Jump to content

Moto Zajednica

Prepravka paljenja Gilera sp 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: LONCIN CB250

Veliki pozdrav za sve clanove! Vec duze vreme u garazi imam Giler sp125 kupio sam je neispravnu,paljenje nema... posto imam komplet paljenje od kineskog motora uspio sam da ga ugradim zajedno sa njegovim magnetom...e sad fabricko paljenje je takodje bilo elektronsko sa pick up- om na ploci sto nije slucaj sa kineskim,ali i to sam rijesio ugradio sam vanjski pick up kao kod svakog kineza...da napomenem da fabricka bobina u sebi ima ugradjenu elektroniku tj cdi.povezao sam paljenje na nju ali dobio sam mrtvu varnicu na koju motor nece upaliti...Ako neko moze da mi objasni sta moze biti problem ? Mozda treba ugraditi cdi i staviti drugu bobinu isto od kineza... cak mi je neko preporucio da stavim bobinu od auta :) mada mi to mwlo nelogicno :) .Unaprijed zahvalan ... Nadam se da mi neko moze pomoci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

A bas si nasao na Gileri 125-180 da cackas struju..... Fabricki namotaji imaju ogromnih problema, bilo kakvo dalje preradjivanje sa drugom strujom, doci ces do zida.

 

Nabavi originalnu struju, i ziv bio. Veruj mi, mucio sam muku sa svojim.

 

 

Evo jedan predlog.

 

Ovo su naravno 2T masine. Gledas samo 2T masine.

 

Piaggio HEXAGON 125-150-180

Gilera RUNNER 125-180

Aprilia SR 125-150

Piaggio SKIPPER 125-180

 

To su svi skuteri, koji nose iste namotaje, nadji od bilo kojeg komplet NAMOTAJE, ali prepucujem ti zajedno sa MAGNETOM.

 

Jer cesto se desava da isti namotaji ne rade na dva razlicita (ista) Magneta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Mora da baci varnicu sa normalnim zazorom svecice, ali i tako bi trebao bar da se na neki nacin javi. Verovatno nisi uboo paljenje, odnosno mesto gde stoji pick-up. Skini kajlu, pa pomeraj magnet za po neki stepen, ako upali tu ga fiksiras i to je to. Najbolje bi bilo da stavis CDI i bobinu od kineza od kog je magnet, ploca i pick-up. Gledaj da bude od 2T jer trpi veci broj obrtaja. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: LONCIN CB250

Mislim da je najbolje resenje naci originalno paljenje,mada nije jednostavno doci do njega ... a imam ja varnicu ali nije dovoljno jaka da bi upalio motor, na ispravnom paljenju varnica preskoci i po 1cm sa vn kabla na masu pri verglanju sto sa ovim nije slucaj... sjutra cu izmeriti napon na izlazu pa javljam... pokusacu i sa cdi-em i drugom bobinom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Taj poduhvat nije nista posebno komplikovan ali bi trebalo imati dobru teorijsku osnovu(na koliko je stepeni predpaljenje na tvom motoru,na koliko stepeni menja ugao predpaljenja sl.)U samom startu si napravio par gresaka.Ajmo redom:moras eliminisati sve potencijalne kvarove koji ne zavise od struje karb,karike,semeringe da ti neprave probleme a ti mislis da je struja u pitanju.Takodje moras znati od cega su ti namotaji i magnet koji mislis iskoristiti obavezno moraju biti od 2T masine,konus na magnetu i radilici se moraju poklapati,99% bi trebalo da ti odgovara tvoja bobina ali moja preporuka ti je da uzmes od piaggio frria ili originalni cdi i bobinu od paljenja koje stavljas.Ceo taj posao tesko je obaviti bez strobo lampe za poveru ugla predpaljena.Kao si ti vec odradio neki deo i to preko reda sad probaj prvo da proveris na koliko stepeni ti je predpaljenje ako je kako treba onda zamena cdi bobine ili ubacibanje cdi-a + odgovarajuce bobine. pa javi rezulate da bi mogli dalje da pomognemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Mislim da je najbolje resenje naci originalno paljenje,mada nije jednostavno doci do njega ... a imam ja varnicu ali nije dovoljno jaka da bi upalio motor, na ispravnom paljenju varnica preskoci i po 1cm sa vn kabla na masu pri verglanju sto sa ovim nije slucaj... sjutra cu izmeriti napon na izlazu pa javljam... pokusacu i sa cdi-em i drugom bobinom...

 

Naveo sam ti gore od kojih modela skutera je identicno paljenje tvom.

 

Imas podosta sirok asortiman, i naci originalno paljenje je veoma lako.

 

Sutra ti mogu naci paljenje, ako hoces ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: LONCIN CB250

Skini svecicu,gurni srafciger u rupu i dovedi klip u gornju mrtvu tacku,vrati malo unazad i tu treba da ti bude pocetak repera za pik-ap,mora da se javi.

vec sam to odradio predpaljenje na nekih 2mm prrije gmt-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: LONCIN CB250

Danas sam malo cacko paljenje i sasvim me zbunilo :) desava se to da kada skinem pick up sa nosaca i spustim ga na pod i zaverglam i dalje imam varnicu na svecici :) i to cini mi se stalno iskrenje izmedju elektroda na svecici ... jedna zica sa pick up ide na bobinu koja u sebi ima cdi, a druga na masu,ako sam u pravu ? desava se to da skinem zicu sa mase i verglam nema varnice,u trnutku kako dohvatim zicom masu dobijem dobru varrnicu ali samo tog trenutka kada sam dohvati masu...a posle isto losa varnica ... tako da me je dovelo do zakljucka da moj pick up nema veze sa trenutkom okidanja varnice vec samo imam stalni naponski luk izmedju elektroda... nista mi jasno nije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Koliko se secam na toj bobini ulaz za pick up je oznacen crvenom a napajanje zelenom bojom.Mozda si tu omasio u povezivanju ili ti je ta bobina neispravna.Koliko je ulaza na bobini 3 ili 4?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Stavi CDI i bobinu od Kineza od 2T obavezno sto rece kolega konstruktor. nesto se tu ne gadja u sadasnjem slucaju. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: LONCIN CB250

Koliko se secam na toj bobini ulaz za pick up je oznacen crvenom a napajanje zelenom bojom.Mozda si tu omasio u povezivanju ili ti je ta bobina neispravna.Koliko je ulaza na bobini 3 ili 4?

bobina ima 2 kontakta tj 2 buksne motoplat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: LONCIN CB250

Koliko se secam na toj bobini ulaz za pick up je oznacen crvenom a napajanje zelenom bojom.Mozda si tu omasio u povezivanju ili ti je ta bobina neispravna.Koliko je ulaza na bobini 3 ili 4?

bobina ima 2 kontakta tj 2 buksne motoplat

post-25662-0-04903200-1411244693_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Menjaj bobinu ta nemoze da radi kako treba ni na jednom drugom paljenju sem na motoplatu.Kao sto sam ti rekao najlaksa ti je varijanta piaggio tiristorska bobina i radi ce 100%.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: LONCIN CB250

i danas sam se malo zanimao oko paljenja :) stavio cdi od kineza i neku bobinu od motorne testere da napomenem da je motorna imala platine.. nasla mi se pri ruci pa pomislih da probam varnicu baca ko' luda :D upalio konacno mada treba malo da se pomeri pick up ... Ljudi hvala vam na odgovorima i savetima sam nebih nista uradio....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja