Jump to content

Moto Zajednica

yamaha 600 diversion vs 900 diversion

Recommended Posts

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Molio bih da mi neko od kolega objasni u čemu je sve razlika (osim kardana i kubikaže) između ova dva modela. Pratio sam Komšine putopise i shvatio šta sve 900 može, pa me zanima da li je toliko pouzdan i Diversion 600, da li je za duže ture, razlika u potrošnji, udobnosti i sl. Hvala prijatelji1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

600 je dobar motor dok ne kreneš na put sa dvoje.Slabašan je nekako daleko od toga da nemože da ide ali kad se natovari nema dosta snage i nije to to.Ja sam zbog toga uzeo jači motor.Inače 600 je odličan motor zahteva jako malo održavanja nema šta na njemu da se pokvari.900 kardan rešen taj nedostatak snage kardan i sve je to super samo meni i na njemu u toj klasi fali snage.Ipak je to 900 i poredi se sa litrama onda i on nije baš nešto.Sve u svemu odlični putni motori i jedan i drugi jevtini u održavanju ali uvek ima ali.

Ja sam odlučio za gsx750f i zadovoljan sam svojom odlukom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Predprosle godine sam bio u iskusenju da uzmem XJ600, i probao sam ga, dobar je motor sasvim, ali sam na kraju ipak skontao da je (bar po meni ) promasaj, ali ne zato sto je los, nego zato sto placas skuplju registraciju za 600ccm a dobijas samo 60KS, pa sam se odlucio da uzmem Hondu CB 500 koja ima 58ks, i placam jeftiniju registraciju a imam istu snagu na raspolaganju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Koliko se sećam i ti si bio zainteresovan za kupovinu Yamahe, pa ti je naletela Suza. Trenutno razmišljam o ova dva motora, jer mislim da je za moje klince to dobar prelaz sa 250 kubika, da ne bude preveliki skok, posebno za mlađeg, koji je položio pre par meseci, a nije vozio ni auto, i ako ima već par godina B, to ga nije zanimalo, ali motore obožava, tako da razmišljam da i sledeću godinu guli 250-ku, dok ne stekne rutinu, a stariji i ja da uživamo u Yamahi. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Predprosle godine sam bio u iskusenju da uzmem XJ600, i probao sam ga, dobar je motor sasvim, ali sam na kraju ipak skontao da je (bar po meni ) promasaj, ali ne zato sto je los, nego zato sto placas skuplju registraciju za 600ccm a dobijas samo 60KS, pa sam se odlucio da uzmem Hondu CB 500 koja ima 58ks, i placam jeftiniju registraciju a imam istu snagu na raspolaganju.

U tom delu si u pravu, ali i klinci i ja smo dosta visoki, a CB 500 je, koliko znam, manji od Diversiona, mada je odličan motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Znas kako, razmisljao sam dugo izmedju Yamaha FZS Fazer I Diversion 900 posto sam ja malo motoriji I ipak sam se odlucio za Yamaha Fazer I mogu ti reci da nisam pogresio I svakom bih preporucio Fazericu, odlican motor, solidna potrosnjai, ima prelepu liniju, jeste malo jaci tj brzi ali je odlican motor za duza putovanja. Uglavnom neces pogresiti ako uzmes Diversion 600 ili Diversion 900, odlicni motori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Ma i klinci navijaju za Fazera, ali se ne bih sada usudio da kupim, dok ne steknu još malo rutine. Jeste prelep, ali je i divalj, ovo mi deluje kao blaža varijanta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Predprosle godine sam bio u iskusenju da uzmem XJ600, i probao sam ga, dobar je motor sasvim, ali sam na kraju ipak skontao da je (bar po meni ) promasaj, ali ne zato sto je los, nego zato sto placas skuplju registraciju za 600ccm a dobijas samo 60KS, pa sam se odlucio da uzmem Hondu CB 500 koja ima 58ks, i placam jeftiniju registraciju a imam istu snagu na raspolaganju.

U tom delu si u pravu, ali i klinci i ja smo dosta visoki, a CB 500 je, koliko znam, manji od Diversiona, mada je odličan motor.

mogu ti reci da XJ uopste nije veci od CB, samo je malo siri zbog agregata sa 4 cilindra, ja sam visok 188cm i CB mi ergonomski sasvim pristaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Ja sam 194, stariji je tvoje visine, a mlađi 196cm, pa mi je zato svaki cm bitan. Honda je dugačka 2090mm, a 900 je 2210mm, dok je xj600 dužine 2170. Takođe je i visina na strani Yamahe (razlika je 10-15cm). Mada su tvoji argumenti veoma logični!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja vec 4 godine vozim ER5 sa 194cm i nista mi ne fali.

 

Mislim, razumem sve, ako mozes da priustis XJ900 i odrzavas ga, kupuj. Ako ne mozes, XJ600. Motori te klase, XJ600, ER5, CB500 itd. su ekonomska klasa i svi imaju limite ali akcenat je pre svega na ekonomicnosti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Hvala na savetima drugari, mada me je Alekre bacio u razmišljanje oko cene održavanja ova dva modela. Nisam znao da je značajna razlika u održavanju, odnosno ceni. Smatrao sam da je približno isto, kod jednog ulje u kardanu, kod drugog lanac i sprej, ostalo manje-više isto1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Hvala na savetima drugari, mada me je Alekre bacio u razmišljanje oko cene održavanja ova dva modela. Nisam znao da je značajna razlika u održavanju, odnosno ceni. Smatrao sam da je približno isto, kod jednog ulje u kardanu, kod drugog lanac i sprej, ostalo manje-više isto1neznam.gif

 

Vozim motocikl sa kardanom, pa mogu izneti svoje misljenje: Neuporedivo lakse i jeftinije je jednom u sezoni zameniti ulje u kardanu (oko 200 ml), nego stalno prati i mazati lanac sprejom.

Dalje, 900-ka jeste nesto veca gabaritno, ali je i teza po masi, i za manevrisanje od 600-ke. Mislim da su i ramovi sasvim drugaciji, kao i kocnice itd itd...

Entry level za svaki dan a i sire = Diverzija 600.

Ozbiljnija putna sprava za ozbiljnije namene (ne za svrckanje po gradu) = Diverzija 900.

POZZZ!!! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Ajde da dobacim i ja neku kao vlasnik 600tke :aha:

Motor je izuzetno pouzdan i lak za voznju,za razliku od dvocilindrasa(500ccm)apsoluitno miran,bez vibracija(samo na 3500rpm sitno zatreperi).Sa 4 u 1 izduvom ima zvuk kao "pravi" motor,potrosnja od 4lit-5lit.Prilicno je udoban jer ima siroko sediste i mekano ogobljenje,po meni cak pozadi i suvise mekano.Kod mene je pozadi 160tka guma na felni od FZRa pa mu jos dodatno daje u izgledu.Odrzavanje apsolutno jednostavno i jeftino.Ja se sa svojih 191cm spakujem sa sve gospodjom pozadi bez problema.

Mane ima kao i svaki.Model sa jednim diskom napred nesto slabije koci ali...kad se naviknes znas kad treba da pocnes kocenje.Ako hoces zustriju voznju moras,na zes,mora da se salta po jednu ili dve dole.

Kad se sve sabere nije losa varijanta za prvi "ozbiljniji" motor.Meni licno nije tesko cistiti i podmazivati lanac,dodje mi kao terapija :D

Nikog ne zelim da ubedjujem,samo iznosim svoje misljenje :aha:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Svoja zapažanja o XJ 900 sam izneo u rubrici "VOZILI SMO".

Probao sam i 600 i velika je razlika u režimu i tempu vožnje,manevrisanju u mestu a naravno i u potrošnji. Ovo prvo u korist 900 a drugo za 600.

Održavanje se svodi na redovnu potrošnu i nema mnogo modela toliko lakih i jednostavnih za održavanje, a da pružaju zadovoljstvo bez mnogo muka i problema.

Ako razmišljaš o mirnijoj varijanti, sigurno nije u pitanju tip motora već način razmišljanja i ponašanja u saobraćaju koje si sinovima ugradio.Zato bi kriterijum izbora možda mogao da bude cena kompletne eksploatacije, dok ne stasaju da sami kupe motor po želji.

Pozdrav i svrati na pivopost-4676-0-43415700-1414504255_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Entry level za svaki dan a i sire = Diverzija 600.

Ozbiljnija putna sprava za ozbiljnije namene (ne za svrckanje po gradu) = Diverzija 900.

POZZZ!!! :zdravo:

Shokla, klinci mi nisu u tom fazonu "švrćkanja", vožnje da bi bili viđeni, više vole vožnje sa drugarima po Šumaricama i lokalnim putevima, a za to imaju Kinroad-a. Diverzija bi nam služila za relativno duže ture, do udaljenijih mesta u Srbiji i eventualno do mora.

 

 

quote name='aspar' timestamp='1414500777' post='1684686']

Kad se sve sabere nije losa varijanta za prvi "ozbiljniji" motor.

To me upravo i interesuje, da postepeno "osvajaju" kubikažu i da imamo motor za duže ture, a pretpostavljam da i 600 može da ih odradi bez problema.

 

Svoja zapažanja o XJ 900 sam izneo u rubrici "VOZILI SMO".

Probao sam i 600 i velika je razlika u režimu i tempu vožnje,manevrisanju u mestu a naravno i u potrošnji. Ovo prvo u korist 900 a drugo za 600.

Održavanje se svodi na redovnu potrošnu i nema mnogo modela toliko lakih i jednostavnih za održavanje, a da pružaju zadovoljstvo bez mnogo muka i problema.

Ako razmišljaš o mirnijoj varijanti, sigurno nije u pitanju tip motora već način razmišljanja i ponašanja u saobraćaju koje si sinovima ugradio.Zato bi kriterijum izbora možda mogao da bude cena kompletne eksploatacije, dok ne stasaju da sami kupe motor po želji.

Pozdrav i svrati na pivopost-4676-0-43415700-1414504255_thumb.jpg

Čitao sam tvoja zapažanja u "Vozili smo", mada nisam ni morao, jer ti si najviše i doprineo da zavolim Diverziju, svojom temom "M@torci ponovo voze". Nije mi problem, što se tiče sinova, strah da će manijačiti motorom, jer to ne rade ni kolima, a i nisu više ni klinci (mada ih ja tako oslovljavam), već bih želeo da postepeno napreduju ka motorima za koje će se kasnije opredeliti. Hvala na pozivu, uvek me je zanimao izgled tvoje garaže, sa pogledom iznutra, a ne sa fotografija i to čuveno točeno pivo.

Drugari, svima sam veoma zahvalan na iznetim mišljenjima i savetima i na osnovu svega što sam od vas pročitao, mislim da ću se za sada opredeliti za 600. Danas sam gledao jednu, 1995. g. prešla 51000, fino izgleda i po relativno niskoj ceni.

sa9TAii.jpg?1

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Moze na duze ture,samo peva.Mi smo po 500+km za dan prelazili bez problema i nekog zamora.

 

Pogledaj ako te interesuje,jeste Naked ali je u odlicnom stanju,kucni ljubimac ;) mazen,pazen,bez ikakvog ulaganja 96.god sa uljnim hladnjakom

post-4526-0-15557900-1414522889_thumb.jpg

post-4526-0-08668100-1414522953_thumb.jpg

post-4526-0-06035700-1414522978_thumb.jpg

post-4526-0-72610700-1414523004_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Nije ni ta 600 bas upravljiva, kad sam sa nje seo na bandita tek sam tad shvatio koliko je diverzija manje upravljiva. Tako da je moj savet da vidis i bandite ako vec hoces 600. A ako hoces xj onda definitivno 900

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Moze na duze ture,samo peva.Mi smo po 500+km za dan prelazili bez problema i nekog zamora.

 

Pogledaj ako te interesuje,jeste Naked ali je u odlicnom stanju,kucni ljubimac ;) mazen,pazen,bez ikakvog ulaganja 96.god sa uljnim hladnjakom

 

Već sam video, ali klinci neće N varijante.1neznam.gif

Nije ni ta 600 bas upravljiva, kad sam sa nje seo na bandita tek sam tad shvatio koliko je diverzija manje upravljiva. Tako da je moj savet da vidis i bandite ako vec hoces 600. A ako hoces xj onda definitivno 900

 

Slažem se sa tobom, ali samo da si video ovog mog štrkljavog na banditu1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Diversion 600- izuzetan motor u svojoj klasi: lep, jednostavan, pouzdan, okretan, upravljiv. jednom recju bez mane pogotovo za pocetnike. Nije za dvoje+teret+duga tura, ko kaze da jeste, ne zna sta je "litrajka". Bez obzira na razlicitost ukusa, uzmi ga slobodno, neces se pokajati. Pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Pošto se gleda motor za nekog mlađeg moja preporuka bi bila suzuki gsxf 600 ili 750 nebitno koji samo da je u što boljem stanju.Taj motor ipak ima malo mladalačkog duha u sebi u odnosu na diverziju.Ide bolje troši isto u održavanju i registraciji košta isto samo što je osmeh na licu dugotrajniji.

Da ne bi mislili da pišem na pamet.Posedovao dva cilindra kawasaki gpz 500s,diverziju 600 i sad vozim gsx 750 f.U odnosu na moj motor diverzija 900 ima prednost samo kardan.Udobnija nije ,brža nije skuplja je u registraciji možda čak i troši više to ne mogu da tvrdim.E sad ima onaj faktor izgleda neko voli popu neko popadiju,a ja eto moj motor.

Diverziju 600 bi i dan danas vozio da je mogla da odgovori osnovnom uslovu vožnje motora ,a to je da budeš samo 10% brži od ostalog saobraćaja.Ona to na auto putu natovarena sa dvoje ne može i po lokalnim putevima je na 120 kapa daš gas i dosta dugo se ne dešava ništa ubrzava al kilavo i kraj je tu negde.Na auto putu konstantna brzina od 140-150 mislim da bi je ubila do prve pauze.Ove 500 sa dva cilindra su dobri motori ali tu nema pomena o putovanju pogotovo sa saputnikom i natovaren.

Kada čitam ovu temu i treba nešto da napišem krivo mi što nisam sa Komšom napravio neki uporedni test da vidim koje su to stvarno razlike.Ali ima vremena vozićemo se mi još zajedno pa će biti i poređenja.

post-1915-0-80876000-1414530319_thumb.jpg

 

A siguran sam da bi komša dao preporuku i za ovako nešto1moto3.gif

post-1915-0-87526800-1414530485_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA
Danas sam gledao jednu, 1995. g. prešla 51000, fino izgleda i po relativno niskoj ceni.

sa9TAii.jpg?1

 

 

 

Ovo je moj bivsi motor. Dok je bio kod mene, sluzio me je perfektno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja