Jump to content

Moto Zajednica

GENTLEMEN’S RIDE - BEOGRAD 27.09.2014.

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Sve je ok i sve podržavam, ali tip motora.... Stvarno nemam reči. Došao bih iz Zrenjanina, spakovao bih odelo i cipele u ranac ili kofer ali tip motora... Ispade sad da ostali bajkeri nisu džentlomeni nego debele bradate pivopije kao iz loših filmova.

 

Da li ste vi proverili sa policijom da li može da se pravi takav javni skup u subotu. Velika je tenzija zbog tog hepeninga u nedelju (navijači, i razni drugi) pa reko da pitam samo. Danas sam čuo da je otkazano kolo fudbalskog prvenstva zbog nedelje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Ne bih da ponavljam opet, niko ne spori da je neko dzentlmen ili ne, niko nije rekao da motaju pod obavezno odredjeni motori a drugi da ne mogu, akcija se odrzava u 200 gradova u svetu I sigurno I tamo ima slicnih pitanja i odgovora kao i ovde. Sto se datuma tice namerno je 27. bas zato da ne bismo imalo bilo kakv kontakt sa ucesnicima bilo cega u Nedelju. Na Trgu se okupljamo od 12h I tamo smo do 12h 30min I posle toga krecemo u voznju gradom. Pozdrav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

A i svaki drugi muskarac umre a da i ne zna da je imao karcinom prostate.

No, mislim da je akcija, kao i sve koje na neki nacin podizu drustvenu svest, dobra. Pokusacu i da se prikljucim.Samo jos odgovor na vec postavljeno pitanje kolege: da li je akcija i voznja prijavljena i da li postoji policijsko obezbedjenje?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Sto se dopisa tice, isti je poslat, ceka se odgovor, sto se pratnje policije i odobrenja iste uopste tice (zbog specificnosti vikenda u kome se odrzava), ali nadam se da nece biti problema oko te dozvole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Pavedite racuna, kad vas vide tako ukravatirane mogu da pomesaju datume ili pomisle da ste neka predgrupa.....

 

U svakom slucaju , ako vidite neke momke sa navijackim obelezjima...bez'te

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Hvala Vlado SD, na savetu, nadam se da ce ta cudna manifestacija (ne zelim ni ime da joj pomenem) koja je zakazana za Nedelju biti zvanicno otkazana do Petka, barem se tako u medijima pise i govori, tako da mislim da nece moci da bude zabune :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd, DORĆOL
  • Motocikl: HONDA CBR 1000 rr

Došao bih, ali se moja rr honda ne uklapa u taj "moto-milje".A i čuje se baš dobro, tako da ni po čemu ne spada u tu manifestaciju.Uz to, plašim se da ta naša ulickanost kod pojedinaca ne izazove određenu sumnju u našu seksualnu opredeljenost, pa pomisle da smo neka "pred grupa"!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Mozda ti mislis da se ne uklapa rr ali ponavljam ako imas zelju mislim da nije problam...sto se zvuka tice ako je rr glasan...pa sta da radimo :), sto se ulikcanosti tice...pa bice pre kao da idemo na moto svadbu (vencanje) necije ne vidim sto bi nas neko zameno...ja bar nisam video nikada na cudnkm manifestacijama motorciklistu...pa ne vidim sto bi sada neko pomislio da ovo ne daj boze ima veze sa necim drugim...ali ako tako mislis...dzaba da te ja ubedjujem u suprotno. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Bokichica je lepo citirao nesto sto je verovatno naso na zvanicnoj stranici DGR-a

 

"Podstaknimo nase zene/devojke da se doteraju, obuku suknjice i haljinice i sednu sa nama kao suvozaci da pokazemo da smo tu kao bajkeri ali i kao ljudi iz realnog zivota koje srecemo svaki dan na ulici."

 

Tako da siguran sam da ce dosta dzentlmena povesti I devojke supruge na ovu humanitarnu akciju...

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

pa bice pre kao da idemo na moto svadbu (vencanje) necije ne vidim sto bi nas neko zameno...

kao ja na svojoj svadbi

post-720-0-74734700-1411631710_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Bas tako Mrle :), predat je dopis MUP-u Stari Grad, a u toku dana se isti predaje i u Ljermontovoj saobracajnoj sluzbi.

U razgovoru sa nacelnikom saobracajne sluzbe receno mi je da zavisno od bezbednosne procene 27.09. MUP moze da zahteva razilazak u trenutku okupljanja za nasu humanitarnu akciju, ali da to sve zavisi od njihove procene u trenutku naseg okupljanja. Sto se tice pratnje saobracajne policije, oni zbog najavljene situacije nece moci da nam budu pratnja, ali da voznja uredno reg.motora, gradskim ulicama sa obaveznom zastitnom kacigom i postovanjem signalizacije sto se tice njih ,iz saobracajne policije, ova nasa akcija ne predstavlja problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Prošle godine sam ispratio ovu akciju puštajući brkove. Ne znam zašto je taj simbol ove godine zaobiđen kao preporuka.

Dok sam čitao gornju najavu pomislih da okupljanje sa određenim tipovima motora nije baš u duhu koji akcija propagira, ali naknadno videh da to i nije toliko bitno. Pa već kad nije bitno, možda ne bi trebalo ni da se naglašava.

Verujem da ću doći na Trg ukoliko se obaveza koju imam u subotu vremenski ne poklopi sa akcijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

Bokichica je lepo citirao nesto sto je verovatno naso na zvanicnoj stranici DGR-a

 

"Podstaknimo nase zene/devojke da se doteraju, obuku suknjice i haljinice i sednu sa nama kao suvozaci da pokazemo da smo tu kao bajkeri ali i kao ljudi iz realnog zivota koje srecemo svaki dan na ulici."

 

Tako da siguran sam da ce dosta dzentlmena povesti I devojke supruge na ovu humanitarnu akciju...

 

Hvala

Vidis prijatelju kod mene nije ono kao " jesi li cit'o na drini cupriju" nego "kako vidio - odo" ;)

Znaci skup sam prosle godine ispratio u zivo. Prvo sam mislio da je neki pedersko/bajkerski skup ali posle provalih da je to samo sacica "aktivista" koji iskoristise priliku. Da ti ne kvarim tvoje videnje citavog skupa i dogadaja hocu samo da ti nama razjasnis par stvari;

1.Dali dolazimo na skup da bi donirali i skrenuli paznju na karcinom prostate i u tom slucaju kakav je materijal (info i edukativni) pripremljen da bi se delio/pokazivao prolaznicima tj. nasim muskim sugradanima. Dolazimo valjda da skrenemo paznju a ne da se vozikamo i pokazujemo? U tom slucaju vrsta motora nije bitna a dress kod moze da bude vrlo atraktivan

2.Dolazimo u kategoriji navedenih motora i u dress kodu i u tom slucaju mora se prihvatiti cinjenica da akcija nece biti masovna, nece skrenuti paznju a verovatno ni prikupiti neka razumna sredstva

3.Dolazimo na skup koji ima tematiku gore citiranu (suknjice...) i cilj je ukazati na bajkere ali sa dodatnim aspektom donacije za karcinom prostate.

Ako nam ili bar meni to razjasnis necu vise zapitkivati nego cu se pojaviti ili ne.

Uzgred budi receno mislim da je vec najavljen skup Dveri za taj dan.

Pozdravak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

probacu da ti odgovorim...

 

1. DGR je globalna akcija koja je pocela 2012.-te. Novac odnosno donacije idu u jedan kos. Posto Bgd nije na zvanicnoj listi, novac sa ove prikupljene akcije ostaje u Srbiji i bice dostavljen kako je i u dopisu napisano. Znaci vec po ovome se razlikujemo od zvanicnog DGR. Ja bih i zeleo da i u buduce ako bude dogodine ova manifestacija novac ostane u Srbiji, a ne da se da ide u zajednicki fond, ali to zavisi od vise faktora i o tome moze tek da se prica po zavrsetku ove najavljene akcije. I Da je odgovor, dolazimo da bi donirali i skrenuli paznju na karcinom prostate :)

 

2. Ovu akciju je pokusalo vise puta da napravi par ljud, neki su ovde na Forumu, tipa Peki, pa moze da potvrdi da se jos 2012. pokusalo sa istom, ali ni 2012. a ni 2013. vreme nije bilo lepo...padala je kisa pa nije bilo ni smisla da nas tada 5-7 organizuje istu.

 

3. Ovaj put opet par ljudi pokusava i sto se tice materijala, za ovu akciju su znazalost samo uradjene nalepnice i bedzevi koje ce ucesnici dobiti (fotke istih na dnu teksta). O materijalu koji bi se delio gradjanima je bilo reci, ali nazalost nismo imali (sopstvenih) sredstava za izradu istih sto ne znaci da ako akcija bude i dogodine da istog materijala za podelu gradjanima nece biti. Takodje pokusavamo da nadjemo vec postojece materijale koje bi nam ustupile institucije koje se bave prevencijom i borbom protiv raka prostate, za sada jos uvek cekamo da nas pozovu da nam kazu da li imaju iste, i da li zele da nam iste ustupe za akciju. Do Petka cemo imati konacnu info sto se tog materijala tice. Mediji su naravno obavesteni(po privatnoj osnovi) jer je vecina medija bila nezainteresovana za saradnju, pretpostavljam da im je manifestacija u Nedelju interesantnija.

 

4. Mislim da smo se vec na pocetku slozili ovde na forumu da tip motora nije presudan za ucesce na akciji... :), sto se tice dress coda takodje mislim da je vecina napisala da bez obzira na tip motora doci ce vise ili manje obucena kako je predlozeno.

 

5. Sto se gore citiranih `suknjca` tice, mislim da bi takodje veliki + bilo i da se pored vecinom muskaraca vozaca pojave i devojke, supruge (one su naravno uvek doterane) pa samim tim tu onda ne bi bilo nikkave mogucnosti zabune i poredjenja sa nekom Nedeljnom manifestacijom, sa kojom ova naravno i nema nikakve veze.

 

6. Da za Subotu 27.09. u 19h koliko sam procitao ima zakazan anti skup protiv nedeljne akcije ne znam da li su Nasi oli Dveri organizatori, ali znam da je vreme 19h

 

Nadam se da sam uspeo bar malo da odgovorim na tvoja pitanja :)

 

Pozdrav

3_zps73121e0d.jpg

35_zpseb7e89ea.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

Bravo KAWASAKI ZR 500 A.

Moram da priznam da si mi popravio misljenje o akciji i organizatorima.

Volio bih vec sad da se prijavim za pomoc pri organizaciji sledeceg skupa. Posebno podrzavam ideju da sredstva ostanu u nasoj zamlji. Pratim razvoj dogadaja.

Pozdrav

ps.

Odgledao sam link Slovenackog skupa i stvarno je bar za mene malo tuzno to sto su prikazali. Vozikanje motora po praznjikavom gradu i prirodi, to mozemo da organizujemo svakog vikenda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Drago mi je da sam bar malo uspeo da pojasnim organizaciju. Kao sto se i vidi ponavljam cilj ove akcije jeste isti ili slican sa pominjanim DGR organizacijom. Samom tim nismo ni koristili pun naziv za dogadjaj kao njihov, vec skracen. Takodje novac ostaje u zemlji ne ide u zajednicki fond. Licno sam siguran da bi nam i DGR sigurno zamerili na odredjenim stvarima koje se razikuju od njihovih principa ali sta je tu je mi smo to tako uradili svidja li se ili ne njima. Takodje mi nemamo Triumph kao sponzora, koji sigurno moze da utice na izbor modela motora npr u Londonu.

Sto se mene tice svako ko zeli da pomogne je dobrodosao Bokichica za iducu godinu te imam na spisku kao prvog za zvanje jer si i sada ukazao na neke stvari koje smo u hodu premostili uspesno :). Nadam se da ce dogodine ova akcija biti i bolje organizovana, sto se mene tice ako uvoznici Honde, Yamahe, Suzukija, Kawasakija, Aprilije i otalih hoce da pomognu u akciji, tada ne vidim razlog da se bilo ko buni na modele koji ce se pojaviti na beogradskim ulicama :)

Sama akcija ima i naziv Voznja sa Razlogom, pa kazem eto ne mora da bude GDR vec nesto slicno, sto se dress coda tice mislim da to nikome nije problem za taj jedan dan u godini.

 

Uspeli smo od instituta da za sutrasnju akciju dobijemo skroman broj flajera koje cemo podeliti prolaznicima.

 

Vidimo se sutra u 12h okupljanje je na Trgu Republike, Ispred Narodnog Muzeja, u 12h i 30min se krece ukracu voznju gradom sa Trga, pa dalje Slavija, pa Nemanjina, Sava Mala, krug oko Kalemegdana)donji grad) i zavresetak voznje je u Uskockoj ulici gde ko zeli moze da ostane jos neko vreme i da se popije neka kafa u Koffeinu 2.

 

Hvala

 

nova2_zps1c79754b.png

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Evo moga misljenja.Slusaj Kavasaki.Dosta zajebancije u ovoj zemlji,vise mi je pun .....Kakvi dzentlmeni,kakvi fensi motorici,svetski dan ovo ono.Jel svetski dan obolelih od te bolesti,onda celokupna moto asocijacija ove zemlje treba da ucestvuje.Za sta se skupljaju pare i ko ih skuplja.I koje cete pare da skupite ovako,i kome cete pomoci.A svi se kriju iza ideja...Pa pogledajte ovo besmisleno polivanje ledenom vodom u nasoj promasenoj zemlji.Niko nije dzentlmen kad oboli,niti samo dzentlmeni oboljevaju.Pa ja sam dzentlmen a nikad nisam obukao odelo.Mislim da i nemam nijedno.I pola njih ce da se fenserise i vozika...i nece dinar da da,to mogu da ti potpisem.1hmm.gif1hmm.gif1hmm.gif

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja