Jump to content

Moto Zajednica

BMW 1100 GS ili Afrika twin 750 (RD 07)?

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: Transalp pd06

ziko sve cestitke,lepa kopuvina i neka se isplati u lepim trenucima i kilometrima nadam se da sledi tema ugradnja plina na r1100 gs,bogami ima mesta i za dve boce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Evo polako dovršavam poslove oko papirologije. Prejuče sam dobio COC dokument, danas izvršio konrtrolni pregled na Maš. Fakultetu u Nišu, očekujem za 70-10 dana da mi stigne rešenje-saglasnost od Agencije za bezbednost saobraćaja, (ukupne dažbine za ovo oko bile 9.800 din), a onda ostaje još samo teh. pregled i registracija. To će ipak morati malo da sačeka (dok se "ne steknu uslovi"1neznam.gif).

Inače sam motorom već prešao oko 2.000km i jedina zamerka je na vrlo glasnu pumpu za gorivo. Svira ko mlaznjak na forsažu!

 

I još ovo: Onomad mi jedna individua sa foruma (inače administrator), a vozi neki prcoljak od motora, (plavi Transalp čini mi se) poruči da je sedište na mom motoru ljubičaste boje1lud.gif (pederske, da prostite na izrazu). A sedište je inače od prave kože i u predivnoj oker boji prirodne kožeBMW2.gif!

Samo da negde nasamo nafatam tog ima da bude 3tras1.gif.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12236 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Izvinjavam se na izrazu da je pederske boje, nije :)

 

Više je, onako, gay boje :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Izvinjavam se na izrazu da je pederske boje, nije :)

 

Više je, onako, gay boje :D :D

1jezik.gif1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Evo polako dovršavam poslove oko papirologije. Prejuče sam dobio COC dokument, danas izvršio konrtrolni pregled na Maš. Fakultetu u Nišu, očekujem za 70-10 dana da mi stigne rešenje-saglasnost od Agencije za bezbednost saobraćaja, (ukupne dažbine za ovo oko bile 9.800 din), a onda ostaje još samo teh. pregled i registracija. To će ipak morati malo da sačeka (dok se "ne steknu uslovi"1neznam.gif).

Inače sam motorom već prešao oko 2.000km i jedina zamerka je na vrlo glasnu pumpu za gorivo. Svira ko mlaznjak na forsažu!

 

I još ovo: Onomad mi jedna individua sa foruma (inače administrator), a vozi neki prcoljak od motora, (plavi Transalp čini mi se) poruči da je sedište na mom motoru ljubičaste boje1lud.gif (pederske, da prostite na izrazu). A sedište je inače od prave kože i u predivnoj oker boji prirodne kožeBMW2.gif!

Samo da negde nasamo nafatam tog ima da bude 3tras1.gif.

 

Druže prvo čestitke za motor.....a to što ti je glasna pumpa može biti jer nije menjan filter za gorivo, koji se menja na 40.000 kilometara. Ako filter nije bio menjan može pumpa da "rikavela", a to nije jeftino......zamenska Bosch košta oko 68 eura, a filter original oko 15 eura i jedno popodne zajebancija.....moj dobronamerni savet i je da menjaj taj filter....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Evo polako dovršavam poslove oko papirologije. Prejuče sam dobio COC dokument, danas izvršio konrtrolni pregled na Maš. Fakultetu u Nišu, očekujem za 70-10 dana da mi stigne rešenje-saglasnost od Agencije za bezbednost saobraćaja, (ukupne dažbine za ovo oko bile 9.800 din), a onda ostaje još samo teh. pregled i registracija. To će ipak morati malo da sačeka (dok se "ne steknu uslovi"1neznam.gif).

Inače sam motorom već prešao oko 2.000km i jedina zamerka je na vrlo glasnu pumpu za gorivo. Svira ko mlaznjak na forsažu!

 

I još ovo: Onomad mi jedna individua sa foruma (inače administrator), a vozi neki prcoljak od motora, (plavi Transalp čini mi se) poruči da je sedište na mom motoru ljubičaste boje1lud.gif (pederske, da prostite na izrazu). A sedište je inače od prave kože i u predivnoj oker boji prirodne kožeBMW2.gif!

Samo da negde nasamo nafatam tog ima da bude 3tras1.gif.

 

Druže prvo čestitke za motor.....a to što ti je glasna pumpa može biti jer nije menjan filter za gorivo, koji se menja na 40.000 kilometara. Ako filter nije bio menjan može pumpa da "rikavela", a to nije jeftino......zamenska Bosch košta oko 68 eura, a filter original oko 15 eura i jedno popodne zajebancija.....moj dobronamerni savet i je da menjaj taj filter....

 

Malo da :popovanje:, ne čuje se ona zato što nije filter menjan, već zato što je geknula, a taj filter je iza pumpe tako da nema uticaja na nju. Na ulazu je jastuče filter koji nisam siguran da postoji kao rezervni deo, na mnogim motorima čak skoro da ne može ni da se odvoji od tela pumpe, ovde može i valja ga malo proprati i pročistiti. Zamensku pumpu teško da će da nađe u Srbiji a da nije PRC, na sreću može da se turi od VW-a ili Audija, ima relativno dosta mogućnosti, samo da ne uzmeš Žile pumpu koja gura mnogo veliki pritisak, oće zezne sledeće stvari u nizu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Ziko zelim vam jos vise lepo predjenih kilometara sa GS-om nego sa Transalpom i cestitam na poduhvatu kupovine i dovoza motora iz Svajcarske :takoje:

 

E da, ako se odlucite za ugradnju plina, nasao sam coveka koji dovozi nove boce za plin za motore od 7, 12 i 14 litara za jako male novce. I ako treba neka pomoc oko istog, tu sam, jer sam uspeo da na svojoj Hondi resim sve probleme o kojima smo pricali pocetkom godine...

I mislim da mogu da vam pomognem oko problema sa pumpom, vec sam resio jednog beemwejca tako :takoje: Samo ako neko moze da napise koji pritisak baca pumpa na gs1100 da proverim?

I jos jednom da se zahvalim na doniranim karikama za mog Transalpa, stvarno sam odusevljen gestom :care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Evo polako dovršavam poslove oko papirologije. Prejuče sam dobio COC dokument, danas izvršio konrtrolni pregled na Maš. Fakultetu u Nišu, očekujem za 70-10 dana da mi stigne rešenje-saglasnost od Agencije za bezbednost saobraćaja, (ukupne dažbine za ovo oko bile 9.800 din), a onda ostaje još samo teh. pregled i registracija. To će ipak morati malo da sačeka (dok se "ne steknu uslovi"1neznam.gif).

Inače sam motorom već prešao oko 2.000km i jedina zamerka je na vrlo glasnu pumpu za gorivo. Svira ko mlaznjak na forsažu!

 

I još ovo: Onomad mi jedna individua sa foruma (inače administrator), a vozi neki prcoljak od motora, (plavi Transalp čini mi se) poruči da je sedište na mom motoru ljubičaste boje1lud.gif (pederske, da prostite na izrazu). A sedište je inače od prave kože i u predivnoj oker boji prirodne kožeBMW2.gif!

Samo da negde nasamo nafatam tog ima da bude 3tras1.gif.

 

Izvinjavam se na izrazu da je pederske boje, nije :)

 

Više je, onako, gay boje :D :D

Shorni ga Pajo, Shorni ga !!! :fajt2::lol::nanana:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

BMW danas dobio srpsku registarsku tablicu (NI*03-365).

Dakle, postupak nabavke i registracije okončan (i to bez većih poteškoća).

Inače ja sa Bendžom već prešao skoro tri hiljade kilometara.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!

Aman Žiko,silaziš li ti s njega kad već ubi tu km.? A inače želim ti mnogo,mnogo lepih i bezbednih km sa GSom i da te služi barem kao i ovaj prethodni . POzzzzzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Aman Žiko,silaziš li ti s njega kad već ubi tu km.? A inače želim ti mnogo,mnogo lepih i bezbednih km sa GSom i da te služi barem kao i ovaj prethodni . POzzzzzzz

Proverih kilometražu na BMW-u. Stvarno sam slagao.1neznam.gif Prešao sam njime tačno 2.337km. Zaboravio sam da sam paralelno-naizmenično koristio i BMW i Transalp, pa sam svu pređenu kilometražu pripisao Bendži. Moja greška.

 

A inače skoro hiljadušesto kilometara bilo na putu od Švajcarske. A zbog obaveza skoro svakodnevno putujem od Adrovca do Niša i nazad (oko 80km). Sobzirom da već šest godina nemam auto (i ne planiram da ga nabavljam), za sve potrebe koristim motor, pa se kilometraža prilično brzo nakupi.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6811 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Cestitam.

 

Jos uvek je rano ali da pitam:

 

Siguran sam u tvoj izbor i da je BMW bolja masina.

 

Voleo bih da kroz neko vreme napravis neki presek troskova i kazes nam da li voznja GS-a (ukljucujuci odrzavanje) skuplja u odnosu na recimo TA, AT, ST... Onako, misljenje iz prve ruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Evo juče moj BMW proslavi dvostruki jubilej.

1. Po dokumentaciji motor je proizveden upravo 26.06.1997. što znači da je juče postao punoletan.

2. Juče smo ja i bendža zaokružili prvih zajedničkih10.000 km.

Iz tih razloga evo i mali rezime kako je izgledao period uhodavanja sa "novim" motorom i šta je sve uočeno ili urađeno na njemu.

Jedini uočeni problem (koji se konstantno javljao) bilo je vezano za rad (nerad) ABS sistema zbog pada napona prilikom startovanja motora. To je posledica lošeg stanja akumulatora, ali je izgleda u pitanju i fabrički loše rešen sistem "inicijalizacije". Nakon ßto sam nedavno doživeo prilično neugudno klizanje oba točka prililom kočenja, izvršio sam neke izmene na el. instalaciji i ovaj problem je trajno rešen.

Takođe sam (preventivno) ugradio i relea za uljučivanje farova. Ugrađen je i punjač za mob. telefon ili za navigaciju.

Ostali radovi su se odnosili na podešavanje upravljača, položaja poluga kvačila i kočnica, sedišta, vizira i ogibljenja, da bi najbolje odgovaralo mojoj konstituciji i načinu vožnje.

Zamenjeno je ulje (i filter) u mašini i "prenosu" provereni zazori na ventilima, izvršena sinhronizacija (vakumiranje) ubrizgavanja.

Motor je inače za prvih deset hiljada kilometara potrošio ukupno oko 0,25 litara ulja. Prosečna potrošnja goriva u tom priodu je bila 5,57l/100 km. U gradu je potrošnja oko 6,7 a na otvorenom 4,8-5,6 (sa tri kofera i suvozačem i brzinama 90-130km/h).

Motor lagan za vožnju, udoban (više puta sam bez pauze prelazio po 800-900km bez zamora). Poslednje duže putovanje (sa suvozačem) bilo je od Beča do Niša (preko Čačka) i svo vreme nas je pratio pljusak i jak vetar. Vožnja 140-150km/h bez problema. Nema vibracija niti trnjenja prstiju.

Motorom sam prezadovoljan u svakom pogledu i mislim da ću sa ovim motorom i da odem u "penziju".

Gume su mi baš stare i vrlo lako proklize pa mi je to prva naredna investicija, a imam nameru da nešto uradim i oko osvetljenja (koje je inače dobro ali mislim da može i bolje da bude).

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Cestitam.

 

Jos uvek je rano ali da pitam:

 

Siguran sam u tvoj izbor i da je BMW bolja masina.

 

Voleo bih da kroz neko vreme napravis neki presek troskova i kazes nam da li voznja GS-a (ukljucujuci odrzavanje) skuplja u odnosu na recimo TA, AT, ST... Onako, misljenje iz prve ruke.

Nakon 15.300 pređenih kilometara sa BMW mislim da (bar delumično) mogu da ti odgovorim na pitanje troškova eksploatacije (u odnosu na Transalpa kojim sam prešao oko 55.000 km).

Prosečna potrošnja benzina kod TA bila je oko 5,1l, a kod BMW-a je oko 5,5l/100km, (za 0,4l veća). Potrošnja ulja kod mog TA bila je oko 0,6l/1.000 km, a kod BMW-a je oko 0,4l/10.000km (oko 15 puta manja).

Cene materijala za redovno servisiranjec (ulje, filteri, ... ) su neznatno veće za BMW (veća količina ulja u motoru + ulje u menjaču i finalnom prenosu), ali zato nema podmazivanje lanca i zamena lanca i lančanika. Cene potrošnih delova (pločice kočnica, .... sličnr su kao iza bilo koji drugi motor. Ja servis i sitnije popravke radim sam i smatram da je kod BMW-lakše uraditi servis.

Do sada mi je jedini kvar na BMW-u bila pokidana sajla brzinomera (zamenjena za 400 din).

Smateam da je ukupna cena eksploatacije BMW-a u odnosu na TA nešto veća, ali je to zanemarivo u odnosu na ono što se dobija.

Za mene je i Transalp bio odličan motor i sa njim sam prošao dosta kilometara u svakojakim uslovima (sam ili sa suvozačem). Međutim, kada recimo uporedim nedavnu četvorodnevnu vožnju po Karpatima (Transalpina, Transalfgarašan, ...), na BMW-u (sa saputnicom, koferima, šatorom, dušecima, vrećama, ....) i istu takvu turu koju sam prethodno prošao Transalpom, postaje jasno da je doživljaj u vožnji neuporediv. Udobnije, brže, sigurnije, ....

Ovog puta smo išli supruga i ja na BMW-u i drugar (solo) na Transalpu. Ja sam na putu potrošio 87 litara benzina, a on je potrošio 79 litara (na 1.504km).

Ukratko, ono što Transalp pruža za solo vožnju, BMW pruža za vožnju u dvoje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Pozega
  • Motocikl: BMW K1100LT,Kawasaki Tengai 650...

 

Cestitam.

 

Jos uvek je rano ali da pitam:

 

Siguran sam u tvoj izbor i da je BMW bolja masina.

 

Voleo bih da kroz neko vreme napravis neki presek troskova i kazes nam da li voznja GS-a (ukljucujuci odrzavanje) skuplja u odnosu na recimo TA, AT, ST... Onako, misljenje iz prve ruke.

Nakon 15.300 pređenih kilometara sa BMW mislim da (bar delumično) mogu da ti odgovorim na pitanje troškova eksploatacije (u odnosu na Transalpa kojim sam prešao oko 55.000 km).

Prosečna potrošnja benzina kod TA bila je oko 5,1l, a kod BMW-a je oko 5,5l/100km, (za 0,4l veća). Potrošnja ulja kod mog TA bila je oko 0,6l/1.000 km, a kod BMW-a je oko 0,4l/10.000km (oko 15 puta manja).

Cene materijala za redovno servisiranjec (ulje, filteri, ... ) su neznatno veće za BMW (veća količina ulja u motoru + ulje u menjaču i finalnom prenosu), ali zato nema podmazivanje lanca i zamena lanca i lančanika. Cene potrošnih delova (pločice kočnica, .... sličnr su kao iza bilo koji drugi motor. Ja servis i sitnije popravke radim sam i smatram da je kod BMW-lakše uraditi servis.

Do sada mi je jedini kvar na BMW-u bila pokidana sajla brzinomera (zamenjena za 400 din).

Smateam da je ukupna cena eksploatacije BMW-a u odnosu na TA nešto veća, ali je to zanemarivo u odnosu na ono što se dobija.

Za mene je i Transalp bio odličan motor i sa njim sam prošao dosta kilometara u svakojakim uslovima (sam ili sa suvozačem). Međutim, kada recimo uporedim nedavnu četvorodnevnu vožnju po Karpatima (Transalpina, Transalfgarašan, ...), na BMW-u (sa saputnicom, koferima, šatorom, dušecima, vrećama, ....) i istu takvu turu koju sam prethodno prošao Transalpom, postaje jasno da je doživljaj u vožnji neuporediv. Udobnije, brže, sigurnije, ....

Ovog puta smo išli supruga i ja na BMW-u i drugar (solo) na Transalpu. Ja sam na putu potrošio 87 litara benzina, a on je potrošio 79 litara (na 1.504km).

Ukratko, ono što Transalp pruža za solo vožnju, BMW pruža za vožnju u dvoje.

Bacate me u dilemu da predjemo na BMW...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

 

Cestitam.

 

Jos uvek je rano ali da pitam:

 

Siguran sam u tvoj izbor i da je BMW bolja masina.

 

Voleo bih da kroz neko vreme napravis neki presek troskova i kazes nam da li voznja GS-a (ukljucujuci odrzavanje) skuplja u odnosu na recimo TA, AT, ST... Onako, misljenje iz prve ruke.

Nakon 15.300 pređenih kilometara sa BMW mislim da (bar delumično) mogu da ti odgovorim na pitanje troškova eksploatacije (u odnosu na Transalpa kojim sam prešao oko 55.000 km).

Prosečna potrošnja benzina kod TA bila je oko 5,1l, a kod BMW-a je oko 5,5l/100km, (za 0,4l veća). Potrošnja ulja kod mog TA bila je oko 0,6l/1.000 km, a kod BMW-a je oko 0,4l/10.000km (oko 15 puta manja).

Cene materijala za redovno servisiranjec (ulje, filteri, ... ) su neznatno veće za BMW (veća količina ulja u motoru + ulje u menjaču i finalnom prenosu), ali zato nema podmazivanje lanca i zamena lanca i lančanika. Cene potrošnih delova (pločice kočnica, .... sličnr su kao iza bilo koji drugi motor. Ja servis i sitnije popravke radim sam i smatram da je kod BMW-lakše uraditi servis.

Do sada mi je jedini kvar na BMW-u bila pokidana sajla brzinomera (zamenjena za 400 din).

Smateam da je ukupna cena eksploatacije BMW-a u odnosu na TA nešto veća, ali je to zanemarivo u odnosu na ono što se dobija.

Za mene je i Transalp bio odličan motor i sa njim sam prošao dosta kilometara u svakojakim uslovima (sam ili sa suvozačem). Međutim, kada recimo uporedim nedavnu četvorodnevnu vožnju po Karpatima (Transalpina, Transalfgarašan, ...), na BMW-u (sa saputnicom, koferima, šatorom, dušecima, vrećama, ....) i istu takvu turu koju sam prethodno prošao Transalpom, postaje jasno da je doživljaj u vožnji neuporediv. Udobnije, brže, sigurnije, ....

Ovog puta smo išli supruga i ja na BMW-u i drugar (solo) na Transalpu. Ja sam na putu potrošio 87 litara benzina, a on je potrošio 79 litara (na 1.504km).

Ukratko, ono što Transalp pruža za solo vožnju, BMW pruža za vožnju u dvoje.

Bacate me u dilemu da predjemo na BMW...

 

 

Dileme nema osim ako neko hoće da je ima. Malo da dopunim Žiku. Trošak za ulje je gotovo jednak ko za Hondu, 4 litre po zameni al jedna litra ode na dolivanje za dva intervala. Filter ulja je za BMW 50% skuplji, ali je za vazduh kod Honde 100% skuplji, BMW ima ajnšpric filter koji se menja na 20-40K, cca 15€, Honda nema taj trošak. Ulje u menjaču i diferencijalu, litra, zamena na 20k, poželjno na 10, može od 6€. Ulje u štapovima kod BMW-a može da izdrži teoretski neograničeno, na Hondi je interval 2 godine, poželjno na jednu. BMW nema antifriz, Honda ima. Do 2002 kod BMW-a ide po jedna svećica, savršeno radi sa jeftinim svećicama, recimo jedan Šampion od 2,xx€. Kvar reglera ne postoji kod BMW-a, menja se samo kaiš alternatora od 5€ na 40k. Kod Honde remont koske zadnjeg vešanja košta oko 200€ a potroši se relativno brzo, recimo na 50k. Kod BMW-a je čest prearan kvar čuvenog velikog ležaja zadnjeg točka, kad je kako treba, izdržava 200k al crkva i na 30k ako je loše podešen, košta sa semeringom oko 100€ plus par desetina za podešavanje, nije dovoljna prosta zamena. Otprilike isto važi i za dva para pivot ležajeva kardana, preano crkavaju iz istog razloga. Potrošnja kod BMW-a je u proseku niža, silazi i ispod 5 po lokalnim putevima, ako se ne čvari, Žile to malo žustrije tera. Trošak lanca kod Honde je evidentan, bar 2 seta sa lančanicima na 100k pod uslovom da ima stalno podmazivanje kapalicom, bez toga je tek pozamašan trošak da ni ne računam sprejeve, a o zezanju da ne govorim. Na prednjem vešanju kod Honde se relativno često menjaju lageri kormana, na BMW-u to traje neograničeno, a i samo je jedan dvoredni ležaj, cca 30€, koji i kad dobije zazor ne smeta. Ima BMW kuglu na teleleveru al ona traje sve dok ne pukne zaštitna guma pa je podere prašina. Honda ima problem sa membranama karburatora, kod Gosn đure Vidika je to simboličan trošak, OEM Bogami nije. Na tu temu, kod BMW-a stradaju prebrzo TB-i, opet zbog neukog održavanja, blagovremena reparacija je simbolična, posle boli malko. Lakši je BMW za rad iako traži preciznost mada zavidno ide i radi kad se ošljari. Dobar BMW može duplo više da pređe, bolje odoleva zubu vremena i ima sve atribute od 1994 godine, perfektne kočnice, ABS i pozamašnu snagu odnosno obrtni momenat pa je vožnja u bilo kom režimu efikasnija. Sistem vešanja, telelever/paralever, je totalno druga dimenzija i to je velika prednost u bezbednosti i udobnosti iako ima i vrlo oštrih kritika sa kojima se lično ne slažem al ih uvažavam. U suštini oba motora se ističu zavidnim kvalitetom i zato jesu na glasu i ceni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Oba imaju svoje prednosti, mane i namenu. Al da je bmw jeftini, pouzdaniji i laksi za odrzavanje od afrike, nesto bas i nisam siguran.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6811 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja imam u planu GS-a ali me odbija kada procitam probleme sa transmisijom, odnosno problem se lezajem zadnjeg tocka a pogotovo curenja semeringa kod menjaca. Ajd' da se odraditi, ali citao sam da se desava da procuri za par 1000km ponovo. Smatram da u Srbiji retko ko moze da ih servisira kako treba, kod Radulovica mi se plata ne ostavlja i jedini nacin mi je da ga sam servisiram.

 

Druga stvar koja mi stvara nedoumicu je nabavna cena. Ima ih malo u oglasima i retko koji ima servisnu istoriju.  Za te parice, moze da se uzme bar duplo mladji V Strom 1000. Naravno, mislim na R1150GS. Ne mislim da je Strom puno losiji motor a pri tom nije "pipav" i ne trazi specificne pristupe a pri tom je i mladji. Mislim da je oko 4 soma mnogo za klot GS-a.

 

Da ne shvatite pogresno, meni se R1150GS svidja i rado bih ga vozio ali ono sto sam gore pomenuo mi stvara osecaj nesigurnosti. Voleo bih da cujem argumente jer mozda nisam realan, nisam imao nikada kontakte sa bokserima i tele\para leverom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

kepo

 

Oba imaju svoje prednosti, mane i namenu. Al da je bmw jeftini, pouzdaniji i laksi za odrzavanje od afrike, nesto bas i nisam siguran.

 

Šta je lakše kod Honde u odnosu na BMW i obrnuto  od tekućeg održavanja, šta je pa skuplje kod BMW-a il obratno?

 

- podešavanje ventila

- zamena svećica

- -/- filtera za vazduh

- -/- ulja i filtera

- -/- filtera goriva

- -/- kočonih pločica i ulja

- zamena ulja u štapovima

- sinhronizacija usisavanja

- podešavanje vešanja

- zamena ležejeva kormana

- čišćenje karburatora/nosača ajnšprica

 

Šta je nepouzdano kod BMW-a a da će iznenada da otkaže, stane i da ne može dalje?

 

@Alkere-Upored koštanje servisa diferencijala sa troškovima lanaca pri jednakoj kilometraži, pod predpostavkom da je urađen valjano. O ostlom nešto kasnije.

Promenio član đunta
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

 

Mene bas zanima sta ima na afrikinoj koski da košta 200e da se servisira?

Bmw se kvari kao i svaki drugi motor,dobar je,to je neosporno,nesto je jeftinije za održavanje nesto skuplje.

Kad treba lamelu da mu promenis dobijes ospice,kod japanca to ide čas posla,sreća pa se to neradi često,steta sto ima telever,mogli su da stave klasičnu viljušku,usd naprimer,sigurnija stabilnija,no dobro ukusi su različiti.

Sve što se dóbro održava dobro će i sluziti..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja