Jump to content

Moto Zajednica

BMW 1100 GS ili Afrika twin 750 (RD 07)?

Recommended Posts

  • Drug član, 1209 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Alekre, kupi ti taj BMW sto ti se svidja, i ne beri brigu za probleme koje si naveo. Oni se desavaju zbog gluposti pojedinih vlasnika istih (kad menjaju ulje u masini, ne ocede dobro, a zatim roknu 4l novog ulja,i kad uljna pumpa nagura pritisak negde mora da procuri , i to tamo gde joj je najlakse, na semeringu radilice.Zatim strucnjaci kupe taj semering za dvesto tristo dinara, i bez alata i iskustva nabudze misleci da su resili problem, umesto da kupe orginal za 1700,00 koji traje najmanje sto hiljada km). Isto je i kod lezaja zadnjeg tocka (pri zameni dubina u kucistu se pakuje komparater satom sa podloskama da bi poklopac kucista pritisnuo kosuljicu lezaja (jer lezaj ne rikne ispred garaze, nego negde na putu, i dok dodjes do kuce desi se da isti osteti samo kucista). Ovo se odnosi na R 850, 1100, 1150 dok je kod R1200 drugacija geometrija. Ja to radim samo na motorima iz moje ekipe, i nikad nije bilo problema posle takvih intervencija (a prelazimo u sezoni 20-25hiljada km. Druge marke motora nikad ne komentarisem, jer za iste nemam ni dovoljno iskustva, a ni znanja.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5485 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

@Alekre

V-Storm 1000 je samo dosta muzike za malo para...a daleko je od toga da je dobar...barem dok mu se ne izlece decje bolesti sa kojima je izlazio iz fabrike. Drugim recima, ima razloga zasto kosta kol'ko kosta.

 

Inace, on topic...

Veoma volim da citam Djuntine teme o BMW-ima, ali ima istine da plase buduce potencijalne vlasnike BMW-a...da li ce uopste biti u situaciji da sve to servisiraju na adekvatan nacin (opisan u navedenim temama).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

bokilic

Mene bas zanima sta ima na afrikinoj koski da košta 200e da se servisira?

Kad treba lamelu da mu promenis dobijes ospice,kod japanca to ide čas posla,sreća pa se to neradi često

 

Kad se saberu svi ležajevi, bolcne i semerinzi, izađe lepa svota novca, doduše,nisam ja kalkuliso pa sam možda i pogrešno zaključio. Jeste zamena lamele pozamašan posao, al se radi na 100-120k i tad se izservisira ceo kardanski sklop i zamene preventivno semerinzi. Inače sama lamela se remontuje za 10€,a ploče prebruse po potrebi, sve ukupno oko 30€ i vozi Miško.

 

@Alkere- Ko što rekoh, veliki ležaj traje oko 200.000 km, košta cca 90€ i semering oko 15€. Sama zamena zanatski nije ništa komplikovana ali podešavanje celokupnog  sklopa diferencijala jeste i ono je obavezno pri zameni bilo kog ležaja, al je i to sveukupno nekih pedesetak € recimo, nešto malo više nego set dobrog lanca sa lančanicima, odnosno možda i jeftinije kad se uzme u obzir tekuće održavanje. Ceo kardanski sklop se proverava pri svakoj zameni ulja, pa kad se prvi put oseti klaćenje, od tad može da tera bar još 10 k bez da ostavi, a i tada će da se doveze do odredišta. Semering mu crkne kad ležaj dobije zazor i to bude malo vlaženja i moš se vozi još ohoho. Ležaj crkava prerano zbog loše podešenosti celog diferencijala u samoj fabrici, a  kod pojedinih primeraka nema jednog otvora za bolje kupanje pa se pri remontu jednostavno napravi kanal. Semerinzi menjača kao i jedan na diferencijalu stradaju prvenstveno od starosti i ne voženja, prekrute se, i zbog korišćenja agresivnih ulja po mom mišljenju. Zamena je od do, kako ko zacepi, nije jeftina al nije baš srpska plata, recimo dvestotinak € i tad se iskoristi prilika pa se ceo sklop izservisira. Procurivanje semeringa nakon zamene je uobičajena pojava kad se ošljari, ne pedantno i bez alata, ono, čekić i šrafciger i za sat vremena, na stranu kupovina lošeg semeringa. Naravno, i sam ležaj će da gekne vrlo brzo posle zamena ako nije pravilno podešen. Deda ti je pojasnio više. BMW ne traži uopšte specifičan pristup, samo je potrebno pridržavati se pravila mehanike i onoga što je naglašeno napisano u uputstvima, što i jeste problem jer mi volimo po pravilu da radimo drugojačije a ne kako Bog zapoveda i to je glavni razlog kvarova.

 

BMW jeste skup u odnosu na druge i kao nov i kao polovan. Starije serije 11xx postižu čak višlje cene u odnosu na seriju 1.2 nekoliko godina i mlađih i u manjoj kilometraži, nije to bez razloga. Generalno, godine starosti i sama kilometraža ne znače gotovo ništa, već način ophođenja, ali i zapušteni primerci bivaju poprilično dobri. Agregati prelaze enormno, postoji primerak GS-a 1100 sa preko 800.000 km i još se vozi i voziće se, tako da servisna istorija nije primarna već solidan pregled pri kupovini polovnjaka.

 

@Lalajko-Vešanje na BMW-u je specifično, atipično i dugo mi je trebalo da prihvatim to, po sistemu da sve znam, a nije tako naravno. Onda sam zaseo pa iznetovao i izanilizirao. Ukratko, zahvaljujući sistemu telelever/palarever, funkcija upravljanja je razdvojena što se subjektivno doživljava kao nedostatak odziva i ulivanje kvazi lažnog samopouzdanja, a u stvari se samo radi u ne adekvatnom razumevanju  šta motor govori. Kad sam zaseo na BMW, bilo mi je potrebno petnaestak dana svakodnevne vožnje da čisto nagonski i intuitivno se prilagodim motoru, a tek jesenas sam pri podešavanju vešanja i testiranju ukapirao praktično. Sažeto, ponaša se i podešava  na neki način suprotno od uobičajenog. Ima jedan test kočenja, BMW 1.2 ima naj kraći zaustavni put upravo zbog tog vešanja. 

 

@Doktor-hvala, da nije BMW-a ne bi bilo tolko zanimljivo. Tačno tako, uz godišnju kilometražu koju mi bedni možemo da pređemo, BMW će trajati doživotno. Čitam pre neki dan, tip prešo na GS-u 1.2, 2005, 330.000 km i crko mu hidro španer, verovatno napravio belaj, da se malko bavio motorom znao bi da on mora da se zameni na svim modelima počevši od 1100 pre 2007 il osme godine. Smešno što se čovek iznenadio da mu nešto crklo na toj kilometraži, samo je terao. Mislim da je engleski motor, a tamo motori propadaju samo tako zbog klime.

Promenio član đunta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Imam ja jednog tomosa koji je stariji od mene i tvrdim - AKO se cuva i odrzava TRAJACE VECNO koji god motor.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3483 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Vidim da je tema aktivna, pa i ja nešto da kažem.

Motor kupljen (od prvog vlasnika) oktobra 2014. sa 41.600 km.

Pri kupovini mi uručena i sva dokumentacija o održavanju i servisiranju motora.

Po toj dokumentaciji utvrdio sam (što je i prodavac naveo), da osim redovnih srvisnih radova (i zamene guma), nije bilo nikakvog kvara ili problema na motoru.

Sada je kod mene na satu 57.221 km (i plus još 1.190km) koje sam prešao po Rumuniji dok mi je bila pokidana sajla brzinomera, što znači da sam ja sa njim prešao 16.811km. i da osim te sajle nisam imao bilo kakav kvar ili problem sa motorom.

Nema nikakvih čudnih zvukova iz mašine, nema "luftova" niti zazora u ležajevima točkova, upravljača i vešanja. Kvačilo i menjač odlično funkcionišu.

Servise radim sam i sve provere i štelovanja se izvode lakše inprostije nego kod Transalpa (koji sam imao ranije).

Ulje u mašini je (već po drugi put) FUSH Silkolene Comp 4, 15W-50 XP (uzeto kod Đunte) i prezadovoljan sam i ponašanjem motora i potrošnjom ulja (oko 0,4l/10.000km).

U menjaču i finalnom prenosu je CASTROL 75-140 i prvih nekoliko stotina kilometara nakon zamene nisam bio zadovoljan (dešavalo se da menjač zakrči ili ostane između brzina) a onda je sve "leglo" i menjač je nečujan.

Zamenio sam i svećice (stavio NGK Iridium, a prothodno bile BRISKO) i čini mi se da sam dobio ujednačeniji rad na svim obrtajima.

Potrošnja goriva je u proseku oko 5,5l/100km (na otvorenom 4,7-6,8 pri brzinama 90-150 km/h).

Zanimljivo je da se potrošnja gotovo uopšte ne povećava kada motor opteretimo sa suvozačem i prtljagom, ali da je vrlo "osetljiva" na brzinu.

Pre nekoliko dana sam motor registrovao po drugi put i zaista sam prezadovoljan u svakom pogledu. Supruga (koja mi je uglavnom suvozač na putovanjima) je takođe zadovoljna udobnošću i svim ostalim i već se raspituje šta planiram za sledeću sezonu.

Samo ds napomenem da smo u par navrata dnevno bili na motoru i po petnaestak sati (bez umora i bolova u rukama, nogama i kičmi.

Ja sam ovim motorom prezadovoljan u svakom pogledu i sumnjam da postoji neki drugi model koji bi bolje ispunio moje potrebe i očekivanja, pa smatram da sledećih pedesetak godina neću da menjam prevozno sredstvo.

Dane Deda je (bar kod nas) neko ko je pregazio priličnu kilometražu na BMW i stekao veliko iskustvo u korišćenju i održavanju ovih motora, pa su njegovi komentari i saveti dragoceni i u ono što tvrdi ne treba sumnjati.

A Mile (Đunta) je perfekcionista koji bi da svaku sitnicu dovede do savršenstva i koji sve što prihvati da uradi to uradi baš do "korica", paonda oni koji nisu dovoljno tehnički upućeni stiču utisak da je kod BMWa neophodno da se non stop nešto radi, menja, popravlja, .... !

Đunta samo pokušava (uspešno) da neke stvari učini da budu boljim i sigurnijim, a i da nama ostalima omogući da se bolje upoznamo sa onim što koristimo.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Pa bre i najgori italijan se nekvari prvih 50.000km, sto bi se bmw pokvario?

ćuti vozi i odrzavaj,

P.s.bmw se lepo čuje sa otvorenim topom,

ali bas lepo,ima drugar akrapa na rt,u bas fini zvuk,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3483 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Evo prođe već malo više od dve godine od kada je tema otvorena, a tačno dve godine od dana kada je došlo do realizacije.

Tačno na današnji dan sam se prvi put "susreo" sa motorom koji sada vozim. I bila to ljubav na prvi pogled!

Do sada prošao sa njim preko 25.000km, vozio i sam i sa suvozačem i komplet "tovarom".

Udobno, lako, bezbedno, ....!

Malo radio na njemu neke sitne prerade i dorade, menjao ulje i fitre i to bi bilo to.

Jedini kvar bio sajla brzinomera (trošak od 400 dinara).

Bilo i par lakših padova i jedan ozbiljan. Motor u svim situacijama prolazio bez posledica (a ja .....)?

Nikakve izbiljne zamerke nemam na motor (prosečna potrošnja od 5,95 l/100km bi mogla da bude manja, ali ....)!

U svakom slučaju smatram da sam napravio odličan izbor kada sam odabrao ovaj motor i mislim da ću sa njim da odem i u "penziju".

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Posle kazu da bmw nije za penzionere :)

U sreci i zdravlju da ga vozis jos ihihi godina! Mozda bi za promenu malo kasnije legao 1150.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pa srećna godišnjica, a i lepa kilometraža, niski troškovi održavanja, 2 zamene ulja a ne znam ni dal si filter vazduha menjao,  kilometar sajla baš retko crkava, izuzetak koji potvrđuje pravilo. Neki ni ne dočekaju radnu a kamoli vozačku penziju, ne znam da je iko zaginuo na BMW-u, doduše, "penzosi" ga i voze. Osim trivijalnih razloga nema ni jedan drugi da bi menjao, čak i posle tog ozbiljnog pada, motoru nije ništa. Da isteraš bar još 4 puta toliko a posle penzionerski da nastaviš, a kad ne budeš mogao da voziš, onda agregat u zmaj i da ploviš, sa padobranom naravno, mada si dokazao da ti on nije potreban.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3483 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Posle kazu da bmw nije za penzionere :)

U sreci i zdravlju da ga vozis jos ihihi godina! Mozda bi za promenu malo kasnije legao 1150.

Još uvek (nažalost) nisam penzioner (ima da čekam još minimum pet godina).

Od 2002. god. imam status nezaposlenog (kategorija gubitnika u tranziciji).

A o promeni motora ne razmišljam. Jeste da ovom fali dvadesetak konja, jeste i da nije baš lep, jeste i da troši malo više, ali uostalom ni ja nisam baš savršen, pa smo se "našli" i teško da tu može nešto bitnije da se popravi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

Još uvek (nažalost) nisam penzioner (ima da čekam još minimum pet godina).

Od 2002. god. imam status nezaposlenog (kategorija gubitnika u tranziciji).

A o promeni motora ne razmišljam. Jeste da ovom fali dvadesetak konja, jeste i da nije baš lep, jeste i da troši malo više, ali uostalom ni ja nisam baš savršen, pa smo se "našli" i teško da tu može nešto bitnije da se popravi.

 

 

U toj kategoriji gubitnika i siromaha ima naj više poštenih, al nije za materijalnu utehu. Skini lonac, biće preko 5 konja, dobar top još 3, da se džarnu TB-i i ide preko stotke plus moment. Već je bio lepši od izvornog, sad si ga još više ulepšo a  zadržo originalnost i prepoznatljivost, trebo bi manje da troši il ti isuviše jaka ruka, znače oboje moš se malo opravite. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3483 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

 

Još uvek (nažalost) nisam penzioner (ima da čekam još minimum pet godina).

Od 2002. god. imam status nezaposlenog (kategorija gubitnika u tranziciji).

A o promeni motora ne razmišljam. Jeste da ovom fali dvadesetak konja, jeste i da nije baš lep, jeste i da troši malo više, ali uostalom ni ja nisam baš savršen, pa smo se "našli" i teško da tu može nešto bitnije da se popravi.

 

U toj kategoriji gubitnika i siromaha ima naj više poštenih, al nije za materijalnu utehu. Skini lonac, biće preko 5 konja, dobar top još 3, da se džarnu TB-i i ide preko stotke plus moment. Već je bio lepši od izvornog, sad si ga još više ulepšo a zadržo originalnost i prepoznatljivost, trebo bi manje da troši il ti isuviše jaka ruka, znače oboje moš se malo opravite. :jee:

Što se tiče izgleda Bendža je već prilično "uznapredovao" pa sad izgleda prilično pristojno.

Što se tiče ostalog, plan mi je da prvo od onog Grka nabavim EPROM (model br.8) jer se obećavaju bolje performanse u nižim i srednjim obrtajima i nešto niža potrošnja. Ovo uglavnom potvrđuju i mnogi koji su ovu skalameriju isprobali. Nije da baš nešto mnogo verujem u sve to ali ......!

Moguće je da kasnije uklonim katalizator, a voleo bih i da na motoru imam dva "topa" (obostrano), jer volim sve što je simetrično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Motocikl: XTZ 750

...jedina zamerka je na vrlo glasnu pumpu za gorivo. Svira ko mlaznjak na forsažu!

 

Žiko, srećna godišnjica i da se voziš još 100 godina.

Nigde nisi napisao šta je bilo sa pumpom? Da li si je zamenio?

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3483 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Evo upravo danas četiri godine od kada prvi put sedoh na ovo motorče i doterah ga u Srbiju.

Četiri godina divnog druženja i prevezenih 48.000 km u tom periodu.

Motor vožen u svim uslovima, zimi, leti, po kiši, snegu, blatu, van puta, ...., bilo i par padova u mestu i jedan ozbiljnj udes (motor prošao dobro, a ja lošije). Motor nije bio ni mažen ni pažen, samo redovno servisiran i menjane kočione pločice i gume.

Na motoru ni jedan ozbiljan kvar (procureli semerinzi na viljuškama i pukla sajla brzinomera). Već duže vreme mi proklizava lamela kvačila (mojom krivicom spaljena) i zimus ide zamena.

Na motoru sam uradio neke prerade da bih ga malo unapredio i prilagodio sebi (ugradio relea za farove, ksenon sijalicu za kratko svetlo, preradio sistem za aktivaciju ABSa, podigao upravljač za 5cm, zamenio originalni EPROM za drugi koji daje bolje rezultaate, skratio "kljun" iznad prednjeg točka, ugradio dodatne farove, ...).

Prosečna potrošnja goriva za ceo period je bila 5,5 litara, ulje menjam na 10.000 (i za to vreme potroši oko 03-0,4 litara). Uglavnom vožnja po lokalnim i magistralnim putevima (brzine 90-130km/h) i vrlo retko auto put (130-150km/h).

Motor udoban i za vozača i za suvozača, dešavalo se da na motoru provedem i sedamnaest sati skoro bez pauze (sa suprugom kao suvozačem) i da ne budemo umorni. Motor skoro neosetljiv na bočni vetar, dobro ubrzava pri preticanju, lako se vozi po krivinama, dobro koči, dobra zaštita od vetra, nema problema sa lošim putevima i rupama u asfaltu,  ....!

Lak i prost za redovno održavanje i servisiranje (sve mogu da odradim sam).

Izuzetno sam zadovoljan motorom i sigurno ostaje sa mnom dokle god budemo trajali i ja i on.

 

  • Sviđa mi se 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
On 10/23/2018 at 9:40 AM, zika56 said:

Evo upravo danas četiri godine od kada prvi put sedoh na ovo motorče i doterah ga u Srbiju.

Četiri godina divnog druženja i prevezenih 48.000 km u tom periodu.

Motor vožen u svim uslovima, zimi, leti, po kiši, snegu, blatu, van puta, ...., bilo i par padova u mestu i jedan ozbiljnj udes (motor prošao dobro, a ja lošije). Motor nije bio ni mažen ni pažen, samo redovno servisiran i menjane kočione pločice i gume.

Na motoru ni jedan ozbiljan kvar (procureli semerinzi na viljuškama i pukla sajla brzinomera). Već duže vreme mi proklizava lamela kvačila (mojom krivicom spaljena) i zimus ide zamena.

Na motoru sam uradio neke prerade da bih ga malo unapredio i prilagodio sebi (ugradio relea za farove, ksenon sijalicu za kratko svetlo, preradio sistem za aktivaciju ABSa, podigao upravljač za 5cm, zamenio originalni EPROM za drugi koji daje bolje rezultaate, skratio "kljun" iznad prednjeg točka, ugradio dodatne farove, ...).

Prosečna potrošnja goriva za ceo period je bila 5,5 litara, ulje menjam na 10.000 (i za to vreme potroši oko 03-0,4 litara). Uglavnom vožnja po lokalnim i magistralnim putevima (brzine 90-130km/h) i vrlo retko auto put (130-150km/h).

Motor udoban i za vozača i za suvozača, dešavalo se da na motoru provedem i sedamnaest sati skoro bez pauze (sa suprugom kao suvozačem) i da ne budemo umorni. Motor skoro neosetljiv na bočni vetar, dobro ubrzava pri preticanju, lako se vozi po krivinama, dobro koči, dobra zaštita od vetra, nema problema sa lošim putevima i rupama u asfaltu,  ....!

Lak i prost za redovno održavanje i servisiranje (sve mogu da odradim sam).

Izuzetno sam zadovoljan motorom i sigurno ostaje sa mnom dokle god budemo trajali i ja i on.

 

Zimus je prošlo vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3483 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 39 minuta, Mindžake Merava je napisao:

Zimus je prošlo vreme.

Ja sam južnjak pa se ne snalazim baš previše dobro po pitanju "pravopisa" (gramatike).

A moguće je da je to prošlo vreme, međutim, bez obzira na to lamela i dalje proklizava. 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5670 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

...i bice zamenjena na zimu... ;)

 

Inace opis hirurski precizan, sve bitno navedeno bez sminkanja :care:

 

Aj' daj koju fotku azdahe :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
1 hour ago, Mindžake Merava said:

Zimus je prošlo vreme.

 

Zimus je neodređeno vreme  ;). Prilog koji može da znači i prošle zime i naredne zime i tekuće zime.

Na zimu (leto, proleće) ili prethodne zime (leta, jeseni) daje preciznu odrednicu.

Isto je i sa Letos, Jesenas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kako može NA zimu da promeni bilo šta? Jel moguće da je to gramatički ispravno?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3483 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, alexanto je napisao:

...i bice zamenjena na zimu... ;)

 

Inace opis hirurski precizan, sve bitno navedeno bez sminkanja :care:

 

Aj' daj koju fotku azdahe :takoje:

626736915_Picture449.thumb.jpg.2805e79351524e01df301ce69419a054.jpg1856117803_Picture127.thumb.jpg.5f19b7fdb2727b113430d12954e9b805.jpg

Picture 345.jpg

Picture 084.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3483 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 1 sat, Guliver je napisao:

@zika56 da li je ovo avion Vilga i gdje je slikano?

Jeste Wilga. Stoji na izlazu iz mesta Minićevo (između Knjaževca i Zaječara).

Avion je bio vlasništvo aerokluba Knjaževac i ostavljen je da truli na aerodromu (pedesetak metara iza mesta gde se sada nalazi). Bio je to skoro nov avion i potpuno ispravan kada je tu ostavljen, (zbog problema u radu kluba). A onda je počelo čerupanje i uništavanje i praktično od njega nema više ništa.

Inače je upravnik kluba u Knjaževcu (i nastavnik letenja i padobranstva) bio moj kolega i drugar pokojni Velja Antunić, koji se nakon pogibije sina na Košarama 1999. povukao i klub je uskoro prestao sa radom. 

Iz ovog aviona smo moja supruga i ja izveli po desetak skokova i jako mi je žao što je ovako završio.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja