Jump to content

Moto Zajednica

Audi A8

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

post-3412-0-06702000-1414619662_thumb.jpg

post-3412-0-65454700-1414619693_thumb.jpg

post-3412-0-10216700-1414619727_thumb.jpg

post-3412-0-12788100-1414619760_thumb.jpg

post-3412-0-11930200-1414619790_thumb.jpg

post-3412-0-11930200-1414619790_thumb.jpg

post-3412-0-30697700-1414619821_thumb.jpg

post-3412-0-78747400-1414619853_thumb.jpg

post-3412-0-43228800-1414619887_thumb.jpg

post-3412-0-27298400-1414619911_thumb.jpg

post-3412-0-50923900-1414619933_thumb.jpg

post-3412-0-33249200-1414619955_thumb.jpg

post-3412-0-35461800-1414619976_thumb.jpg

U odlicnom stanju. Uvezen 2006. iz Svajcarske od prvog vlasnika. Kupljen od coveka koji ga je uvezao. Redovno odrzavan. Kilometraza je prava, licno sam proverio u Porsche-u.

Pre mesec dana uradjen kompletan veliki servis sa original delovima, a pocetkom godine zamenjene svecice, filter za gorivo, polen filteri, nov akumulator i uradjen servis menjaca sa original uljem i filterom.

Gume odlicne. Felne sam obnovio pocetkom ove godine.

Stalno garaziran.

Vozen uglavnom po otvorenom putu.

Bez ulaganja.

Automobil je pravi S.

 

2002. godiste

149.850km presao.

 

Cena 7.900e

Moze zamena.

 

062/230-336

post-3412-0-38520900-1414620009_thumb.jpg

post-3412-0-29538800-1414620047_thumb.jpg

post-3412-0-70428800-1414620076_thumb.jpg

post-3412-0-74434200-1414620109_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

To je auto koji i dan danas ima vrhunsku liniju i dizajn. Bas prava limuzina. Uvek ce biti atraktivan. Ima opreme u to vreme vise nego pola automobila u danasnje vreme. Vidim da je bas ocuvan. Srecno :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Bombonica od auta.

Motor prede na leru a kad se pipne papucica jede malu decu. Menjac bas nov.

Jedino sto su pokusali da mi cupaju retrovizore pa su polomili motorice. Od tad stoji samo u mom vidokrugu. I crkla mi lambda sonda na auspuhu al' to cu ja da zamenim.

Spolja nema ogrebotinu.

 

Sto se tice redovnog odrzavanja narednih 5godina samo ulje svake godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Varadero(Krmaca) 1000

Ma Vucic da se ne postidi kada se provoza :moto3: Mene samo zanima(kao nekoga ko jedva placa registraciju za Polo1400 i Varadera) koliko iznose godisnji troskovi za ovako nesto??? 2-3 hiljade??? Bez goriva naravno :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Nema W12 u S varijanti. Samo V8 340 i 360ks.

 

Godisnji troskovi:

8 litara ulja (motul 8100) x 1200din

filter ulja ~800din

filter vazduha ~800din

filter polen ~ 800din x2

registracija 150.000 ili invalid

 

Sto se tice goriva, ova azdaja ne pije toliko koliko ljudi misle, 14-16l gradske normalne voznje ali svaki gas se placa, debelo :lol:

 

Drago mi je da vam se svidja :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ako nema, nema. Ni 360KS nije malo :)

 

Navedeni troskovi su minimalni, tj osnovni servisi. Nije realno da ovaj auto vozi neko sa nekim prosecnim primanjima oslanjajuci se na te navedene troskove. Jako bi se razocarao kad dodje vreme za neku popravku, a realno je ocekivati to na autu starom 12 godina sa tom km da dodje neki kvar. Kocnice i paknovi sigurno kostaju bar 5x vise nego za neki obican auto. Protokomer (x2?), 8 svecica, koliko bobina(?), Vazdusno ogibljenje(?) a o ozbiljnijim i kompleksnijim kvarovima i da ne govorim. Moguce da postoje i jeftine kineske/turske kopije tih delova ali to nikad nece biti to. Lokalni majstori ce zaobici taj auto, ako su posteni, a ako nisu samo ce ga jos vise upropastiti umesto da poprave.

 

Jakoo mocan auto, izuzetan, ali ako ga kupis i imas samo za te osnovne troskove..upropastices i sebe i auto. Cisto mala napomena da nekoga pokusam spasiti bede tako sto ce uleteti neinformisan u avanturu.

 

Prodavcu zelim da sto pre proda auto nekom ljubitelju koji ce umeti da ceni taj auto i ima sredstva da ga izdrzava,

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Dodao bih samo da je gorivo najmanja stavka na ovom automobilu. Ako to predstavlja pitanje, onda to nije auto za njega.

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Fantastican automobil. Vozio sam par puta S6 iz tih godina i to je nešto fenomenalno! Na kraju je automobil greškom mladog novog vozača završio obmotan oko drveta, i naravno sačuvao je živote idiota koji su pokušavali mnogo više nego što asfalt dozvoljava...

 

Generalno to - treba znati zbog čega se kupuje... Nije to "za do prodavnice", iako imam komšiju koji po verduru ide Bugatijem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: DUKE 690 2013

Verovatno si gledao A8 ,ovo je s8 i po onim oglasima ovakav auto da se uveze u ovakvom stanju izadje oko 10 000 + eura .

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Imao sam u kasnim devedesetima i sve do 2004-te auto sa sličnim performansima S6 plus 4.2 sa 315 konja ali sa 6 stupanjskim ručnim menjačem.:aha: Eh to je bio space shutl i tada so bila vremena, kad je benzin bio 97-me još oko 0,30 € i posle 2000-te več oko 0,50 a kad sam ga 2004-te prodao več preko 0,68 € /l. Tada još i nije bio problem kad je auto potrošio i 20 + litara /100 km.

Da se razumemo, vozio sam ga punih 7 godina prešao celu Europu i njemačku popreku i po dužini nekoliko puta i napravio preko 150 hiljada km. Auto je tada bio stvarno vrh. Imao sam čak skinuto blokadu na 250 km/h i po satu je išao i preko graviranih 290 km/h negde oko 305-310 km/h. Ali ...

Ali, - Došlo je vreme kad je benzin več tada sa neverovatnih 0,68 € došao na današnjih 1,4 € i voziti takav avto danas svakodnevno je čisti pure luxus kako bi i Njemci rekli. Več sam reko, da nije sve u gorivu makar i to jeste velik trošak ( i nije 14-16 litara po gradu kako veli Miloš nego je to više manje prosjek, a grad je čistih 20 i + l/100km ) , nego održavanje, koje košta barem za 2 normalna auta godišnje.

Gledam tog S8 sa oglasa i stvarno je lep, pravi S8 a ne A8 kako neki misle ali opet - to (sa svim dužnim poštovanjem) nije auto za običnog čovjeka. 360 konja i sve uz to si može priuštiti taj, koji ima prosjek barem 1500 € mjesečno .

E sad če biti paljevine, kako to misliš 1500 € ?

PA jednostavno - Sama registracija, pa onda i gume su godišnje najmanje 2000 €, pa onda i zimske, pored goriva i sve ostalo, recimo napred kočione klješte - ima 8 kočionih pločica (porsche), + diskovi, +..., onda redovni servis i održavanje. Znam to dobro jer sam ga i sam imao. Nedaj bože da rikne nešto mehanički, ili nedaj bože mjenjač, e to je onda da se zmrzneš, pogotovo kad je vanjska temperatua duboko u plusu...:lol:

Sad ne želim bilo koga da strašim i neču vlasniku da ometam oglas budalaštima, samo sam izneo svoje mišljenje i činjenice iz prve ruke.:aha:

Auto sa oglasa vredi svaki € ali kao što rekoh nije to za običnog čovjeka bajkera, - koji jedva pored normalnog auta održava i svoj motor - nego za dobro situiranog gospodina, sa lepim mjesečnim prihodima i kojem neče biti zlo, kad če tebati izdvojiti ne 100 € nego 1000 € i + na gore, ako nešto dođe neplanski. Ko se je našao u tom opisu nek izvoli, boljeg auta za te pare nema definitivno :takoje:

I na kraju ako imaš takav auto onda ti motor i ne treba. :takoje: Jednostavno, kad ga voziš, zaboraviš da želiš motor, jer su njegove performanse bolje od motora sa 100 i + konja. Ko ga je ikad vozio zna o čemu pričam. Ipak - Srečno sa prodajom Miloše :zdravo:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: Yamaha FZ1N, Yamaha R1 RN22 Big Bang

ja bi ovo tako posedovao 1care.gif1care.gif1care.gif

 

makar ga vozio samo kad jedem supe ( slava i nova godina) 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Auto sa oglasa vredi svaki € ali kao što rekoh nije to za običnog čovjeka bajkera, - koji jedva pored normalnog auta održava i svoj motor - nego za dobro situiranog gospodina, sa lepim mjesečnim prihodima i kojem neče biti zlo, kad če tebati izdvojiti ne 100 € nego 1000 € i + na gore, ako nešto dođe neplanski.

 

Imam sličan auto samo druge marke ali spada u istu kategoriju što se tiče gabarita, performansi, luksuza, a samim tim i sličnim cenama za održavanje.

Drugar mi je radio u ovlašćenom servisu i kaže da nijedan taj auto nije izašao sa redovnog servisa bez bar 2 ili 3k eura račun, ne računajući neke kvarove jer onda računi idu daleko vise uvis.

Zauzvrat dobiješ maks užitak i vrh svega. Bivšem vlasniku mog auta to nije bio nikakav problem jer je imao fabrike plastičnih polufabrikata po evropi i americi. Vozio ga je šofer dok je on uživao pozadi. I kad preračunas koliko goriva je otišlo za tih 370k km... 3700 x 20L(prosek) x 1.7e = ... Mislim da bi slika mogla da bude kompletna o kakvom se autu radi u oglasu. B)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Tek se rezervna lampica upalila :wub:

Ali svaki put je osmeh na licu od uveta do uveta, posle svake voznje.

 

Kad stisneš papučicu za gas i kad zanjiste svih 300 400 konja...to nema cenu. Novi vlasnik će biti pravi sreckovic.

 

Da ne bih preuzimao temu, isključujem se odavde i želim još jednom srećnu prodaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

ljudi napraviste da redovan servis na ovom autu koji se radi na 10-15K km kosta ko polovan punto.

 

Auto je skup,mocan i luksuzan,ali nije svemirski brod da toliko kosta odrzavanje

 

Milos je lepo napisao kolko kosta servis i nije nista lagao ni umanjivao

 

Vozim e39 530d restyl 2001god sa nepunih 200ks i redovan servis je malo vise od 100e

 

Svecice,kablovi,plocice,ulje u menjacu,gume zimske,letnje,sve se to radi na mnogo vecem vremenskom intervalu,mozda jednom u 2-3 godine,zavisi od godisnje kilometraze.

 

Netreba neko da bude ministar ili fabrikant da bi mogao da odrzava ovakav auto,ali treba vise odvojiti nego za odrzavanje zastave ili yuga u svakom slucaju. :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Draga gospodo, hvala vam na konstruktivnim komentarima.

Posto ste vi odvojili vremena da napisete sta ste napisali, sad je kulturno da i ja odvojim vreme da napisem odgovor iako je besmisleno da to radim.

 

Pre svega da vam odmah kazem, matematika vam nije jaca nauka kojom baratate a ne znam gde radite ali u cene delova definitivno niste upuceni a pisete uvereno kao da ste okrenuli nekoliko prodavnica.

 

U vasim komentarima za divno cudo nigde nisam video cifru koja nije cetvorocifrena pa ispade da redovan servis i plocice kostaju kao ceo moj auto.

 

Ono sto sam napisao u vezi cena, nista slagao nisam. To moze da proveri bilo ko uz par telefonskih poziva ukoliko je zainteresovan za automobil a vi ocigledno niste.

 

Hvalite automobil a u isto vreme ga kudite i pisete ljudima da slucajno ne kupuju jer su troskovi jednaki odrzavanju svemirske stanice (americke, ne one indijske, jeftine).

Pa valjda je normalno da ja znam koliko sta kosta a ne vi jer je automobil moj a ne vas.

I da ste bili toliko zainteresovani za druge troskove oko automobila, valjda biste pitali a ne pisali neistinu.

 

Ja nemam platu 1500 eura mesecno niti imam fabriku PVC stolarije a opet vozim ovaj auto. Ne vozim ga svaki dan ali ga vozim jednom nedeljno sigurno. Ja mora da sam neki kriminalac ili mozda madjionicar.

Ne znam, mozda vi bolje znate.

 

U polemiku kako nekom ne treba motor ako ima ovakav automobil, necu ulaziti ali ako se razmisli o onome sto je napisano ''ko vozi audi S8 motor mu ne treba'', meni u mozak dolazi informacija da se kulturno pozdravim i odem svojim putem. Sto cu i uraditi. Pozdrav i sve najbolje.

 

Misliti o kvarovima koji ce se mozda u nekom trenutku pojaviti je isto sto i misliti da mozete umreti svakog trenutka. Desi se i na novom automobilu da crkne motor iz cista mira.

I to ''jeftini'' 1.6 benzin. Sva sreca pa ovo nije nov automobil vec raga 12 godina stara.

 

Sofera nemam ali ko hoce moze da mi plati 7900 eura i da soferira samog sebe.

 

I za kraj cu vas prosvetliti nekim cinjenicama.

 

Veliki servis za ovaj automobil kosta 650 eura sa rukama. Continental kaisevi, svi roleri i spaneri, vodena pumpa, termostat, antifriz. Original, iz Nemacke. Na vama je da birate hocete li biti ovce i otici u ovlasceni servis gde ce vam prodati to isto cak i losije i malo magle za 3000 eura ili cete okrenuti 3 broja i istipkati par slova u google-u.

 

Svecice idu, za divno cudo, standardne NGK. Mislim da su bile do 900din/komad.

8x900din=7200 dinara. Ne eura.

 

Protokomer, ide jedan. Original Bosch, sa dostavom, 70 eura a ne 700. (jeftinije od protokomera za vas prosecan turbo dizel).

 

Menjac. Standardni ZF tiptronik koji ide u sve audije i u neki BMW, Jaguar itd.

Doduse programiran drugacije ali dizajn isti.

Za redovan servis menjaca (5 godina ili 60.000km) sam otisao u Porsche Beograd Ada i sve kupio kod njih, 9 litara ulja, filter, dihtung.

Sa zamenom sam potrosio oko 350 eura na tu stavku koliko se secam, ne 3500.

 

Menjac ako crkne, ne crkava tako sto cete jedno jutro sesti u auto i on vise ne ide nego vremenom pokazuje znake i onda na kraju jedan deo se istrosi i pokvari. Taj deo zamenite i vozite dalje. Da kupite ceo drugi menjac, koliko sam upucen je cifra oko 500 eura.

 

Gume, sve 4, polovne, sveze, odlicne, dimenzija 255/45 - 19 koliko se secam sam platio 300 eura.

 

Plocice ne znam koliko su jer su kod mene nove ali za jednog Reno Megana zadnje plocice kostaju 8500din u ovlascenom servisu bez zamene. Za audija ako su 10% skuplje, neka su.

 

 

Mehanicki, ovaj automobil mozete da sahranite jedino ako imate novca da za 100 kilometara potrosite 50 eura. Na autoputu. Po gradu vam treba verovatno 90 eura na 100km za to zadovoljstvo.

 

Prosli put sam rekao za kraj pa sam malo produzio ali sad zaista to mislim i kazem, eto za kraj, da ste me samo lepo pitali koliko sta kosta, ako vas zanima, ja bih vam iskreno rekao bez da ista umanjujem i vi biste se sad postedeli ovog srama.

Zloban niti zavidan nisam iako nemam da sipam toliko cak mi je i drago da vidim da vi sipate 130 eura u rezervoar mada meni nikad ne bi palo na pamet da to slikam.

 

Ako ikog ista jos zanima, slobodno neka pita i ja cu odgovoriti, temu necu zakljucavati.

Krema za mazanje koznih sedista je oko 600 dinara turtle wax proizvodjac, mislim da su najbolji.

 

Pozdrav

  • Podržavam 22

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

apropo automaCkog mjenjaca i Savanove opaske:

 

razgledam BAS dobar primjerak Ford Mondea 2002. Benzinac, automatik. Vlasnik rus i kaze: Ne znam evo razgovaraj sa serviserom.

 

ja> "Dobar dan jedno pitanje: Kada je zadnji put menjano ulje u menjacu?"

on> "To se ne radi"

ja> "Dovidjenja" - vlasniku "zao mi je automobil me ne interesuje"

 

 

A sto se tice dundjerluka, imao sam licna iskustva sa Opel servisom u CG gdje su biseri uspjeli da sjebu navoj M42 na homokinetickom i da pokusaju da me prevare da stave nazad homokineticki tako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja