Jump to content

Moto Zajednica

New Versys 650 & 1000 / 2015

Recommended Posts

• Zainteresovan, 565 postova
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Danas avangardni dizajn teško prolazi na tržištu pa su i Verzisa upakovali tako da ne štrči od nečega što je 'mejnstrim'. Ovo me podsjeća na Citroen C4, prvi model je bio zaista nešto novo po pitanju dizajna u svom segmentu, potpuno drugačiji od konkurencije, dok ovaj zadnji dizajnerski uopšte ne odskače od zadnjeg Pežoa 308 pa ako hoćete i od Golfa kao tržišnog lidera u toj klasi.

Ako želiš velike serije onda... konfekcija. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Svrati ponekad, 132 postova
  • Motocikl: Versys 1000 - onaj prvi...

Iz Hrvatskog moto foruma.

Već su poznate i cijene u Njemačkoj:

Versys 650 - 7695€

Versys 1000 - 12190€

Na to dodaj još 1000 - 1500€ za opremu (nosači, koferi, zaščita....)

• Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Nema jos nista na sajtu kawasakija ali nadjoh nesto:

The 2015 Versys 650 gets a single-piece exhaust system with header pipes that join in the under-engine silencer. Kawasaki touts this feature as contributing to improved high-rpm performance on the 650. ECU settings have been tweaked to better fuel efficiency.

Suspension enhancements include a new separate function fork, which has a spring in the left tube and damping cartridge in the right. Fork setting adjusters were relocated to the top of the fork tubes, with preload on the left and rebound damping on the right. At the rear, the Versys 650 shock comes with revised settings for improved performance and a remote preload adjuster to make compensating for a passenger or luggage easier.

The braking system got a notable overhaul, with dual 300mm discs and new twin-piston calipers at the front. Kawasaki press indicates that the front set-up was designed to provide a stronger initial bite. The rear disc is larger, up to 250mm from 220mm previously, and comes with a new rear caliper. The anti-lock brake system on the Versys 650 ABS is smaller as well.

Kawasaki gave the 2015 Versys 650 a larger windscreen and increased its range of adjustability. Aesthetically, the Versys 650’s bodywork gets the same treatment as the 1000, with the revised headlight configuration and more aggressive styling. Other changes similar to those introduced on the 1000 include new rubber engine mounts, clean-mount pannier system and improved payload capacity thanks to a redesigned rear subframe.

The 2015 Versys 650 gets more fuel capacity too, thanks to the 5.5 gallon set-up that utilizes a tank design which expands into the side cowls.

http://www.motorcycle-usa.com

• Zainteresovan, 863 postova
  • Motocikl: R1200GSA

Već su poznate i cijene u Njemačkoj:

Versys 650 - 7695€

Versys 1000 - 12190€

Na to dodaj još 1000 - 1500€ za opremu (nosači, koferi, zaščita....)

Mislim da ce u ovoj prici i treuntnim cenama ove klase motora, Honda zadovoljno trljati ruke i u 2015. ;)

• Drug član, 1124 postova

ja imam versisa narandzastog od kad se pojavio,i svidja mi se ,malo mi se vise svidja druga generacija jer je moderniji,ali treca iz profila nikako-nekako je nos suvise izbacen,a agresivnog izgleda,zato mi je hiljadarka lepsa jer se sa oklopima sa strane nekako bolje uklapa u celinu-ne strci toliko nos.Iako je na kecu isto malo strcao nos ali je bio obliji ovo je previse agresivno i u trendu,prosto neznas koji je motor kad ga gledas odnapred a dosadasnji mali versisi nisu licili ni na jedan motor sto im je bio kvalitet

• U prolazu, 5 postova

Meni je prethodni bio mnogo lepsi, I imalo bi vise smisla zadrzati stari stajling koji ga odvaja od konkurencije.

Da, 1000 lici na Caponord...pa bi se ja za Caponord i odlucio. A 650 na Fazera, sto me odbija u startu.

Mislim da cu potraziti polovan versys 650 iz 2011/12 :)

• Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

1. Novi ram

2. Vise snage i apdejtovana ECU jedinica da radi sa novim izduvom

3. Smanjene vibracije

4. Novo vesanje (SHOWA)

5. Nissin kocnice umesto Tokica

6. Veci zadnji kocioni disk

• Drug član, 1124 postova

meni je lepuskast,samo nisam siguran da li su ista dobili sa tim povecanjem konja,ako je kao kod ena i efa onda su izgubili jer oni idu standardno kao svi motori od oko 80 ks,ali je zato stari versis bi po ubrzanjma od 60-140  3,2sekunde brzi od svih njih,ide kao malo brzi motor od  sto i nesto konja a ne kao standardni

• Svrati ponekad, 341 postova
  • Motocikl: versys 1000

Ja sam bio zadovoljan sa starim 650 i sada sa 1000 isto tako. Nekome se svidja nekome ne svidja ali sto se pouzdanosti i voznih karakteristika tice tu mu malo ko moze naci mane. Ukupno nekih 100 000 km na oba motora bez ikakvih problema ili kvarova i brojim dalje.

• veloce come un proiettile , 726 postova
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Dizajn motora sa uspravnim i specificnim farom  ima karakter i jedinstvenog je izgleda koji se ili nekome dopada ili ne.

Ja sam ga kupio zbog izgleda a i volem kawu.....jednostavno,to je stvar ukusa.

Moj je,da ga tako nazovem,dvojka,i u odnosu na versisa 1 ima vidnih promena na dizajnu ali su promene u odnosu na 3-ku isle u pravom smeru sto se tice dizajna.

Evo i jednog dogadja sa letovanja.

Sedimo na plazi u restoranu na Plavim horizontima,poredjani motori,parkiran moj Versys,kolegin KLE,dve nove Fazerke ganc,Afrika,neki R-ovi....ljudi zastaju i gledaju ih a jedno par njih se i slikalo.

Sta mislite,pored kog motora su se JEDINO slikali   :BJB3:  ???? Pa pored moje kawe,of course.....

Novi mi se ne dopada jer se uklapa u sablon a taj sablon cu opisati kao "Klasika",vec vidjeno,trebalo je da porade vise na jedinstvenom karakteru koji imaju prva dva modela.

Prednost novog je nova tehnolojia i razna poboljsanja.

Jako podseca na Fazerku iz 2000 i neke godine,mozda cak i ona ranije,97,98

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja