Jump to content

Moto Zajednica

Problemi kod uvoza polovnog motora

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 678 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Jedino jos ostaje nada da ce se naci neko dovoljno pametan da uvidi apsurd trenutno vazecih zakona i da  nesto promeni po tom pitanju.

Ne lipsi magarce do zelene trave...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Tesko da ce se nesto izmeniti, u sustini po nasem zakonu je od uvek uslov za opremu na vozilu da bude homologovana, sto govori da nikada nisu ni mogla tj trebala da se uvoze (registruju) vozila koja nisu homologovana za evropsko trziste, jedino sta bi se moglo promeniti je da se dozvoli zamena opreme koja nije homologovana ali poznavajuci metod rada ABS-nemoguce.

Drugi par opanaka je sto nas je bagra godinama unazadjivala pa nam danas nesto, sto juce nije bilo upitno- izgleda apsurdno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Sve se može kad se hoće. Sinoć gledam na satelitskoj na E history, dva engleza koji sređuju automobile i prodaju ih ( nisu " trgovci polovnih automobila " već ona druga dvojica ) . Dovukli negde iz češke valjda Škodu 105 i sređuju je. Pred kraj, kupiše samo nove farove i promeniše ih da ne bi zaslepljivali ove koji dolaze iz suprotnog smera i to je to.  A kod nas je izgleda svetski problem da ako neko dotera vozilo iz Amerike, ode na tehnički da ga pregledaju, daju mu spisak stvari koje treba prilagoditi ( da bi bio po našim standardima ), i da čovek kad to uradi opet dođe na tehnički, ovi provere dal vozilo zadovoljava propise i ako je po propisu da ga registruju . 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 19 sati, Gile je napisao:

Da ne otvaram novu temu, da li se nesto promenilo u poslednjih nekoliko meseci oko uvoza? Ja sam odavno u rebusu, imam u garazi skoro pa nov motor uvezen iz Kanade,  ali nije ocarinjen kad je to jos uvek moglo i sad ne znam sta da radim. Postoji li bilo kakva sema ili kombinacija da se odradi registracija? Neko mi je pominjao i registraciju u Bosni pa onda uvoz, pije li ta prica vodu? Hvala na odgovorima.

Raspitaj se na masinskom fakultetu,mozda mose da se uradi kao rucni rad.U Loznici ima trajk (goldwing-smart) radjen posle 2014.atestiran na masinskom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 678 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Hvala na savetu, brat mi je tamo na master studijama, imacu informaciju iz prve ruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ni rucni rad vise ne moze da se atestira kao rucni rad a ne fabricki motocikli, jedina sansa, mozda, je ako je radjen (homologovan) za EU trziste pa zavrsio u Kanadi ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja