Jump to content

Moto Zajednica

pinlock gde to nije predvidjeno

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Burgija sto veca to bolja, posle toga ti pinlock i ne treba, nit ce magliti 1nanana.gif

 

brgija od 5mm s'tim sto treba busiti postepeno, kao sto napisah gore iznad slike ( 2,3,4,5mm )

 

Upravo odradio i Scorpion kacigu.... odlicno je ispalo 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Hvala Daretu tj Satelisu, spasao me je da ne moram ja da busim i verovatno sjebem vizir posto nemam ni alata a ni vestine

 

Jutros isprobano-radi odlicno, magli samo oko pinlocka :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Da nije ovo malo ukrivo? ;-)

 

Koliko znam nije, mozda ti se cini zbog ugla slike, bio sam pri cistoj svesti i zdravoj pameti u ne alkoholisanom stanju 1lol.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ja ne mogu nikako da rešim drugi problem, a to je maglenje naočara za vid. Meni vizir od kacige ne magli, to je rešeno odličnim nosnim deflektorom, ali zato kada zaklopim vizir, sve što izdahnem završi mi na naočarima. Ima li još ko takve probleme i kako ih rešavate?

 

Исти проблем и код мене, наочаре за вид ми магле кад возим по хладном времену са поткапом... Моје решење је да зими возим без наочара, нема друге..

 

Ако возим без поткапе онда не магле, ал јбг хладно је сад за вожњу без поткапе :neznam:

А да пробаш са оном "полу" фантомком, тј. грејачем што иде по врату до уста или преко уста, мислим најважније је да ти врату буде топло?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

OK je cena skroz

 

 

Trenutno je cena jos manja - 5e :takoje:

 

Ko nije kupio a nema pinlock ovo je prava stvar, vozio sam se pre nedelju-dve na raznim niskim temperaturama i nema magljenja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Hyosung GV 650 EFI 2010

Po pitanju pinloka:

 

Kod mene fabrički pinlok na viziru u jednom malom delu (oko 1cm) silikon ne prijanja dobro te ima minimalan luft. Ovo je dovoljno da pinlok potpuno izgubi funkciju i još gore-maglu u međuprostoru ne možeš ni da obrišeš.

 

Problem bih mogao da rešim tankim slojem silikona kojim bih "zakrpio" taj luft. Međutim, nigde ne mogu naći takav mali silikon sa preciznim tankim doziranjem. U radnjama nalazim samo onaj klasičan zidarski i keramičarski pa nemam ideju kako bih mogao da sredim pinlok. Postoji li neki mini silikon pištolj gde bi sloj silikona bio 1-2mm. Šta koriste u elektronici?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Nemoj to ni pokušavati,nosači pinloka imaju elipsasti oblik i mogu da se pomeraju,šteluju,probaj da skineš pinlok i rukom da okreneš nosače,mora da legne kako treba ako je predviđen za tvoju kacigu.

Ili nađi ko prodaje(ako postoji u Srbiji),i otiđi do njih da ti to nameste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ako moras silikonom, prebaci malu kolicinu u spric i moci ces vrlo precizno da doziras.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

Uzmi spric od injekcije pa iz velike tube silikona sipaj u spric.Posto ih ima raznih velicina naci ces velicinu koja ti treba.pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

Nemoj to ni pokušavati,nosači pinloka imaju elipsasti oblik i mogu da se pomeraju,šteluju,probaj da skineš pinlok i rukom da okreneš nosače,mora da legne kako treba ako je predviđen za tvoju kacigu.

Ili nađi ko prodaje(ako postoji u Srbiji),i otiđi do njih da ti to nameste.

Tačno i provereno. Ja ne bi stavljao silikon ni neki drugi lepak.

Možda je jedino greška u pogrešnom razmeravanju prilikom bušenja rupa na viziru pa elipsasti čepići ne mogu da se našteluju (dohvate) i nategnu pinlok dovoljno jako pa zato ostaje luft.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Samo da razjasnimo jednu cinjenicu za koju sam od skora saznao. PINLOCK u svojoj proizvodnji ima barem 15-30% farbicke greske. 

 

Naime silikon koji se nanosi na pinlock nije uvek iste debljine. I dosta ljudi se zali. 

 

Kupio mi drugar ARAI kacigu sa pinlockom koja vredi 800e i dzaba. Prosto pinlock nije mogao da legne kako treba..konkretno na sredini i na jednom kraju.

 

Kontaktirali smo farbiku i njihova preporuka je da se zameni vizir kacige...sto je nebuloza jer je kaciga nova.

 

 

Vodjen tim iskustvom nasao sam alternativu koja se zove RALERI. Italijanskog proizvodjaca. Za razliku od pinlock-a.. Raleri se lepi za vizir. Prilikom zamene novog lepak ne ostaje po viziru.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja