Jump to content

Moto Zajednica

Pojas za motor

Recommended Posts

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ja imam IXS kornjaču, biće slika za koji dan, sačuvala pola leđa, omogućila mi bar da ležim ko čovek dok se oporavljam, što je najjače za razliku od kacige još je uvjek u upotrebljivom stanju :takoje:

 

A brzina, oko 60-70, pa ti vidi. Jer oprema te štiti pri manjim brzinama, pri većim ti je nebitno, osim ako nije u pitanju običan pad sa dovoljno mjesta za klizanje, a da ne udariš ni u travu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

http://www.kompp.co.rs/catalog/storm/moto-oprema/zastitna-oprema/zastita-za-ledja-kornjaca-5.html ja sam na ovo mislio, jeste ne mala razlika u cjeni, ali je razlika u zaštiti nebo i zemlja, a ja sad planiram da pređem na skuter i nišanim ovakvu zaštitu http://www.kompp.co.rs/catalog/storm/moto-oprema/zastitna-oprema/zastita---gladijator.html

 

To što si ti stavio je pojas za bubrege koji ti štiti leđa(bubrege) od promaje i vibracija, i pruža mizernu zaštitu pri padu, on je nešto minimalno što bi morao da imaš od zaštite, kao redcimo neka jeftinija kaciga, najosnovnija zaštita

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha tzr 50

Za ovu godinu dosta od oprema. KUpio sam novu Zeus kacigu, rukavice i sad pojas. Sledece godine obavezna jakna i to je to. A , i ovaj motor nije nesto brz, navuce nekih 90km/h. Moram kit da stavljam :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Ledinci - Novi Sad
  • Motocikl: GSX-R 750 K1

u poslednjih nekoliko voznji primetim ogromnu razliku izmedju nosenja pojasa i voznje bez njega,

krece polako hladnije vreme , meni znaci mnogo

svakako treba nositi full opremu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Meni pojas odgovara i uvek ga nosim, kao i sashac, i jaknu, rukavice... iako jaknu ne probija vetar, podvuce se hladnoca ispod, i taman pojas zastiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pojas za motor, da li kupiti ili ne? I koliko on znaci na motoru tokom voznje? Nemam neku zujalicu ,vozim Yamahu tzr 50

 

Naravno da treba kupiti - nema veze šta voziš. Pojas na motociklisti ima dve uloge.

 

Prva je da zaštiti leđa i bubrege od promaje i hladnoće jer kad si mlad neke stvari ne osećaš odmah, ali kad se nakupe godine - može biti svašta.

 

Druga uloga mu je mnogo bitnija, a to je da drži organe u abdomenu ( stomaku ) na svom mestu. Za slučaj neke nezgode i pada, može da dođe do pomeranja težih organa i kidanja njihovih veza kojim su pričvršćene. Primera radi, u slezini se nalazi oko litar ipo do dve litre krvi - znači teška je oko dva kilograma. Kad neko padne pri udaru u zemlju telo se naglo zaustavlja, a organ težine dva kilograma se može pomeriti i doći do unutrašnje povrede.

 

Ovako su meni davno objasnili pa i ja tako pišem. Naravno, pojas kad se nosi treba da je pristojno stegnut, ali ne previše !

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Pojas uvek nosim, naravno ispod jakne. Ulogu mu je već Lisac objasnio.

 

A za svaku kupovinu predlažem, čovek je naš drugar i maksimalno korektan:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/103372-lucky-vladano-moto-oprema/

 

https://www.kupujemprodajem.com/242404-2-lucky-vladano-svi-oglasi.htm?action=list&data[user_id]=242404&data


=2&data[list_type]=user

 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Meni pojas kvari ugođaj vožnje i i ja imam osećaj da mi više duva kad ga nosim. Verovatno je do pojasa koji koristim.

 

https://www.kupujemp...-15431667-4.htm

 

Kupio sam ovaj i ne sviđa mi se. Ne prijanja mi uz leđa i hladnije mi je sa njim, bar je takav subjektivni osećaj. Ranije sam imao ovakav

 

https://www.kupujemp...-15431667-4.htm

 

I ja njim je mnogo bolje, u smislu hladnoće. Mad je on mekan, onaj probiker ima bar neku zaštitu. U principu sam uvek za pojas, mada baš zbog te nelagodnosti ga izbegavam :(

Moraću da kupim nešto kršteno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja nosim preko jakne.

Smeta mi u vožnji kad je ispod i odvlači mi pažnju. Stalno me žulja i ne mogu da se koncentrišem na vožnju.A plus jakna mi se naduva od vetra. Ja sam zgodan momak (čitaj mršav),pa kad obučem jaknu lepo oko nje zategnem pojas i ništa mi ne cima od vetra dok vozim. Moj pojas je Vanucci,neki obični,mekani. Verujem da nije neka zaštita od pada,ali na ovaj način na koji ga ja koristim vrši mi posao.

Takodje kad je kiša,ja ga stavim preko kisnog odela. Lakše mi je da vozim jer mi kisnjak stoji uz telo dok vozim. Plus na pojasu su slova koja reflektuju svetlost,pa pomaže da me bolje uoče drugi vozači...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Ja tek treba da kupim motor i moji roditelji pricaju kako udara vetar u grudi i moze da se dobije upola pluca, mene sad zanima koja oprema mi treba da bi se zastitio od toga i da nagovorim vec jednom roditelje da kupim taj motor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja