Jump to content

Moto Zajednica

BMW 1100 GS ili Afrika twin 750 (RD 07)?

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Znam da se ova dva motora teško mogu da uporede, jer se, (osimšto su oba enduro), veoma razlikuju po svemu ostalom. Međutim, zanimljivo je da je cena (na "zapadu") gotovo identična za oba ova motora (za motore približnog godišta i kilometraže)?

S obzirom da planiram da u dogledno vreme mog vernog Transalpa zamenim za nešto što je pogodnije za duža višednevna putovanja, interesuje me koji bi od ova dva motora bio bolji izbor. Bitno mi je sledeće: Pouzdanost (da nije sklon kvarovima), ekonomičnost (potrošnja), udobnost za dve osobe (vozač od skoro dva metra visine), mogućnost da ponese veći prtljag, kočnice, lakoća upravljanja, ....

Lepo bi bilo da iskustva iznesu oni koji su imali priliku da se bolje upoznaju sa oba motora, ali je dobrodošlo svako mišljenje ili podatak.

O Africi je na našim forumima napisano gotovo sve što je moglo da se napiše, ali je za GS 1100 po tom pitanju situacija daleko skromnija.

Unapred hvala na komentarima!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Ziko uvek treba poslusati starijeg (jel tako, tako je) Sa GS-om predjes 100000km pa zamenes lamelu i opet 100000km, a i manje trosi od afrike.:zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ja sam imao oba i po kriterijumima koje si naveo dilema jednostavno ne postoji.

 

...znači Africa :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

oko tako ozbiljnih stvari čovek ne bi trebao da ima bilokakvu dilemu........1oda.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

@lalajko,kako mislis "imao",sta vozis sada?

 

Dobro, nisam se bas najpreciznije odrazio :) Imam iskustva sa oba motocikla. I dalje vozim GS-a.

 

Ja sam imao oba i po kriterijumima koje si naveo dilema jednostavno ne postoji.

 

...znači Africa :moto3:

 

Sipacu ti ricinus u kafu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Africa ce sigurno trpeti lose odrzavanje kao transalp, cak i bolje, za bmw nisam tako siguran. Mozda bmw jeste bolji izbor za voznju, ali ako ukalkulises troskove odrzavanja i posedovanja..... mislim da bmw ne dozvoljava da se zapusti i samo vozi, neka me demantuju ako gresim

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Transalp je skoro identican africi i recimo da je afrika malo robustnija i jaca za nijansu....znaci sve sto si mnogo sa ttransalpom sa afrikom ces moci jedno 10 % bolje ....s druge strane GS je neuporedivo bolji po asfaltu ...jaci,brzi,startjniji .....jedino sto sa njim neces moci da vozis nigde van asfalta osim makadama.

Morao bi da nadjes nekog GS i probas ga malo i vidis kako ti lezi i sam doneses zakljucak.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Osim Ace, koji očigledno sumnja (vrlo opravdano) u moj sistem paženja i maženja motora, svi ostali komentari su bili nedvosmisleno na strani BMW-a, a. sobzirom da sam i svoj sadašnji motor (Transalp) odabrao i kupio uz pomoć saveta i komentara ljudi sa BJB-a, logično da ću i ovog puta da postupim na isti način.

Dakle, večeras (sreda) krećem iz Aleksinca (autobusom) za St. Gallen (Švajcarska), gde me čeka crni BMW R1100 GS (1997god./41.600km).

Istim autobusom putuje i oprema za vožnju po hladnom vremenu i po kiši (što me po prognozi najverovatnije očekuje pri povratku do Niša).

U četvrtak po podne stižem kod vlasnika i plan je da (ukoliko stignem da nakon dolaska završim formalnosti oko kupoprodaje i uzimanja privremene tablice) odmah sednem na motor i da umlatim tih 1.500km tokom večeri, noći i sledećeg prepodneva. U tom bi slučaju već u petak BMW bio postrojen pored mog vernog Transalpa.

A ukoliko ipak ne završim sve formalnosti u četvrtak po podne, sledi noćenje i onda u petak "po gasu". Član "dane" sa foruma živi u mestu gde je i vlasnik motora i ponudio se da me sačeka i pruži mi svaku pomoć i podršku tokom mog boravka i obavljanja kupovine i sređivanja papirologije, na čemu mu se zahvaljujem unapred.

Po povratku slede slike i opis mašine i putovanja.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Da je sa srecom kupovina, a bogami i put nazad...mada kako stvari stoje, trebace ti sreca i za nase birokratske formalnosti! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja