Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLX 650 - the green hippo

Recommended Posts

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Jedino sigurno je da neće biti kinez, i da će biti zelen ;)

E sad, da l' će se zvati klx ili samo kl, videćemo ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Javiću sigurno, al' to na žalost neće biti baš uskoro. Probaću dogodine da prokrijumčarim jednu super šerpu sa drugog kraja sveta, a ako mi ne uspe, onda će verovatno da padne jedan mali klx kao Karlov.  :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda XLV 750R

Motor je uvezen iz Švajcarske, '93. godište. Očuvan je, i to veoma dobro za svoje godine, na satu piše 16700km :staa2: ..

Imao sam pre njega Yamahu XT600, slični su dosta, ali ono što sam primetio za ovih 20tak km, koliko sam prešao sa Kawom, je da malo bolje povlači i da ima neudobnije sedište :) .

Danas ću registrovati, pa ću se i više voziti :jee1:

post-203-0-17095500-1469425194.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Nikada nisam ni seo na jamahu tako da ne mogu da je komentarišem, ali fakat je da klx ima sedište od granita. :D Meni bi guzica počela da trne već negde nakon 30km, a nakon 50 je više nisam osećao ... uostalom videćeš i sam. Doduše, navikne se čovek na svašta, pa i na to. Najteže je prvih par godina, posle više i ne primećuješ. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda XLV 750R

Registrovao sam motor pre dva dana, primetio sam da su se neke stvari promenile što se tiče papira.... Naime, 2007. sam uvezao Hondu CBR 900RR, takođe iz CH. Pošto nije bila uvežena na moje ime, već na druga, napravimo kupoproddajni ugovor između mene i njega i overimo. Nikakv dodatni porez (tj prenos) nije morao da se plaća, jer se motor prvi put registruje kod nas. Ovaj put, pošto je isti slučaj u pitanju, morao sam da platim i to, negde oko 1500 dinara.. I tako, komplet registracija me je koštala 19300 dinara sa tablicama i saobraćajnom.

Što se tiče drugog utiska, sviđa mi se motor, dobro povlači, ali mu je malo tvrdo sedište :) . Takođe vidim i da mu je vešanje malo tvrđe. Ovo pričam u odnosu na Yamahu XT 600 Teneru, koju sam vozio pre.

Primetio sam da nekad mallo sporije vraća obrtaje i da nekad ostane na oko 3000 obrtaja... Takođe vidim da ne reaguje na sauh. Skidao sam karburator, očistio ga, prekontrolisao sajle.... sve je ok. Predpostavljam da je šraf za smešu!? Odvrnut je kao što je napisano u manualu na 2,5 kruga (2, 3/8 tačnije po manualu). Ako neko ima neki tip, neka javi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Moj je imao slične simptome kad sam ga uzeo od draže. Problem sa sauhom nije bio u sajli, već u onom qrčiću koji ide u karb ... mislim da se spigot zove. Neko je ovde spomenuo da mu je majstor napravio na mašini nov od mesinga čini mi se. Ja sam problem rešio kada sam preko ibeja poručio polovnu celu sajlicu sa tim delom. Iz prijateljske države Ohajo :D

 

Kakva ti je sajla za gas ? Dupla, ili obična ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda XLV 750R

Kol'ko para je bila masina?

Motor je bio 1450 evra. 

 

 

 

Kakva ti je sajla za gas ? Dupla, ili obična ?

Ima dve sajle za gas. Jedna daje, druga vraća....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

Primetio sam da nekad mallo sporije vraća obrtaje i da nekad ostane na oko 3000 obrtaja... Takođe vidim da ne reaguje na sauh. Skidao sam karburator, očistio ga, prekontrolisao sajle.... sve je ok. Predpostavljam da je šraf za smešu!? Odvrnut je kao što je napisano u manualu na 2,5 kruga (2, 3/8 tačnije po manualu). Ako neko ima neki tip, neka javi....

 

 

Pa pazi, imam ja neki tip ali postoji uslov.  Prvi utisak ti je da je tvrdo sediste itd, a uslov je kada nastelujes obrtaje da ga odvedes do Povlena, pa da preseces preko Debelog Brda na Jablanik, pa preko Bobije da se vratis na D.Brdo, E kad napravis taj krug, onda da javis *drugi* utisak.   ;)

 

 

Dakle, moras da ga nadjes na srafu za smesu ​(pretpostavljam da je gumica na srafu ok). Za pocetak zavrni pola kruga, a onda zagrej agregat pa mu nasteluj obrtaje na 1300-1400, pa javi kako se ponasa. Najbolje bi bilo da ga "trazis" dok motor radi, ali je nepristupacno pa zavrni smesu na mlak motor da se ne ispeces i ne pokusavaj sa strane gde je izduvna grana, osim ako imas dovoljno tanak elasticni srafciger.

 

Sauh moras da sredis jer ce ti trebati za hladan start. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda XLV 750R

Malo sam se zanimao oko motora.... Naime, nabavio sam Wingrack nosače bočnih kofera, sa migavcima. Pošto planiram da nosim bočne torbe, poskidao sam sa njih one zakačke što brave kofer, kupio 1m flaha 20 x 5mm, odvojio jedno popodne i evo rezultata :). Prvobitan plan je bio da ostavim fabričke migavce, ali nikako nisam bio zadovoljan poziciom nosača, pa sam ih ipak na kraju skinuo. Torbe koje imam su Kappa LH 202 i u konbinaciji sa Top Case-om Givi Maxia E52, biće dovoljno mesta za stvari. Uostalom videćemo sutra, putujemo na more  ;) 

 

post-203-0-77014900-1471773610.jpg

post-203-0-81392300-1471773629.jpg

post-203-0-79684700-1471773650.jpg

post-203-0-71628000-1471773667.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ako vozis dve osobe onda povici nazad jedno 10cm nosac zadnjeg gofera da bi bilo mesta za drugog a i za tebe. KLX ima jako uzak sic napred... i jako je nezgodno putovati daleko sa dve osobe !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda XLV 750R

 KLX ima jako uzak sic napred... i jako je nezgodno putovati daleko sa dve osobe !!!

 

Stigao sa odmora... Prešli smo oko 1200km. Za sedište nemam komentar >:( . Sve ostalo može da prođe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

 KLX ima jako uzak sic napred... i jako je nezgodno putovati daleko sa dve osobe !!!

 

Stigao sa odmora... Prešli smo oko 1200km. Za sedište nemam komentar >:(

 

 

Sto, jel zulja negde?   ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro
  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
12 hours ago, mradomir said:

Poručio, baš da vidimo jel vredi čemu.

Ništa od ovog blatobrana.

Prodavac mi poslao poruku da ne može da pošalje  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja