Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLX 650 - the green hippo

Recommended Posts

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Yuasa ima veći kapacitet, ali unibat ima jaču startnu struju što je bitnije za velike jednocilinraše. Po tome bih rekao da bi unibat bio bolji od te Yuase za kliksa, ali generalno Yuasa bi trebao biti dugotrajniji od unibata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Pa to i gledam, ali nije velika razlika u startnoj snazi, 175 naspram 190 ampera ... koliko realno može da utiče tih 10% ? Ne bih uzimao unibat ponovo, mada verujem da su onaj jeftini koji sam kupio pre (od 120A) i ovaj nebo i zemlja ... Bar bi po ceni tako trebalo da bude.  :stabre: Pride, svi se kunu u yuasu ... tako da ću na kraju verovatno nju da uzmem ...

 

Nego Pero, o kom ti govoriš kad kažeš kupio si za 4 soma, o ovom što sam link postavio gore ili o onom običnom CBTX9S ? Koliko ja vidim, on je i sada ispod 4K, a kada sam ga ja uzimao pre godinu i po bio je ispod 3 ... Sa vartom i nemam baš neka pozitivna iskustva, imao sam jednu na kolima odavno, i sećam se da nije bila ni za krivi ...

 

Rade, sad kad čitam ova sitna slovca sa slike koju si postavio, vidim ono iza Achtung ! što piše ... da ga treba dopunjavati samo sa "inteligentnim" punjačem, a ja sam ovog unibata dopunjavao nekim prepotopskim Arlec-om ... pa mislim možda sam ga upravo tako syebao  <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

Rade, sad kad čitam ova sitna slovca sa slike koju si postavio, vidim ono iza Achtung ! što piše ... da ga treba dopunjavati samo sa "inteligentnim" punjačem, a ja sam ovog unibata dopunjavao nekim prepotopskim Arlec-om ... pa mislim možda sam ga upravo tako syebao  <_<

 

Moj punjac gura sa 0.8A i punjenje traje oko 12 sati.

 

Ako si Unibata punio sa punjacem za automobile koji pune inicijalno sa 4A, onda si ti kriv za sve. Na njega smes da ga prikacis samo 15 minuta cisto da ga malo pokrenes. Dobar je Unibat, bar iz mog iskustva. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Pa sad, šta znam bre, ovaj punjač o kom govorim je onako ... baš mali ... deluje baš bezopasno. A ima i preklopnik 6/12V, zato sam pomislio da može i za moto akumulatore ...   :D Nem' pojma kako i koliko puni ... a inače sam operisan od elektrike ... do duše i od mehanike ...  :lol: Al' zato sam voljan da naučim, a nije me sramota ni da pitam.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Akumulator se uvek puni strujom 1/10 od njegovog ukupnog kapaciteta. Znaci ako imas akumulator od 10Ah trebas da ga punis sa 1A punjacom ;)

 

Ja sam neki landport od 8Ah punio sa auto-punjacem, cim sam ga nakacio kiselina pocela da kuva. Drzao sam ga samo 10 minuta na punjacu i veoma brzo je crkao posle tog punjenja izdrzao je mozda 2 meseca.

 

Posle sam kupio pametni punjac koji puni 0,8A, cele zime sam odrzavao sa njim unibat 9Ah sa mog motora i evo radi i dalje bez greske :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks
 

Zašto onda u manualu za našeg zelenka piše 54S i 65S ? Računa se masa motora + masa jahača ? 

 

Ako sam dobro ukapiro objasnjenja o tezinskom indexu, kada saberes 54 i 65, odnosno 212kg +290kg,  dobijes ukupno dozvoljeno opterecenje  = 502kg,  sto mu ja realno nikada ne bih uradio. Nikada.

 

Verovatno se proizvodjac malo ogradio pretpostavljajuci da nece korisnik toliko da ga optereti.  U manuelu ne nadjoh podatak maximalnog opterecenja, a ne bih da pretpostavljam po preporucenim pritiscima na koje se duvaju gume.  Dovoljan sam mu ja, plus ~40kg prtljaga za neko putovanje i eventualno po nekad kakva suvozacica.   ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

e, povampirio se unibutt :D

 

malo otoplilo i voza se cesce ... a pao je i jedan malo duzi djir, pa ga je napunio kafasaki, tako da sam odlozio kupovinu za jesen, kad zahladni ...

 

nego poceo da zveci lanac, mirise mi na novi ... koji pazariti, al da valja? i lancanike ,naravno ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

haha, ja sam na mom prethodnom pokidao roler jedan ili dva cak pa nisam cuo dok nisam slucajno video. Inace pregledaj lanac, prebroj linkove (mislim da treba da ih ima 114 proveri u manuelu) i teraj dok se ne istegne do kraja ;)

 

Inace kupi slobodno lanac bez gumica, JT ili RK neki zlatni, i samo teraj. Naravno podmazuj malo cesce uljem i to je to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

na mom motoru je fabrički auspuh, zato i čujem lanac ... da je neki otvoren top, ne bih sigurno  :)

 

ovaj na njemu je JT neki, ima one x-ring gumice ... ovo mi je prvi motor, ne razumem se nešto preterano u materiju, ali gledao sam u manual, onaj chain-slack je još po propisu ... a točak je na predzadnjoj crti ... zupčanici su naoštreni prilično, i prednji i zadnji, a i srbac mi je rekao da je sve zrelo za zamenu još onomad ... mislio sam da uzmem neki kvalitetan, da ne ciganišem, ali sad si me pokolebao ... koji ti imaš na svom klx-u  ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

Ako su zubcanoci ostri onda menjaj! I menjaj sve komplet. Ja na mom imam JT neki gold(ne znam tacnu oznaku) bez gumica, pa sam mu nabudzio i podmazivac. Kupio sam ga sa 120 linkova pa kratio, stim da sam ostavio jedan link duzi, mozda cak i dva, jer sm guma ne moze da udje koliko i enduro u viljusku. Pa kad lanac bude dosao do predzadnje crte skraticu ga za taj link i terati dalje. 

 

Inace evo da vidis dokle sam terao moj prednji lancanik :D

 

10334478_10204208324955067_2911462661713

 

10365815_10204147958005931_7773665482190

 

inace sva ova prljavstina je posledica podmazivanja lanca uljem kao i offroda :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Au brateee ... pa moj je nov u poređenju sa ovim na slici.  :D

 

Danas sam pogledao, na mom motoru odnos je 14-43, a lanac ima 112 karika ... koliko sam ukapirao to je setup za sporiju vožnju, tj. za off, ili možda grešim ?  :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Nakon malo guglanja ipak sam poručio x-ring lanac, D.I.D 520 VX2.120, i JT lančanike, standardne dimenzije, 15-43 ... Zajedno izašlo sve oko 110 ojro ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks
 

Nakon malo guglanja ipak sam poručio x-ring lanac, D.I.D 520 VX2.120, i JT lančanike, standardne dimenzije, 15-43 ... Zajedno izašlo sve oko 110 ojro ... 

 

 

Kako ti se cini sa standardnim prednjim lacanikom u odnosu na 14 zubica?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Još uvek mi se ne čini ništa, jer su mi u subotu poslali pogrešan lanac, 525 umesto 520, jbg.  <_<  Tako da bi sutra trebao da mi stigne odgovarajući, pa ću preneti utiske ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

A jbg. makar su javili unapred da su zas*ali, da se ne radujem preterano.  :D Predložili su da otvorim paket i uzmem lančanike, a lanac vratim, pa da mi pošalju danas odgovarajući, ali sam to odbio i vratio im celu pošiljku. Sutra bi trebalo da stigne pa ćemo videti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Pa šta znam bre, u manualu piše 520, a ne 525 ... mislio sam su drugačije dimenzije ... A i javili su ljudi da su pogrešan poslali, znači shvatili su da su poslali 525 umesto 520 ... bem li ga ... Da nisu javili, ja verovatno i ne bih primetio da je 525 ... ako i on odgovara po dimenzijama na KLXa  :D  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

525 je skuplji od 520 tako da je najbolje bilo da si zadrzao celu posiljku :)

 

 

Pa da, i siri, i jaci, i onda mu treba vise ulja da ga podmaze. :P

 

 

Rase ne zali. Neka si vratio. Ne bi ti nigde kacio ni 525, ali, platio si 520 i on je sasvim dovoljan. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

... i teži :D

 

Ja sam čovek starovremski, verujem manualu. Na kraju, valjda su ga ovi indžiliri što su ga sočinili dobro proračunali. Da nisu, ne bi šljakao ovako punoletan i po američkim standardima  :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ma nisam ništa platio, samo poručio ... platio bih pouzećem. Tako da je Pera u principu u pravu, i moglo je da se desi da oni nisu provalili, jer ja blage veze nemam.  :D  

 

Mislim, ne bi oni propali zbog tih par hiljada koliko je skuplji 525, ali ipak ne bi bilo u redu prema njima ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja