Jump to content

Moto Zajednica

Udes kod Arene

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Ja sam prošao pored malo posle udesa. Na prvi mah mi se činilo da su učestvovala 2 automobila, jer je Citroen bio praktično uništen otpozadi. Tek kasnije sam video motor. Bila je gužva, svi nervozni a ja tada praktikujem da vozim motor kao auto, u svojoj traci. Inače, vožnja zustavnom trakom na autoputu nije isto što i žuta traka. Za prvi prekršaj kazna je 15 dana zatvora ili 100.000din. Eto koliko je to ozbiljan prekršaj, s razlogom... :mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

U jedno sam siguran,vozac i putnici u citroenu lazu,hteo je da obidje kolonu zaustavnom trakom ili da se vrati u rikverc na petlju..kakav kvar..laz..

 

A ja sam iz posta covjeka koji je bio sa njim, i vozio iza njega shvatio da je on vidio da Citroen stoji. Kako nas je sve prevario s time sto je napisao kao da je ocevidac.

Hvala ti sto si nam otvorio oci!

 

 

 

Isli smo srednjom trakom, ispred nas je kolona naglo usporila bio je neki kamion ispred njega i on je pokusao slalom na desno da uradi jer je uporedo sa tim kamionom levo isao neki auto i nije bilo mesta cini mi se u toj brzini da ga zalomis na levo i prodjes izmedju, ali kako je skrenuo desno odma mozda 10 m ispred ja stajao ovaj citroen i bam.. video sam tog citroena jer sam bio jedno 20-ak m iza njega i majke mi prodje mi kroz glavu samo da ne skrene desno ali jbg sve to je trajalo najvise 3 sec. on kaze da je isao oko 120 kada se zakucao, meni je delovalo da smo isli sporije, mozda je on navrnuo gas u trenutku slaloma pa ubrzao, ali kada sam video udarac i lomljavinu na sve strane i njega kako prelece preko krova, haube i kaci od bankinu pa od asfalt molio sam Boga samo da je ostao ziv.

 

 

Sta mislis zasto nas je Carlo Gambino slagao? Mislis li da je CIA ili Masoni?

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Ovako nesto, se skoro uvek desi u spicu ili kad je velika frekvencija saobracaja...batalite tu zaustavnu...zahebano je.....

 

Kolegi zelim brz oporavak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

U jedno sam siguran,vozac i putnici u citroenu lazu,hteo je da obidje kolonu zaustavnom trakom ili da se vrati u rikverc na petlju..kakav kvar..laz..

 

A ja sam iz posta covjeka koji je bio sa njim, i vozio iza njega shvatio da je on vidio da Citroen stoji. Kako nas je sve prevario s time sto je napisao kao da je ocevidac.

Hvala ti sto si nam otvorio oci!

 

Isli smo srednjom trakom, ispred nas je kolona naglo usporila bio je neki kamion ispred njega i on je pokusao slalom na desno da uradi jer je uporedo sa tim kamionom levo isao neki auto i nije bilo mesta cini mi se u toj brzini da ga zalomis na levo i prodjes izmedju, ali kako je skrenuo desno odma mozda 10 m ispred ja stajao ovaj citroen i bam.. video sam tog citroena jer sam bio jedno 20-ak m iza njega i majke mi prodje mi kroz glavu samo da ne skrene desno ali jbg sve to je trajalo najvise 3 sec. on kaze da je isao oko 120 kada se zakucao, meni je delovalo da smo isli sporije, mozda je on navrnuo gas u trenutku slaloma pa ubrzao, ali kada sam video udarac i lomljavinu na sve strane i njega kako prelece preko krova, haube i kaci od bankinu pa od asfalt molio sam Boga samo da je ostao ziv.

 

 

Sta mislis zasto nas je Carlo Gambino slagao? Mislis li da je CIA ili Masoni?

 

Kakve bre CIA, Koza nostra :D

 

Brz oporavak kolegi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2489 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja isto cepam gazelom 100-120 kad je situacija čista, međutim čim vidim da koče ili usporavaju i da se stvara kolona u obe trake smanjujem brzinu i držim odstojanje dovoljno da mogu da odreagujem. Kad se u takvoj situaciji, kolone mile, provlačim između njih vozim polako i oprezno jer uvek ima onih koji misle da ona druga kolona ide brže i samo čekaju rupu da se bez migavca prebace brzinom svetlosti u drugu traku. Kad sam na gazeli otvorim četvoro očiju jer ima dosta nepredvidivih vozača koji u trenutku menjaju traku bez najave u vidu migavca. Ponašaju se kao da im je tata kupio gazelu i sami se voze po njoj.

Kolegi brz oporavak i da mu se ovako nešto nikad ne desi više. :zdravo::zdravo::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750 K9

Kolegi zelim brz oporavak...

 

 

Pitam se samo sta bi se desilo da je vozilo bilo propisno obelezeno da je u kvaru... Tj da je trougao obavestenja obelezen na propisnoj udaljenosti od mesta na kojem je vozilo ostalo u kvaru...

Cak i da je krenuo u manevar izbegavnja kamiona (bezeci u desnu traku, kao jedina preostala solucija) i da je na propisnoj razdaljini video na putu trougao mozda bi mu dalo dovoljno vremena da zna sta ga ceka u zaustavnoj traci i da nekako i to izbegne.. :zbunjen:

 

 

 

Sada je sve samo mozda ovo mozda ono mada nista nije bitno sada osim da se kolega oporavi...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Kolegi zelim brz oporavak...

 

 

Pitam se samo sta bi se desilo da je vozilo bilo propisno obelezeno da je u kvaru... Tj da je trougao obavestenja obelezen na propisnoj udaljenosti od mesta na kojem je vozilo ostalo u kvaru...

Cak i da je krenuo u manevar izbegavnja kamiona (bezeci u desnu traku, kao jedina preostala solucija) i da je na propisnoj razdaljini video na putu trougao mozda bi mu dalo dovoljno vremena da zna sta ga ceka u zaustavnoj traci i da nekako i to izbegne.. :zbunjen:

 

 

 

Sada je sve samo mozda ovo mozda ono mada nista nije bitno sada osim da se kolega oporavi...

 

 

Retko ko koristi trougao vecina ljudi upali sva 4 I ostane u autu. Kolegi zelim brz oporavak.

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Kako god, bilo trougla ili ne, činjenica da je kolega "morao da izbegava udesno" je izraz ili kurcobolje ili elementarnog nepoznavanja te deonice puta na kojoj su iznenadna kočenja previše redovna pojava. Ako kolona naglo usporila, zašto i on motociklom nije isto tako usporio? Ima kočnice valjda? Aha, izgleda da je išao značajno brže nego što je situacija dozvoljavala a nije ostavio bafer? Ili je udario po gasu da pretekne smarače sa desne strane?

 

Kako god bilo, nikakav trougao tu ne pomaže.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Svakom može da se desi da na sekundu skrene pogled ili izgubi koncentraciju i to je dovoljno. Kako ono beše ti sastavi auto otpozadi? :) Meni se na istom mestu samo u suprotnom smeru desilo da nešto zevam sa strane i kad sam vratio pogled išao 100 kmh a kolona ispred stoji ali na sreću desna traka je bila prazna pa sam uspeo da izbegnem sudar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

 

... vecina ljudi upali sva 4 I ostane u autu. ...

 

 

Cijenim da su ovi iz Citroena instantno, svi djuture, presli u manjinu. :)

 

Da je kolega umjesto VTR-a vozio A6 ili neki Sprinter pun laserskih stampaca ili necega, vjerovatno nikada vise nebi isli na svadbu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Svakom može da se desi da na sekundu skrene pogled ili izgubi koncentraciju i to je dovoljno. Kako ono beše ti sastavi auto otpozadi? :) Meni se na istom mestu samo u suprotnom smeru desilo da nešto zevam sa strane i kad sam vratio pogled išao 100 kmh a kolona ispred stoji ali na sreću desna traka je bila prazna pa sam uspeo da izbegnem sudar.

 

Jesam, ja sam pre nekoliko godina imao sličan udes. Ali ja sam 110% bio kriv! I naučio sam lekciju. Jeftino sam prošao. Ok, ja nisam skrenuo u zaustavnu sa prezumcijom "valjda nema nikog". I da, danas dajem sebi za pravo da drugima držim lekciju o tome jer sam ja iz sličnog razloga ležao na asfaltu.

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Zaustavna traka tome i služi, tj. da se ZAUSTAVIŠ. I sami smo svesni da neke kolege motociklisti voze tako kako voze. Nema potrebe pričati šta bi bilo kad bi bilo.

 

Ja kada vozim motor vozim puno drugačije nego što vozim automobil. Tj. znam da sam statistički 45 puta ugroženiji na motoru nego u autu. I shodno tome i prilagodim celokupnu vožnju, ne samo brzinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...

U jedno sam siguran,vozac i putnici u citroenu lazu,hteo je da obidje kolonu zaustavnom trakom ili da se vrati u rikverc na petlju..kakav kvar..laz..

 

Nema lazi. Porodica od kolege sa posla je bila u citroenu. Imali su problem sa kolima i stali u zaustavnu traku. Auto na kraju nije mogao ni da upali. A sva cetiri migavca su bila upaljena. Na srecu niko od njih nije fizicki povredjen. Momku zelim brz oporavak.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Igore, pamet u glavu, bilo je blizu! Da polemišemo šta bi bilo da je bilo nema vajde, samo izvuci dobru pouku iz svega što ti se desilo. Slažem se sa ostalima, da slaviš dan kao drugi rođendan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja