Jump to content

Moto Zajednica

New Versys 650 & 1000 / 2015

Recommended Posts

• Drug član, 4819 postova
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Imali mi u ekipi pre par godina jednu Hondu CBR1000F 89. godiste, ofarbana u zuto. Dzaba svi novi motori, svi su se slikali samo sa tim motorom.  :lol3:

Inace, i meni se svidja stari buljavi Versys.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Drug član, 1103 postova
  • Motocikl: V-STROM

meni je lepuskast,samo nisam siguran da li su ista dobili sa tim povecanjem konja,ako je kao kod ena i efa onda su izgubili jer oni idu standardno kao svi motori od oko 80 ks,ali je zato stari versis bi po ubrzanjma od 60-140  3,2sekunde brzi od svih njih,ide kao malo brzi motor od  sto i nesto konja a ne kao standardni

Novi je dobio 5 ks i 4nm u odnosu na stari ali ih i razvija na visim obrtajima.Nekako taj stari Versys uopste nije fotogenican,uzivo je mnogo lepsi....ovaj novi je i uzivo i na slikam mnogo,mnogo lepsi.

Nisam te razumeo u vezi medjuubrzanja,ovo 3.2 sekunde?

To se meri u 6 brzini pa ne razumem od kojih motora je tu Versys toliko bolji?

Od stroma 650 je bolji u tom delu samo za 0.8 sekundi.

• U prolazu, 35 postova
  • Motocikl: bmw s1000xr (2017), Versys 1000 (2015), Yamaha x-city 250

Ako idete na duza putovanja sa lepsom polovinom novi V1000 je odlican motor. Kupio sam ga prosle godine na pocetku sezone i presao sa njim oko 12.000km pola na duzim putovanjima, pola po gradu. Prethodni motor mi je bio DL650A( 2009) sa kojim sam presao oko 60 000km i prosao veci deo Evrope. Licno nisam zeleo 4 cilindra zbog vibracija koje su mi smetale na fejzeru 1000 i svakom drugom i4 koji sam probao. Ovde me je Zoki (Cule) ubedio da uzmem jer navodno nema vibracija a meni se svideo motor pre svega po izgledu. Bio je covek u pravu - nema vibracija ni malo posle par hiljada kilometara (do prvog servisa kao da sam nesto mogao da osetim).  Ovo je motor izmishljen za putovanja, a ima snage i za ostriju voznju po krivinama. Moja preporuka. Jedino je auspuh dosta tih, ali mozda i bolje za duza putovanja. Ima dva takva motora u Novom Sadu (bila su jedina u zemlji zadnji put kad sam pitao). Ovaj drugi je presao oko 15.000km i isto je zadovoljan 100%, bas smo se sreli u gradu i otisli na pice i razmenili iskustva pre neki dan. Mislim da je Kawa ubola bingo sa ovim motorom.

Ovo je jedini video koji sam uplodovao i vidi se motor (prosle godine u Alpima).

Inace bocni koferi po mom misljenju kvare liniju motora, a i mi se komotno zapakujemo u 55l kofer i tank torbu 25+.

Navigaciju ne koristim jer sam programer i volim papirnate mape.

• U prolazu, 58 postova
  • Motocikl: Kawasaki versys 650

Obzirom da vecina nas menja motore ne zato sto je to realna potreba, vec nam je dosadno molio bih vlasnike hiljadarki da pojasne nama vlasnicima 650-tki koje su prednosti i mane velikog versisa.

Na netu kazu da je mali versys zabavniji, ali meni fali malo snage.

Da li je veliki versys sve sto i mali samo sa vise konja ili 1000 vise putni a manje fun bike nego 650?

Na zalost jako je malo velikih versysa pa ga je malo njih probalo..

Obzirom da ja dosta vremena vozim po gradu zanima me kakav je veliki versys na malim obrtajima i kako se ponasa po gradu.

Hvala unapred

Sent from my LG-D331 using Tapatalk

• Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 987 postova
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

A vidim nesto i Suzuki radio na Vstromu 650- u prevodu BMW GS wannabe...bljuc

Druze... :stabre:

Koji to novi Strom 650 lici na BMW GS i kakve to sad ima veze sa

novim Versysom 1000?!

Novi VStrom 650 je dobio felne sa zicama i sada se moze reci da je bar delimicno enduro motor, ali ni meni nije jasno kakve sad pa to veze ima sa bembarom. :stabre:

• Svrati ponekad, 342 postova
  • Motocikl: versys 1000

Obzirom da vecina nas menja motore ne zato sto je to realna potreba, vec nam je dosadno molio bih vlasnike hiljadarki da pojasne nama vlasnicima 650-tki koje su prednosti i mane velikog versisa.

Da li je veliki versys sve sto i mali samo sa vise konja ili 1000 vise putni a manje fun bike nego 650?

Obzirom da ja dosta vremena vozim po gradu zanima me kakav je veliki versys na malim obrtajima i kako se ponasa po gradu.

Hvala unapred

Posto sam prije hiljadarke imao 650 mogu ti reci da su to potpuno dva razlicita motora. Jedino zajednicko im je ime i izgled. Veliki versys je mnogo ozbiljniji motor. Jedina prednost malog versysa je sto je malo agilniji, sto je logicno jer je laksi 30kg nemoj pogresno svatiti ide on po krivinama kao po sinama ali je mali versys bio nekako laganiji. Ali u odnosu na neke druge velike enduro motore koje sam probao opet mi se veliki versys cini najagilnijim. Sve ostalo ide u korist velikog versysa, udobnost,brzina,zastita od vjetra,opremljenost. Motor je fantastican, elastican,miran,mali potrosac, vuce iz podruma, mirno radi na malim obrtajima. Nema poskakivanja,stucanja ni kada obrtaji padnu na 1500 okretaja. Zbog gabarita mali versys je bolji za grad. Pogotovo kada stavis kresbarove onda je dosta siri od malog versysa.  Sve u svemu ja sam prezadovoljan i ni jednog trenutka nisam pozalio sto sam sa 650 presao na 1000

• U prolazu, 35 postova

Hvala unapred

Sent from my LG-D331 using Tapatal

Hvala unapred

Posto sam prije hiljadarke imao 650 mogu ti reci da su to potpuno dva razlicita motora. Jedino zajednicko im je ime i izgled. Veliki versys je mnogo ozbiljniji motor. Jedina prednost malog versysa je sto je malo agilniji, sto je logicno jer je laksi 30kg nemoj pogresno svatiti ide on po krivinama kao po sinama ali je mali versys bio nekako laganiji. Ali u odnosu na neke druge velike enduro motore koje sam probao opet mi se veliki versys cini najagilnijim. Sve ostalo ide u korist velikog versysa, udobnost,brzina,zastita od vjetra,opremljenost. Motor je fantastican, elastican,miran,mali potrosac, vuce iz podruma, mirno radi na malim obrtajima. Nema poskakivanja,stucanja ni kada obrtaji padnu na 1500 okretaja. Zbog gabarita mali versys je bolji za grad. Pogotovo kada stavis kresbarove onda je dosta siri od malog versysa.  Sve u svemu ja sam prezadovoljan i ni jednog trenutka nisam pozalio sto sam sa 650 presao na 1000

Pozdrav svima,

Slazem sa svim sto je ovde receno.Jedino ja nisam vozio malog versysa, ali moj prethodni motor je bio vstrom 650, ali mislim da je to otprilike to.

Sto se tice grada, V1000 vuce sa lera, sta drugo da ti kazem, imas i LOW power mode ako ti je previse jak za grad, a i odziv na gas je postepeniji u tom modu. Ja licno to ne koristim. Inace se svuda provlacim kao i sa mojim skuterom za grad. Bocni koferi su mi na svakom motoru smetali za provlacenje, ovde ih nisam ni kupio. Lagano krece, vuce kao lokomotiva od najnizih obrtaja. Ponekad pozelim da ima potrebe da spustim u nizu. Ali ovo ti je prakticno automatic sa brzinama na normalnim putevima i bulevarima. Ubacis u 6-tui samo ako stanes ponovo koristis menjac :) Ali to je vec receno pa necu da se ponavljam. 

Da ti odgovorim za fun-factor.Meni je licno zabavan i 250 skuter i 650(DL650) ii 1050(versys). Isao sam pre nekoliko godina sa skuterom do herceg novog, onako iz zabave, samo kisa i tamo i nazad, skoro ceo put ali opet je bilo zabavno. Zabava je relativna i subjektivna stvar. Da mi V1000 nije zabavan vec bi bio u oglasima.

Ajde da probam da napravim neku listu prednosti manjeg i veceg motora.

Prednost manjeg laganijeg motora sa manje snage: 

- cena, troskovi registracije

- Manje zahtevno za voznju po krivinama i u mestu. V1000 sa 120 konja po krivinama trazi vise znanja i osecaja da bi se vozio jednakim ritmom kao DL650 recimo. Mnogo je lakse voziti po krivinama i klizavoj podlozi 70 konja i dva cilindra nego V1000. Kad sam sa DL650 (68 konja) seo na 120 konja, shvatio sam da moram da ponovo ucim da vozim po krivinama. Ako sam na DL650 koristio 75% mogucnosti masine, ovde sam osecao da ne mogu da iskoristim ni 20% mogucnosti motora jer nemam dovoljno osecaja za gas i prijanjanje i nesto vecu masu. 1000 trazi osecaj kod dodavanja gasa, jer ako pogresis, a lako se pogresi jer je ovo ipak u sustini prilicno sportski motor sa osetljivim gasom, ostaje samo elektronika da te spasava (iako je odlicna nisam siguran da je to bas uvek moguce pogotovo ako si bas preterao). Naravno mozes da spustis snagu motora na 75% sto automatski podesava paljenje da neznije prima gas, ali to ionako neces koristiti osim ako se ne ukakis od straha po klizavom asfaltu po kisi ili mrazu.U svakom slucaju ja sam prvih 3000km bio sporiji po krivinama nego na dl650. Ustvari gledao sam kako da ne poginem. Naravno kada se naviknes na 1000, kad naucis da ga vozis po krivinama, onda je druga prica i sve dolazi na svoje. Ipak ostaje cinjenica da veliki motor treba znati voziti po krivinama, a manji motor sa manje snage i manje mase je lakse voziti. Da rezimiram, u rukama prosecnog vozaca 650 ce biti brzi u krivinama od 1000, narocito po klizavom asfaltu.  Bolji vozaci ce kada se naviknu biti ili isti ili brzi po krivinama sa 1000 nego sa 650. Naravno Valentino Rossi ce mnogo bolje vreme praviti sa 1000 nego sa 650. Ali to je ono sto cini da ti nije dosadan jer stalno ucis da ga vozis i da koristis potencijal ove masine. 

650 je zabavniji ako:

- Ako nisi jos uvek izgustirao taj 650 cc motor. Po meni ti si onda srecan covek.

- Ako se vozis sam.

- Ako si sitnije gradje.

- Ako mislis da nisi spreman za litarski i4 motor i velik i tezak motorcikl. Veruj mi 1050cc >> 650cc i 4 cilindra >> 2cil . Trazi dosta vise osecaja/vestine/znanja/hrabrosti da bi se vozio brzo po krivinama kao sto rekoh.

- Ako ne putujes cesto na duze (van zemlje recimo), i ako ne putujes sa ozbiljnim motorima na autoputu. 

- Ako imas svalerku koja se boji vecih motora ..(moj prijatelj je imao ovaj problem, pa je zajmio skuter od mene)...hehe

1000 je zabavniji ako:

- Ako mislis da ces preziveti to zadovoljstvo i ako si spreman za 1043cc i4.

- Ako ti slabiji motor nije vise dovoljno zabavan i ako si ga izgustirao.

- Ako vozis suvozaca 

- Ako imas skoro 120kg kao ja recimo :)

- Ako godisnje provodis nekoliko nedelja na putovanjima po Evropi

- Ako zelis da drzis tempo na autoputu sa drugim ozbiljnim motorima

- Ako si spreman na platis 30k + za registraciju (ne znam tacno sekretarica je to resavala, ali mislim oko 32.000 din bez tablica)

- Ako ne podnosis vibracije (V1000 je jedini motor od koga mi ne trnu ruke dok dodjem do Slovenije)

- Ako ti prija da se po Austriji i Svajcarskoj ljudi okrecu, staju pored, gledaju i govore kako imas lep motor :)

- Ako si prerastao sportske motore ali po nekad na miseluku kad se vracas sa voznje legnes napred na rezervoar sa 120kg i odvrnes 1050 cc i upropastis dan klincu na 600cc sportskom motoru koji se ispaljuje na pravcu pre tunela. A ti jos natovaren i sa lepsom polovinom.. koja vristi u interkom naravno.. (ako ovo nije zabavno ja ne znam sta je).

Naravno ne moras samo V1000 da gledas. 

Ali sta je u toj klasi bolji i lepsi motor? Meni je ruzna nova redizajnirana multistrada. Po mom misljenju upropastili su odlican dizajn. Zato je nisam kupio a i zato sto se gospodji nije dopalo sediste. Crossturer sam probao i nije bas udoban za suvozaca a i taj V4 mi nije nesto. GS1200 je verovatno nesto sto cu voziti kad postanem deda, Caponord nije dovoljno sportski, KTM je suvise off road, strom 1000 je potpuno razocaranje... A V1000 mi se svideo na prvi pogled i to je obicno to. Probao, seo ja, sela zena i sve je stimalo. Zena je naravno bila strecna sto nisam uzeo neki skuplji motor. Da ne pominjem pouzdanost japanaca i mogucnost servisiranja na 800m od moje kuce. 

Ajd jos i ovo da pomenem. Kad sam procitao tvoja pitanja odmah mi je jedan motor pao na pamet kao idealan. Jer ako se vozis sam, i ako ne ides na duza putovanja autoputem, i ako ti ne smeta malo vibracije, mozda je pravi motor Yamaha Tracer. Dobar motor, 3 cilindra 850 cc cini mi se. Nema obtnog momenta puno, ali se vrti se ko lud i ima konja na obrtajima. Zvuk mu je odlican. To nesto izmedju versysa 650 i v1000 po mom nekom shvatanju zabave . Ima snage ali nije veliki putni motor i trebalo bi da je lagan i dobar u krivinama, a kosta dosta manje od V1000, u rangu 650 po ceni. Registracija je takodje znatno manja od 1043 cc (V1000). 

Da sumiram odgovor, slazem se sa prethodnim komentarom da je V1000 dosta bolji motor, jer moze sve sto i 650 i mnogo vise, osim sto je 650 laksi za voznju od V1000, i laksi za manevrisanje u mestu pogotovo za sitnije ljude. Ipak V1000 ti otvara nove mogucnosti dugih putovanja sa suvozacem i mnogo bolje performanse. Naravno sve je to stvar licnog shvatanja motociklizma, zato i svi na svoj nacin uzivamo u ovom hobiju. 

Sve najbolje,

• U prolazu, 58 postova
  • Motocikl: Kawasaki versys 650

Hvala unapred

Sent from my LG-D331 using Tapatal

Hvala unapred

Posto sam prije hiljadarke imao 650 mogu ti reci da su to potpuno dva razlicita motora. Jedino zajednicko im je ime i izgled. Veliki versys je mnogo ozbiljniji motor. Jedina prednost malog versysa je sto je malo agilniji, sto je logicno jer je laksi 30kg nemoj pogresno svatiti ide on po krivinama kao po sinama ali je mali versys bio nekako laganiji. Ali u odnosu na neke druge velike enduro motore koje sam probao opet mi se veliki versys cini najagilnijim. Sve ostalo ide u korist velikog versysa, udobnost,brzina,zastita od vjetra,opremljenost. Motor je fantastican, elastican,miran,mali potrosac, vuce iz podruma, mirno radi na malim obrtajima. Nema poskakivanja,stucanja ni kada obrtaji padnu na 1500 okretaja. Zbog gabarita mali versys je bolji za grad. Pogotovo kada stavis kresbarove onda je dosta siri od malog versysa. Sve u svemu ja sam prezadovoljan i ni jednog trenutka nisam pozalio sto sam sa 650 presao na 1000

Pozdrav svima,

Slazem sa svim sto je ovde receno.Jedino ja nisam vozio malog versysa, ali moj prethodni motor je bio vstrom 650, ali mislim da je to otprilike to.

Sto se tice grada, V1000 vuce sa lera, sta drugo da ti kazem, imas i LOW power mode ako ti je previse jak za grad, a i odziv na gas je postepeniji u tom modu. Ja licno to ne koristim. Inace se svuda provlacim kao i sa mojim skuterom za grad. Bocni koferi su mi na svakom motoru smetali za provlacenje, ovde ih nisam ni kupio. Lagano krece, vuce kao lokomotiva od najnizih obrtaja. Ponekad pozelim da ima potrebe da spustim u nizu. Ali ovo ti je prakticno automatic sa brzinama na normalnim putevima i bulevarima. Ubacis u 6-tui samo ako stanes ponovo koristis menjac :) Ali to je vec receno pa necu da se ponavljam.

Da ti odgovorim za fun-factor.Meni je licno zabavan i 250 skuter i 650(DL650) ii 1050(versys). Isao sam pre nekoliko godina sa skuterom do herceg novog, onako iz zabave, samo kisa i tamo i nazad, skoro ceo put ali opet je bilo zabavno. Zabava je relativna i subjektivna stvar. Da mi V1000 nije zabavan vec bi bio u oglasima.

Ajde da probam da napravim neku listu prednosti manjeg i veceg motora.

Prednost manjeg laganijeg motora sa manje snage:

- cena, troskovi registracije

- Manje zahtevno za voznju po krivinama i u mestu. V1000 sa 120 konja po krivinama trazi vise znanja i osecaja da bi se vozio jednakim ritmom kao DL650 recimo. Mnogo je lakse voziti po krivinama i klizavoj podlozi 70 konja i dva cilindra nego V1000. Kad sam sa DL650 (68 konja) seo na 120 konja, shvatio sam da moram da ponovo ucim da vozim po krivinama. Ako sam na DL650 koristio 75% mogucnosti masine, ovde sam osecao da ne mogu da iskoristim ni 20% mogucnosti motora jer nemam dovoljno osecaja za gas i prijanjanje i nesto vecu masu. 1000 trazi osecaj kod dodavanja gasa, jer ako pogresis, a lako se pogresi jer je ovo ipak u sustini prilicno sportski motor sa osetljivim gasom, ostaje samo elektronika da te spasava (iako je odlicna nisam siguran da je to bas uvek moguce pogotovo ako si bas preterao). Naravno mozes da spustis snagu motora na 75% sto automatski podesava paljenje da neznije prima gas, ali to ionako neces koristiti osim ako se ne ukakis od straha po klizavom asfaltu po kisi ili mrazu.U svakom slucaju ja sam prvih 3000km bio sporiji po krivinama nego na dl650. Ustvari gledao sam kako da ne poginem. Naravno kada se naviknes na 1000, kad naucis da ga vozis po krivinama, onda je druga prica i sve dolazi na svoje. Ipak ostaje cinjenica da veliki motor treba znati voziti po krivinama, a manji motor sa manje snage i manje mase je lakse voziti. Da rezimiram, u rukama prosecnog vozaca 650 ce biti brzi u krivinama od 1000, narocito po klizavom asfaltu. Bolji vozaci ce kada se naviknu biti ili isti ili brzi po krivinama sa 1000 nego sa 650. Naravno Valentino Rossi ce mnogo bolje vreme praviti sa 1000 nego sa 650. Ali to je ono sto cini da ti nije dosadan jer stalno ucis da ga vozis i da koristis potencijal ove masine.

650 je zabavniji ako:

- Ako nisi jos uvek izgustirao taj 650 cc motor. Po meni ti si onda srecan covek.

- Ako se vozis sam.

- Ako si sitnije gradje.

- Ako mislis da nisi spreman za litarski i4 motor i velik i tezak motorcikl. Veruj mi 1050cc >> 650cc i 4 cilindra >> 2cil . Trazi dosta vise osecaja/vestine/znanja/hrabrosti da bi se vozio brzo po krivinama kao sto rekoh.

- Ako ne putujes cesto na duze (van zemlje recimo), i ako ne putujes sa ozbiljnim motorima na autoputu.

- Ako imas svalerku koja se boji vecih motora ..(moj prijatelj je imao ovaj problem, pa je zajmio skuter od mene)...hehe

1000 je zabavniji ako:

- Ako mislis da ces preziveti to zadovoljstvo i ako si spreman za 1043cc i4.

- Ako ti slabiji motor nije vise dovoljno zabavan i ako si ga izgustirao.

- Ako vozis suvozaca

- Ako imas skoro 120kg kao ja recimo :)

- Ako godisnje provodis nekoliko nedelja na putovanjima po Evropi

- Ako zelis da drzis tempo na autoputu sa drugim ozbiljnim motorima

- Ako si spreman na platis 30k + za registraciju (ne znam tacno sekretarica je to resavala, ali mislim oko 32.000 din bez tablica)

- Ako ne podnosis vibracije (V1000 je jedini motor od koga mi ne trnu ruke dok dodjem do Slovenije)

- Ako ti prija da se po Austriji i Svajcarskoj ljudi okrecu, staju pored, gledaju i govore kako imas lep motor :)

- Ako si prerastao sportske motore ali po nekad na miseluku kad se vracas sa voznje legnes napred na rezervoar sa 120kg i odvrnes 1050 cc i upropastis dan klincu na 600cc sportskom motoru koji se ispaljuje na pravcu pre tunela. A ti jos natovaren i sa lepsom polovinom.. koja vristi u interkom naravno.. (ako ovo nije zabavno ja ne znam sta je).

Naravno ne moras samo V1000 da gledas.

Ali sta je u toj klasi bolji i lepsi motor? Meni je ruzna nova redizajnirana multistrada. Po mom misljenju upropastili su odlican dizajn. Zato je nisam kupio a i zato sto se gospodji nije dopalo sediste. Crossturer sam probao i nije bas udoban za suvozaca a i taj V4 mi nije nesto. GS1200 je verovatno nesto sto cu voziti kad postanem deda, Caponord nije dovoljno sportski, KTM je suvise off road, strom 1000 je potpuno razocaranje... A V1000 mi se svideo na prvi pogled i to je obicno to. Probao, seo ja, sela zena i sve je stimalo. Zena je naravno bila strecna sto nisam uzeo neki skuplji motor. Da ne pominjem pouzdanost japanaca i mogucnost servisiranja na 800m od moje kuce.

Ajd jos i ovo da pomenem. Kad sam procitao tvoja pitanja odmah mi je jedan motor pao na pamet kao idealan. Jer ako se vozis sam, i ako ne ides na duza putovanja autoputem, i ako ti ne smeta malo vibracije, mozda je pravi motor Yamaha Tracer. Dobar motor, 3 cilindra 850 cc cini mi se. Nema obtnog momenta puno, ali se vrti se ko lud i ima konja na obrtajima. Zvuk mu je odlican. To nesto izmedju versysa 650 i v1000 po mom nekom shvatanju zabave . Ima snage ali nije veliki putni motor i trebalo bi da je lagan i dobar u krivinama, a kosta dosta manje od V1000, u rangu 650 po ceni. Registracija je takodje znatno manja od 1043 cc (V1000).

Da sumiram odgovor, slazem se sa prethodnim komentarom da je V1000 dosta bolji motor, jer moze sve sto i 650 i mnogo vise, osim sto je 650 laksi za voznju od V1000, i laksi za manevrisanje u mestu pogotovo za sitnije ljude. Ipak V1000 ti otvara nove mogucnosti dugih putovanja sa suvozacem i mnogo bolje performanse. Naravno sve je to stvar licnog shvatanja motociklizma, zato i svi na svoj nacin uzivamo u ovom hobiju.

Sve najbolje,

:) to je to. Probacu tracera, videti kako ide sa prodajom malog versysa pa videti sta mi je ciniti. Jedine opcije su tracer i veliki versys.

Hvala na odgovorima

• U prolazu, 35 postova

Veliki Versys je u istoj klasi za registraciju sa Tracer-om...od 750-1100ccm.

Hvala na ispravci.

Ali kad si to vec pomenuo pogledao sam i cene. Ja sam mislio da tracer kosta kao i MT-09 naked 8000 E, medjutim iz nekog razloga nije bas tako. Kao i uvek akcije i cenjkanje spuste cenu ali pitanje koliko kad je okacena salonska cena 10.000E. U svakom slucaju, u zavisnosti od opreme, sve preko 8500 - 9000E za ovaj motor je previse. Stavili vetrobran na naked i podigli cenu za 2.000 E. Inace motor i sasija su isti. Skupa maska nema sta  :).

Veryus 1000 bas nahvalise na testu u Moto Pulsu gde su testirali nekoliko crossovera (ono sto lici na maxi-enduro, ali ima napred 17) sa osnivacem klase GS-om.

Na testu su bili Versys 1000, Multistrada, Caponord i BMW XR. 

Opsti utisak vazaca je da je Versys 1000 odlican motor, fenomenalno upravljiv, lineranog razvijanja snage...i slozni su da je Best-buy! Drugi modeli su u pojedinim kategorijama briljirali, kao npr. XR u sportskoj voznji, ali s druge strane neupotrbljiv na nizim obrtajima i u normalnom koriscenju...

PS. Tracer je ipak malo vise od dodate maske na MT09, imao sam prilke da ga probam i motor je prilicno dobro pogodjen...po meni, u malo sirem posmatranju (odlican trocilindricni agregat sa 900ccm i 115KS naspram 1000ccm i 125KS, ali i malo laksi, i verovatno malo upravljiviji zbog kraceg medjuosovinskog rastojanja, a jetiniji vise od 1500€), dobar konkurent Versys-u. 

• U prolazu, 35 postova

Veryus 1000 bas nahvalise na testu u Moto Pulsu gde su testirali nekoliko crossovera (ono sto lici na maxi-enduro, ali ima napred 17) sa osnivacem klase GS-om.

Na testu su bili Versys 1000, Multistrada, Caponord i BMW XR. 

Opsti utisak vazaca je da je Versys 1000 odlican motor, fenomenalno upravljiv, lineranog razvijanja snage...i slozni su da je Best-buy! Drugi modeli su u pojedinim kategorijama briljirali, kao npr. XR u sportskoj voznji, ali s druge strane neupotrbljiv na nizim obrtajima i u normalnom koriscenju...

PS. Tracer je ipak malo vise od dodate maske na MT09, imao sam prilke da ga probam i motor je prilicno dobro pogodjen...po meni, u malo sirem posmatranju (odlican trocilindricni agregat sa 900ccm i 115KS naspram 1000ccm i 125KS, ali i malo laksi, i verovatno malo upravljiviji zbog kraceg medjuosovinskog rastojanja, a jetiniji vise od 1500€), dobar konkurent Versys-u. 

Tracer = 847cc (850)

Versys = 1043cc (1050)

Konjske snage su slicne, ali to je samo na vrlo visokim obrtajima, u stvarnom zivotu pogledaj krive obrtnog momenta pa ces videti kolika je to razlika u snazi na normalnim obrtajima na kojima se inace vozi. Prosto karakter motora i stvarna (upotrebljiva) snaga su drugaciji kod motora od 1050 4cil i motora od 850 3cil.

Jedan je ozbiljan i velik motor, za duga putovanja u dvoje u klasi od 1000+, bez ikakvih vibracija stabilan kao stena pri velikim brzinama i preko 200kmh, drugi manji, agilniji motor za zabavu i andrenalin u krivinama pre svega. Naravno sa oba motora moze da i putuje i zabavlja ali zna se sta je bolje za sta. Jedini problem je sto Tracer nije za dvoje, pogovo dvoje prosecnih ljudi od 40+ godina (a takvi uglavnom kupuju ovakve nove motore). I nije bas za duga putovanja toliko udoban, prosto je manji motor sa manje zastite od vetra.

Po meni nije konkurencija v650 i v1000 vec je klasa za sebe (850cc). Ja bih licno voleo da imam jedan (crveni mi je vrh) kad se vozim sam po Fruskoj Gori :) i verujem da je odlican za krivine, a i nisam nikada imao tripl i svi kazu da je odlican motor, zvuk i sve ostalo. Najveci problem je sto je po meni malo preskup za tu klasu. Jos su i troskovi kod nas isti kao i za 1050cc.

P.S.MT-09 i Tracer su isti motori, ista sasija i isti motor. Ja ne znam sta si mislio kad kazes vise je od dodate maske. Mozda ima nesto dodato sto opravdava 2000E ali ja to ne vidim. 

@ UberSerb

Razumeno se dobro..i ja sam otisao na 1200ccm bas zbog putovanja u paru, a prvobitno sam gadjao klasu 800. 

Kod Tracera i MT09 jesu agregat i ram isti, doduse posebno oba prilagodjena razlicitim potrebama, ali vesanje, rezervoar, rep, sediste,  satovi/display...nisu isti.

Razlike koje si naveo su jasne, zato sami rekao ako malo sire razmisljamo...potencijalni kupac koji bi zeleo "nesto tako", cesto voli solo da se izjurca lokalnim putevima, a ipak opali 2-3 ture sa zenom (doduse ne neke transkontinentalne, vec do mora i slicno)...na to sam mislio.

I da, daj neku sliku da budemo on topic.  :)

• U prolazu, 35 postova

Ma nisam od onih sto se cesto slikaju ali napravicu par slika iz raznih uglova pa saljem. Za sada evo ovo sto imam na telefonu. ( Poslednja nema veze sa temom, Hari i ja cekamo patke u ritovima ispod Bescanskog mosta. )

post-39665-0-92541000-1463614907.jpeg

post-39665-0-62187800-1463614973.jpeg

post-39665-0-22038500-1463615128.jpeg

• Podržavam 1

• U prolazu, 69 postova
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 ABS

Imam i ja zeleni Versys 650, takodje nov, i mogu ti reci da sam prezadovoljan, pitaj sta te zanima konkretno, isao sam i na duze ture, tipa 1500 km jedan pravac.. :)

• U prolazu, 85 postova
  • Motocikl: SV650A

Jos jedan kandidat ovde. Pisi, molim te, tvoje utiske o motoru (kvalitet, snaga, ekonomija i sve ono sto mislis da je bitno tebi) . Ja razmisljam o njemu, tracer-u 700, nc750x i malcice o stromu 650 (ali preskup mi ovaj iz 2017-te, a one starije ne bih). Sa prakticne strane, mozda nc, al nece nesto dusa. CB500x, lepsi, al opet sam skeptican. Sta je prevagnulo kod tebe da se odlucis o versys-u? Motor najvise koristim za setnju po gradu, pa onda za putovanja Balkanom (1000-3000 km uobicajeno), sam, retko sa saputnikom, ali i to se desi ponekad.  

Petre

PS

Ja sam 1.75, dali bi visina sedista bila problem? 

• U prolazu, 69 postova
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 ABS

Pa ajde od pocetka onda da napisem. Krenuo sam u potragu oko februara-marta, prvo video tracera 700 i 900, i ni jedan meni nije bio savrsen, udobni jesu, verovatno i snazniji od Versysa al moj osecaj kad sam sedeo i gledao nije bilo nesto poseban, a i rep mi se nikako nije svidjao na Traceru..

Posle toga odem u salon kawasakija i sa vrata vidim Versysa kako se sija u zelenoj prelepoj boji, obidjem dva tri kruga oko njega, seo, i odmah je bilo ono, to je to uzimam. Sve mi se svidjalo osim sto nema onaj blatobran mali sto stiti motor i amortizer.  E sada utisci posle 9000 kilometara,(dosao 25 aprila), ja sam zadovoljan i dalje, naravno dodje mi nekad da zavrnem gas, nije nesto startan, al moze da ide, ja sam maksimum vozio 205. Iskreno ne volim bas toliko brzo da vozim, to je bilo par puta sa drugarom koji je paljevina i koji voli da stiska, al sve u svemu ja sam zadovoljan za moje potrebe. Vozio sam od Stockholma do Stutgarta i sa svim sam zadovoljan, oko 4 - 5 litara potrosnja, vozio sam oko 120km/h prosek.. Uzmi u obzir da ja sa odelom imam oko 140 kila, i da vuce dobro.. ja sa 190cm sedim u extra polozaju i celim stopalom lagano na zemlji stojim.. 

Za duze ture jedino veci vizir koji nameravam uskoro da uzmem, i malo smeta sto je mali rezervoar oko 250km sa jednim punjenjem, doduse nisam ga ni jednom ispraznio, al mi pali rezervu posle 250km voznje..

Ako ti nesto jos interesuje, tu sam..

• Podržavam 1

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja