Jump to content

Moto Zajednica

Maxi Skuter za Dame ? Preporučite !

Recommended Posts

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Potrebna mi je pomoć.

Za potrebe Auto škole tražim skuter kubikaže preko 396 ccm, snage između 25 i 35 kW.

E sad, te uslove ispunjava veći broj Maxi skutera iz grupe 500, Beverly, Atlantik, X9 i tu mi sad treba pomoć iskusnih maxiskuteraša.

Traži se najupravljiviji Maxi skuter, što lakši i sa što nižim sedištem da bude pogodan i za DAME prosečne visine a ne samo za one korpulentnije :) .

 

Dajte molim vas neki koristan savet i preporuku.

Hvala !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Jasminko, izvini za mali off, ne mogu ti pomoći oko izbora, ali me zanima za koju kategoriju se obuka sada može vršiti na skuteru? Ranije za A je morao da bude motor sa brzinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Imao sam burgmana i nije bas sladak, izuzetno dugacak, tezak za manevrisanje u mestu i malim brzinama, jos jedan minus za obuku mu je zavaljen polozaj vozaca.

Po meni glas ide za Beverly 0takoje.gif ili Atlantic Sprint 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Burgman 400 i meni izgleda najupravljiviji, ali on ima manje od 396 ccm, ovi noviji imaju više ali premašuju moj budžet.

Ja sam pokušavao da nadjem neki u kom bar u saobraćajnoj piše 400 ccm ali ne naletih, tako da sad moram da tražim dalje i najpogodniji skuter za obuku nađem u nekom od ovih preostalih.

 

Aćime, po novom zakonu se više ne gleda da li je automatik ili ne, nego samo da li ispunjava uslove po kubikaži i po snazi. Ovaj koji ja sad tražim ispšunjava uslove za A2 kategoriju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Da i meni Beverly izgleda kao možda najbolje rešenje, ali eto, pošto nisam imao priliku da vozim ništa od ovih skutera odlučio sam se da potrežim savet ovde od vas iskusnih.

Koji je "najkabastiji", najteži, koji ima najniže sedište i slično :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5713 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Sprint je model Atlantica od 2006 godine, lakši i nežniji od naših Classic krmačica koje su podosta tenkovski orijentisane ::) Mislim da je sedište nešto niže od Beverlijevog a Beverly 400 ćeš i dosta teško naći, pogotovo da bude jeftiniji od AA Sprint 500.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Mislim da i ovaj Sprint, ako je od 2006-te godine i noviji i još u dobrom stanju, teško mogu naći povoljno ( do 2000 eura).

Ili možda grešim ?

 

Onaj X9 na slikama ne izgleda velik, ali gledam po podatcima, težina 206 kg. Od tih sa 500 ccm ipak je Beverly najlakši samo mi se čini da mu je sedište dosta visoko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Motocikl: Piaggio free 80cc, Kymco GD 80cc, Suzuki Burgman 400

Jasminko, izvini za mali off, ne mogu ti pomoći oko izbora, ali me zanima za koju kategoriju se obuka sada može vršiti na skuteru? Ranije za A je morao da bude motor sa brzinama.

 

 

Ja sam za A polagao na svom skuteru, sklopljen je ugovor sa auto skolom o pozajmici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Peugeot Satelis od 400 ili 500cc ima sve sto ti treba, jedan od laksih i "manjih" maxia zbog svojih gabarita, pogledaj karakteristike pa ces se i sam uveriti.

Jedino zbog cene tj. budzeta, da li se uklapas ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

U auto skoli do mene vidim da voze Yamahu Majesty

 

I mi u školi trenutno radimo na Yamahi Majesty ali to je samo do 26.10.2014, to jest tekuće godine. Nakon tog datuma mora da ima više od 396 ccm i da bude snage između 25 i 35 kW.

 

Satelis 400 ili 500 verovatno probija moj budžet ali pogledaću po oglasima. Hvala na preporuci i ideji. Ja za Satelis skutere skoro da nisam ni čuo i ne bi mi nikad pali na pamet. Verovatni ima još takvih primera.

Međutim važno mi je i kasnije održavanje, onaj agregat iz Beverlyja i Atlantika je vrlo rasprostranjen pa pretposatvljam da je lakše doći do delova ako zatreba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5713 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Svaki Satelis nosi Piaggio agregate :takoje:

 

Postoji Majesty od 400 ccm, proveri da li je preko 396, nije veliki i dosta je okretan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CTX700 DCT

Ja vozim X9 ali ti ga ne bih preporučio za dame ... ponekad je i meni težak a nisam baš slabašan. Mislim da ti je bez obzira na visinu sedišta Beverly najbolje rešenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Априлију Атлантик Спринт, са агрегатом од 500 кубика можеш наћи већ испод 2.000 евра. Мислим да је то за даме пун погодак.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Aćime, po novom zakonu se više ne gleda da li je automatik ili ne, nego samo da li ispunjava uslove po kubikaži i po snazi. Ovaj koji ja sad tražim ispšunjava uslove za A2 kategoriju.

 

Ni za čistu A kategoriju? Kakva nebuloza, položiš na skuteru i onda sedneš na motor od 200 konja za godinu, dve dana. Verovatno si primetio da sam nedavno radio potvrdu A kategoriju u Nemačkoj i naravno da je moralo na motociklu da se odradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Da, čak i za punu A kategoriju može skuter. Ima po školama Burgman 650, on ispunjava uslove za A. Jeste da ne mora da se menjaju brzine ali je pravi tenk u odnosu na mog SV650, ali eto, nekoga ne interesuje i ne želi da menja brzine a zakon mu to dozvoljava :neznam: .

 

Rumba, i ja sam jutros našao jedan ili dva Sprinta ispod 2000 ali su relativno daleko da bih išao i proveravao u kakvom su stanju. Ima jedan u Kraljevu, izgleda lepo na slikama ali čovek zacrtao 2300 fixno.

 

A šta mislite o ovom Beverlyu http://www.polovniautomobili.com/oglas5260723/piaggio_beverly_500/ ? Izgleda lepo na slikama i cena čini mi se sasvim o.k. ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Da, čak i za punu A kategoriju može skuter. Ima po školama Burgman 650, on ispunjava uslove za A. Jeste da ne mora da se menjaju brzine ali je pravi tenk u odnosu na mog SV650, ali eto, nekoga ne interesuje i ne želi da menja brzine a zakon mu to dozvoljava :neznam: .

 

Rumba, i ja sam jutros našao jedan ili dva Sprinta ispod 2000 ali su relativno daleko da bih išao i proveravao u kakvom su stanju. Ima jedan u Kraljevu, izgleda lepo na slikama ali čovek zacrtao 2300 fixno.

 

A šta mislite o ovom Beverlyu http://www.polovniautomobili.com/oglas5260723/piaggio_beverly_500/ ? Izgleda lepo na slikama i cena čini mi se sasvim o.k. ?

 

Тај је до скоро тражио 2.500 евра "фиксно". Тако да би га вероватно поглед на 20 зелених новчаница убедио да је то права цена. :hej:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja