Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha MT-09?

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Procurela je informacija da Yamaha sprema novi model, recimo da bi oznaka mogla da mu bude MT-09, posto deluje da je to trocilindras.

 

Kako vam se cini?

 

72239.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

MT-09 već postoji - to je aktuelan model.

 

2013-yamaha-mt-09_600x0w.jpg

 

Ovo što je Pablo postavio mi liči na nekog naslednika TDM-a.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

U pravu si. Vidim da se na netu spekulise da ce naziv biti 'FJ-09' ili mozda 'MT-09X' ili nesto slicno... Deluje kao vrlo zanimljiv model definitivno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Samo novija verzija MT trebalo bi da bude neki drugi broj umesto 09.

 

Da je naslednik TDMa neverujem, ako se nevaram proizvodnja TDM 900 prekinuta pre dve godine sada bi mogi ocekivati neki TDM 1000 - 1200.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Sada opet gledam sliku i definitivno sam siguran da je ovo yamahin odgovor na versysa- i da ce ovaj motor biti okrenut tom pravcu, nisam u pocetku obratio paznju na stitnike na kormanu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Sada opet gledam sliku i definitivno sam siguran da je ovo yamahin odgovor na versysa- i da ce ovaj motor biti okrenut tom pravcu, nisam u pocetku obratio paznju na stitnike na kormanu .

 

 

Jamaha ima u ponudi M T 07 paralelni tvin i o n bi se eventualno m ogo uporedjivati sa Versusom....MT 09 IMA 3 cilindra i 115 konja valjda i prilicno je ozbiljniji motor od Versusa.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Kao i svi novi modeli,nista upecatljivo,nista specificno svi lice jedan na drugi i bez oznaka nebi pogodio ni marku a kamoli model i mislim da tu malo gube dusu,OK stvar ukusa a o ukusu se ne raspravlja,samo mi nekao zao...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Sada opet gledam sliku i definitivno sam siguran da je ovo yamahin odgovor na versysa- i da ce ovaj motor biti okrenut tom pravcu, nisam u pocetku obratio paznju na stitnike na kormanu .

 

 

Jamaha ima u ponudi M T 07 paralelni tvin i o n bi se eventualno m ogo uporedjivati sa Versusom....MT 09 IMA 3 cilindra i 115 konja valjda i prilicno je ozbiljniji motor od Versusa.

 

 

 

 

 

Misli se na Versysa 1000 koji ima 4 cilindra i 120 konja! ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Sad se pitam sta i kakva razlika treba da bude da bi izabrao jedan od ova dva?

 

 

vermt.jpg

 

A mozes tu komotno da dodas i BMW S1000XR, (ne mogu sad da ubacim sliku jer se javljam sa nekog tableta, pa se ne snalazim) nema bas neke razlike.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemam ja kratak fitilj...Nego brzu reakciju na vas a sranja...ol, 382 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: TDM900

Ovo levo je kantasaki, a ovo desno sintisajzer ;)

Pausalna ocena i pokusaj posramljivanja i omalovazavanja Kawasakija i Yamahe su blago receno neprikladne i price od i za neznalice ...sto jos jednom dokazuje da su vecinom vozaci bmw sektasi i ponizavaju sve osim navedenog...imao sam par licnih iskustava a i prijatelji takodje tako ... ne pricam rekla kazala ...cast normalnim vlasnicima bmw a .Posto vozim sitisajzr pomno pratim i smejem se beskrajno glupostima koje vidjam za bmw motocikle.

Ovaj motocikl je pod imenom FJ09Tracer...inace identican ram ogibljenje agregat sa 115ks kao i MT09.Posto mi je drugar vlasnik MT09 a i vlasnik Barel Yamahe a i zanima me motor da ga kupim detaljno sam se nacitao i informisao o njemu.Izuzetnih voznih osobina.vrhunske kocnice zadnja guma je 180 sto ide ka klasicnom Sport Tureru...kontrola proklizavanja ...abs...modovi voznje i jos po nesto.Sve u svemu veoma se radujem i jedva cekam da ga vidim uzivo i dace Bog kupim.Cena ce mu biti oko 9-9500e

BJB-yamaha.gif

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemam ja kratak fitilj...Nego brzu reakciju na vas a sranja...ol, 382 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: TDM900

Letos sam imao prilike da vodim grupu kafe motociklista ...cast par izuzetaka ...uz malo slobodnije voznje ...vlasnici novih gsova sa vodenim hladjenjem koji kako kazu voze sa licnim kartama u zubima sta god to znacilo...nisu se proslavili od Kokinog Broda do Cacka iako su im motori novi i po 35ks jaci.......

Pa sam potvrdio vec steceni utisak da...

Dzaba siroka ramena ...kad su muda malena BJB-tdm.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja