Jump to content

Moto Zajednica

Problemi kod uvoza polovnog motora

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Situacija oko kupovine je trenutno sledeća: Vlasnik motora kaže (na nemačkom) da u dokumentaciji ima i "nešto" što bi mogla da bude ta potvrda ili COC, ili ...? Videću šta je u pitanju kad odem da preuzmem motor, a posle ću da se bakćem sa papirologijom.

Planiram da u nedelju ujutru krenem autobusom za San Galen (Švajcarska), da u ponedeljak sredim formalnosti oko ugovora i uzimanja privremenih (COL) tablica i dozvole i da odmah sednem na motor i dovezem ga kući (oko 1.500km). Računam da u utorak uveče (eventualno u sredu), motor bude "postrojen" u dvorište, pored mog vernog Transalpa.

Nego, zna li neko sa foruma proceduru (u Švajcarskoj) oko dobijanja privremene tablice i dozvole (COL), koliko je vremena potrebno za to i koliko odprilike to košta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

U NL odjava plus col table i osiguranje na 2 nedelje dobiješ na šalteru za 5 minuta. Za automobile košta oko 150eura. Mislim da i u DE je slična situacija pa tako pretpostavljam da i i CH nije drugačije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

ako je istekao tehnicki, ovlasceni serviser izdaje sertifikat da je motor u ispravnom / voznom stanju.

 

 

 

ako ima tehnicki, fali samo ugovor (pecat notara), saobracajna, tvoj pasos..........osiguranje i tablice su oko 200- 250 franaka za dve nedelje, tj. zavisi od toga koliko je dana ostalo u mesecu.

 

 

 

srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: CH vise Srbija
  • Motocikl: imam ih vise

Situacija oko kupovine je trenutno sledeća: Vlasnik motora kaže (na nemačkom) da u dokumentaciji ima i "nešto" što bi mogla da bude ta potvrda ili COC, ili ...? Videću šta je u pitanju kad odem da preuzmem motor, a posle ću da se bakćem sa papirologijom.

Planiram da u nedelju ujutru krenem autobusom za San Galen (Švajcarska), da u ponedeljak sredim formalnosti oko ugovora i uzimanja privremenih (COL) tablica i dozvole i da odmah sednem na motor i dovezem ga kući (oko 1.500km). Računam da u utorak uveče (eventualno u sredu), motor bude "postrojen" u dvorište, pored mog vernog Transalpa.

Nego, zna li neko sa foruma proceduru (u Švajcarskoj) oko dobijanja privremene tablice i dozvole (COL), koliko je vremena potrebno za to i koliko odprilike to košta?

Javi se kad stignes u St Galen ja sam u blizini pa mogu pomoci sve sta treba u vezi papirologije inace sam dzabalebaros, moj br. 079 216 08 34 Dane

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: CH vise Srbija
  • Motocikl: imam ih vise

ako je istekao tehnicki, ovlasceni serviser izdaje sertifikat da je motor u ispravnom / voznom stanju.

 

 

 

ako ima tehnicki, fali samo ugovor (pecat notara), saobracajna, tvoj pasos..........osiguranje i tablice su oko 200- 250 franaka za dve nedelje, tj. zavisi od toga koliko je dana ostalo u mesecu.

 

 

 

srecno!

U CH u vecini Kantona nije vazno kad je imao zadnji tehnicki,(moze i 80 god.) motor mozes prijaviti,jedino ne mozes ako ima crveni pecat da nije proso zadnju kontrolu zbog tehnicke ispravnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Druze nije bas sve tako crno, ja pre neki dan dobih potvrdu za BMW K 100 LT 87 godiste iz BMW garaze koja zamenjuje taj COC papir i kostala je 20 fr. Moram da ispravim neke drugare COC papir mora da bude izdat u zemlji gde je kupljen motor, gde pise adresa i ime na koga se vodi saobracajna broj sasije istog motora. E sad dole kod nas se mulja sa tim papirima i debelo naplacuje (bez ljutnje nekih clanova) tako da po meni mozes sve regularno da odradis bez nekog straha.

Ako treba neka pomoc javi na PP.

 

Dozvoli samo malu ispravku.....COC papir izdaje samo fabrika koja je proizvela motocikl.Tu su navedene sve tehnbičke karakteristike motora,dimenzije gume koje smeju da budu gore, izduvni plinovi,itd..........sve ostalo su prevodi originalnog COC-a......pukim slučajem imam još originalni švabski COC, jer ga obično uzmu i izdaju jednak COC samo u jeziku države gde se proda motor...i u taj papir se upisuju sve prerade

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1268 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Tacno, samo fabrika izdaje coc, a svi zvanicni dileri mogu da ga zatraze, i bice im ustuplje.

Moj slucaj je bio da, pri uvozu jednog retkog modela forda iz 2001 nastanu problemi, jer su svi na celu sa grand motorsom tvrdili da auto ne ispunjava euro3 normu. Kontaktirao sam vise dilera iz raznih evropskih zemalja, dok mi nije odgovorio grand hrvatska. Sluzbenica me je pozvala na mob, i objasnjavala mi pola sata o njihovom trosku da je sve u redu. Zatim je poslala prepisku nasem jadnom grand motorsu, odakle me pozivaju i vele da su uspeli da izboksuju coc(licemeri) i naplatili mi potvrdu 11000din, koja jelte zbori da auto zadovoljava euro 3.

Sto se tice odjavnih tablica i osiguranja u ch ,zaista kostaju dosta, i zavise od vaznosti, koju odredjuje datum u mesecu,a ne zelja.

Meni je prodavac obezbedio tablice saobracajnu i osiguranje za zadnja dva dana u mesecu, ne secam se koliko,ali nije bilo skupo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

ako je istekao tehnicki, ovlasceni serviser izdaje sertifikat da je motor u ispravnom / voznom stanju.

 

 

 

ako ima tehnicki, fali samo ugovor (pecat notara), saobracajna, tvoj pasos..........osiguranje i tablice su oko 200- 250 franaka za dve nedelje, tj. zavisi od toga koliko je dana ostalo u mesecu.

 

 

 

srecno!

U CH u vecini Kantona nije vazno kad je imao zadnji tehnicki,(moze i 80 god.) motor mozes prijaviti,jedino ne mozes ako ima crveni pecat da nije proso zadnju kontrolu zbog tehnicke ispravnosti.

 

 

Izdaje se dokument o ispravnosti vozila ukoliko je isteko dvogodišnji tehnički..............ukoliko je motor u nekoj svojoj istoriji imao udes i isti je zabeležen onda mora da ide na kompletan tehnički, što je dosta komplikovano...........posebno ako su potrebne samo carinske tablice............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Autoricardo.ch, tutti.ch, anibis.ch, MotoScout24.ch, motorradhandel.ch


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

I ja da se upisem u nesretnike. 

Motor u garazi sa svim carinakim papirima , bez papira agencije za bezbednost. 

Kaze, podaci iz saobracajne se ne poklapaju sa podacima u njihovoj bazi i fali katadiopter , mislim ....

kazu coc ili ovlasteni uvoznik. 

U Delti mi kazu po VIN-u pa to je taj motor i kw su uredu i u bazi i u odjavljenoj saobracajnoj od Svajcarca. 

1200din ispostava dokumenta od njih, ali sad u AMSS kazu COC. 

Ima da se besim....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Zašto da se besiš ? Ako su ti u Delti rekli da je OK samo neka izdaju COC i rešio si problem, niko neće više da ti pravi problem.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Iskreno to bas i nije moj fah, ja kapiram da coc kosta poprilicno a u Delti su mi po VIN-u rekli samo za KW da su ok, dok mi u AMSS kazu da treba coc, kao svi podacio moguci moraju biti uneseni za taj motor. 

Pocinjem da brkam babe i zabe, puna mi je glava jer svako neku svoju pricu fura od njih, bem ti drzavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Nbg
  • Motocikl: Versys

Pozovi ovaj broj sutra,dogovori meilom da im posaljes ino saobracajnu da ti izdaju coc dokument. Tuv Rhenland 011 361 61 56,kosovska 10. Uplatices 2800din,i odes po to i resis problem. To ti je potvrda o usaglašenosti vozila.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250
12 hours ago, Darko Floyd said:

@bdada ne trebam mu ja kad su ga već u Delti proverili. 

Ako ti posaljem broj sasije od nekog motora, ti mozes da proveris da li taj motor prolazi kod nas ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

@muljaz ne , malo je složenije od toga. Da bi se tačno identifikovalo vozilo potrebna je i saobraćajna i ID pločica, tek onda sa sigurnošću možemo utvrditi da li prolazi ili ne. 

Samo sa brojem šasije ti mogu reći sa kojom je opremom izašao iz fabrike :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Dok odem do motora, pa cu da slikam sve. Jedni tvrde jedno - drugi kontra. Motor niti da registrujemo niti da se proda, a ocarinjen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Zahvaljujem se svima na info a posebno  Darko Floyd  , u mom slucaju je spedicija uradila svoj posao i resila coc, da kazem u dogovorenu cenu carinjenja i amss potvrde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Da ne otvaram novu temu, da li se nesto promenilo u poslednjih nekoliko meseci oko uvoza? Ja sam odavno u rebusu, imam u garazi skoro pa nov motor uvezen iz Kanade,  ali nije ocarinjen kad je to jos uvek moglo i sad ne znam sta da radim. Postoji li bilo kakva sema ili kombinacija da se odradi registracija? Neko mi je pominjao i registraciju u Bosni pa onda uvoz, pije li ta prica vodu? Hvala na odgovorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Mi smo uradili carinu kad je to jos moglo, ali nismo registrovali i sad nista. Problem je sto treba potvrda ams-a, a prilikom ispitivanja oni vide iz koje je zemlje i za koje trziste. Tako da i ako ga prebacis u Bosnu, samo bacis pare

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja