Jump to content

Moto Zajednica

Rudnik Ljig 13.10.2014 pad

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorćol
  • Motocikl: Honda hornet, Fz6,f800gs

Vozeci ka Beogradu iz Crne Gore ugledao sam vozilo granicne policije sa rotacijom i decka koji sedi pored gsxr 600, verovatno decko ima prelom ruke. Minut pre nego sto cu ja naici on je pao. Podigao sam mu motor, samo mi je rekao da je iz Lajkovca i da je kocio pred krivinu,tj ispravio je krivinu. Inace vozeci iz CG ka beogradu naisao sam na dosta blata po putu nanesenih od traktora. Takodje u svakoj krivini gde nema sunca i to od Bijelog polja pa sve do silaska sa Zlatibora je izuzetno klizav i mokar asvalt. Jako neprijatno za voznju. Oprez u svakom slucaju.

PS. Ako neko zna momka koji je pao, pozelite mu brz oporavak

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 508 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: BMW R 1200 GS Triple black

Hvala Bokiju na pomoci i recima ohrabrenja, inace taj nesrecnik sam upravo bio ja! Inace prosao sam samo sa slomljenom desnom rukom u nadlaktici, prelom je malo nezgodan, ali nadam se da cu proci bez operacije. 1zdravo.gif

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Nista mi nije jasno osim da je Zlaya pao. Crna Gora, granicna policija, Zlatibor, Rudnik, Ljig???

 

Zlayi zelim brz i efikasan oporavak :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 508 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: BMW R 1200 GS Triple black

Taj dan 13.10.2014, tj MIHOLJDAN je bio kao stvoren za voznju, sto se i videlo po broju motora na putu, tj Ibarskoj. Ja i prijatelj to koristimo i odlazimo do Rudnika na pice i naravno punili smo gume do kraja kao sto dolikuje, ali u povratku u jednoj od mnogobrojnih krivina mom prijatelju pocinje da plese zadnji kraj (sto zbog neravnog asvalta,sto zbog istrosene gume), ja to videvsi ispravljam motor i kocim. U samoj krivini (levoj) ja izlecem i kacim ivicnjak i padam naravno na desnu stranu i lomim desnu ruku. Odmah sam ustao i skinuo motor sa kontakta levom rukom i shvatam da desnu ne mogu da pomerim! Ljudi taj osecaj da ruka koja visi pored tebe je tvoja i da nemas nikakvu funkciju nad njom je STRASAN, i tad krecu bolovi, strasni bolovi. U tom vec pocinju da zastaju ljudi i zaustavlja se jedan policajac i pruzaju mi pomoc,tad nailazi i Boki i pita za pomoc i podize mi motor na copak. Jos jednom HVALA Bokiju i svim drugim koji su stali da pomognu i da pitaju za pomoc! Eto to je bio moj prvi pad (nadam se i poslednji), a kao sam uzrok toga sam upravo ja i moje neiskustvo u takvim situacijana,inace brzina nije bila velika (ali nije ni mala), hocu reci da sam znao tuda voziti i brze,tako da mislim da brzina nije bila presudni faktor! U svakom slucaju moje pouka je NE VOZITE BLIZU SVOG KOLEGE, ostavite uvek dovoljno udaljenosti izmedju vas i drugih ucesnika tako da mozete da ispravite svoje i tudje greske, a naravno i oni vase! Pozdrav!

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ne. Blizina kolege nije uzrok tvog pada. Uzrok je tvoj fokus na njegov zadnji kraj i to je sve. Jedan trkač mi je rekao, i to je izgleda zlatno pravilo: Kada voziš motor, fokus je isključivo na asfalt ispred tebe! Ako gledaš u vozača ispred koji pada, i ti padaš za njim 100% :)

 

Želim brz oporavak!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne. Blizina kolege nije uzrok tvog pada. Uzrok je tvoj fokus na njegov zadnji kraj i to je sve. Jedan trkač mi je rekao, i to je izgleda zlatno pravilo: Kada voziš motor, fokus je isključivo na asfalt ispred tebe! Ako gledaš u vozača ispred koji pada, i ti padaš za njim 100% :)

 

Želim brz oporavak!

 

100% tacno

 

Ako gledas u neku suknju pored puta, tu ces i zavrsiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

Ja sam lomio nadlakticu kao klinac, pre 20 i kusur godina. To je vrlo zeznuta povreda. Meni je prvo sraslo krivo, pa su morali da mi polome i da ponovo zaraste kako treba. Pri tom je tu kost gotovo nemoguce imobilisati bez operacije. Meni su stavljali tegice ispod lakta na gipsu, a gips je isao od dlana do ispod pazuha/ramena, dakle tik iznad preloma, i kost prakticno nije bila ni fiksirana, vec tegici razvlace biceps misic i drze kost "na mestu". Problem je sto kost tako vrlo tesko "uhvati" kalus.

 

Brz oporavak ti zelim. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Zlayo brz oporavak, odlicno si prosao0takoje.gif

 

Meni se ovog leta desila jako slicna stvar. Vozio sam sa kolegom ka Divcibarima. On ispred mene, ja iza na oko 15 m, brzina svega 60 ili 70 km h. Krivina na levo, blago zalezemo, kad odjednom se lomi za levo u pm. On krece da koci i da ispravlja, preteruje zadnjom i pocinje da zvace zadnji kraj i da bezi, ja naravno fiksirao njega i zadnji tocak i krecem da ispravljam za njim. Blago zadnja, jako kocenje prednjom, dodajem zadnju, blokira zadnji, krece da blokira i prednji u prasini pored puta i srecom zaustavaljam se na svega ali zaista na svega 10 cm od sanca. Drugar ispravio, malo ugruvan ali nista strasno, plastike sjebane solidno.

Tada sam konsultovao malo kolege, i svi su mi rekli bas to. Fokus mora biti samo na putu, nikako na vozaca u takvoj situaciji. Ali to je refleksno i priridno da te vuce da propratis, treba trenirati da pogled ipak bude uperen u izlaz krivine i da se paznja usmeri na savladjivanje iste !

 

Jos jednom sve najbolje i brz oporavak 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2818 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Želim ti brz oporavak i kao savet posto sam i ja imao pad pred Uskrs udarivši kera(šarplaninac) da obavezno barem ja to radim dodatno se zaštitim sa štitnicima za kolena i laktove iako imam kao i svi protektore u jakni. U pantalonama sam dodao pored postoječih još jedan umetak od 12mm poliuteratnske pene kao bočne obloge, to ti je ona podloga za yogu i za plaže npr. To me je spasilo jer sam otreskao asfalt sa oko 80-90 km/h i završio u njivi. Mnoge to mrzi da se trontaju, meni nije teško a i prihološki se osećam sigurnije. :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 508 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: BMW R 1200 GS Triple black

Ruka je zasad samo zagipsana, operisali bi oni mene, ali nema bolnica trenutno te titanijumske klinove, kazu propao tender za nabavku istih. Juce sam bio na kontroli,doktor kaze zasad je dobro ovako, ali znacemo za 10 dana. A to sto se tice fokusa, moram reci da ste apsolutno u pravu! 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Brz oporavak prijatelju... i nemoj da pratis motor, nego put ispred sebe :takoje:

to je onaj efekat mete. Ono u šta gledaš tamo ideš. Kao kada trčiš prostranim hodnikom i neko se pojavi, ti ga očešeš iako imaš mnogo prostora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ruka je zasad samo zagipsana

 

 

 

Hvala za ovu analizu iz prve ruke.

 

 

Mile brate...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Taj dan mi lepo peglali na stazi..nije ulica za to...sto pre da se oporavis pa sa nama na stazu i vuk siti i ovce na broju.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja