Jump to content

Moto Zajednica

Prerada auspuha od Dominatora

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

Kolege,

 

da li je ko radio bilo kakvu modifikaciju za Dominatora sto se tice auspuha?

Sta god, otvaranje postojecis, konverzija jedan umjesto dva i slicno?

 

zelim da olaksam motor plus da bude malo bucniji.

Za sad najjeftinije opcije su mi da skinem prigusivace i ostavim opciju da ih vratim i da maknem jedan cijeli auspuh a cijevi sprovedem u jedan i da taj otovorim i maknem unutrsanje cijevi, eventualno stavim siri promjer.

Drugi bih koristio prilikom registracije, da bi bio tisi. dakle kad idem na tehnicki samo da ih promijenim. maknem bucniji stavim ovaj tisi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

bilo koji otvoreni ce ti smanjiti tezinu. Najbolje je da ostavis kao sto jeste tj 2 topa, samo da bude buciniji stavis ,, stubby`` ( kratke) topove I po potrebi db killer da stavis kada vozis na registraciju ili ako ti bude previse bucno. Nije tesko da se napravi auspuh, Prohromski lim, kamena vuna, perforirana cev i posto dva imas 4 dance 2 za ulaz i dve za izlaz, iii naravno aparat za varenje i alatka ona za nitnovanje. Ako zelis fabricke da prepravis, otvoris ih unutra i povadis sve sto ima i pustis od ulaza do izlaza preforiranu cev i napunis kamenom vunom i sve lepo zavaris/nitnujes lim od spolja i to je to, nema neke filozofije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Ako samo ocistis originalne lonce bice glasniji ali nista vise , dobice onaj "metalni" zvonki zvuk.

 

Imao sam nekoliko akcija sa tim i na kraju otisao kod coveka (svi znamo koga) i resio mi SVE probleme. I dalje imam dva lonca, otvorena , dovoljno glasna da me svi cuju , dubok zvuk . . . , ne isplati se cackati ono sto nije za cackanje.

Znam da je to najskuplja varijanta ali veruj mi da je JEDINA prava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Ja na Dominatoru imam jedan lonac, custom made tri oval i čuje se i previše za moj ukus. Auspuh je sredio moj buraz. Na slici je stari lonac, sada malo više viri i širi je. Lično, najviše volim originalne fabričke auspuhe, no ovde nisam imao prilike da biram.

 

252951_178314508888287_2974314_n.jpg?oh=bc8fd9f70759b91d9d8ab96835857462&oe=5526550D&__gda__=1429655594_38209355f8c1cc516652b4a0f021a396

 

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Motocikl: Honda Dominator trenutno. Nekada: Triumph Speed Twin 5T-1939,Lambretta 150-1961,BMW R25-1954

Isto tako,meni se najvise dopadaju fabricki,mislim da je i zvuk doziran tacno kako treba.

Moji su iskrpljeni,jos drze,ali kad dodje do toga da se mijenjaju,rastavicu original i pokusati da napravim takve iste!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja