Jump to content

Moto Zajednica

TDM 850 TX4 vs TDM 900

Recommended Posts

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

MIslim da tih 70 kila i nisu nešto značajno, posebno što ima i oko 70 konja više.

 

Ok, dao sam primer samo. Čovek se ionako deklarisao da se vozi sa suprugom i tu mi slabašnih 80-ak konja baš nešto i ne ulivaju nadu. Na kraju krajeva, sva poenta mog pisanija je u tome da ako čovek već želi promenu, možda pravu promenu treba da napravi.

 

p.s. jbt i ja bih uzeo ovog FJR-a, baš je dobar :ooo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

1000e skuplje i 70kg teže..i neka godina manje..

i koji litar potrošnje više..

pa ako to nije bitno..onda jaši ponija "prinče" Šervuda :P

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemam ja kratak fitilj...Nego brzu reakciju na vas a sranja...ol, 382 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: TDM900

Kao prvo pricamo o vrhu Yamahine ponude FJR ...i TDM900...neporedivo...nema se sa cim porediti svako poredjenje je nemoguce.

Razlika nije samo u stepenu i hodu kako kazes klipa...

Sve je drugacije pricam o fabeickim merama TDM900 je udobniji vesanje ozbiljnije bolje je za stelovanje poteznost motora je brutalnija i elasticnija voznja neuporedivo meksa i pitkija ...pricam a naam se da se razumem vibracije nema nikakve kao predhodna dva modela... u krivinama nema poredjenja gde i koliko udje R1 uci ce i TDM900 kocnice su za malo bolje ali jbg preuzeo je od R1 2002 god kocnice...e sadddd ono...potrosnja od 4.2l do nemoguce da predjem 5 sa zenom sva tri kofera i ostrijom voznjom.Eto to je iz prve ruke .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemam ja kratak fitilj...Nego brzu reakciju na vas a sranja...ol, 382 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: TDM900

Nebih voleo da SVATI NEKO POGRESNO SVA TRI MODELA tdm A SU VRHUNSKA TU NEMA REC I JA OBOZAVAM TE MOTORE ...ALI SMO SAMO POREDILI IZMEDJU NJIH RAZLIKU...TREBA SESTI PROVOZATI NE OKO ULICE NEGO NA OTVORENOM PO KRIVINAMA I OSMEH NE NEMINOVAN.Izvinjavam se za slova nije namerno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemam ja kratak fitilj...Nego brzu reakciju na vas a sranja...ol, 382 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: TDM900

MIslim da tih 70 kila i nisu nešto značajno, posebno što ima i oko 70 konja više.

 

Ok, dao sam primer samo. Čovek se ionako deklarisao da se vozi sa suprugom i tu mi slabašnih 80-ak konja baš nešto i ne ulivaju nadu. Na kraju krajeva, sva poenta mog pisanija je u tome da ako čovek već želi promenu, možda pravu promenu treba da napravi.

 

p.s. jbt i ja bih uzeo ovog FJR-a, baš je dobar :ooo:

Obrtni moment ja na TDM u izuzetan tih 88ks je i previse u bilo kom rezimu voznje ...obrtni moment je bitan ...a plus moj ima malo konja plus

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

FJR je stepenik dalje. Odličan motor i odlična vrednost, ali izlazi iz mog koncepta... Za njega treba imati vremena (u pravom smislu reči) i bilo bi šteta da se vozi 5-7000 godišnje na turama koje nisu višednevne.

 

Nasuprot tome, ja godišnje planiram 1-2 višednevne vožnje sa suvozačem a većinu sezonske kilometraže napravim po Srbiji u nekim poslovno-privatnim ciljanim rutama gde automobil menjam motorciklom iz čistog zadovoljstva.

 

Drugim rečima, od 5-7 k km u sezoni, 70/80% napravim solo.

 

Zbog toga nemam utisak (još uvek) da mi fali snage, ali mi puno znači mogućnost nekog skretanja na makadam. Iskreno i od TDM-a sam više očekivao što se tiče ciklistike van asfalta, ali sam se pomirio sa tim da težina samog motorcikla i njegovi čelični točkovi čine svoje i da tu nema mnogo šta više da se traži.

 

Nekako bih u ovoj fazi ostao na TDM-u. Volim njegovu malu potrošnju i udobnost. A registrujem 2 automobila, 3 motora + 1 auto-prikolicu godišnje pa mi se tu ne ulazi u nekakve povećane troškove (koji ionako iz godine u godinu rastu nezavisno od ikakvog plana).

 

U svakom slučaju Hvala svima na iznetom mišljenju. Za sada sam motor ušuskao u gražu i nekako se nadam da će prava odluka doći tokom dugih zimskih noći :lol:

 

Ukoliko neko bude video svoj interes u zameni + poštena doplata, znam jednog vrlo ozbiljnog sagovornika :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Ne moze se porediti TDM i FJR. Meni je FJR cilj jednog dana, ali FJR nije za grad i za varijante grad-otvoren put. Obaska drasticno veca potrosnja i cena FJR-a sto po gradu i otvorenom putu, i kome po gradu treba 140-150ks, daleko je 80 konja slabasno kao sto ti pricas ali ajde sad da poredim ozbiljan turing motorcikl od 80ks koji ti pruza udobnost, agilnost i solidnu brzinu sa tarabom od 180 konja koja ima ludacke performanse ali je sasvim suludo voziti je po nasim drumovima, ne ide jel da.

 

TDM 900 i 850 su identicni sto se tice polozaja sedenja i udobnosti, ne razumem onoga ko kaze drugacije s obzirom da su vesanje i geometrija malte ne identicni, osim sto 900 ima upside down prednju vilu. Kocnice su brutalne i na jednom i drugom modelu, osim sto DOKAZANO 850 ima bolje ubrzanje od 900 do neke brzine, dok 900 ima manju potrosnju, vecu maksimalnu brzinu i menjac sa 6 umesto 5 brzina.

I po 1000 i neki put, 850 ne trosi ulje zato sto je to fabricki, nego zato sto je vecina tih motorcikala obrnula kilometrazu sa 6 cifara ili su ih ljudi vozili kao R-a zato sto to mali moze (fala bogu obrtnog momenta ne manjka ali su ipak 2 cilindra i xy kilometara u pitanju), dok vecina 900-tki nije jos uvek dogurala ni do 100000km... Ne retko srecem ljude sa TDM-om koji su u varijanti prelazim na R-a ovo mi je sporo... Pa sta na TDM-u 850 ili 900 ima da ti bude sporo osim sto ne ide 300km/h?! Nema boljeg koncepta za grad-otvoren put od TDM-a, cak je i Varadero 1000 krmaca po gradu u odnosu na TDM-a...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Aj sad, FJR pa FJR. Ja dao primer motora, ima ih dosta i lakših i slabijih. Cela poenta mog pisanja je da, ako čovek želi promenu, možda je bolje da pogleda skroz drugi motor jer sam mišljenja da treba probati sve i svašta. Što se tiče 80 konja, za putni motor koji treba da prevaljuje stotine km i pritom da nosi dvoje plus dosta prtljaga, mislim da nije dovoljno.

 

A šta je za grad, šta je za put, šta je suludo a šta nije ostavio bih ličnom izboru. U svakom slučaju kolega koji je pokrenuo temu je pričao o turing motoru, o vožnji sa suprugom za šta je, između ostalog FJR prva liga.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemam ja kratak fitilj...Nego brzu reakciju na vas a sranja...ol, 382 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: TDM900

Ne moze se porediti TDM i FJR. Meni je FJR cilj jednog dana, ali FJR nije za grad i za varijante grad-otvoren put. Obaska drasticno veca potrosnja i cena FJR-a sto po gradu i otvorenom putu, i kome po gradu treba 140-150ks, daleko je 80 konja slabasno kao sto ti pricas ali ajde sad da poredim ozbiljan turing motorcikl od 80ks koji ti pruza udobnost, agilnost i solidnu brzinu sa tarabom od 180 konja koja ima ludacke performanse ali je sasvim suludo voziti je po nasim drumovima, ne ide jel da.

 

TDM 900 i 850 su identicni sto se tice polozaja sedenja i udobnosti, ne razumem onoga ko kaze drugacije s obzirom da su vesanje i geometrija malte ne identicni, osim sto 900 ima upside down prednju vilu. Kocnice su brutalne i na jednom i drugom modelu, osim sto DOKAZANO 850 ima bolje ubrzanje od 900 do neke brzine, dok 900 ima manju potrosnju, vecu maksimalnu brzinu i menjac sa 6 umesto 5 brzina.

I po 1000 i neki put, 850 ne trosi ulje zato sto je to fabricki, nego zato sto je vecina tih motorcikala obrnula kilometrazu sa 6 cifara ili su ih ljudi vozili kao R-a zato sto to mali moze (fala bogu obrtnog momenta ne manjka ali su ipak 2 cilindra i xy kilometara u pitanju), dok vecina 900-tki nije jos uvek dogurala ni do 100000km... Ne retko srecem ljude sa TDM-om koji su u varijanti prelazim na R-a ovo mi je sporo... Pa sta na TDM-u 850 ili 900 ima da ti bude sporo osim sto ne ide 300km/h?! Nema boljeg koncepta za grad-otvoren put od TDM-a, cak je i Varadero 1000 krmaca po gradu u odnosu na TDM-a...

Sve se slazem sem 3 stvari

1. Tdm900 i TDM850 nemaju istu geometriju sedenja priblizno da ali je TDM900 ukonponovaniji sto neznaci da je ovaj nesto losiji naprotiv

2.Nema bolje ubrzanje od TDM900

3.Nema upside down prednju vilu

I ko kaze da troskara 850 ulje ili je okrenuo sat ...mada ako je i okrenuo sat nesme trositi nego je vozio kao idijot mislivsi da je trkacki motor.Moj stari TDM850 nije trosio na 7000 km ni gram.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Ne moze se porediti TDM i FJR. Meni je FJR cilj jednog dana, ali FJR nije za grad i za varijante grad-otvoren put. Obaska drasticno veca potrosnja i cena FJR-a sto po gradu i otvorenom putu, i kome po gradu treba 140-150ks, daleko je 80 konja slabasno kao sto ti pricas ali ajde sad da poredim ozbiljan turing motorcikl od 80ks koji ti pruza udobnost, agilnost i solidnu brzinu sa tarabom od 180 konja koja ima ludacke performanse ali je sasvim suludo voziti je po nasim drumovima, ne ide jel da.

 

TDM 900 i 850 su identicni sto se tice polozaja sedenja i udobnosti, ne razumem onoga ko kaze drugacije s obzirom da su vesanje i geometrija malte ne identicni, osim sto 900 ima upside down prednju vilu. Kocnice su brutalne i na jednom i drugom modelu, osim sto DOKAZANO 850 ima bolje ubrzanje od 900 do neke brzine, dok 900 ima manju potrosnju, vecu maksimalnu brzinu i menjac sa 6 umesto 5 brzina.

I po 1000 i neki put, 850 ne trosi ulje zato sto je to fabricki, nego zato sto je vecina tih motorcikala obrnula kilometrazu sa 6 cifara ili su ih ljudi vozili kao R-a zato sto to mali moze (fala bogu obrtnog momenta ne manjka ali su ipak 2 cilindra i xy kilometara u pitanju), dok vecina 900-tki nije jos uvek dogurala ni do 100000km... Ne retko srecem ljude sa TDM-om koji su u varijanti prelazim na R-a ovo mi je sporo... Pa sta na TDM-u 850 ili 900 ima da ti bude sporo osim sto ne ide 300km/h?! Nema boljeg koncepta za grad-otvoren put od TDM-a, cak je i Varadero 1000 krmaca po gradu u odnosu na TDM-a...

Sve se slazem sem 3 stvari

1. Tdm900 i TDM850 nemaju istu geometriju sedenja priblizno da ali je TDM900 ukonponovaniji sto neznaci da je ovaj nesto losiji naprotiv

2.Nema bolje ubrzanje od TDM900

3.Nema upside down prednju vilu

I ko kaze da troskara 850 ulje ili je okrenuo sat ...mada ako je i okrenuo sat nesme trositi nego je vozio kao idijot mislivsi da je trkacki motor.Moj stari TDM850 nije trosio na 7000 km ni gram.

 

 

 

 

Totalno si upravu za upside down vilu, moja greska, ne znam zasto sam istripovao...

Mada sto se ubrzanja tice... jedan od bezbroj primera... :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA
Čovek se ionako deklarisao da se vozi sa suprugom i tu mi slabašnih 80-ak konja baš nešto i ne ulivaju nadu.

 

Zavisi kako vozi i sta zeli od motora. Ja sam sa Stromom 650 presao oko 20.000km, uglavnom u dvoje na duzim turama i nije mi smetalo njegovih 67 konja osim na autoputu kad nisam mogao lepo da ga vozim 170-180kmh duze vreme. Kad izadjem na magistralu, ta snaga nije nesto sto sputava putovanje, cak je sasvim korektno.

 

Da naravno, lakse je obici kamion i autobus uzbrdo kad imas vecu kubikazu i vise konja, ali daleko od toga da sa 80KS nije moguce korektno se voziti na duzim turama - pod uslovom da ne trazis ostriju i agresivniju voznju, to je vec problem sa malo konja. Ko vozi brze i agresivnije u dvoje i sa ful opterecenjem, mislim da ce tesko biti zadovoljan bez jaceg motora (100KS i 1000cc+).

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ja sam vozio 4 godine 850 a vec 4 vozim 900 ....ubrzanje im je tu negde kada vozi jedan vozac do negde 150 na sat onda 900 lagano odlazi ....kada si sa suvozacem 900 je primetno startniji i bolj povlaci ...jednostavno oseca se razlika.

Neko je tvrdio da je 80 konja nedovoljno za agresivnu voznju.....to moze da kaze samo onaj ko ga nije probao.....naime 80 konja kod 4 cilindra i kod 2 su nebo i zemlja u potezanju i obrtnom momentu ....dokje 4 cilindra na 2000-3000 skoro mrtav u eacimo 3 -4 stepenu ....tdm tu povlaci skoro momentalno....ovo se naravno odnosi na sve 2-cilindricne motore vece kubikaze.

I naravno poneki klip

Na ovom klipu TDM pocepa u startu i Multistradu i R 1 u prvih 100 metara....toliko o slabasnih 80 konja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Bio vlasnik i jednog i drugog(1998-2005)...Razlika u voznji ne postoji,potrosnja u korist 900,udobnost identicna,punije srce u korist 900 jerbo je noviji.1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja