Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLX 650 - the green hippo

Recommended Posts

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Za slične pare imaš takve blatobrane i kod nas.

 

Nov Racetech:

https://www.kupujemprodajem.com/Blatobran-kros-enduro-Racetech-crni-56213494-oglas.htm

 

Polovan od Apola:

https://www.kupujemprodajem.com/Blatobran-za-sprint-apollo-56666989-oglas.htm

 

I od Gillere:

https://www.kupujemprodajem.com/Gilera-smt50-derbi-senda-blatobran-56589610-oglas.htm

 

Bilo koji od ovih možeš da turiš na kliksa bez problema. Ja se ne bih za sitnu razliku u ceni (ako bih kupio nov Racetech) smarao sa poručivanjem tog parčeta plastike sa Alije kad imaš kod nas sad i odmah... Ovi polovni su jefitniji nego da poručiš sa Alija...

Promenio član icatenej
pravopis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

Drustvo, interesuje me da li KLX 650C koji nije ugusen spada u A ili A2 kategoriju? Znam da se gleda odnos mase i snage, ali ne znam koja masa vozila se gleda, masa sa vozacem, masa bez goriva, masa sa gorivom? Klx ima 154kg suv, a 166 natankan i 33kw.

 

 

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

A2 - MOTOCIKLI ČIJA SNAGA MOTORA NIJE VEĆA OD 35 KW I ČIJI ODNOS SNAGE MOTORA I MASE VOZILA NIJE VEĆI OD 0,2 KW/KG

 

Slovo Q na saobraćajnoj ti to govori. Piš prvo tačka pa brojka. Znači Q - .19 je 0,19 

 

Šta ti piše u saobračajnoj pod masa motora slovo  G ?

33 podeliš sa tom brojkom i toje to. 

Meni na Fazeru 1000 tu piše 306 kg a to nema veze sa vezom. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

Nisam morao da brinem, u saobracajnoj je 20kw, tako da je A2. 
Konacno sam pazario i svoj prvi motor, KLX je u pitanju, uvezen iz Svajcarske, registrovao sam ga danas, 1995 godiste, sta znam rekao bih da je ok stanje za te godine, ima malo da se poradi na njemu, stajao je od 2014. godine pa tesko pali, vergla u nedogled i onda nekad upali. Posle kada je vruc pali bez problema, ostavio sam odmah kod majstora da sredi sta ima da se sredi i da uradi servis (ulja, filteri itd.). Sto se masine tice kaze da je sve ok, ne bi rekao da nesto lupa i cuje se, ovo ostalo ce se srediti. Krenuce od svecice, karburatora i struje. Vile su super, nije upreden ram, menjac lepo salta. 
Slike kada bude stigao, za sada imam samo jednu. :)

Placen je 1100e, dobio sam uz njega rezervni rezervoar i jednu plastiku.  Nadam se da ce to sluziti lepo, nisam zeleo da dajem neki veliki novac za prvi motor. 

 

0-02-05-73cd80a6aed0fa13f542e97db006e4361467c396b95f715104c6f819a7473bfa_full.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

Konacno je bilo malo lepog vremena za vožnju, uglavnom suvo i bez blata po okolnim brdima, za sad prvi utisak odlican, snage na pretek, izvlaci svuda bez problema, ne voli bas niže obrtaje i traži jaci gas, prvih 100km voznje malo brdo malo asfalt potrošnja 6l na 100. Jedino sto je malo tezi za mene po brdima, sa svojih 70ak kg bude negde rvanja. :D32350d5bc2119b1fa7048591aea8c642.jpg

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk
 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

Narode potrebna mi je pomoc. KLX 650, 1995 godiste. Ne pali ventilator kada se pregreje, lampicu pali (ali lampica se pali na 110c), sta smo sve radili :
-osiguraci provereni (svi su ok)
-relej kod cdi-a proveren, radi sve ok

-kablovi provereni, svi citavi

-mase su sve prisutne

-zica koja ide na termodavac kada se spoji na masu - relej skljocne i pali se ventilator

-termodavac vadio i kuvao u dzezvi otvara na 94 stepena (na njega sumnjam)

 

Vratimo sve kako je bilo, opet ne pali ventilator, opet skinemo i opet sve proverimo - pojedinacno sve radi. Ali kada sklopimo ono ne radi. 

Sumnjam na ovaj termodavac, ali u dzezvi radi. Zujalica javlja na 94 stepena da je otvorio i napravio kratak spoj. Nisam testirao postepeno grejanje vec sam ga ubacio na nekih 80 stepeni i drzao dok temperatura vode nije dosla na 94 stepena. 

 

Kada je motor poceo da dize temperaturu preko 94c ja sam prikacio zicu koja dolazi na davac odmah na masu i ventilator se ukljucio.

 

Je l' moguce da davac laze? Stvarno vise nemam ideju. I ako laze gde ga nabaviti? Pase li od neceg drugog? 

Promenio član lakistrike95

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

@lakistrike95 da li si rešio priču sa hladjenjem?

 

Ako je baš sve što si nabrojao uredu, jedino što bi još mogao da proveriš da nema vazdušni čep u levom hladnjaku. Ili da skineš hladnjake i dobro ih ispereš. Ako je nekada sipana voda, moguće da se u kanalima natažio kamenac, pa sprečava protok. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

Resio sam, bas je bila glupost. Desni hladnjak u kom je termoprekidac nije imao masu :grr: 

 

Prekidac zatvori kolo, ali dzaba kad ovamo nema mase na hladnjaku, posto je hladnjak zakacen na ram, ali ima gumene stopice koje su izolator. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 44 postova
  • Lokacija: Bacка Palanka
  • Motocikl: KLX 650

Pozdrav drugari, 

Rekoh aj' da nazvrljam nesto u ovoj temi, kad vec postadoh vlasnik ovog zelembaca :D  

 

Zapravo, postadoh vlasnik Saletove masinerije :) 
 

20211217_205120.thumb.jpg.3ac7c940f69aa1eed09823b2c353bc5e.jpg

 

20211218_113224.thumb.jpg.1b385153d15c4f0ebdd6eac0094b5f99.jpg

 

20211218_113150.jpg_2.thumb.jpg.b26bbc3dd6c6560c8429ff9dc8943c43.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Eh, saletovog, pa ima već peta godina kako motor nije kod mene.  istina, vodio se na mene svo to vreme, iako je promenio nekoliko vlasnika, ali nije bio moj. Iskreno nije mi jasno to kupovanje motora i voženje tako neregistrovanih, ali dobro, svako ima svoje razloge.

 

Nego da zanemarimo tu balavurdiju... :D Želim ti, kao novom, pravom vlasniku, da ga skockaš po svom ukusu i meri, i da uživaš u njemu, jer motor je prva liga i stvarno je uživanje voziti ga! :takoje:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 44 postova
  • Lokacija: Bacка Palanka
  • Motocikl: KLX 650

Iskreno, i meni nije jasno da je neko tolike godine vozio motor neregistrovn, ali dobro... Kao sto ti kazes, svako ima svoje razloge. :) 

Hvala Sale. Nadam se da ce do proleca motor biti zategnut k'o pracka. :D 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 44 postova
  • Lokacija: Bacка Palanka
  • Motocikl: KLX 650

Pozdrav svima :zdravo:

Da li neko mozda zna lokaciju na KLX-u gde se nalazi plocica sa podacima o vozilu  (broj rama, nosivost itd...)?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Zamrla tema, uspavali se kliksovci ... :stabre:

 

Kolega @BusMan sigurno zna, da ga prozovem ovako javno, možda vidi. Mada piše da je zadnji put bio na forumu u avgustu, valjda je OK ?

 

Ja se sećam da postoji broj na ramu na vratu viljuške koji se vidi kad smotaš korman skroz udesno. Il' beše ulevo. :D Kao i na mašini na jednom mestu.

Promenio član RaS
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 44 postova
  • Lokacija: Bacка Palanka
  • Motocikl: KLX 650

Zima je, pa su se malo uspavali... :D 

Nadam se je sve OK sa kolegom BusMan

U pravu si Sale, broj sasije se nalazi na samom vratu viljuske, sa desne strane. Lako se vidi kad se namota kormilo ladje na levo. :) Broj masine je lako uocljiv. 

Ne znam da li je on jedini iz ove teme koji je ostao veran KLX-u... Ako ima jos neko ovog zelenog konja, nek' se javi. Cisto da znamo koliko nas ima :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Živ je..., umro nije, dok je Kliksa i kliksadije! :D

Pa gde ste, što se ne vozite?!  Nije valjda zima? :D

 

Vidim da rešavate sve, pa rekoh da se ne mešam. 

@xxxxx čestitam i želim ti dobru zabavu sa motorinom! :moto3:

 

Inače, Kliks je tu, ali ja baš i nisam. U poslednje vreme omladinac povremeno pročešlja Glindžu. 

 

 

 

Jole-Glind-a-1.jpg

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja