Jump to content

Moto Zajednica

USA avantura 2011.

Recommended Posts

  • U prolazu, 76 postova
  • Motocikl: Honda CM125, Honda CBR 900 (919) RR

Na pocetku da kazem da nema mnogo motora u ovoj prici.Mozda ce ova moja pisanija nekome posluziti u slucaju da planira obilazak Severne Amerike.Ako nista drugo, posluzice nadam se za razonodu u ovim jesenjim danima.Cesto dolazim ovde trazeci neko fino stivo za citanje, jer meni mnogi putopisi ovde sluze kao knjiga pred spavanje. Iako nemam velike sposobnosti literarnog izrazavanja a ni pravljenja vrhunskih fotki, nadam se da ce vam se sve ovo svideti. Krenuo sam da pisem jednostavno zato sto ne bih voleo da zaboravim taj lep period mog zivota. Pozdrav!

 

USA 2011

 

‘’Brate, hocemo li u Ameriku’’? Kad cemo ako ne sad?! – pitao je mene, pre vise od 3 godine moj tadasnji cimer i jedan od mojih sadasnjih najboljih prijatelja Nenad. U to vreme, bili smo studenti Stomatoloskog Fakulteta, univerziteta u Krajovi(Rumunija). ‘’Hocemo, idemo’’!! Te 2011. Godine, prijavili smo se na ‘’Work and Travel’’ program. Od prijavljivanja na program do odlaska u USA nas je delilo par stvari: nalazenje sredstava za celu tu avanturu, polaganje dobrog broja ispita, odlasci u ambasadu na razgovore, nalazenje posla I smestaja preko agencije i jos nemali broj stvari. Posto je ovo ipak putopis, gde cu se koncentrisati na mesta koja smo obisli, necu mnogo o tome kako nije bilo lako sve to postici.

Bilo je tu dosta stresa i cimanja oko gomile stvari, ali kad se nesto zeli, volja nadvladava sve ostalo.

Nas plan je bio da 3 meseca radimo i onda poslednjih mesec dana napravimo jedan lep krug po Americi. Ugovorom nam je bio obezbedjen los i ‘tuzan’ posao u nekoj selendri u North Karolina-i. Smestaj skup i los. Prevoz do i od posla takodje. Mogucnosti za drugi posao - 0. Videli smo koliko ima sati i jos pre odlaska u USA (za vreme frke oko ispita) odlucimo da se tamo ne pojavimo nego zapalimo dalje – Aspen (Colorado). Ljubitelji zimskih sportova sigurno znaju o kakvom mestu je rec. Drug radi tamo u restoranu i rece da ne bi trebao da bude problem da nam pomogne da nadjemo solidan posao. OK, idemo na Aspen.

 

Dan polaska. Istog dana polozen je i poslednji ispit. Prtljag spreman. Uz poneko pivo srdacno smo ispraceni od strane naseg drustva. Vidimo se za 4 meseca! Taxi>Zeleznicka stanica>Bukurest>Aerodrom ‘Otopeni’, i uvece 29.06.2011 odletesmo putem Severne Amerike!

1_zps509283bf.jpg

 

Let Bukurest-Rim-New York. Do Rima nekih 2 sata. U Rimu cekamo na let ka NY par sati. Pricamo, malo cutimo zamisljeno, opet pricamo. Ekipa - Nenad(Shone), Mihaela i ja.

Let do NY prolazi brzo I lagano.

Osecanja se mesaju, u glavi se svasta vrzma. Sta li nas sve ocekuje naredna 4 meseca?

2_zps5f10dd57.jpg

Prvi put na Americkom tlu.

3_zps45e4e524.jpg

 

Na aerodromu John. F. Kenedy (mislio sam da je aerodom u Frankfurtu veliki :staa2: ) nas docekuje moj kum Dejan. Radi kao programer. Kancelarija mu je u samom srcu Menhetna. On sa suprugom i sinom zivi u lepom i mirnom kraju u New Jersey-u, ‘’prekoputa Menhetna, sa druge strane reke Hudson.

stan_zpsdf1fe09c.png

 

O New Yorku cemo kasnije, posto nam je to bila jedna od destinacija za putovanje na kraju programa. Prolazimo kolima kroz Queens.

4_zps02410a2b.jpg

 

Ne mogu da ne primetim da je klima na MAX , sto sam kasnije primecivao i u ostalim delovima USA.. Nebitno da li je to supermarket, automobil, picerija, klima uredjaj je uvek ‘’u fulu’.

 

Sutradan letimo za Denver( Kolorado) za koji nam je moj kum rezervisao let jos ranije, kad smo mi odlucili vec da nam je cilj Aspen.

Uvece je organizovana fina sedeljka u znak dobrodoslice za nas i u znak odlaska moje sestre od ujaka, koja se sutradan vracala u Evropu.Bila je u NY na praksi, u to vreme student pedagogije u Swiss. Lepa prilika da se ispricam sa nekim sa kim sam delio detinjstvo.Inace kum iz hobija proizvodi vino i pivo. Nisam veliki poznavalac, ali mi nije trebalo mnogo da shvatim da je neverovatnog ukusa i jedno i drugo. O tome cemo opet kasnije ;)

8e835e89-fc11-4bcb-a5cb-a8fade9765c1_zps74e5b4a0.jpg

Zao mi je sto nemam slike od te veceri.

 

Ok, budimo se, opet na aerodom ali ovoga puta – La Guardia. Pozdravljamo se sa kumom, jedva cekamo da se vidimo za 3 + meseca i upoznamo New York.

U Denveru nas ceka Nenadov zet Vlada. On je covek, prosto receno - naucnik. Zavrsio je fiziku u Beogradu, i resio da krene van granica nase zemlje. Radio je neko vreme u Zenevi. Sad radi u nekom institutu i bavi se istrazivanjem u oblasti solarnih celija, energije sunca i sl. ako sam dobro shvatio.

Aerodrom u Denveru je gotivan. Krov se sastoji od velikog broj kupola bele boje kroz koje prolazi velika kolicina svetlosti. Na svakom koraku mozete da vidite ineteresantne statue , makete aviona, murale na zidovima. Zanimljivo stvarno. Inace Denver ima nadimak Mile-High City, nalazi se na visini od jedne milje iznad nivoa mora.

6b_zps18d58c4c.jpg

7_zps37720ebd.jpg

 

Nocimo u Goldenu, finom i tihom naselju smesteno u blizini Denvera. Denver smo posetili kasnije u toku naseg boravka u USA i bice reci i slika o tome.Provodimo ceo jedan dan sa Vladom i to se svodi na rostiljanje, bazen, djakuzi, pivo. Not bad! ;)

82_zps931a94dd.jpg

83_zps52be821b.jpg

 

Svanulo je novo jutro. Krecemo na Aspen. Vozi nas Vlada. Tamo cemo provesti naredna 3 zanimljiva ali radna meseca.Pre glavnog velikog putovanja na kraju tog tromesecja imali smo vremena za poneki izlet van Aspena, koji su bili vrlo interesantni.

Od Denvera do Aspena nas deli oko 200 milja voznje, sto je smesna miljaza za americke standarde.U toku voznje sve vreme gledamo u Rocky planine (popularno Rockies) - najveci planinski lanac u Severnoj Americi koji se proteze od British Columbia-e (Kanada) na severu, sve do dalekog juga – New Mexico(USA).

9_zps33d9a07e.jpg

 

Prolazimo i kroz EisenHower tunel - jedan on najvisih tunela na svetu, namenjen drumskom saobracaju. (3,401 m)

10_zps6983d699.jpg

 

Ono sto mi je bilo zanimljivo je to da pored puta postoje trake za kamione (Run away truck rampes) kojima otkazu kocnice. Te trake su u stvari uzbrdice kako bi kamion mogao da uspori tj stane. Inace pravci koji idu sve vreme nizbrdo su stvarno dugi pa verujem da je veliko opterecenje na kocnicama. Ako me neko nije razumeo - http://en.wikipedia.org/wiki/Runaway_truck_ramp

11_zps9191e481.jpg

 

Aspen! Stigli smo.

Nastavak sledi…

P.S. Uvod je mozda malo bio konfuzan. Ipak se sve to desilo pre 3 godine. Na kraju tog ludog i radnog leta’odradili’ smo road trip gde smo posetili i upoznali Moab Desert u drzavi Juta(Utah), Grand Kanyon(Arizona),Las Vegas, Los Angeles, provozali Highway 1, koji ide tik uz prelepu obalu Kalifornije i smatra se jednim od najlepsih puteva za voznju; posetili Santa Barbaru, Santa Monicu, Monterey, cuveni San Francisco. Naravno za kraj smo ostavili NY. :) Nastavak sledi..

Pocetak je malo nespretan ali tu je cisto da zagolica mastu.Evo par fotki kao sneak peek necega sto vas ocekuje nadalje :aha:

 

21024x542_zpsdb2b3ebc.jpg

311024x756_zps92b9655e.jpg

61024x768_zpsa70dc861.jpg

41024x768_zps8012e191.jpg

IMG_09401024x575_zps5dec1672.jpg

331024x575_zps2a989957.jpg

4449x800_zps6f2d2090.jpg

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Odavno mi je OGROMNA zelja da odem u tu Ameriku. Cesto sa google street view lutam americkim gradovima i gledam kako to sve izgleda tamo. Jos samo i da odem :jee: U USA nemam nikog i nikog ne poznajem. A, nikako da se nakanim i stisnem petlju za papire i da odradim tu proceduru. Pa jos ako me odbiju, onda bih tek poludeo >:( Mogu da odem turisticki preko npr. Kontikija i da za jedno 10-15 dana olaksam sebe za 5000e :lol: A, sta tim parama mogu da lutam po celoj Evropi. Gledao sam da za samo 7 dana u NY treba mi oko 3000e. Ovakve putopise citam po vise puta i upijam svaku rec. Ovde na forumu ima dosta pisanja iz Amerike, tako da sam sve procitao po vise puta. Znam sve napamet. I slobodno pisi i detalje tipa sta ti se nije svidjalo, problemi itd. Da i mi ostali imamo potpunu sliku o svemu. A, ne samo da mastamo da je tamo samo sve lepo divno i krasno. Znam da nije, ali me sve zanima. Cepaj dalje, ajdeeeeeeeee :lol::moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Postoje ljudi koji rintaju par meseci pa dodju kupe polovan auto, motor itd. i drugi koji potrose pare na ovakav nacin. Svaka cast, respect za to. Bogat si onoliko koliko si putovao. :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

I meni je ogromna želja već koju godinu da odem preko programa work and travel u te Amerike...al stalno mi se dese neki neplanirani troškovi. :neznam:

 

Tako da za sada samo pratim kad tad ću i ja napisati sličan putopis. :D:Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Motocikl: Honda CM125, Honda CBR 900 (919) RR

Uhuhu :moto3:

Bas mi je drago da sam vas zainteresovao!

@spanta - Upravo se vratih sa staza, zubi su sanirani za danas :D Rad na nastavku je u toku.

@aca-pn - Hvala, iskreno mislim da hocu :)

@kawa - I ja sam to radio pre odlaska u USA a i dan danas gvirim u razne krajeve sveta preko Google mapa i mastam o nekim novim avanturama. U pravu si da itekako tamo nije sve divno i krasno; bilo je trenutaka gde sam se osecao kao da sam pogresio zato sto sam se usudio na ovaj potez i u tim momentima mi je Srbija neverovatno nedostajala. Ipak na kraju iskustvo koje donosi boravak tamo je nezamenjljivo i svakako bih opet to uradio. I jesam :D 2012. godine sam opet otisao putem Amerike, ali to je tema za mozda neki drugi putopis.

@prof. miomir - samo napred, preporucio bih svakom :)

@hard_rock - To je bila i nasa ideja. Taj novac bih svakako potrosio negde, tako da nismo uopste stedeli na putovanja. :)

@caja - neplanirani troskovi uvek postoje, valjda je to tako kad zivis u Srbiji ili na Balkanu :/ Nadam se da ce te ovo sto pisem motivisati da i ti jednog dana posetis USA ;)

 

Kontam da sl. deo izbacujem najkasnije sutra uvece.

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Motocikl: Honda CM125, Honda CBR 900 (919) RR

Aspen. Da me je neko samo ‘bacio’ tamo i da pritom ne cujem engleski i hispano jezike, pomislio bih da se nalazim u St. Moritzu ili nekom slicnom fensi skijaskom mestu smestenom na Alpima. Mesto je prepuno ‘high end’ , ‘fine dining’ restorana, galerija skupih umetnina, butika visoke mode, antikvarnica... Svi dobro poznati hoteli visoke kategorije su tu – Ritz, Hyatt, St. Regis, Marriot itd. ali oni na Aspenu nisu u obliku megalomanskih zgrada vec su to gradjevine sa ukusom koje se uklapaju u ambijent Aspena koji se sastoji od uglavnom niskih objekata. Aspen ‘lezi’ na 2400m nv. Na planinskim obroncima oko Aspena krije se veliki broj luksuznih privatnih vila ciji su vlasnici ‘svetske face’, proslavljeni sportisti, glumci, razna TV lica, vlasnici ogromnih kompanija. Aspen je najskuplje mesto za kupovinu nekretnina u USA. Kriminal na Aspenu gotovo da ne postoji.U vazduhu se oseca da treba imati novca ako hoces da boravis ovde i budes pripadnik Aspena. Porez na Aspenu je veci u odnosu na ostala mesta u Coloradu. Aspen znaci ‘breza’.Velika je posumljenost brezama u tom podrucju, pored cetinara, naravno.Nekad je bio rudnik srebra, a danas ‘igraliste’i ‘second house’za bogate i slavne. Osim za bogatase, Aspen postaje dom mnogih sezonskih radnika koji rade u restoranima, hotelima i sl. Aspen je bio i moj dom naredna 3 Meseca. :)

 

IMG_0090_zps1e17bca1.jpg

 

Rekreativno se bavim snowboarding-om vise od 10 godina, a na Aspenu sam proveo 3 letnja meseca. Eh zivote.. :/

 

Jednog dana nadam se da cu i ja osetiti Aspenski ‘fresh powder’- svez sneg koji napada je kao prah a to je prava stvar za ljubitelje free-ride skijanja i snowboarding-a.

 

IMG_0167_zps9fdd2d81.jpg

 

IMG_0164_zps6b3abb54.jpg

 

IMG_0165_zps6fca6cb0.jpg

 

IMG_0163_zpsc32b4ef0.jpg

 

IMG_0153_zpsd80ab812.jpg

 

IMG_0081_zps1e7e2ed7.jpg

Evo i jednog GS-a, ipak je ovo bajkerski forum :)

IMG_0061_zps907bd0ab.jpg

 

IMG_0057_zps17b61c04.jpg

 

Shonetovo radno mesto – Casa Tua (povremeno i moje) http://casatualifestyle.com/aspen/

 

IMG_0060_zps21a75bf6.jpg

 

Javni toalet i to kakav. Napaja se preko solarnih ploca na krovu. Unutrasnjost moderna. Mirise jos malo pa kao u parfimeriji. :lud: Neverovatno.

 

IMG_0048_zpsd7f0d107.jpg

 

IMG_0030_zpsd1bc4d29.jpg

 

Vatrogasni dom – nisam skontao da li je u funkciji ili je satro samo muzej.Vatrogasna vozila su old-timeri u perfektnom stanju i cine mi se da sluze samo za izlozbu :) Znam da sam slikao kad su kapije doma podignute ali ne mogu da iskopam slike :/

 

IMG_0019_zps8bfdd0a7.jpg

 

Zardjali objekat koji stoji na ulazu vatrogasnog doma je deo World Trade centra unistenog u (navodnom) napadu na NY 11.09.2001.

 

IMG_0022_zpsddc67e33.jpg

 

IMG_0046_zps33538e8f.jpg

 

Sada par reci o poslovima koje smo radili i o smestaju u kom smo boravili. Ovaj deo nije tako sjajan, ali su se kockice na kraju sklopile. Posto mi svesno nismo otisli u selendru u North Carolina-i gde smo ugovorom bili vezani za posao i na osnovu tog ugovora dobili vizu, desilo se ono sto smo ocekivali. Nas status u USA je bio kompromitovan jer je poslodavac obavestio nadlezne da se mi nismo pojavili na poslu i da se nadalje vodimo recimo kao imigranti ‘na crno’.

 

Resenje je u tome da se u vrlo kratkom roku nadje posao na Aspenu i da se napravi ugovor sa poslodavcem. Ugovor se salje nadleznoj agenciji koja stupa sa poslodavcem u kontakt koji treba da potvrdi da smo mi zaista njegovi zaposleni. Ovo uopste nije bilo lako. Takodje postavljalo se pitanje smestaja jer nismo mogli sve vreme da budemo na grbaci drugu koji je ziveo sa jos par cimera. Smestaj na Aspenu je jako skup, jer prakticno ne postoji los smestaj.Te prve dve nedelje su zaista bile mucne.

Isli smo od vrata do vrata trazeci bilo kakav posao, gledali svakodnevno oglase nekretnina. Sto se tice smestaja, svi uglavnom iznajmljuju smestaj na min 6 meseci.

Meni je drug sredio probni rad u restoranu u kome radi. To je bilo haoticno iskustvo. Pojavio sam se u kosulji i pantalonama (po uputstvu druga) u restoran na razgovor. Posle par reci na ‘drhtavom’ engleskom sa menadzerom restorana , rekao mi ja da istog trenutka pocinje probni rad.

 

‘’Radices kao back-server’’. Pomagaces serveru(konobaru). Odradili smo brzi ‘walk through’ restorana objasnjavajuci mi gde sta stoji, kako sta funkcionise(redosled narudzbine hrane, pica, sta se radi ,po takoreci etapama, od dolaska gostiju do odlaska i jos milion stvari) Osecam ogromno opterecenje. Razmisljam u sebi kako u zivotu nisam casu i tanjir podigao sa stola, a sad bi trebalo da radim u fensi restoranu.

Brifing pre pocetka otvaranja restorana. To se inace radi svakog dana. Menadzer saopstava koliko rezervacija imamo, na koje goste da obratimo posebnu paznju, koji gosti imaju odredjene zahteve, koji server i back server su u paru i sl. Saopstava osoblju da imaju potencijalnog novog radnika i da se danas ocenjuje moj rad. Upoznajem se sa ekipom koja radi – Ameri, Argentinci, Srbi. Drug mi rece pre pocetka da niko od mene ne ocekuje mnogo, samo da ga pratim i slusam, da pokusam da ne razbijem nista i bice ok. Rece mi da menadzer, inace Amer nemackog porekla, mnogo ceni Srbe jer smatra da su vredni i pouzdani. Zato je i prihvatio (po preporuci druga) da me primi na probni rad.Taj radni dan je nekako prosao, menadzer me je isplatio za taj dan i rece da ce mi javiti da li da dolazim na posao.

 

Tako veliki psiho-fizicki umor odavno nisam osetio. Mislilo sam da nikad necu moci da radim u restoranu takvog tipa. Nista lakse nije bilo ni Mihaeli i Shonetu koji su i dalje lutali od vrata do vrata trazeci posao. Polako ocajavamo. ‘’Sta li nam je ovo trebalo’’ ?? ::)

 

U medjuvremenu je nadjen smestaj.Morali smo da platimo rentu sva 3 meseca unapred.Pare nam pozajmljuje drug. Dakle trebalo bi da zaradimo dovoljno para da vratimo drugu + novac kojim je placen program + ostali troskovi da bi smo bili na 0. Sve preko toga ostaje za putovanja. Totalno nerealno u tom trenutku.

 

‘’Okej, ako nista drugo, barem imamo djakuzi i bazen u sklopu smestaja .’’ :D

 

IMG_6001_zpsc13ae59e.jpg

 

IMG_6010_zps9bc3b5d0.jpg

 

Our home! 8)

 

487679ac-477d-45a8-8729-9e52daee0cb4_zps13883f50.jpg

 

IMG_6009_zpsdc3439c5.jpg

 

Smestaj nismo nasli na Aspenu, vec u Snowmass Village-u. Snowmass Village je takodje popularno skijaliste smesteno nedaleko od Aspena, i najvece je od 4 povezanih skijalista koje pripadaju kompleksu pod nazivom Aspen Snowmass.

S leva na desno ta skijalista (4 venca) su: Aspen Mountain, Snowmass, Aspen Highlands, Buttermilk.

 

Aspen_Snowmass_-_Aerial_Photograph_zpsdf1d34d3.jpg

 

Prevoz od Snowmass-a do Aspena je potpuno besplatan i to shuttle busevima na elektricni pogon. Put traje 30ak min.

Predeli koje vidimo voznjom od SM do Aspena. Ceo ovaj kraj je za motore raj - asfalt perfektan, dosta krivina, okolina fantasticna!

 

snowmass_zps2e17c1f6.jpg

 

Teritorija Snowmass-a je prekrivena terenima za golf. Mozete li da pretpostavite koliko nula na racunu morate imati da bi ste postali clan Snowmass kluba?! http://www.snowmassclub.com/

 

IMG_1220_zps8ce8bf37.jpg

 

Posao. Cekajuci na poziv menadzera, nastavio sam da trazim posao na drugim mestima. Inace gde god trazili posao svaki poslodavac je duzan da vam dA aplikaciju koju popunjavate i koja ostaje kod njega u arhivi. On po zakonu svaku mora da uzme u obzir ako planira nekoga da zaposli. Yeah Right..

 

Uglavnom, posle nedelju dana javlja mi drug da me je menadzer ubacio na raspored za tu nedelju!

 

IMG_1301_zps2fd1b3df.jpg

 

(mozda vas datum buni; nisam bas imao sliku prvog rasporeda :D inace ovaj je iz 2012 god. posto sam i sl leto radio u istom restoranu)

 

 

Euforija i trema! ‘’Ma naucicu da radim u je*enom restoranu, nije to ‘rocket science’ ! ’’ Ubrzo su i Nenad i Mihaela nasli posao u restoranima. U pocetku sam bio spor, nesiguran, ali posle nekog vremena sam usao u stos. Menadzer je video da se trudim pa mi je davao sve vise smena. U medjvremenu smo svi nasli ‘second job’ tako da je kinta polako ali sigurno pocela da se gomila.

 

Najvise novca mi je donosio restoran – Ellina. Iskreno, para je bilo neverovatno dobra za nas pojam! Kako smo radili u fine-dining restoranima, gosti su uglavnom bili imucniji ljudi. Baksis (Tips) se smatra obaveznim u USA, a kod nas u restoranu se podrazumevalo da gost ostavi tips min 15% od iznosa racuna! Mnogi su ostavljali i mnogo vise! Pored baksisa, imali smo i solidno placenu satnicu! Radili smo mnogo. Od ranog jutra pa sve do ponoci Iz dana u dan, iz nedelje u nedelju. Ponekad smo uzimali slobodno prepodne ili popodne za prekopotreban odmor. Ne valja biti rob novcu, ali smo tu samo 3 meseca pa zelimo da zaradimo sto vise da bi posle mogli da potrosimo na uzivanje.

 

Ellina. http://www.ellinaaspen.com/

Par mojih i par slika pozajmljenih sa neta.

 

1_zpsdbc310b9.jpg

 

2_zps095b40d7.jpg

 

3_zpsdaa2bca5.jpg

 

4_zps8c3187b0.jpg

 

IMG_0070_zpsd1a8ebea.jpg

 

IMG_0113_zps406aaccb.jpg

 

Paklena kuhinja! :D U svim restoranima na Aspenu u kuhinji rade uglavnom Mexikanci; eventualno sef kuhinje je Amer ali i on uglavnom zna spanski. Posle svakog uspesnog dana, u kuhinji se pila domaca mexicka tequila i meksikansko pivo ‘Modelo’ :D Inace kad su probali rakiju koju sam doneo iz Srbije, mislili su da hocu da ih otrujem :D Neki su se posle ‘navukli’ tako da su rezerve rakije brzo popijene :D

 

IMG_0128_zpsaab3358d.jpg

 

Gosti su nam cesto bili poznate face kao npr. Karlo Anceloti, brojni vlasnici bejzbol i nba klubova, Mark Cukerberg i recimo ovaj skromni covek 8):)

 

abramovich_zps4b71d1da.jpg

 

Tako je Shone fino procaskao sa Romanom Abramovichem, cestitao mu na uspesima sa Chelsea-em, prodiskutovao o ceni nafte i gasa na svetskom trzistu, poslao pozdrave Banetu Ivanovicu i savetovao ga da kupi FC Partizan :D

 

To bi bilo to za ovaj deo. Nadam se da vam prija ovo sto citate i gledate :) Kontam da ce sl. nastavak biti o izletima u blizoj i daljoj okolini Aspena, a okolina je zaista zivopisna i mislim da vredi videti sve to! Uskoro se bacam na posao! Pozdrav ;)

  • Podržavam 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja