Jump to content

Moto Zajednica

BMW 1100 GS ili Afrika twin 750 (RD 07)?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 23.10.2018. at 9:40, zika56 je napisao:

Već duže vreme mi proklizava lamela kvačila (mojom krivicom spaljena) i zimus ide zamena.

 

To je BMW i kad je ranjen on ide još poprilično dugo, kolko ga već teraš tako i šta mu to učini?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 15 sati, đunta je napisao:

 

To je BMW i kad je ranjen on ide još poprilično dugo, kolko ga već teraš tako i šta mu to učini?

Teram ga tako još od aprila predprošle godine (oko 25.000km). 

A do spaljivanja je došlo tako što smo nas nekoliko drugara (iz kluba Veterana 63. padobranske briade) išli na Krf, a motore smo ostavili u Igumenici.

Kada smo se vratili moj drugar (koji mi je bio na tamo suvozač), zamolio me da on vozi jedan deo u povratku. I mi krenemo i ja primetim da se motor povremeno vrti u prazno, ali sam pomislio da to drugar kasno pusta kvačilo (dok se privikne). Međutim u jednom momentu osetim da lamela smrdi i mi stanemo da proverim šta je u pitanju. 

I onda ukapiram da se neko (dok je motor bio u Igumenici na parkingu) igrao sa onim šrafom za podešavanje kvačila kod ručice i da ga je pretegao da je lamela jedva dodirivala zamajac. Odmah sam otpustio sajlu, ali je šteta već bla napravljena i u petoj brzini je kvačilo šlajfovalo pri naglom dodavanju gasa. A sada već prošlajfuje i u prvoj kada naglo zavrtim gas.

Definitivno uskoro moram da saniram kvar, ali mi je problem što će motor da mi bude van funkcije nekoliko dana (a to mi je jedino prevozno sredsto).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Evo danas tačno pet godina od kada je nastala ova fotografija (na nekom parkingu u San Galenu), kada sam se prvi put "susreo" sa motorom koji sada vozim.

 

E0345AA7-BC7E-1A4F-90B9-9C8B6B2B1EBB.jpg

 

Motor tada uzet sa 41.000 pređenih kilometara, sada ima 97.000 km. 

Kod mene nije ni pažen ni mažen, vožen i zimi i leti i po snegu i po blatu, ....!

Osim redovnih servisa (promene ulja, filtera, pločica, guma, kočione tečnosti, svećice ...), na motoru morala da se zameni sajla brzinomera, semerinzi na prednjim viljuškama, lamela kvačila i semering na zadnjem delu kardana. Ukupni troškovi za ove "vanredne" radove bili ispod 100 evra i motor nije bio ni jedan dan van funkcije.

Prosečna potrošnja goriva za svo ovo vreme bila je 5,6l/100km, a potrošnja ulja 0,3-0,4l/10.000km.

Ni jedan ozbiljan kvar ni jedan problem na putu, nekoliko lakših padova (uglavnom u mestu) jedan teži pad, i dosta lepih putovanja i doživljaja sa ovim motorom.

Rezime: izuzetno pouzdan i upotrebljiv motor u svim uslovima, dovoljno brz i sa odličnim obrtnim momentom u nižim i srednjim obrtajima, lagan i ekonomičan za servisiranje i održavanje, lagan za vožnju, ekonomičan u potrošnji, udoban i za dvoje, može dobro da se natovari, ....

ABS vredi za sve pare, grejači ručica vrlo korisna opcija.

Ja prezadovoljan, uživam uvek kada sednem i krenem negde i motor ostaje kod mene dok i ja i on ne odemo zajedno u "penziju". 

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 14
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

I eto prođe već sedam godina od kada se družim sa ovom mojom "ragom". 

Sve ono što sam o ovom motoru već napisao u prethodnim komentarima, stoji i dalje. 

Motor vozim svakodnevno (u svim uslovima), niti ga pazim, niti ga mazim, redovni servisi i zamena potrošnih delova (sve sam radim) i motor zaista funkcioniše kao i prvog dana kada sam ga uzeo. 

Troškovi održavanja osrednji, a troškovi za popravke zanemarivi.

Trenutno na satu 115.400, što znači da sam ja sa njim prevezao  oko 74.000 km. 

Prosečna potrošnja benzina je i dalje oko 5,5-5,6 l/100km, potrošnja ulja 0,3-0,4l/10.000km.

Ova godina nije bila naročito uspešna (dva udesa za mesec dana i korona), tako da sam prevezao jedva malo više od 7.000km, ali je bitno da smo živi i zdravi i da motor ni jedan dan nije bio van funkcije. 

Ja u svakom slučaju prezadovoljan ovim motorom i ne bih ga menjao za bilo koji drugi. 

 

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1464 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Svaka čast Žiko! Baš sam skoro naišao na ovu temu i celu je pročitao, vrlo zanimljiva avantura :)
Želim ti još mnogo bezbednih kilometara!
Svako dobro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

KAKVA TEMA! Procitah je u dahu i sve vreme u glavi mi odzvanja “hocu i jaaa!!”  
 

Alal vera i tebi i GS-u, Žiko. 
 

Ja trazim za preporuku primerak 1100/1150, valjda ce i to da se realizuje ove zime (zimus :) ). 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Danas tačno devet godina od mog prvog "susreta" sa mojim motorčetom.

Trenutno na satu 131.000km, (od toga 90.000 mojih).

Prošle i ove godine sam (zbog ozbiljnih problema sa kičmom) prešao relativno malo (ukupno oko 16.000km), nadam se da naredne sezone nadoknadim.

Bez ulaganja, bez težih kvarova, bez problema oko bilo čega.

Menjam ulje, sipam gorivo i vozim.

 

  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

Свака част Жико на овој теми, која је, може се слободно рећи, једна од најбољих на форуму, као и Лалајкова о куповини његовог ГС 1100 пре много година. Види се да "без старца нема ударца" и да је мотор који возиш, као у осталом и мотори које возе добар део чланова форума ( старији мотори разних произвођача ) итекако употребљив у разним животним ситуацијама и да могу дуго и верно, уз одржавање, да буду добри другари на разним путешествијама.

Летос, када смо се враћали са мора у Грчкој, био сам у селу да обиђем породичну кућу, пало ми је на памет да ти се јавим, али смо били са још једним аутом, још једном породицом са малом децом па нисам хтео да те смарам, али сам желео да ти се захвалим за ону ноћ и брзу помоћ. Јавио сам се нашем пријатељу Буци и његовој фамилији брзински и обећао да морам да дођем, колико већ на пролеће, да мало поспремим око куће, па се надам да ћемо се тада дружити.

 

Још једном, свака част на јубилеју и на томе колико уживаш са својим мотором. У здравље.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja