Jump to content

Moto Zajednica

Saobraćajna nezgoda u NS, ulica Novosadskog Sajma

Recommended Posts

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Dakle,

Videli smo juče iz auta da je u ulici Novosadskog sajma neko skuterom krem boje udario u bok crvenog Clia čini mi se. Kako se čini, automobilom je neko krenuo da isparkira a skuter je naleteo na njega. Sve sam video iz auta, a nisam mogao da stanem. Ljudi se već bili okupljeni, a hitna je odvezla vozača. Motor nisam mogao da vidim koji je jer se od udarca u clio odbio i uleteo na parking između kola.

 

Skuter je Krem-Zlatne boje, BG tablica. I mislim da je kaciga koju sam kraičkom oka video, ona jet AGV bela sa italijanskom zastavom preko sredine.

Nemam pojma koliko je ljudi bilo na skuteru. Udarac je bio dobar, jer je auto dosta izdeformisan i polomljena su mu bočna stakla.

 

Ako neko ima neki info, voleo bih da saznam da li su, a nadam se da jesu, svi OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Nema :,-(

Ok je vozač , SAXO je presekao put videvši parking mesto, iz leve je samo skrenuo desno , a skuter je bio u krajnjoj desnoj traci (dve trake za jedan pravac). Verovatno mu je bio u mrtvom uglu . Skuter je X10 350 star dva meseca i danas kad sam ga video u servisu izgleda kao da je ispao iz aviona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Zaista ne znam šta je sa ovim ljudima,kako ne primete motor, sa sve vozačem na njemu! Nema dana, a da nemam po par rizičnih situacija. A tek kad klinci odu da se provozaju, nisam živ dok se ne vrate, još mi prepričavaju glupost kavezara! Možda sam ja i subjektivan, jer zaista obraćam pažnju na bajkere, ali braćo, koja je ovo vest po redu, gde zbog nebrige i nepažnje stradaju bajkeri? Srećom, ovo je dosta dobro prošlo po kolegu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: bice :)

Ne primete motor zato sto ni rodjenu babu na metli ne bi videli. Ja zaista, ali ZAISTA ne znam u cemu je toliki problem da se prilikom promene trake ili prilikom skretanja pogleda u retrovizor, a kamo li mrtav ugao dok vozis kola. Da ne pominjemo migavce. :staa2: Ne prodje dan a da mi neko ne sasece put makar dvaput, a ja ne vozim motor vec auto. Taksisti u Novom Sadu su pogotovo kriminalni, zajedno sa kojekakvim dostavljacima.

 

Danas svako ima dozvolu. Po mom misljenju to bi mozda trebalo korigovati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Nista cudno,ljudi voze i sa levim retrovizorom NE podesenim o desnom da ne pricamo!

Radim na teh. pregledu i ODLEPIM kada vidim da retrovizori vise za ukras i ljude kako slegnu ramenima i kazu "gledam u srednji",

onda im pokazem motor i par oziljaka na sebi,objasnim da ni taj vozac nije koristio retrovizore e tada se malo zamisle i kao podese.

Mada verujem da cim dobiju nalepnicu zaborave da su mene i videli i culi!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...ali braćo, koja je ovo vest po redu, gde zbog nebrige i nepažnje stradaju bajkeri?...

 

Pa ne znam koja je, ali znam da nije ni prva ni zadnja. Nije u pitanju toliko nebriga i nepaznja, koliko sama covjekova priroda.

Primjera radi...Jedan je da Vinci, a mnooogo njih ipak pokusava multitasking i to bas za volanom. To nije bezobrazluk, nego mali kapacitet.

Sto kazu stari bosanci, nije svjestan svoje nesvijesti. On (covjek) dakle brine i pazi (posle svakog slova digne pogled) ali se ponekad to ispostavi kao ipak nedovoljno.

Jednom retrovizor nije namjesten jer gleda u srednji, u kom se vidi cijeli (njegov) univerzum. Drugom nema srednjeg, jer mu je svijet s lijeve strane....

 

Preostaje samo koncentracija i anticipacija. Kad to ne podje za rukom, onda ostaje jos sreca... ", a kad ni nje nema, onda +1 na ovo tvoje pitanje.

Meni je frka kad mali ode na rolama, trotoarom....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Dobro je da je covek prosao relativno dobro.

Nije mi palo na pamet da ga je tako isekao....:neznam:

 

Bas je izgledalo jezivo sa svim onim krhotinama.... 0plac.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS

najveci su mi "kraljevi" oni likovi koji voze ZATVORENIH retrovizora... pa oni ni to nisu primetili na svojim kolima a kamoli nesto drugo !!! :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja