Jump to content

Moto Zajednica

honda cbr 500f potrebna pomoc..

Recommended Posts

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: bgd.... lazarevac
  • Motocikl: Africa twin rd04, cfmoto,tomos

Juce mi se dogodilo da ventilator nije upalio a upao sam u gradsku guzvu haos i temperatura mi se priblizila skoro do crvenog ali da kazemo da je bila na 3/4 pokazivaca temparature.. tokom noci mi kad sam se vracao kuci otvoren put mah brzina 140-150 . Temperatura 1/3 .i jutros ja poranim da vidim zasto ventilator neradi skinem hladnjak ..ocistim buksnu na davacu odglavim ventilator nosac se iskrivio i nije mogao propeler da radi..e tad nastaje problem posle sklapanja . Za min dva postigne 2/3 temparaturu i konstantno drzi malo opadne mozda do pola i nista ..kad ugasim i istavim na kontaktu temperatura rapidno spadne..jos jedno sam uocio kad sam napunio sistem G12 ..upalio masinu povukla tecnost dolio je kad dam gas ona povlaci tecnost ali nesto bas i nevidim da ide voda da kruzi ...mozda pod jacim gasomo 5-6000 povuce malo kao preliva ali nisam bas utvrdio dali je sutra cu jos .i da kad je vruc tako kad ugasim voda izbija nazad na cep tad kad izbija ja nisam zavrtao cep pratio sam rad sistema ..e sad pitam se sta je da je dihtung glave a sanse su 50-50 msm da cim bih upalio i dao gas tecnost bih izbila jel bih kompresija izbacila ali ne kad dam gas on povuce tecnost u sistem..zelim vase misljenje savet ..dali se ko susretao sa tim problemom..kakve su vase preporuke I da napomenem temperatura se rapidno podigne do 2/3 i vozio sam brzo od 6-9000 i sporo od 2000-3000 obrtaja ali osto dve trecine ni milimetar dole ni gore a cim ugasim na klcuc cuje se sistanje i gledam u pokazivac posle minut temperatura na normalnom a fizicki je nemoguce za minut da se ohladi toliko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Imas vazdusni cep u sistemu, treba pravilno obezvazdusiti sistem. Da ne pisem po stoti put, potrazi po forumu postoji tema sa resavanjem ove problematike. Kad ovo uradis trebalo bi da bude dobro, a ako ne onda ides na otklanjanje kvarova. juce sam imao identican slucaj sa Burgmanom. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: bgd.... lazarevac
  • Motocikl: Africa twin rd04, cfmoto,tomos

Citao sam taj deo o suzukiju ali ..nisam bas primetio kako da izbacim taj vazdusni cep ...ali videcu sutra daj boze da je tako ..ako nije onda cu vidim glupi termostat nesto nisam primetio da mi otvara najbolje.... Hvala u svakom slucaju e sad pitanje je drugo posto sam video da na nekim morima poput suzukija kavasakija ima sraf na pumpi za ozracivanje ...iskreno sad ja za moj se nemogu setiti dali ima ..uh dan je sutra pametniji od noci

Promenio član deys

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

neznam kako drugi gledaju na ovo što pišeš, ali ovo što si napisao je poprilično normalno ponašanje zatvorenog rashladnog sistema... :neznam:

 

jedina neispravna stvar u cijeloj priči je čep hladnjaka i probaj staviti novi .. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: bgd.... lazarevac
  • Motocikl: Africa twin rd04, cfmoto,tomos

neznam kako drugi gledaju na ovo što pišeš, ali ovo što si napisao je poprilično normalno ponašanje zatvorenog rashladnog sistema... :neznam:

 

jedina neispravna stvar u cijeloj priči je čep hladnjaka i probaj staviti novi .. :takoje:

 

Normalno ponasanje xexe moram te demantovati ali nije nesme kad vratis gas da izbaciva vodu pa da je neznam sta cep u ovom slucaju sluzi da visak tecnosti ne odlazi vani nego u cooling posudu .. a kad skines cep na treba da vidis kruzenje vode ..e druga stvar u ovome je hladan upalim ga i posle dva minuta temperatura na pola sto nebih smelo .ali sutra cu znati detalje bas da vidim dali je ostao vazdusni cep ili je termostat ili je ona crna solucija otvaranje masine a taman sve menjao sad jos fali i to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: bgd.... lazarevac
  • Motocikl: Africa twin rd04, cfmoto,tomos

A te cepove joj dosadio mi je jedan "majstor" u servisu za auto sa cepom slican slucaj imao sa autom uzrok je bio termostat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: bgd.... lazarevac
  • Motocikl: Africa twin rd04, cfmoto,tomos

Da kazem da sam danas uspesno zavrsio posao ... hvala bogu sve je bilo super ..termostat je zaglavio i nije imalo kruzenja vode,drugo posle novog termostata desno crevo gornje na velikom hladnjaku..popustao sam selnu i ispustao vazduh ..jedno tako 6-8 puta pali gasi dolivaj vodu ispustaj vazduh ..za sada radi kao sat videcemo gradsku guzvu ..e jedno me buni glupi ventilator i termodavac-sa davaca zica ide na nosac ventilatora ??! Hmm.a odatle ventilator kablovi dva na neki spoj buksne i moracu to da povezem po mom sistemu ... u svakom slucaju hvala vam na pomoci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: bgd.... lazarevac
  • Motocikl: Africa twin rd04, cfmoto,tomos

Evo opet ja da se javim sa uocenim nekim neostatkom veznim za hondicu... radi se o hajd da kazem prenosu...kad god stisnem kvacilo i ubacim u prvu cuje se tup nesto i cimne... skidao sam zastitni dekli i video da se prednji lancanik "valjda" pojeo, sraf stegnut ludacki ...a na lancaniku ima setanje po osovini od 1-1.5mm e sad i to zadnji lancanik se pod rukom jako kad ga pomeram levo desno ima pomeranja ..e sad neko kaze te neke gumice ublazivaci trzaja valjda kazu pokidale se gumice ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: bgd.... lazarevac
  • Motocikl: Africa twin rd04, cfmoto,tomos

Zatezao sam lanac na skoro max u podigao na centralni stender i skidao dekli . Pri svakom novom startovanju menjaca tjst pri kretanju on cuje se tup i cimne bez obzira koliko lagano stiskao menjac i kvacilo.. a jos jedno uocenje je bilo da lanac ima pomeranje levo desno po lancaniku kao da je lancanik dosta uzi od lanca ...drugo u brzini dok bio menjac na stenderu pomeranje lancanika se odrazavalo za nekih zub dva napred nazad e sad sta je tu normalno neznam i na leru i na nizim obrtajima se cuje kao da drobi u stvari lanac bio labav ali opet mi sumnjivo to pomeranje lancanika prednjeg i zadnjeg pa sad vasi saveti misljenja resenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Evo opet ja da se javim sa uocenim nekim neostatkom veznim za hondicu... radi se o hajd da kazem prenosu...kad god stisnem kvacilo i ubacim u prvu cuje se tup nesto i cimne... skidao sam zastitni dekli i video da se prednji lancanik "valjda" pojeo, sraf stegnut ludacki ...a na lancaniku ima setanje po osovini od 1-1.5mm e sad i to zadnji lancanik se pod rukom jako kad ga pomeram levo desno ima pomeranja ..e sad neko kaze te neke gumice ublazivaci trzaja valjda kazu pokidale se gumice ..

 

To se zove naoružavanje rakete :Hitman:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: bgd.... lazarevac
  • Motocikl: Africa twin rd04, cfmoto,tomos

A bre necu sprdnju sada nego vase misljenje zaista kao pomoc a humori i aforizmi ima posebna tema za takva desavanja ,.. ja samo zelim pomoc pojedinih da kaze to valja to nevalja ovo je ispravno ovo nije ...ovo je fabricki ono je fuseracija to treba da zuji kao sat itd inace sam motoric radi kao satic ,. Tih necuje se :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

To sto se cuje prilikom ubacivanja u brzinu i sto malo cimne lanac je normalno, tako je kod svakog motora. Prednji lancanik sme da ima lufta aksijalno (kad ga vuces ka sebi i na unutra, ali ne sme radijalno (napred nazad u smeru okretanja).

Zadnji lancanik ne treba da ima lufta, ali ako ga ima malo nije nista kriticno, pojele su se gumice ublazivaci. Lanac sto seta po lancaniku nije nista, to je takodje normalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: bgd.... lazarevac
  • Motocikl: Africa twin rd04, cfmoto,tomos

E ovaj moj ima aksijalo milimetar do dva max i cak lanac na njemu ima isto to pomeranje aksijalno e radijalno ima pomeranje naored nazad bar kad je u brzini ... e sad neznam neko kaze to je prazan hod i da svaki motor ima ja nisam bas kompetentan da kazem jeste ili nije ..a kako da resim taj problem radijalnog pomeranja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

A bre necu sprdnju sada nego vase misljenje zaista kao pomoc a humori i aforizmi ima posebna tema za takva desavanja ,.. ja samo zelim pomoc pojedinih da kaze to valja to nevalja ovo je ispravno ovo nije ...ovo je fabricki ono je fuseracija to treba da zuji kao sat itd inace sam motoric radi kao satic ,. Tih necuje se :-)

 

Čekaj, pa zar nije takav osećaj...Turiraš gas...brrrrrrruuunddaaa, brrrrruuundaaa, brrrunda...i onda pritiskač menjač na dole, čuje se dukkk i trzaj, pa zar stvarno nije osećaj, kao da si naoružao raketu koja je spremna da poleti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: bgd.... lazarevac
  • Motocikl: Africa twin rd04, cfmoto,tomos

Pa ja je bas ne brrrrundam niti turrrriram pa pod gasom cvrak tup luk kvrc ..ali da zaista se cuje previse se cuje na kavasakiju gpz jok kao u sir da ulazi ...a raketu naoruzavanje xaca pa gde ce ova raketa brze ici ovo je kao protivgradna spora ali dalekometna xaxa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: bgd.... lazarevac
  • Motocikl: Africa twin rd04, cfmoto,tomos

Opet ja imam problem sa karburatorima 98% je da prelivaju e sad koji nivo se meri da bih ustelovao da ne prelivaju ali da su ovoliko zajebani nisam verovao haos uskoro cu slike postavim pa cu detaljnije upitam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: bgd.... lazarevac
  • Motocikl: Africa twin rd04, cfmoto,tomos

prikaz strelice je nivo benzina u loncicima ,i sa zavrnutom smesom sa strane ono i dalje radi

post-33642-0-30947900-1427060143_thumb.jpg

post-33642-0-49921300-1427060190_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: bgd.... lazarevac
  • Motocikl: Africa twin rd04, cfmoto,tomos

pif nikakva vajda od vas dzaba toliko clanova...ovde vlada klanovi medju bajkerima ko je majstor ko vozi skup motocikl.. cast izuzecima ...jedan zakljucak da svi mudruju a niko konkretan odgovor da ponudi ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: bgd.... lazarevac
  • Motocikl: Africa twin rd04, cfmoto,tomos

Pre svega da svima zahvalim aktivni i pasivni oni sto su zajebavali i mudrovali..neka svakom na cast samo vi sto se podsmevate rodili ste se sa znanjem ..nek vas sluzi kao obraz.hvala za pomoc .Nisam ocekivao ista samo sam svoj komentar iznosio za svaki pojedini deo problema.. da sam pametan i majstor nebih se obracao za savete ali dzaba je ..da sam mozda reklamirao problem na F4i e tada bih mudrolija bilo koliko volis ovako niko nista ne komentarise.. i bez vase pomoci uspeo sam koliko toliko da sredim masinu kad tad .. sve se stigne i da nauciti jos jednom hvala svima na svim doprinosima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja