Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLX 650 - the green hippo

Recommended Posts

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

prvih par meseci, a onda ce ti i klr(x) postati tezak u sumi. Pa ces onda opet da trazis ili neku kravu od 250kg ili neku divokozu od stotinak kila ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

[prvih par meseci, a onda ce ti i klr(x) postati tezak u sumi. Pa ces onda opet da trazis ili neku kravu od 250kg ili neku divokozu od stotinak kila ;) ]

 

Pero imam resenje za taj problem, kada mi klr(x) postane tezak posle par meseci isteram STeneru do prvog blata i setim se sta je tezina i posle se vracam kawi sa osmehom na licu1lol.gif

 

Juce sam slucajno kod jednog majstora video klr 250 oko 90-og god. Motor mi izgleda vrhunski vodeno hlađenje, alnaser i kurbla, naravno cetvorotaktni, 28-30 konja, oko 110kg. Ako vlasnik resi da ga prodaje moj je, zanomljiva sprava skroz, pritom fabricka boja i mislim da je lik prvi vlasnik1ooo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ne bih da mračim, ali taj KLR ima ipak malo više od 110Kg ... 140 je realnija cifra sa punim rezervoarom, što je dobrih 30-40 manje od KLX/R-a, ali opet previše za teren ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Ako gledamo u detalje klr 250 suv 117+11benzin+2ulje+?antigriz

klr 650 suv168+23 benzin+?ulje+?antifriz

Razlika je oko 60kg slobodne procene, sve je to uzalud ako sadašnji vlasnik resi da ne prodaje motor0tuzan.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Jedno pitanje za poznavaoce keihin karburatora. Nađoh na ibeju ovaj kit za reparaciju karburatora. Da li se među ovim džidža-bidžama nalazi i spigot i utikač za sajlu sauha ?

Inače, meni karburator radi odlično, sem sauha. <_<

 

Našao sam na ibeju po amerikama samo spigot i utikač za 3$, ali poštarina na to je 'ladno 25$. Više mi se isplati da poručim ceo onaj komplet sa navedenog linka iz dojčlanda... :neznam:

 

edit: sad vidim da ga nema, iz CMS linka što je gore busman napisao vidim da se vika plunger i da ima oznaku 16016, a njega na žalost nema u ovom setu ... jbg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

meni je taj uvodnik alja napravio od mesinga i sljaka... iglicu od sauha mozes da porucis preko bere sa CMS, isto i taj plasticni uvodnik ali on sam kosta oko 20e sto je po meni ludost al ajd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ma i kod mene je bio neki zbudž, radilo je dok je radilo ...

 

sad ću vala da uradim to kako treba, pa neka košta šta košta ... doqrčilo mi više da ga palim na silu ... a i ono unibat vnogo ću da zamenim, nema snagu ni da crkne <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

RaS-e nemas taj deo u Keyster-ovom kompletu, a i ako bi hteo da ga uzmes da imas dizne i dihtunge u rezervi, proveri dobro kataloske brojeve koje je naveo svaba (dole nize ispod slike). Ja koliko vidim, slaze se samo prva stavka - dihtung lonceta. Sve ostalo nije isto. Cak, onaj najveci sraf-diznu (sta li je) nisam nikad video u karburatoru. Nisam video ni one 4 iste gumice, a ni igla nam nije sa osiguracem da moze da se podesava visina. Ne kazem da igla ne bi mogla da radi, ali u originalu nije takva.

 

Pokusaj u pretrazi, osim KLX650, da dodas i Keihin CVK40, mozda izadje nesto preciznije. A probaj na Ebay-u takodje da ukucas katolski broj dela koji trazis. Nekad se i tako nesto nadje. ;)

 

Taj PLUNGER je 16016-1057

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ma slažu se cifre Rade, pogledaj malo bolje onaj dijagram ... kasno je bilo sinoć, biće da si bio umoran pa prevideo ... Al' džabe sve to kad nema onog što meni treba. <_<

 

Nema teorije da plaćam 25 doloresa poštarinu za 2 parčeta mesinga koja koštaju 3. Za par meseci mi i onako dolazi familija iz inozemstvo pa ću njih da navatam da mi donesu to ... A do tada će da rade kablovi i zastava 10 za prvo paljenje ... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav svima!

 

Video sam da se na ovoj temi okupljaju pravi ljubitelji voznje kroz prirodu i iskusni "endurasi" pa cu mozda zloupotrebiti malo temu. U svakom slucaju moderatori mogu da izbrisu moj tekst. Naime postavio sam temu http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/107506-savet-oko-kupovine-motora/#entry1713635 ali mislim da cu ovde dobiti mnogo bolji odgovor sa obzirom na posetioce teme.

 

Naime treba mi savet oko kupovine motora. Ako vas ne mrzi pogledajte temu na linku koji sam postavio, a za one koje mrzi postavicu ovde pitanje u kracoj verziji.

 

Sta mislite o ovom motoru

?

 

Nemam nikakvo off road iskustvo. Vozim deset godina skuter od 50cc i vozio sam 4 godine Kawasaki Er6n. Motor mi treba 70% za grad ali voleo bih da vozim po prirodi bez skokova i ekstremnog blata. Od ruta koje ste ovde naveli recimo Divcibare, Deliblatska pescara, Fruska Gora, dunavski nasipi, vojvodjanski poljski putevi, eventualno i uspon na jos neku manje zahtevnu planinu...

 

Da li je KLX 150 pravi izbor, da li je mozda preslab? Kako vam se cini odnos cene i kvaliteta (kod nas nov izmedju 2800 i 3050e, polovnih nema)? Da li imate neki drugi predlog u tom cenovnom rangu? Moze i nov i polovan ali iskljucivo do 3000e i ne starije od 2011.

 

Svako iskustvo i sugestija mi znace. Izvinite na promeni teme. Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Hehe, nas verovatno pitas jer ti se svidja drecavo zelena boja? :D

 

A mi cemo svi da ti po difoltu kazemo da je taj KLX150 najbolji u klasi! ;)

 

Obzirom da te golica enduro svet, zadrzi taj skuter za po gradu kad ga vec imas, da ne trosis resurse na motoru koji budes uzeo za po sumama i gorama. KLX 150 je verovatno odlican (kao i svaki Kawasaki ::)). Tezak je 93kg, sto govori da je ustvari lagan kao perce. Ali, mozda bi ipak bio svrsishodniji KLX 250S (od novijih) zbog velicine guma. KLX150 ima prednju od 19 cola, a zadnju 16 i tu ti je izbor sa gumama veoma suzen. KLX 250 vec ulazi u "prave" enduro motore sa gumama 21/18. Lako se vozi, nije prejak da ti se otima (u pocetku). Neko bi rekao da mu cak nedostaje 4-5ks da bude u top formi, ali se on veoma uspesno snalazi u prirodi sa svojih 28. Ima ga moj/nas prijatelj Karlo i vrlo je zadovoljan. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Pozdrav zelenoj ekipi. Intersuje me iskustvo vozaca i bivsih vozaca klx-a 650, kakav je motor u globalu, kakvo mu je vesanje, ima li kakvih mana ovaj motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Motor je odličan. Može putem, sa asfaltom il' bez, ne pravi pitanje ... Može i off, ko je malo veštiji ... Vešanje je mekano i malo je potežak, nije za neko divljanje po terenu, ali je zato preudoban i ne zamara kad po lošem putu kreneš malo dalje.

 

Sedište nije previsoko, tako da odgovara i ljudima prosečne visine, a opet ima dovoljno veliki klirens kada se potera po rupčagama ... Snage ima dovoljno, upravljiv je i pri malim brzinama po terenu, povlači lepo kad treba, a zabavan je i kad izađeš na put ...

 

Sad mane. Ja ga nemam toliko dugo da bih mogao nešto posebno pametno da kažem. Do duše, kupio sam ga od drugara koji ga je dobro terao ali dobro i održavao, tako da nisam (pu-pu) imao većih problema ... izdvojio bih za sada frajlauf i drveno sedište ... :D

 

Eh da, zaboravio sam ... kome je bitan taj estecki momenat, iako je model punoletan (i po zapadnjačkim standardima :D), uopšte ne izgleda loše, nekako mu leži ova gay rezedo-ljubičanstvena kombinacija :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Kad je u pitanju off koliko sam primerio sve je do vozaca, gledajuci neke snimke motor moze dosta u pravim rukama. Mislim da je sposobniji od xt-a 600, ne znam kakav je u poredjenju sa tt600.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Nisam nikada probao TT, ali koliko sam ukapirao čitajući po internetu tuđa iskustva, na terenu nije dorastao ni njemu, ni XR-u.

 

Ovo važi za ovu našu "civilnu" verziju, KLX-C. Postoji i ona R varijanta, namenjena samo za off. Lakša 30 Kg, bez anlasera, sa tvrđim ogibljenjem i zadnjim točkom od 18". Ali ne znam da li takvih uopšte i ima ovde.

 

Ali opet, kako i sam kažeš, najviše zavisi od vozača. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks
On 21.2.2015. at 10:25, RaS je napisao:

Motor je odličan. Može putem, sa asfaltom il' bez, ne pravi pitanje ... Može i off, ko je malo veštiji ... Vešanje je mekano i malo je potežak, nije za neko divljanje po terenu, ali je zato preudoban i ne zamara kad po lošem putu kreneš malo dalje.

 

Sedište nije previsoko, tako da odgovara i ljudima prosečne visine, a opet ima dovoljno veliki klirens kada se potera po rupčagama ... Snage ima dovoljno, upravljiv je i pri malim brzinama po terenu, povlači lepo kad treba, a zabavan je i kad izađeš na put ...

 

Sad mane. Ja ga nemam toliko dugo da bih mogao nešto posebno pametno da kažem. Do duše, kupio sam ga od drugara koji ga je dobro terao ali dobro i održavao, tako da nisam (pu-pu) imao većih problema ... izdvojio bih za sada frajlauf i drveno sedište ... :D

 

Eh da, zaboravio sam ... kome je bitan taj estecki momenat, iako je model punoletan (i po zapadnjačkim standardima :D), uopšte ne izgleda loše, nekako mu leži ova gay rezedo-ljubičanstvena kombinacija :moto3:

 

Pa nemoj tako brate Rase... i tirkizna je gay, al opet mu nekako lepo "stoji"   :D

 

 

Ovo je nas Perica

 

GLN-21.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Rek'o bi da mu ta tirkiz-crna još i najbolje stoji, po meni je ubedljivo najružniji u onoj crveno-ljubičastoj kombinaciji ... mada ni ova rezedo-ljubičanstvena nije za potcenjivanje  :D

 

Dobar  vam je Perica  :takoje: E'o i od mene jedna umjetnička ...

 

16306738242_532df284d2_b.jpg

lensflare-3560 by Saša Rajković, on Flickr

 

jbg. ja se uglavnom sam vozam ... pa nema ko da me slika kako izvodim te vratolomije  :moto3:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Tebra rebra :na_glavi:  čit'o sam putešestvije :takoje: Ja do sada nisam imao većih havarija, uglavnom padovi u mestu i po blatu sa 0,5 na sat  :jee:  Jednom sam se samo sreo sa asfaltom, i jednom sa zaleđenim makadamom, e ovo drugo je bolelo ...

 

 

El mnogo 50e za stator ? :stabre: Polovan, ispravan ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ma nije bilo moranje, nego reko' već, brzi prsti  :lol:

 

Al' neka ga u rezervi. Bolje nego plaćati preko 100 jura kad je hitno. Najjeftiniji sledeći je bio 120usd bez slanja ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Drugari, naš'o sam po američkim otpadima sajlicu za sauh što mi treba, kompletnu ... Ali ima jedna zvrčka ... ide u kompletu sa guvernalom, sajlaom za gas i kvačilo ... što sve meni ne treba jbg. al' neće gazda da rasparuje ... Poslao sam pitanje na mail, al' se nije udostojio ni da odgovori ... renthal je guvernal, evo ovaj http://www.ebay.com/itm/Kawasaki-94-KLX-650-Renthal-Handlebars-grips-cables-More-/361258529939?vxp=mtr

 

Do kraja licitacije ima još par dana, meni na pamet ne pada da nudim više od minimalne cene, koja je doduše extra povoljna ... Ono što mi se ne dopada je shipment od 50 usd, pa ako izlicitiram to, daću guvernal i sajlice za gas i kvačilo povoljno, da malo kompenzujem cenu poštarine ...

 

Pa ako nekom treba nešto od toga, izvol'te ...  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja