Jump to content

Moto Zajednica

Udes kod Arene

Recommended Posts

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo 250ie

Danas oko 13 h , na autoputu kod Arene, naisao sam na slupanu Hondu VFR zute boje, otpozadi je udario u Citroen c3 koji je dosta ostecen. Motor takodje u losem stanju, vozac motora je vec bio u hitnoj, policija vrsila uvidjaj. Nadam se da ce kolega proci sa sto manjim posledicama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TA 600

I ja sam prolazio tuda neposredno nakon sudara. Stao sam da vidim da li je potrebna pomoc i porazgovarao sa drugarom vozaca koji je pao...

 

Obojica su clanovi Foruma, pa ce se vec sami javiti ako misle da je potrebno... Ono sto je najvaznije, kolega je dobro s obzirom na ozbiljnost pada. Detalje ostavljam njima da iznose...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd NBG
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ; Husqvarna TE 610e, RD07

Pozdrav dobri ljudi, ja sam danas bio iza njega prilikom udesa ( IgorADV ) , imao je operaciju veceras u 18h. ima prelom budne kosti i leve ruke, do sada sve super svestan svega jbt onakav udarac a dao Bog kaciga se nije ni ogrebala.

Zelimo mu brz oporavak.

evo par fotografija nesrece...

post-20512-0-65923900-1412442391_thumb.jpg

post-20512-0-22188500-1412442433_thumb.jpg

post-20512-0-95804200-1412442465_thumb.jpg

post-20512-0-34836700-1412442499_thumb.jpg

post-20512-0-91654300-1412442758_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd NBG
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ; Husqvarna TE 610e, RD07

Zelim brz oporavak. Deluje kao da je isao bas brzo ,a ovaj stajao u mestu. Moze malo detalha o tome sta se tacno desilo?

 

Isli smo srednjom trakom, ispred nas je kolona naglo usporila bio je neki kamion ispred njega i on je pokusao slalom na desno da uradi jer je uporedo sa tim kamionom levo isao neki auto i nije bilo mesta cini mi se u toj brzini da ga zalomis na levo i prodjes izmedju, ali kako je skrenuo desno odma mozda 10 m ispred ja stajao ovaj citroen i bam.. video sam tog citroena jer sam bio jedno 20-ak m iza njega i majke mi prodje mi kroz glavu samo da ne skrene desno ali jbg sve to je trajalo najvise 3 sec. on kaze da je isao oko 120 kada se zakucao, meni je delovalo da smo isli sporije, mozda je on navrnuo gas u trenutku slaloma pa ubrzao, ali kada sam video udarac i lomljavinu na sve strane i njega kako prelece preko krova, haube i kaci od bankinu pa od asfalt molio sam Boga samo da je ostao ziv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 359 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Au covece, kakav je to udarac bio pa je ovako iskrivio viljuske... Kolegi brz oporavak zelim, moglo bi se reci da je imao dosta srece...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Svi volimo da zavrnemo gas ali staro pravilo vazi,ne zavrci dok ne vidis cist put pred sobom...kolegi zelim brz oporavak a nama da opet izvucemo pouku..

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Samo da je ostala glava na ramenima i sirova koza na grbini, a ostalo ce se vec srediti. Skolu cemo valjda pazariti iz ovoga... Brz oporavak kolegi, i da proslvlja jos jedan rodjendan na ovaj dan. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Au kakav peh pri kakvoj gresci. Sta je C3 ostao u kvaru?

Prosto nevjerovatno da ispromasuje sav taj metal svuda okolo i prodje kako je prosao.

Brz oporavak i sretan drugi rodjendan zelim. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd NBG
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ; Husqvarna TE 610e, RD07

Au kakav peh pri kakvoj gresci. Sta je C3 ostao u kvaru?

Prosto nevjerovatno da ispromasuje sav taj metal svuda okolo i prodje kako je prosao.

Brz oporavak i sretan drugi rodjendan zelim. :)

 

Mucni ljudi u C3 njih 5 krenulo na svadbu i kako kazu samo se auto ugasio i stali su tu u zaustavnu otac majka i troje odrasle dece oni su tek bili u soku sta se desilo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Veliki no-no za obilaženje kroz zaustavnu. Mnogi su nastradali na taj način. To se, prosto, ne radi.

 

Povređenom velika škola a svima ostalima za nauk.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Brz oporavak kolega, sto pre da se oporavis i obavezno sa curom u crvenoj suknji sto pre da nadjes sporazumno resenje uz neku prijatnu atmosferu 0takoje.gif1zdravo.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Veliki no-no za obilaženje kroz zaustavnu. Mnogi su nastradali na taj način. To se, prosto, ne radi.

 

Povređenom velika škola a svima ostalima za nauk.

 

 

Korekt. A i ako se bas bas mora (jer je sredina zacepljena, a nuzda veeelika), onda bar lakapo.

Taj citroen nije tu stajao od asfaltiranja zaustavne trake, vec je u jednom trenutku samo skrenuo i stao.

A s obzirom da vozaci ne vide ni one sto imaju prednost, sansa je da pri tom manevru, nit' vide, nit gledaju bilo sta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ovaj motorista nije obilazio pomoćnom trakom već je u momentu pokušao da izbegne. Imao je peh da je još neko pre njega imao peh. A to su već 2 peha nakalamljeni jedan na drugi što se kod nas u Srbiji tretira kao nešto što se ne dešava skoro nikad. Što je naravno skroz pogrešno.

 

A ako vratimo film unazad, bez da upirem prstom ili da osuđujem, da je kolega na vreme primetio da vozila ispred naglo usporavaju do svega ovog ne bi došlo. Postavlja se i pitanje da li je signalizacija na kamionu ispred bila u redu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ovaj motorista nije obilazio pomoćnom trakom već je u momentu pokušao da izbegne. Imao je peh da je još neko pre njega imao peh. A to su već 2 peha nakalamljeni jedan na drugi što se kod nas u Srbiji tretira kao nešto što se ne dešava skoro nikad. Što je naravno skroz pogrešno.

 

A ako vratimo film unazad, bez da upirem prstom ili da osuđujem, da je kolega na vreme primetio da vozila ispred naglo usporavaju do svega ovog ne bi došlo. Postavlja se i pitanje da li je signalizacija na kamionu ispred bila u redu?

 

Sve što si rekao je tačno, ali kao najranjiviji učesnik u motorizovanom saobračaju sve to treba da ukalkulišeš u vožnji a to dolazi godinama i smanjenjem brzina. Svakome ne posluži kao nauk. Čim se nešto i malo sumnjivo smanji gas. Momku brz oporavak

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

U jedno sam siguran,vozac i putnici u citroenu lazu,hteo je da obidje kolonu zaustavnom trakom ili da se vrati u rikverc na petlju..kakav kvar..laz..

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tražim

U jedno sam siguran,vozac i putnici u citroenu lazu,hteo je da obidje kolonu zaustavnom trakom ili da se vrati u rikverc na petlju..kakav kvar..laz..

 

Lepo je kad je čovek u nešto siguran.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ovaj motorista nije obilazio pomoćnom trakom već je u momentu pokušao da izbegne. Imao je peh da je još neko pre njega imao peh. A to su već 2 peha nakalamljeni jedan na drugi što se kod nas u Srbiji tretira kao nešto što se ne dešava skoro nikad. Što je naravno skroz pogrešno.

 

A ako vratimo film unazad, bez da upirem prstom ili da osuđujem, da je kolega na vreme primetio da vozila ispred naglo usporavaju do svega ovog ne bi došlo. Postavlja se i pitanje da li je signalizacija na kamionu ispred bila u redu?

 

Sve što si rekao je tačno, ali kao najranjiviji učesnik u motorizovanom saobračaju sve to treba da ukalkulišeš u vožnji a to dolazi godinama i smanjenjem brzina. Svakome ne posluži kao nauk. Čim se nešto i malo sumnjivo smanji gas. Momku brz oporavak

 

 

 

 

Nevezano za ovaj slucaj jer je nezgodno pricati kad nisi bio tu i video - slažem se da kad usporis imaš više vremena za observaciju kao i eventualnu reakciju.

Isto važi i za poziciju na putu, ako imaš potencijalne prepreke ili opasnosti koje bi ti mogle izaći sa desne strane, umesto da vozis sredinom pomeriš se za nijansu ulevo od sredine da bi imao bolji uvid a ujedno samim tim i više vremena za reakciju.

To se sve uči na obuci i bez toga ne bi smeo položiti i krenuti u saobraćaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja