Jump to content

Moto Zajednica

Servisne informacije

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Veles, Makedonija

Evo vratio sam se pre neki dan sa Berganu ( SL-Hr granica) i vozio autoputem ZG-BG-Skopje. U Hrvatskoj nisam primetio bas nijednog policajca, ali zato imaju aparate za slikanje na svakog nadvoznjaka. U Srbiju, je bilo puno policajaca, ali nije bilo nikakvih problema, samo na jednom mestu gde smo se dogovorili :D . Isto je i kod nas, u Makedoniji, uvjek mozes da se dogovoris.

Za cene cestarine u Hr. i druge info. mozete da vidjeti na:

 

http://www.hac.hr/

 

Jer cesto idem u Grckoj, bar do Platamone, mogu reci da iako imaju ogranicenje na autoputu, moze da se vozi brze, a primetio sam da i puno i ne nose kacige. Tako ako vidis na autoput neko kako prolazi pored tebe sa nesto vise od 160kmh, bez kacige, nemoj se cuditi :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Izuzetno koristan link!

 

Pocela je sezona, uskoro ce i godisnji odmori pa je red da se na vreme planiraju putovanja, na motoru naravno 8)

 

Unesete grad iz kog krecete i krajnju destinaciju, mozete da unesete i gde planirate da pravite pauzu. Kad unesete podatke program (tj. site) vam izracuna tacno koliko ima KM da vozite, kolika je potrosnja (prosecna) goriva i govori vam brojeve auto puta (ako idete auto putem) kojima trebate da idete, gde tacno da se iskljucujete itd. vredi pogledati ;)

 

http://www.greenflag.com/routeplanning/

 

toliko ..

 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: zagreb

Što se tièe Slovenije, nemam utisak da su strogi i nadrkani zato što si Srbin, Crnogorac ili Hrvat. Mislim da su veoma profesionalni i da su takvi prema svima.

Što se tièe veæih gradova po Italiji, svi voze po principu, ko zadnji zakoèi, umrla mu majka...

točno tako Gašo, Slovenci su prema svima isti, u Hrv. se neki put možeš i "dogovoriti", ali treba biti jako oprezan, jer su i oni postali strogi, u Srbiji, bože sačuvaj ;D zaustavi te samo da bi se "dogovorio", makar nikakav prekršaj nisi napravio-čim vidi da nisi srbska registracija..u Makedoniji se da "dogovoriti" ali ne uvijek..U Italiji i dalje na zapad nema "dogovora" ;D zato se drži propisa ili šibaj dok te ne zaustave..u Austriji doduše, sad na autoputevima imaju displeje na kojima često mjenjaju ograničenja brzine tako da kad promet nije gust i uvjeti dobri, DIGNU MAX. BRZINU NA 160km/h

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Evo ovako.  Ja sam na poslednji put poneo:

 

1. Rezervni Kljuc

2. Kopiju dokumenata i Kreditnih karti

3. Alat (Originalni dopunjen sa par stvarcica koje su falile)

4. Alatku koja u sebi ima klesta, nozeve, otvarace, makaze i sl)

5. Bocicu Excedrina (Ibuprofen) za svaki slucaj.

6. Malu prvu pomoc

7. Spray za popravku guma EasyFix

8. Cepove za krpljenje gume.

9. Naocale (kupljene na pola puta jer sam moje zaboravio)

10. Cepici za usi (kupljene na pola puta jer sam moje zaboravio)

11. Kisno Odelo

12. Tutun

13. Mobilni

14. Skalpel

15. Krpa

16. Kanap

17. Izolir Traka

18. Merac za pritisak u gumama.

Mislim da nista nisma zaboravio.  Moj motor sav citav pregledao pa sam ipak imao mali peh, ali uglavnom sve se brzo resilo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Evo ovako.  Ja sam na poslednji put poneo:

 

1. Rezervni Kljuc

2. Kopiju dokumenata i Kreditnih karti

3. Alat (Originalni dopunjen sa par stvarcica koje su falile)

4. Alatku koja u sebi ima klesta, nozeve, otvarace, makaze i sl)

5. Bocicu Excedrina (Ibuprofen) za svaki slucaj.

6. Malu prvu pomoc

7. Spray za popravku guma EasyFix

8. Cepove za krpljenje gume.

9. Naocale (kupljene na pola puta jer sam moje zaboravio)

10. Cepici za usi (kupljene na pola puta jer sam moje zaboravio)

11. Kisno Odelo

12. Tutun

13. Mobilni

14. Skalpel

15. Krpa

16. Kanap

17. Izolir Traka

18. Merac za pritisak u gumama.

Mislim da nista nisma zaboravio.  Moj motor sav citav pregledao pa sam ipak imao mali peh, ali uglavnom sve se brzo resilo.

 

 

Deki,ako bi bio ljubazan da objasnish tachku 12. Dakle,shta je Tutun?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Wien

ako neko hoce pravu auto-moto kartu neka mi se javi na PW pa cu vam objasniti jer je ............ ali dobra stvar a ako nemozete da cekate imate MSN gde me mozete skoro 19h na dan naci

pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675
Deki,ako bi bio ljubazan da objasnish tachku 12. Dakle,shta je Tutun?

 

Bez cigareta mi pusaci nemozemo.  Tutun je na Makedonskom duvan. Moramo stalno da duvamo tj "tutunujemo".

 

"...

Ne bese Lenka rodena

za tija pusti tutuni!

Tutuni - zolti otrovi,

..."

Koco Racin, Lenka

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Karlovac/Zagreb

Ne znam, vidio sam puno "konačnih" spiskova što treba nositi na put. Osobno, mislim da smo svi različiti, tako da ono što treba jednom, ne treba drugom. Na početku "karijere" vukao sam zapravo previše stvari. Nakon nekoliko većih putovanja imate dosta dobru predstavu što vam treba, a što ne.

 

Isto tako, počeo sam putovati prije dosta godina sa BMW R51/3 iz 54. g (još uvijek ga imam), sada imam novog R 1200GS. Možda će vam se činiti čudno, ali za GSa treba posebni alat za skinuti prednji kotač, dok se oldtimer uglavnom cijeli rastavi sa par viljuškastih ključeva.  ::) Znači različiti motori, različit alat. Neko ima lanac, neko kardan, zar ne?

 

Evo zadnje iskustvo, za put u Tunis kupio sam 2 para sportskih gaća i majcu. Neki hiper super materjal, uglavnom nije pamuk, strašno udobno, puno bolje na vrućini od klasičnog veša. Lako se pere i brzo se suši, znači nema više x pari pamučnog veša. Manje stvari, više udobnosti.  ;D

 

Naravno, popis stvari koje nosim ovisi o odredištu, godišnjem dobu i hrpi faktora. Npr. ukoliko idete negdje gdje je vlažno i vruće, a spavate vani treba vam nešto protiv komaraca, u Afriku sam nosio kremu za sunce sa faktorom 50, spremao sam se za vrućinu i pijesak, na kraju smo imali najviše problema sa blatom.  8)

 

Volim uzeti vojničko šatorsko krilo, dobro je za hrpu stvari, npr. pokriti sebe, motor...

 

Eto, samo par razmišljanja na temu.

 

Uglavnom, moj recept: Vozite se što više, pa ćete znati što vam treba.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Ja sam za Eurobiker nosio mnogo manje stvari nego za proslo putovanje...I opet nisam sve iskoristio, dakle sledeci put nosim jos manje...I nadam se da cu jednom da stignem na taj nivo, da ne nosim nepotrebne stvari uopste, bez obzira sna to sto je to nemoguce. Uvek ti nesto zatreba sto nemas kod sebe :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

To si u pravu. Gomliu puta mi se desilo da sam poneo glomilu stvari i da nemam nesto sto sam ostavio u garaci "ma nece mi trebati". Sto se mene tice ja kad idem negde motorom ne bi nosio nista osim para i dozvole :) Bice valjda uslova za takva putovanja. Dotle ko kornjace nosimo sve sa sobom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Melenci

Za motor ponesem platinsko dugme,rezervnu svecicu,kondenzator i rezervnu gumu. To ni ne vadim iz kofera. Za sebe ponesem WC PAPIR,cetkicu za zube,pastu i sator i vrecu. Ostalo sta mi treba nekad ponesem,a kad zaboravim kupim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1333 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Što se tièe Slovenije, nemam utisak da su strogi i nadrkani zato što si Srbin, Crnogorac ili Hrvat. Mislim da su veoma profesionalni i da su takvi prema svima.

 

Vidiš, ja ne mislim tako, a bio sam u SLO nebrojeno puta, što motorom što autom. Profesionalnost

u poslu je jedno, bezobrazluk nešto drugo  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Blok 38 LatN44°48'57.18 LonE20°24'17.19
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp 1987.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

ja sam konacno skontao sta mi treba na putovanju , teksas farmerke,majica, jedne gace jedna trik majica, i sprej za lanac i krpljenje guma, sve staje u pola ranca i to je to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
jedne gace jedna trik majica,
A šta je to TRIK majica...? Jel to ono ''imam je, a u stvari je nemam''...? jel taj trik u pitanju??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

ja sam konacno skontao sta mi treba na putovanju , teksas farmerke,majica, jedne gace jedna trik majica, i sprej za lanac i krpljenje guma, sve staje u pola ranca i to je to

 

Sparco, nije putovanje od PG do Budve. Mislili smo ono, sednes na motor pa predjes par hiljada...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Ne znam kako je u makedoniji, hrvatskoj, austriji, italiji ... ali u SLO ne sme da vas zaustavi ako nema opremu na sebi (ukljucujuci i kapicu) ....

 

Pricala mi sestra ide oko 160 (dozvoljeno 130) ividi pandura bez kapice .. i ona da gas .. pogleda u srednji retrovizor i vidi kako se pandur nervira sto nije uspeo da je zaustavi :D hahaha

 

tako da znate za fintu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 170 postova
  • Lokacija: Zg i tu i tamo Bg (po nekoliko dana)

Sparco, nije putovanje od PG do Budve. Mislili smo ono, sednes na motor pa predjes par hiljada...  ;D

 

Tako je! ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: TDM 4tx

Hehe sit se nasmejah za ove gilipterke, kopije dokumenata itd...ulepshaste mi jutro na poslu ;

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Nisam nikad ishao na put motorom, nameravam jednog dana kada bude bilo para, al kolko vidim najbolje zavezati prikolicu, stavish josh jedan bajk unutra po mogucnosti isti model ako zafali neki deo, uradi sam komplet alata i garderobu za sve vremenske uslove, malu lichnu apoteku, kilo kobasice u dzep i ima svi da se okrecu misleci da je ona stvar, i naravno nigde bez crnog luka i to dva komada da ukompletirash kobasicu ;)

 

Al sam se nalupetao....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja