Jump to content

Moto Zajednica

Servisne informacije

Recommended Posts

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

OK ljudi, covek je napisao detaljno sta on nosi, ili sta bi TREBALO da se nosi... po meni je za najveci deo stvari sa spiska potpuno u pravu. Druga je stvar sta za nekoga znaci putovanje: mislim da je sasvim logicno da nije isto da li se ide na dvodnevni odmor na Zlatibor ili na 14-to dnevnu turu po Evropi / Americi/ Aziji gde god... s obzirom da sam upoznao BMW-a kad je dolazio u BG, moram da primetim da bih ga okarakterisao kao krajnje ozbiljnog bajkera, u smislu da redovno preduzima duge ture, cesto (ako ne i uglavnom) sam, samo sa svojim motorom i onim sto ponese. Stoga je njegov spisak tako detaljan i "uzeo-sam-sve-u-obzir" koncipiran...

 

Ja potpuno podrzavam takvo razmisljanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ovaj spisak koji je dao Bojan (BMW) je vise nego kompletan. Vase je da odaberete sta vam je od toga neophodno a bez cega mislite da mozete.

 

Uglavnom, covek ima vise iskustva u mototouringu nego 99% nas ovde i trebalo bi bar da pretpostavimo da zna sta prica :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Spisak je ok,naravno ko ne zeli ne mora,ali ko de na imalo vece ture i to sam milism da ce mu vecina stavki sa spiska biti potrebno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak
Planiram put BG-ZG-PU;RI...

Ako mozze neko da mi kazze koliko mi treba za putarinu za motorcikl sa SCG tablama?

Djuro?

 

PS.Sorry za OFF

Pishite mi na PM.

Od granice do Zagreba ti je oko 90 kuna ili ti cca 13 € i to idi autoputem jer nemaš šta pametno vidjet usput,a i cesta je loša, a dalje idi starim putem jer je cesta dosta dobra,a i interesantnije je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Hrvatska: Zavisi od murijaka,ali ako ima sreæe da se nešto na kuknjavu napravit,a koliko sam èuo da podmiæivanje ide sve teže.Najviše drotova ima u Sisaèko-Moslavaèkoj županiji !!!

Bosna : oni su zakon, sa 5 -10 Maraka sve se riješava,ali prvo probat na kuknjavu ui da se puno napravit.

Turska : NEMA RAZGOVORA sa drotovima,kad te zaustavi, njihov si i božji ja sam platio 120 € za brzinu, stoga po propisima.

Iran: samo pièi,ljudi su super,na ono malo autoputa samo ti odmahnu rukom,a murija ti samo rukom pokazuje da usporiš ( benzin: za 1$ dobiješ 12l :lol: )

Obavezno na granici promjenit lovu u Iranske Riale !!!

 

Kako u Srbiji tretiraju motoriste,ja sam bio stvarno puno puta,ali nisam imao nekih ozbiljnijih kontakata ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

evo da napisem par stvari. Kao prvo, motorista je u zap. Evropi - BOG!

Ne dao ti djavo da iseces, udaris ili nesto jos gore, motoristu - jebao si jeza u ledja.

U Francuskoj svi, ali SVI vozaci automobila voze u svojoj traci skroz uz desnu ivicu kolovoza tako da time NAMERNO ostavljaju prostor motoristi da prodje. Na semaforu vozac automobila staje jedno 4,5m pre crte da bi MOTORISTA MOGAO DA PRETEKNE KOLONU I STANE PRVI a opet da ne stane na pesacki prelaz. Ma ja nisam mogao da verujem. Bio sam u situaciji da sam se sa koferima vozio nekim lokalnim putem. Guzva nevidjena, naravno, svi vozaci automobila se sklanjaju. Kreni-stani situacija. Jedan u kolima mi se skloni, ali nije video da imam i kofere, tako da se nije sklonio dovoljno. Ja stojim, nema frke, procicu kad svi krenu. U tom trenutku frajer u kolima ispred spazi da ja imam i kofere i da zbog toga ne krecem. Jebote, tip mi se izvinjavao da je meni bilo neprijatno. Mislim se - dobro je covece, sve OK...on mase rukama....kao nisam video...sory, sory... Jebote, kad bi ti znao da mene u Beogradu ne da nece da puste, nego kad me vide, namerno zatvore put - ko me jebe, sta ja imam tu da prolazim kad se on u kolima zaglavio.

Sirena - ne postoji! Par puta sam se zaneo, pa na autoputu preteknem vozilo i ostanem u levoj traci. Vozim tako, recimo 150,160 i posle par min pogledam u retrovizor a iza mene frajer ocigledno hoce da me pretekne i vozi brze (u kolima je) ali ne pada mu na pamet da mi ablenduje, svirne ili nesto. Kad ga vidim i kad se sklonim, sklonio sam se. Neverovatno!

Ista je situacija i u Italiji samo sto su tamo malo nervoznijeg mentaliteta pa je sve ovo o cemu sam pricao malo blaze.

Tamo ce isto da voze iza mene dok se na sklonim, ali ce to da rade 2mm iza mog motora. Dok se nisam navikao, ziv sam se isprepadao. Vozis, pogledas u retrovizor, a ono tamo glava od coveka. Kola nigde...mislim se, aj' sedi mi na sediste ako mozes jebote!

 

E sada, sve ovo sam pricao, da biste shvatili (ko nije bio. Ko jeste, video je i sam :) ) da se u zap. Evr. vozi mnogo, mnogo opustenije nego na Balkanu.

Problema sa policijom nisam imao. Na autoputu sam vozio na momente i preko 200kmh (a bogami, voze tamo i brze), a na lokalnim, magistralnim putevima sam vozio onoliko brzo koliko mogu i za koliko smatram da je bezbedno. Uglavnom, u odnosu na Srbiju, tamo NEMA policije. Ima one koja regulise saobracaj, ali onih smrdljivih fora - iskacu mi iz zbunja, prepadaju me, drkaju me - na to slobodno zaboravite.

 

Eto moj savet je, vozite opusteno, uzivajte, dajte sebi oduska kada smatrate da mozete...policija vam, ako ste normalni, nece biti ni na kakvoj smetnji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

Ja sam imao turu Bg-Cro-Slo-It pre mesec dana - kolima :(

 

Slo: dosta brzo voze, nisam stekao utisak da obracaju mnogo paznje na ostale ucesnike

Ita: Brzo i sigurno voze; ako se vozite severom Italije u najbrzoj traci cesce gledajte u retrovizore, da ne bude :shock: Ima dosta cuvenih 'sporih' automobila (rucne izrade :D ) ; i, sto kaze Djura, gas po zelji

 

Sto se tice Plavih, vozio sam po propisima (uglavnom :wink: ), pa se nismo sretali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Zirovnica, Kragujevac
evo da napisem par stvari. Kao prvo' date=' motorista je u zap. Evropi - BOG!

Ne dao ti djavo da iseces, udaris ili nesto jos gore, motoristu - jebao si jeza u ledja.

U Francuskoj svi, ali SVI vozaci automobila voze u svojoj traci skroz uz desnu ivicu kolovoza tako da time NAMERNO ostavljaju prostor motoristi da prodje. Na semaforu vozac automobila staje jedno 4,5m pre crte da bi MOTORISTA MOGAO DA PRETEKNE KOLONU I STANE PRVI a opet da ne stane na pesacki prelaz. Ma ja nisam mogao da verujem. Bio sam u situaciji da sam se sa koferima vozio nekim lokalnim putem. Guzva nevidjena, naravno, svi vozaci automobila se sklanjaju. Kreni-stani situacija. Jedan u kolima mi se skloni, ali nije video da imam i kofere, tako da se nije sklonio dovoljno. Ja stojim, nema frke, procicu kad svi krenu. U tom trenutku frajer u kolima ispred spazi da ja imam i kofere i da zbog toga ne krecem. Jebote, tip mi se izvinjavao da je meni bilo neprijatno. Mislim se - dobro je covece, sve OK...on mase rukama....kao nisam video...sory, sory... Jebote, kad bi ti znao da mene u Beogradu ne da nece da puste, nego kad me vide, namerno zatvore put - ko me jebe, sta ja imam tu da prolazim kad se on u kolima zaglavio.

Sirena - ne postoji! Par puta sam se zaneo, pa na autoputu preteknem vozilo i ostanem u levoj traci. Vozim tako, recimo 150,160 i posle par min pogledam u retrovizor a iza mene frajer ocigledno hoce da me pretekne i vozi brze (u kolima je) ali ne pada mu na pamet da mi ablenduje, svirne ili nesto. Kad ga vidim i kad se sklonim, sklonio sam se. Neverovatno![/quote']

I jos nesto Djuro,OBAVEZNO pustiti vozaca sa desne strane kod njih je desna strana zakon ako nema druge signalizacije.Npr. ukljucivanje na peripheriq : ulazis punom brzinom iako je periph 4 trake ali ti si desnjak.

I jos ovo:ako nedaj Boze imate udes a nema povredjenih nemojte da zovete policiju jer nece nikada doci.Dolaze samo u slucaju ako ima povredjenih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna
evo da napisem par stvari. Kao prvo' date=' motorista je u zap. Evropi - BOG!

Ne dao ti djavo da iseces, udaris ili nesto jos gore, motoristu - jebao si jeza u ledja.

U Francuskoj svi, ali SVI vozaci automobila voze u svojoj traci skroz uz desnu ivicu kolovoza tako da time NAMERNO ostavljaju prostor motoristi da prodje. Na semaforu vozac automobila staje jedno 4,5m pre crte da bi MOTORISTA MOGAO DA PRETEKNE KOLONU I STANE PRVI a opet da ne stane na pesacki prelaz. Ma ja nisam mogao da verujem. Bio sam u situaciji da sam se sa koferima vozio nekim lokalnim putem. Guzva nevidjena, naravno, svi vozaci automobila se sklanjaju. Kreni-stani situacija. Jedan u kolima mi se skloni, ali nije video da imam i kofere, tako da se nije sklonio dovoljno. Ja stojim, nema frke, procicu kad svi krenu. U tom trenutku frajer u kolima ispred spazi da ja imam i kofere i da zbog toga ne krecem. Jebote, tip mi se izvinjavao da je meni bilo neprijatno. Mislim se - dobro je covece, sve OK...on mase rukama....kao nisam video...sory, sory... Jebote, kad bi ti znao da mene u Beogradu ne da nece da puste, nego kad me vide, namerno zatvore put - ko me jebe, sta ja imam tu da prolazim kad se on u kolima zaglavio.

Sirena - ne postoji! Par puta sam se zaneo, pa na autoputu preteknem vozilo i ostanem u levoj traci. Vozim tako, recimo 150,160 i posle par min pogledam u retrovizor a iza mene frajer ocigledno hoce da me pretekne i vozi brze (u kolima je) ali ne pada mu na pamet da mi ablenduje, svirne ili nesto. Kad ga vidim i kad se sklonim, sklonio sam se. Neverovatno!

Ista je situacija i u Italiji samo sto su tamo malo nervoznijeg mentaliteta pa je sve ovo o cemu sam pricao malo blaze.

[/quote']

Widish li, Srbine, Shta ti je Jewropa!?!? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 541 postova
  • Lokacija: Zagreb
Planiram put BG-ZG-PU;RI...

Ako mozze neko da mi kazze koliko mi treba za putarinu za motorcikl sa SCG tablama?

Djuro?

 

PS.Sorry za OFF

Pishite mi na PM.

 

Bg-Zg autoputem(ak baš moraš),a dalje starom cestom! Ne idi ni kroz tunel Uèka,nego preko planine,ljepše je!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Kapiram da vecina uglavnom nije imala situaciju da ga proda bajk recimo 600 km od Kuce. U takwoj situaciji,mislim,da bi se nervirali shto spisak nije mozda i malo duzi .. sve osnovno i elementarno je navedeno..ostatak ..stvar izbora ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Ljudi moji , kako vi uzivate...... Ubedacio sam se citajuci putopise , iskustva, brzine kojima putujete,zemlje u kojima ste bili.... Bash vam zavidim. Svaka vam cast!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 355 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: VFR750F, XRV750, KTM 250EXC

Evo jos nekoliko idejica koje su mi usput pale na pamet:

 

1. 2X kopije komplet svih dokumenata, jedna stekovana negde u motoru, a druga kod kolege motordzije

2. Konac za zube, za ciscenje zuba :D , a i fantasticna stvar kada nesto treba da se priveze

3. Rezervni kljuc koji se obavezno nosi u sakriven novcaniku...

4. pertle ili kanap, jer kada ti trebaju nigde nemas da ih nadjes i nema zamene koja raste u prirodi...

5. selotejp

 

Imate i sajt http://www.horizonsunlimited.com/ koji je sajt nekog lika koji je nasiroko i nadugacko proputovao Afriku. Tu ima golima saveta o tako tim "kriznim" zemljama, a i saveta o voznji, prezivljavanju i brizi o bajku u tropskim predelima, kao npr. gde naci vodu, sta sve moze da se budzi, sta ne i td... Pogledajte, super sajt...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 355 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: VFR750F, XRV750, KTM 250EXC

Bravo matori, good thinking, kako li tek vozis bajk?!?!?

Ne stvarno, super ideja, a moze i da se za svaki slucaj (ako zavrsis negde gde nema neta) da poneses na usb flash-u... :arrow:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG
Jednu kopiju dokumenata staviš na net i lako odštampaš u prvu policijsku upravu...

 

Sta ti jedes kad ti je ovako nesto dobro palo na pamet?

 

Upravo ruèah...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja