Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLX 650 - the green hippo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBRF4i, KLX650, TT600S

Uzgred da se pridruzim Zelenoj ekipi :-) Od skoro vlasnik pomenutog motocikla:

 

IMG_8589.jpg

 

 

i totalni pocetnik u offroad - enduro prici.

 

U Subotu napravio prve offroad korake u famoznoj Glinari:

 

IMG_8587.jpg

 

IMG_8592.jpg

 

IMG_8594.jpg

 

IMG_8602.jpg

 

I velika zamerka motorasima koji su u Subotu bili na Glinari:

 

IMG_8596.jpg

 

IMG_8597.jpg

 

IMG_8598.jpg

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 256 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Gas Gas Ec 300

Cestitam, gume pod obavezno ako ostajes u prici van puta, a sto se tice djubreta, momentalno sam primetio na prvoj slici, i iznervirao se time koliko ljudi nemaju svest... Vidim posle i ti si lepo to uslikao, sto znaci da ima nas koji ipak malo brinemo o prirodi, jbg takvi su ti ljudi koji voze offroad, imaju svest.  :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBRF4i, KLX650, TT600S

Hvala Cilesd :-)

Gume bi trebao ovih dana da pazarim, u planu su mu Mitas C02 i C17, ili nesto slicno.

Taj dan ko za inat nisam imao kakvu kesu da pocistim tudji krs... Dok sam malo koolirao kod stubica, naidje neki cikica sa kerom, malo popricao sam njim, izgleda da lokalci nisu bas ludi za motorasima koji dolaze na Glinaru. Zemljiste je privatni posed, tako da vrlo lako mozemo dobiti "Shut kartu" zbog nesavesnih... :-/

Na Glinaru sam dosao preko Slanaca, malo se pomucio zbog loseg puta, boga mi bila i frka kako cu nazad... dok mi Cikica nije pokazao mnooogo laksi put izmedju kuca do Visnjice :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Kao prvo da čestitam na prinovi, u zdravlju da se navozaš !  :takoje: Za cenu ćemo se lako dogovoriti, samo da sačekamo prvo kraj licitacije, i kad stigne sve to iz Amer'ke da vidimo u kakvom je stanju ...

 

Eh da, vidim sad da ide i kill switch, uredno izolirkom nalepljen na guvernal i slomljena ručica kvačila ...  :D

 

Što se smeća tiče, nemam šta da dodam, stoke ima svugde, jbg. I da bre, smanjujte malo te fotke, da nam malo urednije izgleda thread, postaje nepregledan ovako ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Ijaooooo, pa dobrodosao nam u Glindzu i u ovu temu ProjectLord-e!  

 

Nadam se da ti se svidela Glinara, sem onog odbacenog suta i tih par flasica i kesica od kafe. 

Taj koji je to ostavio da se odmah javi i samokazni javno (da ja ne prozivam)!  Do duse, imamo mi jos neke nedace u vidu razbijenih flasa, ili spaljenog starog namestja, decijihh igracaka, i tabli stiropora itd, sto ce reci da nismo jedini posetioci. Treba da povedes racuna da ti se ne zamota i neka gradjevinska zica oko tocka i lanca, ali o svemu tome cemo jednom kada se sretnemo uzivo. 

 

U vezi guma, zadnja c02 je idealno resenje za Zelenka, a za napred ti preporucujem Metzeler Unicross. Odlicno se ponasa u off-u, ali i na asfaltu. Bitno je da imas poverenje u prednju na mokrom ili hladnom asfaltu, a ona to pruza. 

 

 

 

 

Eh da, vidim sad da ide i kill switch, uredno izolirkom nalepljen na guvernal i slomljena ručica kvačila ...  :D

 

 

Uklapa se korman uz boju rama. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Da, baš je ljubičanstven  :D 

 

Nego ne znam otkud mi to da ide i sajla kvačila, biće da sam od kabla za killswitch utripov'o  :oda2:  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBRF4i, KLX650, TT600S

Ijaooooo, pa dobrodosao nam u Glindzu i u ovu temu ProjectLord-e!  

 

Nadam se da ti se svidela Glinara, sem onog odbacenog suta i tih par flasica i kesica od kafe. 

Taj koji je to ostavio da se odmah javi i samokazni javno (da ja ne prozivam)!  Do duse, imamo mi jos neke nedace u vidu razbijenih flasa, ili spaljenog starog namestja, decijihh igracaka, i tabli stiropora itd, sto ce reci da nismo jedini posetioci. Treba da povedes racuna da ti se ne zamota i neka gradjevinska zica oko tocka i lanca, ali o svemu tome cemo jednom kada se sretnemo uzivo. 

 

U vezi guma, zadnja c02 je idealno resenje za Zelenka, a za napred ti preporucujem Metzeler Unicross. Odlicno se ponasa u off-u, ali i na asfaltu. Bitno je da imas poverenje u prednju na mokrom ili hladnom asfaltu, a ona to pruza. 

 

Ooo hvala hvala :-) Bolje vas nas'o :-)

Sa Glinarom sam odusevljen, to je upravo ono sto sam trazio, lep poligon za vezbanje i uzivanje, kako u voznji tako i u pogledu na Beograd :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

The clock is ticking  :) Još samo nekoliko sati, i sve ono sa oglasa biće samo naše  :D 

 

Nego, jedna stvar mi nije jasna, ova sajla za gas ... na slici ih ima dve, a kod mene samo jedna ? WTF ? Kako je kod vas ? Je l' to tako treba ili je ovo kod mene neki zbudž ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Kupeno. Sad još samo da stigne i da častim 20% ove naše PeDeVe, pa da rasprodam višak ... 

 

Koliko realno vredi korišćen korman sa sajlama za gas i kill switch-om ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

ja se izvinjavam sto se malo kasno prikljucujem...

mislim da ovo nije renthal korman jer sam ja imao ovakav(imam ga jos uvek al je kriv) i nije neki kvalitet. Nisam siguran al mislim da si malo preplatio sve ovo, al nadam se da gresim. Dosta delova deluje pohabano bas, a 100 dolara koliko ce te izadji sve ovo nije bas jeftino... Mislim cena od 23 dolara je ok ali dostava svega nije isplativa po meni... sledeci put potrazio na ebay-u u italiji nemackoj ili engleskoj... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Nije 23 nego 25  :D , i to jeste ok cena za sve. E sad znaš kako se kaže, u Solun ... a Ohajo mu dođe još malko podalje ... s' obzirom da me slanje recimo jednog kertridža za printer (koje takođe poručujem iz amer'ke) košta 25$, ovih 50 i kusur ispada još i realno ... jbg.  Jedino zbog čega će mi biti stvarno žao je to što ću na ovu gomilu sa otpada još da platim ovoj našoj lopovskoj državi 20% PDV-a.  >:(

 

Meni od svega toga treba samo sajla za sauh ... a ona je, kako piše čovek in good working order. Nova je po evropi od 25-35$ i to bez onog nosača kod karburatora (koji mi takođe fali) + slanje ... a to slanje iz nemačke sam recimo plaćao od 15-25 eura (kada sam kupovao alternator i prošle godine frajlauf) ... Varijanta B je bila da poručim samo spigot, i njega sam našao za 5$, al' je slanje iz Amer'ke bilo neverovatnih 30$, tako da tek to nisam hteo da plaćam ... i opet ne bih imao onaj nosač kod karburatora ...

 

Što se kormana tiče, možda si i u pravu, možda nije Renthal ... ali ne verujem da bi amer slagao ... U ostalom, za 10ak dana ćemo videti, pa ćemo onda da komentarišemo.  ;) Italiju i italijane sa ibeja zaobilazim u širokom luku, od kad mi je jedan baja 'ladno tražio 100 eura da pošalje frajlauf prošle godine kad mi je trebao ... sa nemcima imam mnogo pozitivnija iskustva, sve je kako kažu, i dostava je u svakom slučaju isplatljivija ...  :)  

 

Nego reci ti meni Pero, kako izgleda tvoja sajla za gas, imaš li dve kao što su na ovom kormanu, ili samo jednu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Svaki motor sa karburatorom u 95% slucajeva ima dve sajle za gas, osim onih kod kojih je jedna "ukunuta", ili imaju drugaciji sistem. Jedna sajla sluzi da poteze polugu leptira i tako "otvara gas", a druga sluzi da brzo i sigurno vrati rucicu gasa u nulti polozaj kada je ti pustis. 

 

Kawasaki je otisao korak ispred svih ( :rolleyes:) u konstrukciji tog sistema sa dve sajle, te kada ti se jedna pokida mozes samo sa jednom da nastavis voznju do prvog ovlascenog majstora ili prodavnice originalnih delova. U nasem slucaju to obicno bude - teraj dok ide, ili dok mi ne posalje ujak iz amer`ke po pristupacnoj ceni dostave. 

 

Inace, sve sajle mozes da napravis i kod nas (u Beogradu) kod Sinise u Ruzveltovoj po prihvatljivoj ceni, s tim da mu dostavis pokidanu sajlu u celosti sa svim pripadajucim elementima (buzir, zavrseci i pokidano parce) da bi novu napravio u originalnoj duzini. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

imas na cmsnl sajlu sauha za 23e i bera bi se verovatno ugradio jos 5 da ti je donese. Takodje svih tih delova imas na cmsnl, a ako imas nekog u americi da ti posalje, postoji sajt sa delovima mislim da se zove partzilla, gde vecina delova zna da bude jeftinija. Ja sam iz amerike porucio Fork Bushing Kit, narucio filter i telo filtera za antifriz, 4 srafa za zadnje fuzastere, dva prasinara kocionih cilindara i ne secam se dal jos nesto, al znam da je postarina za ovo 25$. Hteo sam da narucim i ovo http://www.siriusconinc.com/pro-detail.php?pid&product_id=120845, ali na ovom sajtu nije bilo pa smo porucili sa ebay-a iz nemacke po ceni od 34$ cini mi se...

 

Inace ja koliko znam svaki motor ima dve sajle gasa, jedino ne znam za cvaje posto moja freza u selu ima samo jednu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

inace ne vidim u ponudi oem delova da ima taj nosac a i po rucici kvacila pre bih rekao da je to korman od R verzije... I jos nesto, jel ti trba nosac ili ti treba taj uvodnik u karburator??

 

A sto se poreza tice ja mislim da ne ide porezovanje na polovne delove osim ako ti taj sa ebay-a ne da i racun na konto cega ce moci da ti odrede carinu, a i sumnjam da ce ti cariniti vrednost od 25$. Meni je drugarica sve ove delove raspakovala iz kutija i kesica bas zbog carinjenja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Loše misliš. PDV naplaćuju na sve, novo-polovno, sve jedno, a preko 70 evra valjda ide i carina ... Dešavalo mi se ranije ponekad da ne naplate PDV, ali u zadnje vreme ne praštaju ni za najbednije i najjeftinije stvari. Neko vreme nisu naplaćivali za robu iz Kine, ali sada i to oporezuju... Takođe je palilo i ono kad napiše prodavac gift, ali ni to više ne prolazi ... Još nešto, kad uz robu dođe i faktura, onda naplate po vrednosti iz nje, a kad nema ničega šibaju kako im se digne. Drugarice u Americi nemam, jbg. Brani mi žena.  :D Imam po Evropama kamaru rodbine, ali izbegavam da ih cimam za sitnice, jer znam da su do guše u poslu i u svojim obavezama ...

 

 

Korman jeste skinut sa R verzije, piše lepo.

 

Inače, motor je kod mene došao ovako, sa jednom sajlom za gas. To tako funkcioniše, jedino ne spušta obrtaje na leru kad pustiš gas kako bi trebalo već nekako usporeno ... Ja sam primetio da nešto nije u redu, ali kako mi je ovo tek drugi motor, nisam znao kako treba, tj. šta ne valja ...

 

Što se sajle za sauh tiče, mislim da ova nije originalna. Cela sajla, komplet sa polugicom i onim uvodnikom što ide u karb. Sauh je radio kada sam uzeo motor, ali ne dugo, znam da je bio zbudžen samo kao privremeno rešenje, ali to nije potrajalo. E sad, ja nemam alat da to skinem da vidim šta mu je, a kod majstora nisam ni hteo da teram dok ne nabavim novu-ispravnu da može da je stavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ma nije problem sajla, imamo i ovde u banji dobrog majstora koji to radi. A nije ni skup. On mi je napravio nove sajle za kvačilo i brzinomer. Problem je onaj qrčić na kraju što ide u karb ... plunger ... spigot ili kako se već zove ... Na kraju, i to je rešeno, poručeno, plaćeno ... kad stigne montiramo i to je to. Ako ProjectLord ili neko drugi uzme korman i sajle za gas, uzme, ako ne imam korman i sajle u rezervi ... ko ga hebe, neću više s tim da se opterećujem  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ni to me ne bi začudilo.  :D 

 

Kad mi je onomad stigo stator iz nemačku, i kad je poštar rek'o 1200 dindži, prvo sam zapenio jer sam pomislio upravo to, ali sam brzo splasnuo jer sam skapirao da mi nisu ocarinili, nego naplatili PDV, i to tačno na iznos sa fakture ... Jbg. tako je kako je, nije mi baš milo što su mi naplatili pdv na polovnu stvar, ali opet je ispalo prilično povoljno ... E sad, što je ispalo da mi ne treba, to je druga priča ...  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

klx-1143.jpg

 

Zamenih danas ulje ... nego nije mi jasno nešto, u manualu piše 1,9l kada se menja filter ... i sad na onom prozorčiću stoji do vrha, zar ne bi trebalo da stoji na pola sa tom količinom ?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Treba da bude na pola prozorceta. Nisi ga dobro iscedio, ali nije to strasno. Prelio si ga 150mll. Izvadi nekim spricem da ne izbaci sam na iber, da ti ne zamasti filter vazduha. 

 

Jel i pre ove zamene bio Bardahl?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Jeste, isto ovakvo ulje je bilo. Prvi put sam to sam radio pa sam bio malo oprezan i umesto 1,9 nalio 1,8l ... Ali ostavio sam da se cedi 20ak minuta, tek po koja kap je kapala, zato mi i nije jasno. Sad kad navijem motor sasvim malo na kontra stranu, vidi se da pada nivo ... filter za vazduh nisam gledao, pogledaću sutra. Ali sam provozao par kilometara nakon zamene, valjda neće ništa da mu smeta ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ma jesam, imam manual ... kako se manifestuje kad ima više ulja nego što bi trebalo, da pratim simptomatiku.  :)

 

kako ispod menjača, misliš ispod filtera ulja ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja