Jump to content

Moto Zajednica

akumulator napon punjenja

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2782 postova

posto mi je aku fabricki dotrajao star pet godina na kinroadu 5o coperu,hteo sam da ga promenim i pre toga sam izmerio napon punjenja.U leru sa svetlima je 9,5 volti pri punom gasu 12,5 volti.To mi je nesto malo gledajuci spram kola i njihovih istrosenih akua.Zovem majstora koji sklapa i odrzava u garanciji u Pazovi kinroada on kaze da je to za dotrajali aku normalno i da padne napon punjenja i da kad budem stavio nov nesmem da imam ispod 11,5 volti na leru.Pitam jednog novosadskog majstora koji preko dijaggnostike nadje da kad je aku slabiji da mu kaze dijagnostika i da je slab napon,misli se na Aprilije,a diler i serviser Vartin tvrdi da mi nevalja regler i da ni ukom smislu nemoze da regler puni toliko malo i da to nema veza sa akuom koji vise ne ddrzi struju i da mi oni nebi priznali garanciju da sam od njih uzeo aku.Da li neko tacno zna koje su od ove dve price t5acne i da li moze i da obe budu tacne da ponekad zbog nekog odredjenog problema sa akuom moze da puni i manje nego sto treba a zbog problematicnog akua na neki drugi nacin moze da bude i napon punjenja dobar.Recimo ja sad stavim neki drugi istroseni aku na moj motor a on pokazuje dobar napon,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Za kontrolu punjenja, ispravan akumulator je PREDUSLOV!

Nije, samo u slucaju da pravis probu PRE reglera, tj. meris naizmenicnu struju koja dolazi direktno sa namotaja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

napon na aku nikako ne sme da bude nizi od 12.8 volti. Koliko los akumulator da je, alternator mora MORA da da napolje minimalno 13.8 max 14.2V. Na ovaj napon ne sme da utice koliko je "slab" akumulator.

 

Znaci> prvo promeni regler pa onda redom sta je jos problematicno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Kad je accu dotrajao moze se izmeriti cak i jace punjenje, jer alternator i regler se "trude" da ga dopune. Izmeri prvo napon AC struje sa namotaja, pa ako je to u redu menjaj regler.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

dobio sam informaciju od poznatog kolege motorasa inace auto i moto elektricara iz novog sada-rumenke,da kod skutera ili ovog mogcopera postoji inprovizovani regler uodnosu na auto ,ima unutra samo grec i da on kad je los aku tako varira sa naponom i da je to normalno i da mora biti dobar aku da bii napon punjnja bio dobar,inace taj auto elekticar je imao gsxr-a novog sa kojim je njegova zena prelazila po 20000 km godisnje,nazalost vise se nevoze,pa ta pojava, zensko na eru koji se non stop vozi vise nemoze da se vidi u novom sadu a verujem i sire

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja