Jump to content

Moto Zajednica

Potrebna pomoc

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova

Pozdrav ljudi . Nedavno sam kupio Apriliu rs 2006. Motor je stajao, kada sam ga kupovao slab je bio akomulator i nisam uspeo da ga upalim na taster, upalio je na guranje na metar, zamenio sam akomulator i opet ista prica motor vergla , ali nece da upali na taster, na guranje pali. Da li moze neko da mi kaze u cemu je problem.?Motor ide super nikakvih drugih problema nema. Hvala unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

proveri napon na akumulatoru kada ga upalis na gurku dok radi, i kad je ugasen, nebi trebalo dok je upaljen da ide nesto mnogo iznad 16-17-18 volti kolko se secam. Moze da bude par stvari, tipa regler, alnaser ne znam ni ja vise sta moze jos

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ne sme nikako da bude 16-17-18 volti jer bi to znacilo da je zveknuo regler i da prepunjava, i ako jeste regler zveknuo onda ti je izyebo akumulator, zato si ga morao i menjati, napon bi trebao da bude oko 13-14 volti max dok masina radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

verovatno su na anlaseru cetkice zalepile malo pa akumulator nema snage da zavrti u tim obrtajima kako bi motor upalio, za pocetak probaj da cuknes anlaser sa necim tipa srafcigerom ili nekim tezim predmetom. Javi sta si uradio 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Nista se ne desava sve je isto. Skinuo sam karburator ocistio ga sve i upalio je desetak puta lepo , pa sada opet nece. Nesto u vezi goriva ili je vakum pumpa ili kaarb? A jel zna neko kako da nastelujem smesu goriva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja