo sagledajte cinjenice i cifre i bice vam jasno, nije on bog ili slicno, ali je daleko od ispred ostalih sto se tice uspeha, to jest broja titula i to mu se nemoze nikako osporiti :)

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5207 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Markezov odgovor na pitanje Stoner-Pedrosa je da je tek danas saznao za zubin tvit i da postuje odluku honde..meni bas jadna izjava, nema ono volio bi, bilo bi mi drago ili sl..ovako ispada ili da se plasi ili da ne postuje zubana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

 

Jeste, pao je u krugu za zagrevanje :)

 

 

:moto3: sećaš se?....kako se samo posle toga isplakao u boksu...bilo mi ga stvarno žao šta god ko mislio o tome...ustvari,bilo mi ga je žao kad god je pao a to se događalo čak dosta često...najčudnije je bilo što je padao bez ikakvog vidljivog razloga.

 

Ili je razlog bio što mu iz boksa pokažu da je Rosi odmah iza njega,dve tri sekunde... :neznam: ...ili taj ''užasni Ducati''?

 

Sjajan je to vozač bio....

 

 

Pa to sam i napisao da bi se ti javio :) Taman da zavrsis onaj putopis, svi to cekaju. Jeste Stoner padao, to je tacno. Citao sam sta je pricao o nacinu na koji mora da se vozi Ducati  - a to je do daske ili nikako. Naravno da se sa takvim stilom voznje nekad zavrsi u prasini. Meni je Rosi jedan od "omiljenih " vozaca, ali je cak i meni bilo neprijatno koliko se prosipao sa Dukca, i kad treba i kad ne treba, u svakoj prilici i neprilici. Ne znam kako si to zaboravio, ako jesi? :) Kasnije je zabar uklavirio da njemu to ne ide, i poceo da se bori za 15-to mesto, ali je bar uspevao da vrati citav motor u boks.

 

ali je daleko od ispred ostalih sto se tice uspeha, to jest broja titula i to mu se nemoze nikako osporiti :)

Moze se osporiti - stara prica o Michelin gumama, o plakanju da Lorenco ne dobija elektroniku koju ima i on i mnogo sto sta. Ali da se ne ponavljamo, ko je zeleo da sazna, saznao je. Ko ne zeli... pa za njega je Rosi najveci koji se pojavio i koji ce se pojaviti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pa sta je bilo? Lorencu pao mrak na oci, Markez izleteo, ako se ne ponovi slicno, vec u teksasu ces imati odgovor kako je trebalo da se zavrsi. Treba bas biti rosijevac pa ne shvatati da sa sadasnjim odnosom snaga, Rosi moze da pobedi samo u situaciji da ostali iz cetvorke imaju peh. Nije valjda da se neko zaista nada tituli?? Pa ne verujem ni da je sam Rosi ocekuje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5207 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Ne pominje niko titulu..ove dvije sledece su hondine..tek Jerez kad bude znace se malo realniji odnos snaga.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Ajd da se malo i ja umešam ;)

 

Statistika je čudo i naravno koristi je svako onako kako njemu odgovara...

 

Naprimer, tabela od par postova iznad, pokazuje izvučene sezone u kojima je realno Stoner bio najjači u svojoj karijeri pa bi bilo pošteno onda uporediti te najjače Stonerove sa najjačim Rosijevim sezonama.

 

To bi izgledalo ovako :

 

Najjačih Stonerovih 7 sezona tj od 2006. do 2012. VS najjačih Rosijevih 7 sezona tj od 2000. do 2006.

 

Stoner pobeda - 38

Rosi pobeda - 58

 

Stoner pol pozicija - 39

Rosi pol pozicija - 35

 

Stoner podijuma - 69

Rosi podijuma - 91

 

Stoner titula - 2

Rosi titula - 5

 

Statistika zaista puno govori...zar ne?!

 

To koji je vozač bolji će biti večita tema u prepucavanjima ovih i onih i tu očito niko neće odstupiti od svojih stavova. Ipak, hvala Bogu, imamo statističara i statistika na svakom ćošku....a ćoškova na pretek :P

 

Da se vratim na moj elaborat...

 

Porediti neki motor iz godine X i njegove rezultate, sa istom markom motora iz godine Y i njegovim rezultatima je kao porediti babe i žabe. To što je neko na Dukatiju 2007. bio uspešniji nego neko na Dukatiju 2011. ima isto veze koliko i ono da je neko na Hondi bio uspešniji 2002. nego neko 2005. Ili da još pojednostavim da se lakše shvati, to što je neko uzeo 2000. titulu nije značilo da mu je odličan motor i uspeh zagarantovan i u 2001. Primera ima gomila, samo je potrebno biti objektivan u gledanju...ali jasno je da to ne ide svima.

 

Nerviraju me oni koji za Rosija navijaju samo zato što je bio najbolji, ali me još više nerviraju oni koji za njega više ne navijaju, a navijali su, jer nije najbolji. Nerviraju me oni koji navijaju samo za najbolje. Kao, Stoner je uzeo titulu i sada za njega navijam....ili Rosi je uzeo titulu pa za njega navijam...ili gle čuda, Markez je uzeo titulu pa sam za njega navijam...

 

Mene lično Stoner nervira kroz celu njegovu karijeru. Od prvih sezona kada sam ga "nevoleo" pa do danas kada mi Lalajko pomaže da ga još više "nevolem". Nema to veze sa kreveljenjem i glupiranjem, papučarenjem a ni sa njegovim suparništvom sa Rosijem. Jendostavno, ovo je ono što me je kod njega oduvek nerviralo...

 

Od prve sezone u 125 ga nisam ni primetio jer je vozi samo dve trke i bio je skroz i fenomenalno neupadljiv. Sledeće sezone je, nakon ogromnih uspeha, prešao u 250 i bio je još fenomenalniji. Doduše, bljesnuo je par puta pre nego se izlomio i tada mi je bio simpatičan jer je delovalo da se dečko trudi. Delovalo mi je i da će naučiti da ne pada pa sam očekivao da će od njega biti nešto...

E onda je usrao sve kad je prešao nazad u 125 jer je shvatio da je ispao glup u tom preskakanju klasa, ali je bio malo pametniji barem jer je prešao u jaču ekipu. Nije mu ni to pomoglo pa je sledeće sezone prešao u najjaču ekipu u klasi pa se do kraja sezone mnogo manje usrao...ustvari završio je sezonu 5.

Onda je prešao ponovo u 250 ali je imao bolju poziciju pa je otišao u jaču ekipu...i zamalo da ga usere al zamalo. E tu je meni već bilo jasno da je čovek seronja...za papuče još nisam tada znao, papuče su došle kasnije. Ono što je mom oštrom oku privuklo pažnju je to da čovek ne zna da se bori, već čim primeti da nešto ne ide a on beži u neku bolju ekipu. Ne znam ko, ali ubeđen sam da ima neku jaku zaleđinu koja mu je to uvek dozvoljavala...to prebegivanje u jače ekipe. Dokaz...pa kad nije išlo u 250 onda se vratio u 125 pa onda u najjači tim u 125 pa tek onda u jači tim 250 pa odma u 500 pa iz Honde u Dukati pa kad je video da Dukati ide onda se trudio čak nekoliko sezona al kad je video da više ne ide onda pobegao u Hondu i čim nije odbranio titulu onda pobegao u penziju. A usput samo sere kako je otišao jer nije bilo pošteno...

A on pošten...jebote :takoje:

 

Elem, da ne bude zabune, kao i u svakom sportu...zamislite to...neko MORA da vam stoji iza leđa i da vas gura jer u suprotnom nećete nikad ništa uspeti niti ćete ikad biti profesionalni sportista. To je jasno, mene samo u tom delu priče nerviraju likovi koji iz NIČEGA dobijaju ekstra šanse...kao naprimer moj najveći novi ljubimac Jack Miler...pas mater...

 

I za kraj...jer sedim, dosađujem se i kuckam ovo već predugo...

 

Ono Rosijevo obilaženje Stonera u Laguni...NIJE bilo za kažnjavanje. Moto sport je ekstremni brzinski sport i kao takav podrazumeva razne slične momente i u dugoj istoriji sporta za takve poteze skoro nikada vozač nije bio kažnjen. Da je udario Stonera, izgurao ga sa staze kontaktom, prošišao krivinom i stekao nepoštenu prednost u poslednjem krugu...pa ajde, ali je posle ovog obilaženja bilo dovoljno vremena da Stoner uzvrati i nije bilo razloga za kaznama. To što je neko od "tastaturičara" procenio da je to bilo za kaznu veze sa vezom nema. Tumačenje pravilnika u auto moto sportu se zato i prepušta stručnjacima a ne teoretičarima...

 

Setim se često jedne trke kad sam bio klinac...

Deset krugova sam pokušavao da obiđem jednog vozača ali nisam nikako uspevao pa sam u poslednjem krugu prilično oštro na kočenju prošao pored njega i obojca smo morali šire proći kroz krivinu, ali ga nisam ni dotakao. Posle trke u boksu mi je pritrčao plačući i derući se na mene kako nisam normalan. Pridružili su mu se njegovi roditelji i njegov drug i par minuta su drečali na mene kako smo na trke došli da bi se družili i lepo zabavljali....kakva glupost i sranje. Na trke smo došli da se trkamo, po pravilima naravno, ali da se TRKAMO.

 

Svako ko misli da u trkama nema mesta za obilaženja tipa Rosi - Stoner, nebi trebao...ali zaista nebi trebao da uludo troši svoje vreme i da gleda trke. Čuo sam da se na umetničkom klizanju ili na pikadu ne bave takvim obilaženjima...možda samo treba da promene kanal...

 

I tako, u duhu navijačkog prepucavanja samo da dodam Forza Rossi :P

 

Stoner papučar...ali pravi :takoje:

 

Uh...umorio sam se...previše kuckanja...

 

 

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

2010

 

Lorenco  odrao sve

Pedrosa  odrao Rosija

Rossi  odrao Stonera !!

Stoner   ,,,

Navijam za Yamahu i Lorenca, radujem se kad pobedi Rossi ali mi je muka od Rosijevaca !!!  :besan:  :besan:  :besan:  :besan:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Stoner je brzi ali samo to i nista vise :)

A Ducati je tad bio dobar motor kao sto je i sad. 2006 je i Capirosi sa njim imao 3 pobjede i 4 druga mjesta. I poslije se drzao u korak sa drugima i onda je poceo kaskati za ostalim na sta je zuba skretao paznju i na kraju ih napustio predavsi klempu desma koji kasni sekund za ostalim.

 

Jeste, samo toliko. Dukati 2007 je bio toliko dobar da kapireks i melandri nisu mogli da se sastave a pojavio se klinac prvi put na fabričkoj mašini i odra sve žabare za medalju.

Ti pričaš o 2006 i 990cc a ovo je 2007 i 800cc. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja