Jump to content

Moto Zajednica

HITNO, VASA MALA POMOC

Recommended Posts

  • U prolazu, 30 postova

E ovako motor mi je parkiran kao ispravan u garazi izveo ssam ga posle duzeg vremena i ne baca stuju jastor kaze da je vrv CDI ali ne moze da proveri posto ne moze da nadje takav pa me zanima vase neko misljenje kako sta ili gde da uzmem kineski kvad 200cc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

E ovako motor mi je parkiran kao ispravan u garazi izveo ssam ga posle duzeg vremena i ne baca stuju jastor kaze da je vrv CDI ali ne moze da proveri posto ne moze da nadje takav pa me zanima vase neko misljenje kako sta ili gde da uzmem kineski kvad 200cc

 

Aj budi malo jasniji ! Ako sam te dobro razumeo, motor ti je crko, pa pošto ne možeš da ga popraviš - sad hoćeš da kupiš kinesaki kvad od 200 ccm ???

 

Ako razmišljaš o popravci motora , onda napiši koji je motor u pitanju, pa će ti se valjda javiti neko ko ima takav motor i iskustvo sa njim .

 

A za kupovinu kvada - pogledaj šta se nudi kod uvoznika istih , ili po oglasnicima, pa kad ti se neki model svidi - postavi pitanje baš za taj model - dal neko nešto zna o njemu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

i ja odavno planiram da uzmem kineski quad,al po meni su cene preterane za tako nesto,uglavnom su doneseni od preko i nemaju nikakve papire,cena se vrti oko 1000e,a ovi sto su legalni i registrovani oko 1500e,sto je po meni puno za kinesku igracku,jer sada moze ozbiljan japanski motor da se kupi od 1500-2000e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

E ovako motor mi je parkiran kao ispravan u garazi izveo ssam ga posle duzeg vremena i ne baca stuju jastor kaze da je vrv CDI ali ne moze da proveri posto ne moze da nadje takav pa me zanima vase neko misljenje kako sta ili gde da uzmem kineski kvad 200cc

 

---

 

Ma imam vec kvad i vozao sam se prosle godine i parkirao sad ga isterao i ne baca varnicu

 

imas quad al nemas bukvar.

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ma imam vec kvad i vozao sam se prosle godine i parkirao sad ga isterao i ne baca varnicu

 

I sada bi da pored neispravnog motocikla i kvada koji ne baca varnicu da kupis jos jedan kineski kvad??? :stabre: :stabre: :stabre: Ne razumem zasto prvo ne popravis to sto imas? :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Malo je nelogicno da u stajanju crkne nesto od struje. pre da je negde izgubio kontakt,masu i sl. sto se kod Kineza cesto desava. promrdaj sve kontakte(dzekove) koji idu iz paljenja do CDI-a, bobine, bos brave. Pogledaj masu motor-sasija, probaj sa novom svecicom. Ako ne resis problem, javi se mozda mogu pomoci 063 270 893 Mika. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Jagodina, Srbija
  • Motocikl: soon

Pozz svima, ja sam novi ( Zoran Kovacevic, Jagodina)

 

Moze li mi neko reci kakva je razlika izmedju KEEWAY SPEED-a 125 i STRIKE 125.

Skoro da sam narucio STRIKE 125 ccm 2013.Eventualno iskustva sa SPEED-om jer ih ima dosta

Unapred hvala

Pozz Zoran , Jagodina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Ma imam vec kvad i vozao sam se prosle godine i parkirao sad ga isterao i ne baca varnicu

 

kreneš redom:

  • jel vergla --- vergla (cim kazes da nema varnicu) - nije osigurač ni automat paljenja
  • jesi pogledao kontakte na bobini? od stajanja se uhvati korozija, sve konektore raskačiš, naprskaš kontakt sprejom ili WD40 vratiš pa probaš
  • jesi promenio svećicu?
  • proveri i konektore na CDIu

od stajanja struja neće da umre, prekontroliši instalacije...

 

 

 

 

ps. ako si nešto budži (daću ti i primer: npr stavio merač napona u sistemu ili upaljač ili slično, i ako si to povezao na strujni kabl koji ide ka CDIu oće i to da zeza, skini pa probaj bez toga)

 

ps2. kada imaš problem, potrudi se da odkucaš tako da ljudi skapiraju koji ti je problem, ne bi li mogli da ti daju ideju kako da isti rešiš ;)

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Ma imam vec kvad i vozao sam se prosle godine i parkirao sad ga isterao i ne baca varnicu

 

kreneš redom:

  • jel vergla --- vergla (cim kazes da nema varnicu) - nije osigurač ni automat paljenja
  • jesi pogledao kontakte na bobini? od stajanja se uhvati korozija, sve konektore raskačiš, naprskaš kontakt sprejom ili WD40 vratiš pa probaš
  • jesi promenio svećicu?
  • proveri i konektore na CDIu

od stajanja struja neće da umre, prekontroliši instalacije...

 

 

 

 

ps. ako si nešto budži (daću ti i primer: npr stavio merač napona u sistemu ili upaljač ili slično, i ako si to povezao na strujni kabl koji ide ka CDIu oće i to da zeza, skini pa probaj bez toga)

 

ps2. kada imaš problem, potrudi se da odkucaš tako da ljudi skapiraju koji ti je problem, ne bi li mogli da ti daju ideju kako da isti rešiš ;)

 

 

 

 

Zaneo se čovek......1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Pozz svima, ja sam novi ( Zoran Kovacevic, Jagodina)

 

Moze li mi neko reci kakva je razlika izmedju KEEWAY SPEED-a 125 i STRIKE 125.

Skoro da sam narucio STRIKE 125 ccm 2013.Eventualno iskustva sa SPEED-om jer ih ima dosta

Unapred hvala

Pozz Zoran , Jagodina

 

Ma brale uzmi koji ti se vise svidja. Keeway je odlican izbor. Ja sam prosle godine u periodu od juna do septembra presao oko 3k sa mojim kivijem koji je inace presao oko 32k i nikakve probleme nisam imao (da ne urocim :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Pozz svima, ja sam novi ( Zoran Kovacevic, Jagodina)

 

Moze li mi neko reci kakva je razlika izmedju KEEWAY SPEED-a 125 i STRIKE 125.

Skoro da sam narucio STRIKE 125 ccm 2013.Eventualno iskustva sa SPEED-om jer ih ima dosta

Unapred hvala

Pozz Zoran , Jagodina

Није шија, него врат.

 

Осим по ситним разликама у дизајну бочних панела и резервоара, фара и којекавих ситница (барем ја не видим ништа значајно), разлика је у мотору. На "Спиду" је клон "Хондиног" мотора са модела ЦГ, који је настао '75-'76., док је на "Страјку" клон "Сузукијеве" ЦГ машине из, ваљда, '82. године. Оба су довољно успешна и проверена, с тим што је овај потоњи савременији, са пар техничких решења која ти повећавају комфор употребе - има брегасту у глави, па је агилнији и мање вибрира од оног на "Спиду". Е сад, овај мотор на "Страјку" нема курблу, али има и папирни, измењиви филтер за уље, чиме се, у односу на мотор на "Спиду", интервал замене уља продужује барем дупло.

 

Ако те интересују искуства људи са моторићима који имају ту или другу машину, прелопатај тему о "Спиду" и "Суперлајту", али и теме о "Спринт Пулсеру" и "Ћингћију" 2Д 125, који "деле" мотор са "Страјком".

 

Оба "Кивеја" спадају у групу тзв. "comutter bike"-ова, каквим се возикаш до посла, по крају и слично. Како су оба веома сличне конструкције, верујем да разлика између њих није велика, да би један категорички одбио у односу на онај други.

 

И опет, као и у случају дилеме да ли да купиш оног "Кимко Пулсара" или "Кивеј Страјка", мој глас иде "Страјку".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja