Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLX 650 - the green hippo

Recommended Posts

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Bilo je sintetike i tada. 1990 je cak i Modrica pravila  Sint 2001 se zvalo tada !!!   :lol:  :lol:  :lol:

 

:takoje: 

 

To je bilo vrhunsko ulje! Kakav Kastrol, kakvi bakraci. ;)

 

 

 

Nego, 'el vi kliksovci vozite po nekada te vase hippopatamuse?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Kako kad ... ja sam dok je bilo ono lepo vreme malo drndao po lokalu ... otkad je zahladnelo upalim ga povremeno da ne zapekne klip.  :D

 

Inače od proletos nisam sišao sa asfalta ... čak sam i prednju gumu turio onu ćelavu, kad sam išo da pogledam kineza u NS, da se ne utepam negde po autoput.  :moto2: 

 

A ulje sam poručio ono svileno kod đuntu, kad sam već i sam postao svilen ...  :gej:    :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Da, da, kad ga zaletis po autoputu, ne vidis ni ogranicenje, ni svetlecu poruku "uspori, neko te voli". :P

Vracaj krampacu, nemo' da te bije maler!

 

 
U mom kraju trava kao u Africi

 
 
 
k-7.jpg
 
 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

E, to sam prvi put i video između BG i NS. Nema tih sci-fi znakova ovde kod nas na jugu, sirotinja bralee ... Krampaču bih vratio, da ima šta da se vraća ... izeo sam gu sve kramponi, i to po asfaltu naravno.  :jok: Dok sam ja shvatio šta se sa njom dešava, odoše kramponi jbg. Ostavio sam je kod vulkanajzera, toliko je dobra bila.

 

Sad mi je na mopedu vintidž anakee iz 2008, za asfalt je OK, može i van po suvom, ali čim je malo raskvašen teren ne daj Bože ... evo je, sa sve travom. Nije baš afrička, kao vaša ... nemoj da te zavara Kilimandžaro u pozadini.  ;)

23308569042_490edf01eb_b.jpg

klx-5034 by Sasa Rajkovic, on Flickr

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ma otpade mi kurbla neki dan, pa od R-a ostade samo boja.  :lol:

 

Prethodni gazda ju je okrečio, al' počela farba da se lupi. Generalno boja na motoru i nije baš u nekom zavidnom stanju, ima tu i tamo rđe na ramu, a i plastike su malo popustile na par mesta. Iskreno meni to baš i ne smeta previše, mnogo mi je bitnije što je mehanički ispravan i što je mašina zdrava. Ali kako sam prelomio i odlučio da ga zadržim, ne gine mu jedan temeljan face lift. E sad, kad će to da bidne nisam siguran, ali ne verujem da će skoro (ove zime). Za početak ću malo da se posigram na kompjuteru da vidim nekoliko opcija unapred ...

 

Padaju mi na pamet razne varijante, od one belo-crne kombinacije što je onaj kolega armikanac uradio i što sam već ovde postavljao, preko nekih maskirnih šara, pa sve do smb iz svima nam drage JNA.  :oda2:     

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Prelepi masku sa folijom. Ako nadjes u oridjidji boji, super; a ostalo operi sa Arfom/Cifom i ima da blista. 

Eventualno okreci u tu belo-crnu varijantu. Sve drugo zaboravi. ;)




 

N-44.jpg
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Ram mozes da farbas, ali sto se plastika tice (ukoliko su ti citave, tj nisu krpljene i varene) najbolje samo skini tu farbu, ismirglaj ako ima nekih dubljih ogrebotina i posle ispoliraj samu plastiku. Ukoliko ga vozis dosta van puta bice i padanja, savijanja plastika, a onda farba ima samo da otpada :) Lepo je kada se ofarba i besprekorno sija, ali problem je sto ne traje dugo... Nisu za dzabe te plastike fabricki nefarbane :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ma nisu farbane plastike ... bar ne sve, samo maska fara i ona što prekriva auspuh. Ali je ona okrečena u belo pa ne mari.  ;)

 

Inače vozim i na putu i van, tako da je bilo padova i kod mene i kod prethodnog vlasnika. Sad nisu to bili neki spektakularni padovi, više ispadanja u mestu i pri maloj brzini. Srećom bez većih posledica. Ima ogrebotina, naravno, ali ne samo od padova, nego i od provlačenja kroz granje i šiblje i trnje ... Iskreno meni to ne smeta, jedino bi trebalo sanirati tragove rđe na ramu. Nije to ništa kritično, ali kako ćemo se družiti još dugo, ne bi bilo loše da se to reši ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Provozah se malo danas, pa uslikah zelenka  :)

 

23199553559_8ec801a294_b.jpg

zelenko by Sasa Rajkovic, on Flickr

 

Koliko da uteknem iz magle što je pritisla Sokobanju ... u gradu 5 stepeni, a na okolnim planinama, iznad 700-800m milina ... sunce sija, a bome i greje. Vetrić jedva da pirne tu i tamo ... temperaturna inverzija na delu ... ovo je pogled sa Oštre Čuke, oko 1100m nmv.

23567076465_90e72f3380_b.jpg

sokobanjska kotlina pod maglom by Sasa Rajkovic, on Flickr

 

a ka jugu pogled puca ... ja u duksu ... gratis grejanje  :)

23482750911_c34745af96_b.jpg

Stara Planina i Suva Planina - na horizontu by Sasa Rajkovic, on Flickr

 

Skroz levo se naziru Stara Planina, Babin Zub, a rekao bih i Midžor ... otprilike 65km vazdušnom linijom

23482452411_9dfa65b503_b.jpg

Stara Planina i Babin Zub-2880 by Sasa Rajkovic, on Flickr

 

... a desno Suva Planina i Trem ... oko 55km udaljeni

23196526809_831d316e37_b.jpg

Suva Planina-2884 by Sasa Rajkovic, on Flickr

 

Tamo desno je rodni kraj, tazbina ...  :oda2: Uh jbt. već je jedan i petnaest, vreme da se krene nazad, treba ispoštovati nedeljni ručak ... ne sme tašta da se nervira, inače će da zahebe spremanje ... Taman dok siđem do banje, biće dva. 

 

Polako se spuštam u podnožje čuke gde zelenko čeka ... Nevoljno oblačim opremu, par kilometara kroz livade i kolskim putevima, uključujem se na Vlasinsku magistralu ... Leo grmi, puca kad puštam gas ... begaju životinjke, 'tice ... :jee: Put suv do Šopura, do ispod Očnog nema magle. Kako silazim, sve je hladnije. Negde iznad grudnog ulazim u maglu, usporavam, kolovoz vlažan ... tu i tamo poledilo ... bačena rizla ... Vijugavim putem silazim do banje. Ulice puste. Nedelja. Vreme ručka ...  stižem taman na vreme ... 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Toooo Sašoooo!   :takoje:

 

Što više popneš Kliksa,  lepše su fotke. ;)

 

 

Ja juče nisam uspeo da izadjem iz magle. Fali mi visina. 

 

 

K-12.jpg
 
 

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Juče kad si postavo ovu sliku pomislio sam što ne odeš na Avalu, ona ti je bar blizu ... al' posle vidim da je ista jedva nešto preko 500m. Jbg.

 

Ovde kod mene u kom god pravcu da kreneš, za 10-ak minuta si na 1000+.  Što se mog zelenka tiče, ja sam ga do sad parkirao (namerno ne kažem izvezao  :D ) na nešto preko 1500m, ali znam da je sa Dražom bio i na 2000+ ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Ma kakva Avala. Em nisko, em urbano. Meni treba bar 100km do prve hiljadarke, zbog cega zavidim svima kojima su visine i prostranstva na dohvat ruke. 

 

Nego, el tasta spremala sve po redu?   ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Kao što sam već puno puta rekao, ženu bih možda i menjao, al' taštu nikada !  :oda2: A ne samo da sam ja stig'o na vreme za ručak, nego je stig'o i kis'o kupus.  :jee1:  Morao sam do duše da odbijem radžu, jer me nešto zeza stomak u zadnje vreme jbg.

 

100km kažeš ... Uh, previše, al' dobro sad, ne može čovek sve da ima ... nama ovde ne fali brda i planinčina, ali malo kuburimo sa prostranstvom ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Posto toliko voliš taštu, obavezno da je provozaš na Kliksu. Sevap je. :)


 

Ako si stvarno mislio da krečiš malog, evo ja na brzinu nevešto bacam par predloga. ;)



 

K-9-2.jpg
 
 
 
 
K-9-3.jpg
 
 
 
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

pa šta znam, OK je, al' ja sam mislio više ovako nekako ... primetimo kako se sad odlično uklapa maska fara okrečena u crno  :D

 

gallery_6415_1455_161929.jpg

 

... sad nešto razmišljam, mog'o bi da oblepim plastike tako nekim kamuflažnim platnom, ne znam samo kako bi reagovalo na ovdašnje blato  :oda2:

 

A jbg, zaboravih da montiram i štitnik desne vile, kad sam ga već uterao u Gimp-a ...  :jee:  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Odlicno, bas si se potrudio!   :takoje: 


Naravno da neces da ga zamotavas u kojekave krpe, ali kada pominjes oblepljivanje, setih se Osonesiz-a (jaca polovina).
Imao je Transalpa u nekom tom fazonu. Sve uradjeno folijom. Znam za vise motora koji su "farbani" tako i odlicno izgledaju. 

 

 

 

 

OSN_3.jpg
 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ma gde potrudio, pola sata u gimpu, dec it ! Nego snimio sam lejere tako da će biti više varijanti, ne samo maskirne ...  :takoje: A obavezno i jedna "zimska" kao na ovom trandži gore ...

 

... nego nešto nam zamrla tema, sem tebe i mene niko da se oglasi ... izgleda da smo mi poslednji mohikanci.  :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja