Jump to content

Moto Zajednica

HILANDAR.................treci put, malim putevima.......

Recommended Posts

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

HILANDAR...........SVETA GORA.......

 

 

VkpVl4.jpg

 

Unazad nekoliko godina idem motorom na Svetu Goru da obidjem nas manastir HILANDAR, tako je i ove godine.

Verica je izrazila zelju da i ona putuje samnom i da me saceka u Ouranoupoli-ju. OK, kazem ja ....

 

Odabrao sam ovog puta da putujem dva dana od Beograda do Ouranoupoli-ja. Icicu malim putevima Srbije, Bugarske, Makedonije i Grcke..........

 

Ruta za 1. dan je sledeca..........

 

 

cJZ2ri.png

 

 

Ruta za 2. dan je...........

 

 

W7BJvW.png

 

Saljem ovog puta mejl u Hilandar sa molbom za Blagoslov. Mejl je pilgrims@hilandar.org ......

 

Petnaestak minuta po slanju mejla zove me monah - Mojisije sa VOIP telefona tako da vidim Beogradski broj (koji inace nemozete nazvati), u prijatnom razgovoru mi saopstava da pomerim dolazak za jedan dan ranije jer nije moguce da me prime u petak 10. oktobra (guzva) vec da dodjem u cetvrtak 09. oktobra a da se vratim u Ouranoupoli u petak...........dogovoreno, zahvaljujem se.

 

Krecemo u utorak 07/10/2014 malo ranije..........oko 08:00 smo izasli iz Beograda......

 

Cim smo skrenuli sa autoputa................sveze i magla.........

 

3bF3H4.jpg

 

GM5saI.jpg

 

lNZZOW.jpg

 

JpXgCI.jpg

 

Kasnije oko Borskog jezera je malo granulo sunce te nam je omogucilo da uzivamo u prelepim bojama sume u jesen...........

 

AetNLb.jpg

 

Dk3Dfh.jpg

 

Laganica..........sigurica i polako stizemo do Sicevacke klisure ..........

 

Eh, sad jedno pitanje.............. :ups: , ne bojte se .........nije tesko :zbunjen:

 

ZNATE LI VI STA SU TO "SHVAJSOVANI CHEVAPI" ???

 

Dobro, ne znate....... a da li znate gde su najbolje pljeskavice u Nishu i okolini ???

 

Ni to ne znate...........Auuuuuuuuuu............dobro, nema veze, sad cu da vam sve to objasnim.

 

 

Kad krenete od Nisa prema Bugarskoj, i cim se suzi autoput u dvosmeran put imate par kafana sa vase leve i desne strane. Odmah iz kafane "Ivan" (sa vase desne strane) je skretanje za Jelasnicu...... to je totalno nebitno.......... :nanana:

Idete pravo i odmah imate jednu krivinu levo...........kratak pravac pa desna krivina i na izlasku iz te desne, sa vase leve strane je kafana "Mali Vikend".........

 

t8NrBI.jpg

 

gde imate i pod nastresnicom da parkirate motor........

 

BmV3Ba.jpg

 

i da pojedete po meni NAJBOLJE PLJESKAVICE i izuzetno ukusne "Shvajsovane Chevape".........

 

CNZD3J.jpg

 

Verica mi je skoro sve pojela..............dok sam slikao........

 

ofoLI3.jpg

 

Posle ..........lepog obroka........(jedna velika pljeskavica i 8 cevapa + 1 salata Moravska i 1 toceno pivo-Verica i za mene 1 lit. kisele vode), nastavili smo po kisici.......dalje.......

 

1UUNYG.jpg

 

LNYSwY.jpg

 

zatim opet magla............

 

d7YZ1b.jpg

 

awOXbR.jpg

 

Vozim i razmisljam kako mi je lepo........, lepo sam jeo, sa Vericom po kisi, magli idemo laganica, oko 70-80 km/h kada to vidljivost dozvoljava........

 

i ODJEDNOM u levoj krivina motor mi pobeze jedno bar metar.......... :zbunjen: , uhvatio sam tockovima sljunak i posto je lagana krivina .....meni motor ima tendenciju da ide u travu. Tamo u travi ima jarak (zarastao u travu) i posto ja ne zelim da upadnem u jarak - borim se svim svojim umecem da se vratim bezbedno na asfalt.........istovremeno blago kocim (ABS stalno radi, klizavo je) i za trenutak mislim USPECU..........ali, jok..........TRASSSS........

 

Motor se ritnuo prilikom dodira prednjim tockom sa asfaltom tako da nisam mogao da ga zadrzim.....

 

Motor je pao na levu stranu i odmah tu stao......valjda sam smanjio brzinu dovoljno.....

 

Ja sam pao na levo koleno, levi lakat na asfalt........desnom stranom rebara sam pomerio levi retrovizor i iskrenuo kameru na njenom postolju.......

 

Verica je pala na levo koleno a levom rukom se zabola u moju levu stranu rebara i uz dodatak tezine njenog tela........meni izbila vazduh.

 

Odmah da kazem........ za divno cudo - stete nema. Nista nije ogrebano, slomljeno ili slicno.......ni motoru ni nama....hvala Bogu!

 

Kako sam pao, osetio sam Vericu na meni.........vidim ona ustaje odmah i primecujem jer mi je glava blizu asfalta da pocinje pljusak, mislim se.........samo nam jos to fali....... >:(

 

Kazem Verici da ugasi motor, jer ga cujem kako radi a ne mogu da udahnem vazduh i da ustanem.......iz treceg puta me je razumela i ugasila motor.

 

Ustajem posle dva minuta.........kisa pljusti........

 

Gledam i vidim .........izgleda sve OK.......

Moram podici motor........ajde da probam..........

 

Prvi pokusaj .........ne ide, tesko je...........Verica mi kaze da je mozda bolje da sacekamo da neko naidje, da nam pomogne. Ne, kazem ja .......ovo moram odmah da uradim.

 

Znam da bi mi bilo mnogo lakse kada bi skinuo prtljag (koji ima sigurno vise od 50 kg).

Ma, jok..........mogu ja to.........kad mogu da jedem kao bik, mogu i da potegnem kao bik........(uostalom to mi je horoskopski znak)........

 

Krecem u drugi pokusaj.........Njjjjjaaaaaaaaaaaaa ...........osecam bol u gornjem delu ledja ali ne odustajem......... Njjjjjaaaaaaaaaa............i podigao sam ga na tockove.......

Izbacujem copavu i guram ga da parkiram kako treba.

 

Uzimam od Verice foto aparat i slikam...........

 

5zQiAj.jpg

 

B8pbAA.jpg

 

4K6BqD.jpg

 

SYsJ0L.jpg

 

uYAYAA.jpg

 

Trmt41.jpg

 

Kisa prestaje da pada............

 

Vericu boli zglob sake...........pregledavam joj saku, dobro je - nije nista slomljeno. Pita ona, cisto onako, jel nastavljamo...............pogledam je i kazem "pa, normalno da nastavljamo...."

 

Videcemo sutra kako ti je ruka, pa cemo ili nastaviti putem kako smo zamislili ili cemo direktnije ici za Grcku..........da se sto pre dokopamo neke dobre Apoteke - videcemo ujutru.

 

NASTAVLJAMO...............po kisici i maglici...........

 

:neznam: mala pauza i nastavljam, samo da pojedem par palacinaka, napravila Verica........

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Harley Davidson - FXDWG

Uh Marokanac, uhvatio si široko krivinu........a ko će ga znati. Čudni su putevi Gospodnji. Samo da ti kažem da sam i ja pre mesec dana mogao zveknuti i to na benziskoj pumpi, vraćao sam se autoputem pre mesec dana, mokar kao čep, kiša je padala neverovatno jako, stadoh na pumpu i da prikočim, kad prednji točak odlete u......levo, desno,,,sam Bog zna kako sam ostao na točkovima. Razlog proklizavanja je toliko izglačana površina kod aparata za točenje goriva da i dan danas ne shvatam zašto to rade. Eto, samo da znaju ostali.

 

Marokanac, prijatno!

 

Pogledaj privatnu poruku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Evo me, :zdravo: :zdravo:

 

 

znaci pad se desio negde izmedju Babushnice i Krsticeva na putu za granicni prelaz STREZIMIROVCI.

Navigacija nas vodi i u jednom trenutku pre ulaza u neko selo, putokaz levo Strezimirovci 5 km, kisa pada...........skrecem i posle 30 m .......... nema vise asfalta :staa:

 

Krece nizbrdica preko nekih "Preslap"............sa leve strane suma, sa desne malo nize retchica Crvenska reka..........

 

wjyfV8.jpg

 

pada polako mrak...........idemo prvom, korakom, sa kocnicom.........ABS se trese non-stop......

 

mEL5wE.jpg

 

dvZmaT.jpg

 

Nikada........ali, N I K A D A ..........nisam duze vozio 5 km, ruke, ledja, noge ....... sve me boli koliko sam napet da ne padnem. Verici sam rekao "ne okreci glavu, ne trepci........ jer cemo pasti ako me ne poslusas"..................poslusala me.......nismo pali.

 

Kako smo izasli na asfalt, bili smo na oko 250 m od granicnog prelaza .........

 

Pitao sam pandure zasto nije asfaltirano, odgovor je - mogli ste ici asfaltom preko Crne reke i oko Vlasinskog jezera..........da - mogao sam i preko Male Krsne........ ali nisam.

 

Stizemo polako u Gorochevtsi, gde sam preko booking.com rezervisao sobu - bungalow sa doruckom, za 25 evra.

 

Slikao sam ujutru...........odakle smo dosli...........

 

A3YjkJ.jpg

 

gde smo spavali.........evo je Verica na prozoru......

 

OyGVqy.jpg

 

i gde je spavao motor............

 

Z01yRK.jpg

 

Nastavili smo put ujutru, izmenili smo rutu, Vericu boli ruka.........treba nam apoteka........

 

Nova ruta.......... za 2. dan puta.........

 

8jLHAW.jpg

 

Stizemo u Serres i nalazimo odlicnu apoteku, daju nam specijalni zavoj za fiksiranje zgloba (elastican i samolepiv) i kremu "ROIPLON GEL 10%" koja ima Etofenamate 10% i koja se pokazala kao odlicna !!!

 

Prvi kafic je nas..........pijemo kaficu i previjam Vericu........

 

9HyMoI.jpg

 

Nastavljamo dalje............ i posle nekog vremena, glad me tera da stanem. Stajem iznad Ierissos-a.......lep pogled.......jedemo hranu sto smo poneli iz BGD.

 

7L2iD1.jpg

 

XK5yfn.jpg

 

pUFOwt.jpg

 

Cistimo za sobom............pakujem nozic........

 

Vz6gA6.jpg

 

Ubrzo stizemo u Ouranoupoli.........smestamo se, slikam pogled sa nase terase........

 

W8s1YZ.jpg

 

W5oq8K.jpg

 

ib0T1O.jpg

 

Idemo da odmaramo, sutra je novi dan, treba ici rano da se podigne dozvola za ulazak na Svetu Goru, treba kupiti kartu za brod..........treba doruckovati, kafu popiti..........

 

Znaci idemo na zasluzen odmor, Vericu ruka boli i dalje ali manje.............

 

Laku noc, odoh ja stvarno da odmaram..........nastavljam sutra.......

 

Ciao........

 

:zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V Strom 1050 XT

Marokanac,

 

uzivanje je citati tvoje putopise, svaki put se odusevim koji nivo tolerancije i strpljenja ima gdja Verica prateci te na raznim putesestvijima, ako se ne varam u nekom ranijem putopisu si pomenuo jos od sedamdeset i neke... :care: Nadam se da ju je ruka brzo prosla i da je dalje uzivala u voznji :moto3:

 

Mi smo se letos mimoisli na Dunavskoj magistrali, dok si jezdio sa slovenskom bracom, nadam se da cemo imati prilike i da se upoznamo nekom prilikom... :takoje::zdravo:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Uvek je lepse voziti sporednim, krivudavim puteljcima, nego magistralama ili auto-putem, ali su ti puteljci kod nas u ocajnom stanju i po kisi su kao led. Prosle godine sam i ja zalegao u krivini po kisi, pao sam na jednom parcetu starog puta (cale mi rece da je to neki tip hladnog asfalta), led mu nije bio ravan. Dobro ste, motor je dobro, ko nije pao, taj nije ni vozio motor.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Пријатељ, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 1200 super tenere

Matori smo mi za padove,ali Bogu hvala,nista strasno.

Jedino sto nisi morao sam da dizes to tesko cudoviste.Tu si se mogao povrediti.Adrenalin je cudo.

Veliki pozdrav za Vas dvoje,uz zahvalnost sto drzis vatru forumu.

Preporuka za mene i ostale da se malo aktiviramo za podizanje kvaliteta tema na forumu.

Bez obzira na sve okolnosti,opravdanja izgovora,ili cega god,ipak je ovo mesto sa kog su pocela ili se zavrsila neka lepa druzenja.

Marokanac,tebi svaka cast i oprosti meni nedostojnom za pridiku podizanja motora.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Modrica

Konacno i od vas neki glas. Obradovao sam se k'o najrodjenijima. Zao mi je sto ste pali, ali izgleda da je na kraju sve dobro. Jedva cekam nastavak. Pozdrav tebi i Zorici!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Hvala svima na lepim recima...........pad je ljudski, ustati i nastaviti je bajkerski.......(jel tako, tako je.........)

Verica je u pitanju (nije Zorica).......mada - nebitno.......

 

Adrenalin jeste cudo, sada me boli ledjni misic sa leve strane iznad plecke............volja je jedno, godine su drugo..........ali kao sto rekoh ustati i nastaviti...........to je jedino bitno.

 

Pozdrav, svima i slazem se sa primedbama "Zarica"..........treba svi da se trudimo da odrzavamo putopise jer je to neiscrpan izvor za mlade..........

 

Ciao...... :zdravo:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Poseta HILANDARU...........

 

Ustao sam ranije da na vreme budem ispred kancelarije Svete Gore (da podignem dozvolu za boravak), Verica spava.......... rekao sam joj da cu kad pozavrsvam da se vratim do sobe pa cemo zajedno otici do broda - da me isprati.........

 

Podigao sam dozvolu bez problema, neki ljudi iz Srbije imaju probleme, nisu u kompjuteru a ne govore engleski........pomazem im i molim zaposlene Grke da posalju fax na Hilandar ocu Mojisije-u kako bi ovi ljudi ipak dobili dozvolu da obidju Hilandar.

Tako i bi, kasnije sam ih sreo u manastiru i zahvalili su mi se, Bogu hvala ! (to je nesto sto sam naucio na Svetoj Gori. Kome god da kazete hvala, on odgovori odmah Bogu hvala..........svidja mi se).

 

zV33QW.jpg

 

Verica je ustala i eto doslo vreme da se ukrcam na brod koji krece iz Ouranoupoli-a u 09:45, stize u nasu luku "Jovanjica" za oko 45 min.

 

y1BMCq.jpg

 

22Jp4v.jpg

 

upZDqI.jpg

 

SrPWB6.jpg

 

Na brodu, uobicajena guzva ali.........svi su nekako pazljivi prema drugima, tako valja.........ide se na Sveto mesto, zar ne?

 

lWohAM.jpg

 

Galebovi su stalni pratioci, i usput se lepo najedu...........svi bi da im daju nesto........

 

E3w3yL.jpg

 

2kLVjK.jpg

 

vrlo brzo stizemo do nase male luke..........

 

ddGezv.jpg

 

Prevoz kombijem nas ceka i po prijemu u gostoprimnicu gde ispijemo po kaficu sa ratlukom i svezom vodom + rakijica od loze i trava......nesto slicno uzo-u..........

 

Pokazuju nam gde ce ko da spava..........ja dobijam mesto u sedmokrevetnoj sobi........lepo. Samnom u sobi su 3 Makedonca (2 iz Skoplja i 1 iz Zelenikovo) i 3 Srbina (2 sa Bezanije i 1 sa NBgd, pored starog bioskopa).

 

DhHmjz.jpg

 

Sada je nesto pre 12:00.......imamo vremena do 16:00 kada pocinje "sluzba"........odoh da prosetam...........

 

TbO41E.jpg

 

posle kosturnice, prolazim pored klupe zaklonjene tchempresima........gde je na steni nas poznati karatista Bilbija, koji je sada svesteno lice i inace vest vajar ......... isklesao u steni Svetog Simeuna Mirotocivog.........

 

GzZjk5.jpg

 

setnju nastvljam pored starog hrasta sa dve klupe, kapelice posvecene mestu gde se pojavila ikona trojerucica na magarcu, krsta Cara Dusana, masline pod kojom se odmarao Car Dusan, pirg kralja Milutina i tako 3,5 km do crkve Svetog Vasilija koju radnici polako obnavljaju..........

 

f6Akd7.jpg

 

1LBWeb.jpg

 

ARJ15W.jpg

 

ARJ15W.jpg

 

ghsG3h.jpg

 

2DzLkT.jpg

 

Ima dve klupice ispred crkve sa stolom od prirodnog kamena, seo sam i malo odmarao......

Misli lete i nekako uzivam u ovoj tisini, cuju se ravnomerni udarci cekicem o kamen radnika koji polako rade......zahvalan sam tim ljudima koji se trude da obnove nase Svetinje.........

 

5d1dzd.jpg

 

2UU63Z.jpg

 

primeticete da u ruci drzim neki stap.........kupio sam stap u prodavnici Hilandara, napravili ga monasi od hrasta mediteranskog i pomaze mi pri hodu jer me jos uvek boli koleno levo (artroza)....

 

Posle izvesnog vremena krenem polako nazad, opet ostavljam posetu vinariji za neki drugi put......neka.......

 

Toplo je, ozednim - pa onda zastanem, umijem se na cesmi koju je podigao Kralj Aleksandar, odmorim se i nastavim dalje..........

 

XEFG6F.jpg

 

Stigao sam na vreme, presvukao majicu i otisao na Sluzbu, zatim Liturgiju, bilo je i celivanje Sv. Mostiju..........koje je ostavilo dosta jak utisak na mene.............

 

Prosetao sam posle oko Crkve i slikao kivot Svetog Simeuna Mirotocivog (oca Sv. Save)........ odakle raste cudotvorna loza koja vec 800 godina radja grozdje koje pomaze nerotkinjama da rode. Kazu da ima bezbroj primera kako je cudotvorna loza pomogla.

 

h7jmJs.jpg

 

ySDebL.jpg

 

tu je i bunar Sv. Save...........popio sam malo vode, valja se...........

 

4hlQID.jpg

 

bLFYZz.jpg

 

i onda sam se popeo na pirg Sv. Save i slikao ono sto se vidi sa vrha pirga (kule).......

 

QD1w7d.jpg

 

a6iR2a.jpg

 

FIf3ur.jpg

 

imvyb2.jpg

 

n00fsx.jpg

 

va8xiV.jpg

 

lgYXxR.jpg

 

qrHq9Y.jpg

 

Prelepo, zar ne...........

 

Noc je prosla vedra, puna zvezda.........jedan deo sam proveo u razgovoru sa iskushenikom Danilom (znamo se dok je bio ucitelj u Zrenjaninu) koji je nekada pravio plastike za kros motocikle......., malo spavao i u 03:00 otisao na Sluzbu............i uzivao u blagosti monashkih pevanje uz svece i kandila..........

 

 

Drugi dan - prepodne je brzo prosao, odvezoshe me do luke..........

 

yb7FbY.jpg

 

duZezJ.jpg

 

tu smo sacekali brod i ispunjenih srca i dushe............otisli brodom nazad u takozvanu "civilizaciju".........

 

X4Dmf2.jpg

 

Odlazis a imas neki osecaj tuge u srcu, kao da napustas nesto tebi drago i nekako u tebi se vec javlja onaj osecaj, onaj mali nemir u srcu koji ti kaze "Ajde, kad cemo opet na Svetu Goru u nas Hilandar.......".

Sta da vam kazem............, pa nista posebno, sem sto cu sigurno poslusati taj mali glas iz mog srca..................sigurno, dokle god budem imao snage da hodam.

 

Zasto? mozda cete se upitati.........pa vec si bio tamo vise puta.........

Pa, eto tako.........jer mi je lepo da odem tamo, jer tamo je kod mene, tako bar ja osecam.

 

 

 

 

nastavljam uskoro pisanje o povratku sa Hilandara.............kuci.

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Evo jos jedno svedocenje o lozi Hilandarskoj.........

 

Pogledaj na sledeci link:

 

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/reportaze/aktuelno.293.html:500788-Hilandarska-loza-pomaze-u-dobijanju-potomstva

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

POVRATAK KUCI SA HILANDARA............

 

 

Spakovali stvari, odmorili se i obuceni u moto opremu krenuli lagano do Soluna, Verica je iskazala zelju da proba da nadje neke cipele (Martinke) koje su sada jako jeftine jer su od tehnicke koze...........ajde, kazem ja i krenusmo iz Ouranoupoli-a...........

 

RSyz9i.jpg

 

6opqFF.jpg

 

Cipele su nadjene, svratili smo i pojeli po jedan "Giros" uz pivo.........lepo........

 

gZa09H.jpg

 

Bjybnz.jpg

 

i nastavili kroz Grcku prema bratskoj Makedoniji.........

 

04CTVk.jpg

 

Resili smo da prespavamo u Vranju.........zasto? pa onako, bez nekog posebnog razloga........

 

Stizemo u Vranje...............

 

bWoPrS.jpg

 

yBWUw4.jpg

 

Odemo do Hotela Vranje u gradu, hotel veliki.........ne svidja nam se, ni cena (5.800,-din za noc - 2 osobe), ni izgled..........odlazimo do motela Vranje gde je spavanje 10 Evra po osobi...

 

Dolazimo do parkinga i vidimo gomilu motora........

 

R0OhF0.jpg

 

UA2zbJ.jpg

 

CTXp7P.jpg

 

Docekuje nas Predsednik MK "Free Bikers Vranje" po imenu Blagoje koga zovu "Tchatlajac",

 

JwKitZ.jpg

 

eoULCN.jpg

 

jedan vrlo simpaticni ljubitelj dobre kapljice (Ouzo, pivo......) koji nas je odmah pozvao da im se pridruzimo ....... sto smo i uradili i proveli vece uz vrlo simpaticne bajkere i bajkerke iz Vranja.......

 

J1GdAO.jpg

 

fiW8Xb.jpg

 

f4w4Qm.jpg

 

0AmeAM.jpg

 

a ako ste slucajno pomislili da li je mozda nedostajalo pica.......varate se - pica je bilo dovoljno........

 

uZxGSY.jpg

 

a bilo je i muzike, cas posla su nesto povezali lap-top i neke skalamerije i to je onako glasno........dosta glasno sviralo uz kontrolu pod-predsednika kluba, istaknutog pravnika .......... mislim da je sudija ili tuzilac..........ali u svakom slucaju pravi bajker.........

 

TVbRlJ.jpg

 

Legli smo malo kasnije uz dogovor da se vidimo na kafi u prostorijama kluba ujutru.......

 

Spakovali smo se ujutru, malo umorni..........mamurni..........

 

ftY7k5.jpg

 

i stigli u KLUB........

 

7K6GD9.jpg

 

LLKpqW.jpg

 

hRof2v.jpg

 

popili kafu, bili posluzeni slatkom i vodom po starom Srpskom obicaju.........hvala im.......

 

 

I nastavili do Vladicinog Hana pa desno, idemo da obidjemo Bosilegrad - rodni grad Verice (tata joj je bio granicar i ona se rodila u samom Bosilegradu davne 1955. godine).......

 

Priroda je nestvarno lepa...........zar ne?

 

BTXZVh.jpg

 

iVK0lP.jpg

 

Stajem da pozdravim grupu krava..........prelepe su..........

 

vEz0Vr.jpg

 

dhElDI.jpg

 

sQIqmI.jpg

 

i nastavljamo do Bosilegrad-a..............

 

VOdvEv.jpg

 

ogladneo sam i stajemo da uzmem pileci batak u lepinji.........Verica me tera da dam deo jednom gladnom kericu.........

 

Z7bCDn.jpg

 

Keric jede hleb i malo piletine...........Verica mu kupuju lepinju natopljenu sa rostilja za 30 dinara i daje...........SVE JE POJEO, mali prozdrljivac..........

 

x4gGlm.jpg

 

Odlazimo .........uz prelepe slike prirode, vikendica.........

 

33V7Qz.jpg

 

FJj9qP.jpg

 

uxj71K.jpg

 

i tako lagano ......... kao kauboj Talicni Tom u sumrak stizemo u Beograd..........kuci......

 

ADtKm3.jpg

 

Dragi prijatelji, nadam se da vam se svideo nas putic do Hilandara i nazad.........trajao je od utorka do nedelje...........meni je bilo super, istina jos uvek me boli leva gornja strana ledja, ali proci ce............a uspomene ostaju..........

 

Zato samo putujte, sto vise, bilo gde............jer to je ono sto napaja dushu........

 

Ciao,

 

Pozdrav od Verice i Zorana - Marokanca..........

 

:zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Harley Davidson - FXDWG

Drago mi je što ste se vratili živi i zdravi, i nadasve lepo proveli.

 

7. avgusta sam prošao tim putem prema Bosilegradu, išao sam za Hilandar preko Bugarske. To, gde ste se slikali sa kravama je jedno lošije parče puta, međutim loš utisak puta potire prelepa priroda i okruženje kroz koje se prolazi. Ne mogu prežaliti što nisam stao da se pozdravim sa čičom koji je čuvao krave, a koji je dok sam prolazio otpozdravio tako da je kao rukama držao guvernal, a desnom rukom davao gas. Čiča od jedno 80 tak godina, u ovom kraju sa šajkačom.....fenomen! U centru Bosilegrada, na raskrsnici sa tri ulice koje se ukrštaju sam napravio odmor, i u kafani sa leve strane popio kafu. Zanimljivo mesto i topli ljudi. Pozdrav za meštanku Vericu. Pre Bosilegrada se prolazi pored Vlasinskog jezera, prelep primer netaknute prirode....ali o tome više u putopisu koji sledi, kada završim priču o Pečuju.

 

Verici i Marokancu, mnogo zdravlja i neka Vas Gospod Bog blagoslovi, gde god da krenuli.

 

U zdravlje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Sta da kazem pored ovako lepih komentara..................hvala.

 

I idemo dalje............dokle god budemo mogli, a mozemo.......... :moto3: :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

:zdravo: :zdravo: :zdravo:

 

Evo kako sam i ja (ovom tehnikom digao motor posle pada), tezina motora je 260 kg + prtljag (tank torba 8-10 kg, bisage sa alatom (torbe na bisagama) pune kojecega oko 30-35 kg, Vericina torba "Louis" 15 kg i moja tobra zuta Touratech oko 12 kg............kad saberemo = oko 330 kg.

 

PyDWAW.jpg

 

Na slici motor nema prtljag i izgleda (a dizao sam ovaj moj, radi probe i to bez problema) lako...........medjutim u praksi, posle pada, po pljusku to ide malo teze........ali je moguce.

 

Pozdrav............ :zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja