Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLX 650 - the green hippo

Recommended Posts

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Nece nista da mu bude. Lagano on to izbacuje tek posle duze voznje (100-200km). ;)

Bitno je da je isto ulje. Kada menjas marku, odn. gradaciju, onda moras da mu ispustis i na onaj drugi sraf iza glavnog (imbus).

Tu iscuri jos pola litre. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Pa samo jedan imbus sraf iza glavnog srafa za ispustanje ulja, malo prema amortizeru. 

 

 

Nego, Perica nam se danas razgoropadio u Glindzi. Za pocetak kamionska, a posle ce i bagersku. ;)

 

 

 

 

 
AG.jpg
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ma ima još jedan bre, negde ispod filtera ulja ... e ja sam taj odvrnuo  :D  I curilo je bome i odatle ...

 

Dobar vam je Perica, kako već rekoh ... nego ta glindža vam je baš extra, nigde blata  :takoje: Ja sam juče sa drugarima nagurao 50ak km po okolnim brdima i njivama podno Rtnja ... Spoznao sam na teži način da TKC za blato NE ! I pao samo jednom ... ali na ekstra mestu, sva trojica drugara su mi ga dizala (KLX-a) dok sam ja naravno slikao ... :lol:

dizanje-00334.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks
 

Ma ima još jedan bre, negde ispod filtera ulja ... e ja sam taj odvrnuo   :D  I curilo je bome i odatle ...

 

Ne znam koji si ti nasao ispod filtera?  Mozda onaj sto sluzi da se prikaci manometar za merenje pritiska ulja.  :stabre:

Baci pogled u manuel, ili se sagni malo ispod agregata :D, nacices pravi.

A na taj ispod fitera mozes da ispustis ono sto si ga prelio. ;)

 

 

 

Spoznao sam na teži način da TKC za blato NE ! I pao samo jednom ... ali na ekstra mestu, sva trojica drugara su mi ga dizala (KLX-a) dok sam ja naravno slikao ...  :lol:

 

 

TKC je za ravan i utaban makadam, a za to gde si ti ter`o sigurno nije. Imamo mi u Glindzi blato, ali se nismo slikovali umazani.  

 

Imas mnogo dobre drugare!   :D

 

 

 

 

 

Hocu li mnogo pogresiti ako sipam Motul 5100 15w50?

 

Ja sipam taj Motul i nemam zamerki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

ja ne mogu da ostruzem ono blato sa majice :/

 

Elem Ras, imas sa denje strane agregata, otprilike ispod osovine saltalice jedan imbus kljuc, mislim da je 5ica nemoj me drzati za rec. To je valjda za ispustanje ulja iz menjaca i po manualu se prvo ispusta iz agregata, pa kad se to ocedi onda iz menjaca... Mislim da sam ja to bas u manualu i procitao imaju i slike, pogledaj za svaki slucaj opet!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Hristos Vaskrse drugari ! Srećan Vam praznik !  :)

 

Malopre se poklonih moćnom KLX-u, i pronađoh imbus koji sam trebao da odšrafim ... Rade je bio u pravu, ja sam odvrnuo onaj gde se šrafi manometar ... jbg. taj je bio najbliži ... Mator konj, pa nisam više tako fleksibilan u saginjanje, zaleganje i tako to ...  :D

 

Rade, drugari su najbolji, ne samo da su me pozvali da se provozam sa njima, nego su me još i čekali svaki put kad zaostanem ... a zaostajao sam  :lol:.

 

Ali iskreno, ako ne računamo onaj uspon na Rtanj, ovo mi je bilo prvi put da sam se osmelio u neki ozbiljniji off ... Najviše zbog toga što sam sumnjao prvo u svoje, a potom i sposobnosti KLX-ove ... Zato sam vozio na začelju i gledao šta oni rade.

 

Znači ja nikada ne bih ni pomislio da je moguće proterati pravu krosericu preko onakvih prepreka, a kamo li ovo čudovište ... Ali kad sam video da prolazi Žile sa DR-om i Sale sa XRkom 10 godina starijom i sa 500 kuba manje od kawe,  dadoh gas i  :jee4:  Leti kliks, i pita jel' ima još ! A pritom je još da kažemo i udoban ... im'o sam utisak da sam zajašio fotelju preko onih jendeka i useka i uspona i čega sve ne ... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Bravo Sašooo!   :takoje: 

Pa pricaj nam jos malo, daj jos neku fotku terena kuda ste vozili, siguran sam da imas. Mnogi koji ga tek uzmu, u pocetku budu stidljivi neocekujuci da Zelenko moze da savlada neku prepreku od koje se oci plase. Ali eto, kada ides za nekim, pa on prodje, onda tebi bude blam da ne pokusas; i kad prodjes, shvatis da on moze mnogo vise nego sto ti ocekujes, cak i sa svojih 150 kilograma. Realno, ne treba ni preterivati i ulaziti u katakombe gde je i stokilasima tesko, ali svakako KLX moze mnogo vise od nas.  Upravo zbog toga, kako vreme prolazi i kako savladam vecu i vecu preprku, postaje mi sve drazi i sve ga vise postujem jer je odradio nesto sto prelazi u hard pricu, a realno nije hard enduro. Ja bih ga svrstao u *cist enduro* jer opusteno mogu da predjem mnogo kilometara na asfaltu a da ne osecam nista vece tegobe od recimo Afrike, a u off-u ima stvarno odlican prolaz ako ga svrstamo u tezu kategoriju.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Tezi motor u off road voznji ima cak i nekih prednosti,prvo manje zamara jer je udobniji,drugo tezi motor bolje izlazi uz nagibe,ja sa klr 650 izadjem gde drugar sa cr 250 ne moze...mana je cim stanes to se oseti bilo da treba da podignes motor ili da izguras...ili u slucaju pada,sa tezim motorom se mnogo vise izlomis...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ful kross je za stazu a ne za enduro, mada kod nas sve moze. Jedan lik vozi polucopera redovno u off , moze sto da ne.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Može naravno, al' kad čovek ume ... Meni su svaki put kad se negde zaglavim ili zaostanem drugari pričali eee, da znaš šta je Draža radio sa tim motorom, jer se upravo na njemu sa njima vozao skoro dve godine ... Al' Draža vozi već više od 25 godina, a ja dve ... Sećam se još dok smo u srednjoj školi bili gde je on izlazio CTXom ja nisam ni pešaka ... Znači za jedno 25 godina, kad budem imao 67, ja ću da vozim kao Draža.  :lol:

 

Rade, ja ni kad sam bio mlad nisam bio besan niti sam divljao, a sad pogotovo ne osećam potrebu ... Drugo, čovek malo drugačije razmišlja kada je bez obaveza, dok ne zasnuje porodicu, a kad dođu dečica valjda je i normalno da se malo prikoči ... Ko ima mozga makar malo, ako već sam ne voli sebe i ne čuva se zbog sebe, to radi jer je potreban svojoj deci ...

 

Najviše sam imao problema sa ženom, sa kojom sam evo već duže nego što nisam.  :D Od srednje smo zajedno, a srednju smo završili tamo '91, i nije jednom bilo ono, ili ja ili motor ... i to još kad sam počinjao tu priču sa onom hondom xl 125 ... E zato sam posle nje uzeo ovog klx-a, kad me ostavlja, da bar ima i zbog čega ...  :moto3:   

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Mohikanac, ima donekle istine u tvojoj prici, ali je laksi motor ipak - laksi.  Za ove nase treba malo zaleta. Ja osecam razliku kada imam 5 litara goriva manje i odmah sam nekako pokretniji, a da ne pominjemo razliku od 20-30kg.  ;)

 

Srbac, u pravu si, mada, iznapredovase i cvaje sada pa dobise vise obrtnog momenta na manjim obrtajima i mnogo se lakse kontrolisu. Ono sto sam hteo da kazem vezano za Zelenka, gurajuci ga u tu grupu laksih motora, je da mozes sebi da dozvolis po nekada (kad si oran i raspolozen) malo igranja po terenu za koji sam vozac smatra da nije za njega, a on to ustvari moze. Ostaje samo pitanje sta mi mozemo. ;)

 

I, kad dodjemo do realnog Ras-a i uzmemo u obzir sve okolnosti (zena, deca, p...e m......e), dodjem do zakljucka:

Peglaj bre utabane makadame, divi se prirodi i uzivaj u voznji bez umora. Eventualno po nekad Glindza da padnem ko covek i da osetim da sam jos ziv.  :)

 

 

 

Nego, hteo sam da vam kazem da sam proslog leta pred put servisirao zadnji amortizer. Ja imam amortidji od R varijante koji mi je tada sasvim korektno radio, ali je poceo malo da kvasi osovinu (vrlo malo). Ispostavilo se posle uradjenog servisiranja da sam ja samo mislio da amortizer radi dobro. To je veliki hendikep svih nas koji vozimo polovne motore jer ne znamo kako radi ogibljenje kada je novo. Kada na to dodamo "nasu" teoriju da se zadnji amortizer koristi sve dok ne procuri i da se na kraju moze samo zameniti novim, ili polovnim koji ne curi, onda smo mi u velikoj zabludi. Sada me je prosto sramota da sam prihvatao tu teoriju i verovao u pricu da amortizer moze isto da radi i ima ista svojstva kada je nov i posle 20+ godina, koliko su stare ove nase barake. 

 

Jedino sto sada mogu da kazem je: Hvala Djunti, picajzli (u pozitivnom smislu), sto mi Zelenko bolje apsorbuje neravnine, sto je upravljiviji, sto mogu da osetim razliku na svakom kliku dok se igram sa podesavanjem sabijanja i odapinjanja!!

 

 

 

 

Moram pod hitno da napravim neku dizalicu da se ne mucim sa hoklicama dok glumim sam svog majstora.   :D

 

B_3.jpg
 
 
 
 
Ovako je izgledao amortizer kada je dospeo na Djuntin sto.  Što bi rekli - before...
 
 
 
1-1.jpg
 
 
... and after   :D
 
 
2-1.jpg
 
 
 
Koga interesuje vise slika i malo Djuntinog opisa evo linka ka temi: 
 
 
 
 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ahhh, još umotan u celofan ... sjajno !  :takoje:

 

Ja sam, kako već napisah u prvom postu kada sam pokrenuo ovu temu, ovde sasvim slučajno ... Trenutno sam u nekim pregovorima, i izgleda da ću uskoro da napustim sektu, jbg. Za moje potrebe KLX je previše kako god da okrenem. Možda pogrešno razmišljam, ali mislim da će mi kinez od 200 kubika više odgovarati ...

 

Ali i ako ostane kod mene, neću se žaliti ... U svakom slučaju ne nameravam da ga poklanjam. Ni ja ga nisam dobio za dž, i smatram da motor vredi i više nego što košta. Ukoliko ne ode, na jesen planiram da ga raskupusam, da ga osvežim vizuelno, uložim ozbiljnije u ogibljenje, i da majstor pretrese el. instalacije. Otprilike mi je cilj da izgleda kao onaj beli, što sam postavio fotku u jednom od prethodnih postova. Ali onda više neće biti na prodaju.  ;)

 

Sa ove poslednje vožnje što sam bio sa drugarima nemam neke reprezentativne fotke, nisam nosio opremu, slikao sam telefonom, jbg. Gledao sam da negde ne izginem, nije mi baš bilo do slikanja  :bicikl:  . Ali mislim da me je Žikica ubeležio par puta, pa kad se bude smilovao i poslao mi ih, postaviću ... Do tada, evo par telefonskih što sam ubeležio ... before ...

endjuro-00326.jpg

and after, tu smo se razdvojili, Sale F. i ja smo morali na ručak, a Sale R. i Žile su nastavili ka Rtnju ... M'neken na slici je moa malenkos'  :D. A ovaj drugar levo je Sale R.

endjuro-00340.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Hmm, zamisli prodas Zelenka i kupis kineza; i ostavi te zena zbog kineza. Nit zene, nit Zelenka, a kinez se raspadne posle prve voznje.

Pa samo da iseces vene (uzduz)!

 

Napravi ga kao sto je onaj crno beli i uzivaj. Ja sam hteo mom da dodam malo vise bele na ovu zelenu osnovu jer sam tu i tamo pocepao nalepnice na parnju pod jakim mlazom. I nikako da se posvetim toj temi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ima raznih kineza, onaj qingki endurko, kopija malog DR 200 se nije loše pokazao ... nije za neki ozbiljniji OFF doduše, ali nisam ni ja. I ako ostane kawa kod mene, pazariću jednog na kraju sezone, čisto da me želja mine.  ;)

Onda može žena i da utekne sa kinezom, a meni da ostane kawa i opet imamo win-win situaciju.  :oda2: Vene ne bih sek'o, ni uzduž ni popreko, nisam u tom fazonu ... 

 

Za te nalepnice ne bih znao šta da ti kažem, meni je doš'o bez njih, nestale negde u akciji ... pa šta mu fali ... Ja bih to poskid'o da sam na tvom mestu ... jedino ako baš želiš da izgleda kao što je fabrički izgledao, onda podržavam.  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Stigo korman iz Amer'ke ... jeee ... Za samo 7 dana, za divno čudo. Još nisu ni carinici lupili puno po ušima, trista dindži ... kao da su čitali moje žalopojke ovde.  :D  Verovatno nisu imali srca kad su videli sažvakane ručice i onih pet kila prašine iz Ohio-a.  :lol:  

 

Inače izgleda mnogo bolje nego na slikama. Sad da li  je original renthal ne bih znao, ali u sasvim pristojnom je stanju ... A i ne verujem iskreno da u Amer'ci valjaju divča robu ... uostalom uslikaću ga pa ću postaviti ovde ... Dosta je uži od ovog lukasa što je kod mene namontiran, i niži ... a i lak je ko perce, pravi sportski.  :takoje: Ali ono što je meni bilo najvažnije, sajlica za sauh je ispravna i kompletna, i kao nova ! I sajle za gas su u dobrom stanju. Tutnuli su u paket i sajlu za kvačilo, i ona je cela i ispravna, ali je na jednom mestu nažuljana plastika...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Pa šta znam bre, ne kažem da su kinezi bolji od japanaca, ali recimo ovaj qingki 200 enduro bi trebalo da valja ... Koliko vidim, ta fabrika Jinan Qingki postoji još od sredine osamdesetih ... pa valjda su za toliko vreme naučili da prave nešto kako treba, maajka mu staara ...  :neznam:

 

Nego turio sam onaj korman što mi je doš'o uz sajlu u oglase, pa ako je neko od vas zainteresovan, izvol'te ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Hmm, nesto mi deluju skupo.  :stabre:

 

Imao sam Unibat NOT OPEN na prethodnom motoru. Prve hladne zime ga nisam skidao, a potom jesam i drzao sam ga na toplom kad god je bilo hladno. U duzem periodu apstinencije zimi (desetak dana) sam ga dopunjavao pre montiranja. U drugoj godini je imao jedan elektro sok zbog reglera i doziveo je pune tri godine. Kostao je oko 40e.

 

Realno, na sve offroad motore ne treba stavljati kiselinke akumulatore zbog mogucnosti "polaganje" (da se tako izrazim :D).

 

Sada na Zelenku imam TECNO gel. Cetvrta mu je godina, odrzavan je redovno zimi i za sada je ok, pu pu.

 

 

 IMG022_zpseamuqlsd.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

nema logike da je unibat skuplji od yuase... pogledaj sta varta nudi, inace unibat sam ja pre dve god platio oko 4000 cini mi se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja