Jump to content

Moto Zajednica

TDM 850 TX4 vs TDM 900

Recommended Posts

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Oko 10 kg je 900 laksi...ima alu ram dvodelni za razliku od 850 koji ima celilcni iz jednog dela.....i 900 je malo tvrdje podesen za razliku od 850 ...to su sve neke nijanse ali primetne a moz da ih primeti samo onaj koji je dugo vozio oba modela ....recimo meni 900 bolje lezi u krivinama....ali je za nijansu tvrdi po rupama ...reko bih da je sve na 900 -tki za jedno 10 % bolje nego kod 850.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Odluka i izbor su pali na ovog lepotana.. varadero sa karburatorima izgubio nadmetanje :moto3:

 

10420176_765568270182809_2921996489674124389_n.jpg?oh=e28603d9fb2da3e734a4224ab064c2e0&oe=551C87F4&__gda__=1426853961_0a9220a1ca2a2d2e38caf129ba1c4dab

 

Juče ga probno provozah..bilo je hladno i klizavo..ali to me nije sprečilo da ga razvučem i osetim kako to ide.. dupe je zaplesalo.. i srce zaigralo :ljubav:

 

Tako Dobar Motor

 

jedino treba dočekati proleće..mada samo da ga registrujem i da ne bude led..neće vatati prašinu :moto3: :moto3: :moto3:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Pazi Varadero je vrhunski motor tu nema spora.....ali isto tako jedno 70 kg tezi od TDM 900 i dosta veci potrosac ...sto nije zanemraljivo danas....u svakom slucaju cestitam na izboru....ja moj vozim evo vec 4 sezona i iskren da budem da moram da ga menjam ne znam za sta bi se odlucio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

Odluka i izbor su pali na ovog lepotana.. varadero sa karburatorima izgubio nadmetanje :moto3:

 

10420176_765568270182809_2921996489674124389_n.jpg?oh=e28603d9fb2da3e734a4224ab064c2e0&oe=551C87F4&__gda__=1426853961_0a9220a1ca2a2d2e38caf129ba1c4dab

 

Juče ga probno provozah..bilo je hladno i klizavo..ali to me nije sprečilo da ga razvučem i osetim kako to ide.. dupe je zaplesalo.. i srce zaigralo :ljubav:

 

Tako Dobar Motor

 

jedino treba dočekati proleće..mada samo da ga registrujem i da ne bude led..neće vatati prašinu :moto3: :moto3: :moto3:

 

 

Odličan je, kao lutka! :takoje: U zdravlje da te služi!

Posedujem isti :moto3: !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

pozdrav evo da se i ja prijavim ovde ako bog da sutra cu da pazarim jednog tdm -a 850 ima tri variante ovako 91g 93g i 95 kao i 2000 cene su skoro iste oko 1,5 e km priblizni oko 50000 posto sam dosad vozio copere od 600 kub shedov tri komada sta daradim dal da kupim a da virago 535 sam juce prodo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

To ti se mora samo kasti....TDM i coperi su dva sveta razlicita.....mislim da bi prvo trebao da probas jedan pa onda da doneses odluku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Odluka i izbor su pali na ovog lepotana.. varadero sa karburatorima izgubio nadmetanje :moto3:

 

10420176_765568270182809_2921996489674124389_n.jpg?oh=e28603d9fb2da3e734a4224ab064c2e0&oe=551C87F4&__gda__=1426853961_0a9220a1ca2a2d2e38caf129ba1c4dab

 

Juče ga probno provozah..bilo je hladno i klizavo..ali to me nije sprečilo da ga razvučem i osetim kako to ide.. dupe je zaplesalo.. i srce zaigralo :ljubav:

 

Tako Dobar Motor

 

jedino treba dočekati proleće..mada samo da ga registrujem i da ne bude led..neće vatati prašinu :moto3: :moto3: :moto3:

 

 

Čestitam na prinovi :takoje:

Može li još poneki detalj tipa godište, cena, poreklo i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Odluka i izbor su pali na ovog lepotana.. varadero sa karburatorima izgubio nadmetanje :moto3:

 

10420176_765568270182809_2921996489674124389_n.jpg?oh=e28603d9fb2da3e734a4224ab064c2e0&oe=551C87F4&__gda__=1426853961_0a9220a1ca2a2d2e38caf129ba1c4dab

 

 

 

Čestitam na prinovi :takoje:

 

Može li još poneki detalj tipa godište, poreklo, cena i sl.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Vozio teča ponekad do nemačku tako da ima nešto preko 50K km :moto3:

 

Nema ogrebotinu nijednu i tako od 2004.. sa carinom i zajebancijama izaćiće na 3 soma..

 

Oma ima da dobije Sebine kreš barove, produžetak vizira i štitnike za ruke.. to mi nije jasno zašto nema?

 

Voleo bih i žičane felne da mu stavim..ali za to ćemo još videti.. nadam se da me nizak klirens neće smoriti jer sam navikao da je preko preče iako je džombastije :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Čestitam! Lep primerak i dobra cena :takoje:

Čini mi se da reče da ti je TDM zamena za Hondu, pa ne znam što te brine klirens. A za brdo kozu imaš.

I ja sam od letos u procesu "kompletiranja" TDM u putne svrhe: 3 kofera, veći vizir, centralni štender, juče sam poručio crash barove kod Sebe, a planiram i posetu Bobanu za novo i udobnije sedište. Još razmišljam o štitnicima za ruke

U svakom slučaju želim ti puno bezbrižnih kilometara i srešćemo se negde da razmenimo iskustva :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Pa kad se čovek mrdne van Bg uvek se jeftinije prođe :D

Mada su uvek tu tri somuna..ali ipak uglavnom razumnije su cene..

Honda je čamila 3 godine a tenera ST se jahala non stop..

 

Alu felne su me najviše smorile..posle onog relija po Srbiji jeedva sam ih ispravio..retko ko to hoće i ume to da radi ovde..

 

Ako mi ne bude odgovarao potrebama..lako će se prodati :jee: stvarno je dobar primerak..

 

Ja sam navikao da na svojim putešestvijama skrenem sa asfalta..popnem se do nekog izvora, vrha..lepog mesta do koga samo makadam dolazi..

a onda je jarić daleko.. no videćemo u praksi kako će to da izgleda..kad sam uspeo da se odvojim od ta dva motora koja su mi puno srećnih trenutaka doneli..ovog dizelaša mogu časkom na oglas da stavim.. i izaberem neki bolji dual motor..al to bolje je 5-10-15K e što je previše za moj ukus..

 

Hvala svima na čestikama..samo da časkom prođe ova zima pa iznosim detaljnije utiske.. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Vidi, ovo sa žičanim felnama uopšte nije loša ideja. Čak mislim i da bi mu odlično stajale.

 

Ali bez obzira na to ne verujem da ćeš se slatko navozati van asfalta, jednostavno je to jednostavno pretežak motor za to zezanje.

 

Offroad sa bilo kojim motorom koji se ne može lako zadržati (ili podići) u potencijalnom slučaju pada, bar meni predstavlja isključivo nužno zlo, nikako zadovoljstvo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Vidi..posle ST od 250 i više kila..ovaj je žgolja pravi ..jedino nizak klirens i alu felna su problematični..

 

Kako sam i ja skinuo jedno 10-15 kila viška.. tako je i konjić morao na liposukciju i raw režim ishrane.. :jee:

 

Sa ovim motorom nemam nameru da idem sa ekipom u šumu..ali pri putovanju jednostavno volim da skrenem sa puta :moto3:

To može biti par stotina metara ili par km do odredišta.... nadam se da će to moći da izdrži..

 

ako ne ima ktm, f800 nova ST..

samo da im padne cena..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Tdm nije za off roud ...eventualno makadam i to po suvom ...jednom sam pre 7-8 godina hteo da prodjem nekim sumskim puteljkom a tek je prestala kisa...majko moja 3 kilometra sat vremena...napunio se sa nekim crvenim blatom.....trebalo mi je 4 zetona da ga operem na OMW.....da ne pominjem kratak hod prednje viljuske,putni profil guna koje proklizavaju na najmanje odvrtanje gasa.I tako zabe i babe ne treba mesati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

evo kao sto rekoh juce pre sat vremena dovezo sam kuci novog lepotana kupio sam tdm 850 iz 95 sa 53000 km platio sam.... za razliku od motora koje sam dosad vozio a bio sam coperas ovo je druga prica odsad sam sa vama ovde pozdrav

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

pozdrav juce sam pazario tdm a sad danas vidim da nema zadnji blatobran jbg nisam gledo agledo sam par modela dal ima neko da proda hvala janko kisac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

Pozdrav iz Zaječara TDM ekipi, evo da se i ja prijavim sa mojim novim ljubimcem. Uvežen iz jesenas CH, 2002.g. Ostalo se vidi. Čekam proleće i registraciju.

 

Evo i slikica od danas!

post-5454-0-20473100-1418492044_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Koje gume terate? šta bi preporučili? :moto3:

 

Ja Metzeler Z 6 i Mishelin pilot 2 ....nebitno koja je pozadi ili napred i tako zadnjih 7-8 godina....jednom napravio izlet u Danlop qualifier i nisu mi se svidele u odnosu na pomenute dve.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Obe nove Michelin Pilot Road 3, tada najbolji model (sad ima i 4). Prezadovoljan.

Pozadi zbog moje tezine uzeo verziju TRAIL (dvokomponentna, predvidjena za natovarene motore), za razliku od standardne koja ima 40-20-40%, ova ima odnos mekse i tvrdje smese 10-80-10%. Ako docekam da menjam gume, uzeo bih standardnu verziju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

pozdrav ja danas pazario contimental malo sam uzeo sire 160-60-17 contimotion 16000 din dal sam pogresio hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

pozdrav ja danas pazario contimental malo sam uzeo sire 160-60-17 contimotion 16000 din dal sam pogresio hvala.

pozdrav dal ima tema Ivan viziri beograd treba da produzim vizir hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja