Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLX 650 - the green hippo

Recommended Posts

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

verovatno bi treba da trazis u prodavnici lezaja i semeringa, semering NOK AE1879E. Koje su dimenzije tacne nisam uspeo da nadjem. Mozda ima u manualu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Našao sam u lokalnoj prodavnici delova za poljoprivredne mašine  :D  Dimenzije su 32-45-7, 195 dindži ... isti ide na osovinu kod kultivatora mutu, tako da ih redovno dobijaju  :jee:

 

Nego poslali su mi ESjot zadnji lančanik umesto JTR, valja li to čemu, ili da vraćam ? Prednji je JT ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Našao sam u lokalnoj prodavnici delova za poljoprivredne mašine  :D  Dimenzije su 32-45-7, 195 dindži ... isti ide na osovinu kod kultivatora mutu, tako da ih redovno dobijaju  :jee:

Ustedeo si vise od 10tak EUR. Prekjuce mi stigao taj semering. Izasao me oko 1500 din sa postarinom. Od oznaka ima samo NOK BE6562E. Cudno, razlikuje se od sifre koju je Pera naveo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Možda je taj koji je tebi stigao boljeg kvaliteta ? Ja sam i prošli put kada mi je trebao jedan drugi semering, čini mi se kod poluge menjača ako se dobro sećam, kupio na istom mestu kao i ovaj ... ali opet ja živim u selendri, pa i nemam previše izbora jbg.

 

Nego šta da radim sa ovim zadnjim lančanikom, da stavljam ili ne ? Vidim da piše made in germany na njemu, a proguglao sam malo i ispade da je to jedan od vodećih nemačkih proizvođača ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

rekoh verovatno jer je to oznaka koja odgovara semeringu sa slike na cmsnl. Takodje i dimenzije semeringa odgovaraju oznaci koja se pominje u opisu TC32457.

 

Ako imas subler, premeri taj semering, mozda su isti :/ Preko koga si narucivao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Pa da bre, to su te dimenzije... Nego mi kad smo turili ovaj, upade negde unutra, pa sam morao do prodavnice da kupim još jedan da metnemo za svaki slučaj ...

 

A da ne bih išao peške dade mi majstor svoje motorče, TDR ... Au, kakav praznik za  :dupe2: . Moram pod hitno da rešim ovo betonsko fabričko sedište... Mnogo je zgodan TDR, čuje se ko formula, al' mnogo mora da se šaltuje ,brate. Izmenjaš vazdan brzine, a kad pogledaš ono ideš 50  :D

 

Još nešto, ja ne primećujem nikakvu razliku sa ovim prednjim lančanikom od 15 zuba u odnosu na stari od 14. Ali zato sad sa novim lancem i lančanicima imam utisak da vozim drugi motor ... Izgleda da su bili pri kraju još pre dve godine kada sam kupio klxa, samo ja to nisam primećivao jer mi je ovo praktično prvi motor pa sam se bio navikao, mislio da je tako normalno  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

rekoh verovatno jer je to oznaka koja odgovara semeringu sa slike na cmsnl. Takodje i dimenzije semeringa odgovaraju oznaci koja se pominje u opisu TC32457.

 

Ako imas subler, premeri taj semering, mozda su isti :/ Preko koga si narucivao?

Premerih, i moj je tih dimenzija. Ja sam porucio preko Bere jer je na ADV forumu lik rekao kako je taj semering nestandardnih dimenzija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

To isto kaže i majstor koji je namestio ovaj. Original je malo širi nego što je navedeno, zato je ovaj koji sam kupio iako je prema navedenim dimenzijama tako lako upao ... pa smo stavili dva komada. Uzgred, i ovaj koji je propustio pa smo ga menjali nije bio original, već domaći, Niški ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

Još nešto, ja ne primećujem nikakvu razliku sa ovim prednjim lančanikom od 15 zuba u odnosu na stari od 14...

 

Kako bre ne primecujes, produzio si prenos?

 

Msm, sad nece tako lako na tocak!   :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Dobro, ipak se primecuje, malo je brzi nego sa 14 ... a to za zadnji ne bih znao, numem ja to :D

 

Nego niko da prokomentarise ovaj Esjot zadnji lancanik sto sam dobio umesto JTa ... ima li neko iskustva sa tom firmom ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Pozdrav narode,

 

zamolio bih za malu pomoc, gledam jednog KLX-a sebi da kupim, a trenutno se jos dopisujem sa prodavcem. Znam da je malo nezahvalno raditi dijagnozu na osnovu rekla kazala preko foruma, ali posto nemam iskustva sa ovim modelom, moram pokusati, predaleko je motor da samo sjednem i odem :)

 

Naime prodavac kaze sljedece : "U maju sam zamjenuo ulje i gornji i donji fazni lanac. Motor pali normalno jer mislim da nije uredu onda nebi lako upalio. Prije nego cu zamjenuti lance culo se nesto kao cccc i i onda kad sam zamjenio to se cuje i dalje, mislim da nisam dobro uzubio, pri malim obrtajima se ne cuje a pri velikim cuje ali isto ne puno ne mogu zakljuciti do cega je i cuje se kao sa desne strane motora koliko sam ja zapazio."

 

 

Ima li neko od vas predstavu sta bi moglo da bude u pitanju, ne odustaje mi se lako od ovog primjerka, jer je jedini ocuvan na koji sam naletio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

A gde se motor nalazi ? Ako je tebi daleko, možda je nekome drugom blizu pa može otići da pogleda ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

pali lako a nije uzupcen kako treba? Ne smem da tvrdim, ali su mi neki iskusniji rekli da se jedan zub omasen prilicno oseti... To sto cvakece moze da bude dekompresor ako mu je otisla opruga. Mada, jesi li siguran da se ne cuje pri malim a cuje pri velikim obrtajima??

Najbolje povedi nekog majstora pa pogledajte zajedno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Rek'o bi po potpisu da nisi išao ... ili jesi, al' ti se nije dopao ? I ja sam čuo to cccc sa desne strane kad sam uzeo svog. Ispostavilo se na kraju da nije bio lepo zadihtovan auspuh, pa je izbijalo na spoju  :D  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Par dana kasnije je motor havarisan, trenutno se prodaje u pola cijene sa kvarom u glavi motora. U medjuvremenu sam zavrsio sa preradom svog KLE-a, pa sam se malo smirio :D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Dobro je što se ta havarija sa glavom nije desila kod tebe :-)

 

Nego da priupitam nešto, koje ulje sipate u svoje motore ? Na par mesta su me savetovali da treba sipati polusintetiku iako u uputstvu lepo piše sintetika ?! Navodno to važi samo dok je mašina nova ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Istina. Bio sam ubeđen da sam negde pročitao synthetic. Sad sam pogledao ponovo i nema ni reči o vrsti ulja. Ne znam otkud mi to.

 

Pa koje sipati onda ? Ja sam prvo sipao motul, a zadnje dve zamene bardahl. Koje ti koristiš ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja