Jump to content

Moto Zajednica

Kad ne ide...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 552 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

Znate ono kad vam nista ne ide,kad ste suplji i u glavi i u dzepu,kad odete na posao pa se zavucete u kancelariju da nikog ne vidite i da vas niko ne vidi,kad cekate sumrak da krenete u setnju,kad ste ponizeni i povredjeni,razapeti na stub svog zla ovoga sveta,kad bi iz vas lav riknuo a necete,ne mozete da povredite vi one koji su vas osudili,razapeli,napravili antihristom jer vas za te iste opet veze najlepsa stvar na svetu....znate li kako je to,ili ne...bolje da ne,tu sam ja sad,ispricacu vam kako je to ili bolje ne,bolje da vam ispricam sta je jedina stvar za borbu protiv ovih bolesti...

Zao mi je automobilista i ostalih ljubitelja ostalih fetisa ali jedina stvar koja ce vas na kratko odvojiti od svih problema i to provereno sigurno je motor,koji inace vise i nemam ali bar mogu da sednem na njega kad mi padne na pamet a pored svih gluposti retko mi pada,mada mi je palo nesto drugo ali ne bih o tome sad...ono kad su vam i oci vec polumrtve date kontakt,stisnete ono malo dugme a nesto vas u grudima prodrma,osetite da jos nesto lupa tu,oci bljesnu bar na momenat a usta se sama razvuku...sloboda,ne bih bas poredio sa poslednjom ljudskom slobodom iz postovanja prema coveku koji je o tome pisao i tolikim zrtvama ali tu je negde...blizu!

Nije ovo ni neki putopis vredan citanja,niti sam ja daleko otisao od kuce,niti imam snage ni para za to ali eto imao sam potrebu da vam kazem sta u jednom zivotu moze da znaci jedan dan na motoru...

Malo sam obisao Frusku goru...

IMG_1513_zps0a571249.jpg

 

IMG_1512_zpsefea3842.jpg

IMG_1509_zps39d3d9d7.jpg

 

IMG_1497_zps45068079.jpg

 

IMG_1496_zpsde996ab6.jpg

 

IMG_1537_zpsc5533899.jpg

 

IMG_1533_zps56852950.jpg

 

Stari hotel,ne zna se ko ga nije jah'o...raseljeni,jso,reznorazne policije i vojske da bi ga na kraju ostavili ovakvog...on i ja braca,ne zna se ko je gori!

IMG_1520_zps9f84e908.jpg

 

IMG_1541_zps9d34e497.jpg

 

IMG_1551_zpsbcd254f8.jpg

 

 

IMG_1548_zps33a02ccd.jpg

 

Ljudi su stoka,motori su pravi...

IMG_0887_zps24d5c553.jpg

Mozda da okajem grehe....ne,ne

IMG_0892_zpse4d7d566.jpg

IMG_0884_zpsc2692889.jpg

 

IMG_1563_zpsfe294f3b.jpg

 

Onde se vratis u usranu realnost,sve isto,isti ljudi oko tebe,isti problemi,sve isto ali barem malo srecniji i zadovoljniji a i osecaj tokom pishanja nakon voznje je neponovljiv,svako praznjenje je vrsta orgazma!

P.S. Ajde sad svi koji ovo procitaju(vas par) o'ma da odete i pomazite motor i kazete mu:Mali moj to sto mi ti pruzas ne ume nijedna.... :D

  • Podržavam 48

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Za ovo si u pravu, ja kad me uhvati neki nervoz sednem na motor i zakucam na Avalu, Kosmaj ili F. goru. Kad se vratim kući kao preporođen. Ne znam da opišem kako, zvuči blesavo ali deluje na mene :moto3::moto3::moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW r1250gsa

Potpuno kapiram svaku jednu reč i osećaj koji si opisao... ja sam išao danasbda pomazim burazerovu Afriku jer sam mog Stromića proletos morao prodati... u udravlje i glavu gore... kad sam prodao motor i kad mi je sve dokurčilo dao sam otkaz na poslu, razveo se.... i evo me opet srećan. .. samo jos da kupim motor i preporod će biti potpun...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Nema :,-(

Onokad voziš bezveze bez nekog posebnog cilja ili mesta na koje moraš stići i uhvatiš sam sebe da se smeškaš ispod kacige. Taj trenutak nirvane Neprocenljivo.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Znate ono kad vam nista ne ide,kad ste suplji i u glavi i u dzepu

 

Nisi jedini ima nas još...previše :neznam:

 

Nekad sam menjao ulje tri puta u sezoni a sada samo jednom i to u dve godine koliko se puno vozam.Jbg. one cene goriva,svega nikada više neće biti tako da je sada luksuz uopšte posedovati motor.Jedino ove vikend terapije su postale nešto retke pa sam sve više nervoznij. :D

 

 

Frušku goru bi preporučio svima za vožnju,prvenstveno zbog opuštanja a drugo zbog bega od dosadnih puteva po ovoj tepsiji tj. Vojvodini :D

 

Skoro sam baš bio,obišao sam novo/staro hopovo i malo po šumi evo par slika(krš mi kamera na fonu,ovo samo da dočaram uživo je X puta lepše)

 

10649818_847618731917234_1628894873023310576_n.jpg?oh=1852e8dd78863e1232db59691a0fc48c&oe=54B8F9B0&__gda__=1421835528_168c6b1e85f9db6ee0b3cf8587d3e0be

 

10304699_847620101917097_1816365038701699459_n.jpg?oh=74869c3af642c57640a9484640d57adf&oe=54C86843

 

1797430_847619808583793_5389487466929532116_n.jpg?oh=dc9ef4b8f97fe51a3ce95a415b0e610b&oe=54B921CC

 

10384212_847619881917119_1464080751849105014_n.jpg?oh=088da7ca8ac87f085d70b5f9e41a90d8&oe=54C03F43&__gda__=1421394217_dd428ebb2a891aae8ac81381f2d4d0ed

 

10670253_847619255250515_7333623490047234288_n.jpg?oh=58827408de537e151c1bc1787383ac0c&oe=54C4DACB&__gda__=1422957335_6670e578b6d4ae898e3b90c332c0bfee

 

U suštini do sada nisam obišao ni 30% fruške tako da je sveki predlog šta obići je dobrodošao. :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS

P.S. Ajde sad svi koji ovo procitaju(vas par) o'ma da odete i pomazite motor i kazete mu:Mali moj to sto mi ti pruzas ne ume nijedna.... :D

 

hahahhaaha

e nek si rekao ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Pošto sam studirao u NS, znam Frušku goru uzdzž I popreko, 7 godina putovanja raznoraznim putevima), I kao moje sigurno utočište dočekam "lep dan" u ovom toplom januaru I provozam motor od SM do NS preko ovog puta, ležimir, sviloš, banoštor, kamenica I NS. Moram reći da mi je ovo prva vožnja mog novog motora I da je bila sredinom januara tekuće 2015. ali jednostavno nisam mogao da dočekam da ne probam moju MT07 (inače prvi motor), a radnim danima "na sreću" radim.

 

Na putu sam naleteo na još jednu grupu entuzijasta, nedaleko od Beočina, momci su mi se uredno javili a ja sam samo kroz svoju glavu prolazilo kako da polako kočim, hladan asphalt, I brige I saveti mog prijatelja velikog poznavaoca motociklova. U prvi mah shvatio sam da su mi se momci javili i ukazali poštovanje jer smo podelili istu ljubav taj dan. ali ja nisam znao gde se ablenduje I da reagujem na vreme. :lol::neznam: Pojedoh se živ od sramote. Nastavio dalje, uredno svratio do drugara (pomenutog) u NS, I popili kafu I ajmo natrag kući kiša će, a oprema ne na zavidnom nivou, previse sam novaca dao na motor. U kamenici obilazi me motorist sa ful opremom, iskusni bajker, msm da je bio BMW u pitanju, svirnuo mi I pre nego što sam se ja skontao obiđe me I prođe.. Opet sramota. Srećom sustigoh ga na raskrsnici I ponosno se javih čoveku.

 

Neću da dužim o povratku za SM I kiši koja me je uhvatila, sem jednog detalja da sam ponovo naleteo na iste entuzijaste I da sam ovaj put znao da ablendujem I iskupio se za svoju sramotu :)

 

Vidim da sam se previse raspisao I nisam reči mnogo ni rekao o Fruškoj Gori, ali ko god je u mogućnosti da je poseti treba to da uradi, jer je puna manastira, kulture I dobrog vina I lepih pejzaža (često sam odlazio na vidikovac da popijem sa devojkom kafu). Svaka preporuka!

 

I najbitnija stvar mog priključivanja, bajkeri na koje sam naleteo su ostavili na mene najveći utisak. Kultura koja vlada kod tih ljudi, tj. kod vas (još ne mogu reći da sam deo svega toga ali se nadam posle ove sezone da ću moći ponosno reći bajker amater) me je zadivila. Kao poseban kult koji prati ljude na motociklovima, I uzajamno poštovanje me je oduševilo. Oduševili su me ljudi jer sam se osećao kao da ih znam sto godina. Osećao sam se prijatno I lepo u svemu tome.

 

Tako da glavu gore I kada ne ide, uvek postoji lepa strana svega! Pozdrav za sugrađanina ;)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Verovatno kasnim sa podrškom mislim da je to bilo samo trenutno taspoloženje koje je prošlo ali ipak glavu gore nije sve tako crno u životu kako nekad ozgleda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Tema jest malo starija al uvek aktuelna.

 

Kao što sam već negde tu na forumu napisao, meni motor znači neki filter od svih tih sranja, koja se svakodnevno dešavaju i na poslu, i u politici, i u redu na delikatesi, ... Čitao sam jednom neke stručnjake kako kažu da nikad ne treba sjedati da motor kad si ljut, nervozan, sjeban, ... Ja verujem, da njemu žena ne da da ide na motor pa hoće da sjebe i mene.

Meni u vreme vožnje s motorom po glavi ide samo jedno i to jest kao u nekoj video igrici, kako da predvidim hoće li ona baka da istrči pred mene preko puta, ili onaj deda sa prikolicom da mi izleti u sred druma, ... i slično. I to je traumatski komplikovano ali sasvim drugčije. 

 

Jednostavno kad se vratim kući sa fure, ja sa ženom, decom, komšinicom ;) komuniciram skroz pozitivnije nego pre. Makar pričao o onoj babi ili slepom dedi, koji me razljutio, ... to je sve u tonu neke avanture, koja me samo puni. I onda samo još jedva čekam sutradan i sunce, da smaknem od svih onih sranja, stavim kacigu ko Top Gun i pičim prema zalazku. I lepo se vratiš kući, žena spremila večeru a ti skroz pozitivan.

 

Šta ima lepše?

 

Zato, ako vam idu crnjaci po umu, ... Top Gun i ajmo!

 

Sretan vam put!

 

Ćale

:hvala:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Đurđevo
  • Motocikl: Yamaha xt125x

Tema jest malo starija al uvek aktuelna.

 

Kao što sam već negde tu na forumu napisao, meni motor znači neki filter od svih tih sranja, koja se svakodnevno dešavaju i na poslu, i u politici, i u redu na delikatesi, ... Čitao sam jednom neke stručnjake kako kažu da nikad ne treba sjedati da motor kad si ljut, nervozan, sjeban, ... Ja verujem, da njemu žena ne da da ide na motor pa hoće da sjebe i mene.

Meni u vreme vožnje s motorom po glavi ide samo jedno i to jest kao u nekoj video igrici, kako da predvidim hoće li ona baka da istrči pred mene preko puta, ili onaj deda sa prikolicom da mi izleti u sred druma, ... i slično. I to je traumatski komplikovano ali sasvim drugčije. 

 

Jednostavno kad se vratim kući sa fure, ja sa ženom, decom, komšinicom ;) komuniciram skroz pozitivnije nego pre. Makar pričao o onoj babi ili slepom dedi, koji me razljutio, ... to je sve u tonu neke avanture, koja me samo puni. I onda samo još jedva čekam sutradan i sunce, da smaknem od svih onih sranja, stavim kacigu ko Top Gun i pičim prema zalazku. I lepo se vratiš kući, žena spremila večeru a ti skroz pozitivan.

 

Šta ima lepše?

 

Zato, ako vam idu crnjaci po umu, ... Top Gun i ajmo!

 

Sretan vam put!

 

Ćale

:hvala:

Upravu je Ćale!

Jeste da ja vozim mojih skromnih 125 kubika, al osećaj i razlog je skroz isti. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

A to su oni momenti kad stigneš do nekog mesta, sjedneš, ispereš mozak i friški se vratiš kući.

 

To je to drugovi i drugarice  :takoje:

 

Pozdrav!

 

 

Ćale

 

 

9JMXeH.jpg

 

hzG8aY.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Hvala. A tek koji su to bili momenti ;) 

 

Biće toga još, daće Bog :)

 

 

Tom prilikom da sve vas motoriste pozovem, da kad budete imali priliku, odlučite i krenite prema Sloveniji. Stvarno ima bezbroj prelepih destinacija i cesta i to sve u džepnom izdanju :D

 

Stvarno preporučlujem!

 

Dobro došli u Deželu ;)

 

 

Ćale

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Đurđevo
  • Motocikl: Yamaha xt125x

Hvala. A tek koji su to bili momenti ;)

 

Biće toga još, daće Bog :)

 

 

Tom prilikom da sve vas motoriste pozovem, da kad budete imali priliku, odlučite i krenite prema Sloveniji. Stvarno ima bezbroj prelepih destinacija i cesta i to sve u džepnom izdanju :D

 

Stvarno preporučlujem!

 

Dobro došli u Deželu ;)

 

 

Ćale

Gledajuci tvoje slike, Slovenija mi je na spisku za putovanja, pogotovo jezero Bled. Na zalost, ne na motoru, ali boze moj, bice i to. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha Diversion 900, Kawasaki Vulkan en 500

Ovo ti je sve odlično. Bravo. Bio sam u Sloveniji sredinom avgusta 2015 god. Vozikali smo se po alpima što slovenačkim što austrijskim što italijanskim. Peli se na Mangart i Vršič. Stvarno se ima šta videti u Sloveniji. Pozdrav za Ćala i fotke.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Pratih i taj tvoj putopis Mikice, odlična avantura sa Ivanom i ekipom samo se ne sećam jel beše na ovom forumu?!! Valjalo bi obnoviti štivo u ovim hladnim danima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja