Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLX 650 - the green hippo

Recommended Posts

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Vidim da nas ima dosta koji jašemo ovog zelenog hipopotamusa :D pa reko' da pokrenem temu o istom, ovde gde joj je i mesto, među ostalim endurosima :zdravo:

 

ja sam u ovoj priči inače sasvim slučajno, od prošle jeseni. Nije baš da sam njega planirao da kupim...'teo sam kinkija endurka od 200ccm, što je za moje potrebe bila daleko primerenija opcija, ali ubedi me drugar da je to baš ono što meni treba, i eto mene na zelenku već godinu dana ... :moto3:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Ja od prosle godine imam mladjeg brata KLX 300 R i uspio sam da napravim cijelih 28 km do sada. Motorce je fino za neke vikend voznjice ali jos nisam naucio da ga palim lako jer ima samo kurblu. Iako je u perfektnom stanju bojim se da ce me nedostatak el startera natjerati da ga zamjenim, mada to ne zelim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

@Zeleni 65 Jao vid'o sam ga :ooo: hahaha ... verovatno je i još pola foruma bilo :ooo: :ooo: :ooo: Ovaj moj pali na dugme ,aj se džoramo :hej:

 

@Bishke :moto3:

 

eh, da, produžena redžistrejšn ... nije bilo mnogo ... u stvari, bilo je manje nego što sam mislio da će da bidne ... hvala drazi :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Prosle godine sam presao 12 000 km sa njim, bio na Kosovu i u Crnoj gori na moru.

 

A ove godine sam otisao na Krf, preko Bosne, Crne gore i Albanije :)

 

U Povratku Albanija i Makedonija.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Svaka čas', imaš *upe od železo :care:

 

Ja sam avgusta položio, i otad napravio oko iljadarke, išao jedamput u Jagodinu, i prvi put u životu bio u Kraljevu :D

 

brda i putinje dok nesam imao dozvolu ne računjam ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Inace, trazim nekog kod ima delove za R model...

 

Trebaju mi usisna bregasta i zadnji amortizer :)

 

ma super je motor, zna lepo da potegne...

 

Danas sam se bas lepo izigrao u gradu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ma razbuši ga ko oni australijanci :) kolko behu na kraju, 728cc?

 

Prepuni ste kontradikcija poštovani kolega, čemu te budževine, ako kako kažete baš lepo povlači? :stabre::vitez:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Ovako ce jos lepse povlaciti :D

 

Veca jet dizna, bregasta od R modela i neki otvoren auspuh...da, tad mu treba i vise vazduha !

 

To je isto sto rade na DRZ-u...

ima mnogo modova kako da sr pojaca taj zvrk :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Tebi treba drugi motor :lol:

 

pa dobro, kad već turaš drugu bregastu, turi lepo onda i cilindar od nikasila sa R-a ... ili još bolje, nađi celu makinu od R-a, ili još bolje, kupi sebi R-a :nanana:

 

ja sam mojega C-a otero juče kod majstora za auspuf ... na spoju između prednje i zadnje izduvne cevi nije bilo onog reducira, nego nešto zbudženo pa je malo čurilo :D Rešen problem :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Kako ste resili problem ?

 

Mene isto to ceka, treba da narucim neke sitnice iz Louis-a pa cu naruciti i to..

 

A sto se tice budzenja i menjanja motora...

Svako ima svoje zelje i radosti.

 

Da imam vise finasija u garazi bi bio neki stariji 500, 550 koji bi se sredjivao u caffe-a :)

 

DRZ-e je motor koji je mala kubikaza ali opet startan i jak motor za svoju kubikazu.

Ameri imaju brdo modova za njega, kako bi uz neke minimalne prepravke ucinili motor jacim, zivahnijim itd :)

 

Kvarisa je uzeo Afriku rd03, za koji svi znaju da je sjajan motor uz neke nedostatke, tipa ogibljenje...koje je on promenio i stavio WP :) sad afrika na pogled izgleda zanimljivije, a u voznji totalno druga prica :)

 

edit : Mozda i zamenim motor, moj generalni problem je sto sam sanjar i optimista pa mi je sve moguce, koliko god to nekome izgledalo cudno 1moto3.gif

 

Edit 2 : A i tema je takva, o KLX-u tako da 1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Uz pomoć komada odgovarajuće cevi, i uz malo čukanje i majanje ... načinimo ga :takoje:

 

Samo ga ti budži pobratime, ima vala šta i da se budži :moto3: A te male drz-ove i wr-ke budže zbog manje kubature, mada kažu ljudi da idu i bolje od klx-a ...

 

Meni je i ovako na MUTE sa ovim fabričkim auspuhom i dalje preglasan ... ali da, ide kao mutav, prosto mami da se zavrne ručica :hej: i onda iz prekršaja u prekršaj :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Radice posao i ta cev verovatno, ali bi na tom delu trebao da ide mekani dihtung od nekog termoizolacionog materijala u kombinaciji za metalnom mrezicom :)

 

Taj ja trazim da uzmem u louis-u.

 

 

Procitao sam jednom davno na ovom forumu, da KLX nije KLX bez supermoto tockova 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Dovraga i dođavola...... ja se i u ovoj temi moram javiti iz jedne sasvim druge perspektive ... :lol: :lol:

 

PC010136.jpg

 

PC010131.jpg

 

PC010140.jpg

 

PC010150.jpg

 

PC010164.jpg

 

PC010165.jpg

 

PC010169.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ma ovaj koji zovem fabrički, što mi je došao uz motor, mislim da uopšte i nije od klx-a ... upravo jeste od klx-a, ali od 300cc. Uradio mi je draza tu varijantu od termoizolacionog materijala sa mrezicom i trajalo je neko vreme ... dok se nije rastresla od vibracija, i izletela mrežica :D

 

A vidim i na ibeju ima da se kupi taka cev, verovatno od nekog mekanijeg materijala ... al' baš da ne poručujem cev sa ibeja ...

 

edit: AU! Nazdravlje ... pa šta se to desilo ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Slike imaš u oglasima :lol:

 

evo strasilo postavio slike iz unutrašnjosti ... sad čekamo pojašnjenje, šta vidimo na slikama, kako je došlo do toga što vidimo, je li bilo neke naznaka da će se dogoditi i tako to ...

 

Edit: ipak evo jedne fotke zelenka, dok čekamo objašnjenje nemilog događaja ...

 

klx-3368.jpg

 

sad će Bishke da primeti kako mu fali štitnik na desnom štapu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

otišao (krepao, crko, umro, popušio, prosvirao.. ITD) ležaj na osovini kontra balansa sa suprotne strane vodne pumpe...

 

zašto je otišao ... hm ... zbog neadekvatnog održavanja gdje proizvođač kaže na kojoj se kilometraži taj ležaj mijenja .... a naravno nije promjenjen cca duplo od predviđenog ... :staa:

 

čak su se počele osjetiti vibracije u mašini, ali je "iskusna" ekipa rekla čovjeku da je to tako normalno i da tako mora biti jer je to monocilindar .. :jee:

 

PC010156.jpg

 

PC010155.jpg

 

PC010162.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Pa kolike su te vibracije od lezaja kad se osete 0staa2.gif

 

mnogo cega pise u knjizi za svaki motor ali se niko toga ne pridrzava...kao na primer zamena svih gumenih delova posle odredjene kilometraze :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Pa s'obzirom da kontra teg služi da umiri mašinu, nisu bile male sigurno :neznam:

 

ko zna, možda je gurao i više od duplo ... ne treba slepo verovati ni cajgeru ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ne tripuješ, to je normalno, ipak je to monocilindar :moto3:

 

Mislim, pregazio si kažeš 12K prošle godine njime, ako vibrira isto posle kao što je i pre, sve su šanse da je tako OK ... da nije, gledali bi smo od tebe fotke kao sto je strasilo postavio, a ne one leteće ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Imam jedno pitanje. Kakav akumulator imate na svom klx-u ? Ja sam prošle godine kupio unibat od 8Ah, jer i u servisnom uputstvu piše od toliko ... Nisam zadovoljan njime, ima li smisla kupiti neki bolji ? Za ovaj unibat piše da ima startnu struju 120A, je li to dovoljno za ovakav motor ili da se isprsim za onaj što ima startnu struju 230A ? Da li će smetati nešto što taj ima i veći kapacitet (11Ah) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja