Jump to content

Moto Zajednica

Kratko i dugo svetlo

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova

Pozdrav drugari svima. Ovo mi je druga tema koju otvaram. Kao sto vec neki znaju ,vozim Piaggio Zip 2000god AC 2T i prezadovoljan sam,ove sezone vreme mi je malo pokvarilo planove pa sam od aprila do sada presao nekih 2000 km.Ali dobro bilo kako bilo, imam nameru da stavim neku jacu sijalicu za kratka i duga svetla jer imam nekako utisak da mi svetlo slabo svetli ali to je samo utisak jer stalno uvece tako kad idem gradom vozim osvetljenim putevima pa kada udjem u neku zamracenu ulicu bez osvetljenja tek tada vidim da se lepo vidi pod farom,ali ja zelim jacu sijalicu da stavim da svetli jace i duze, vase preporuke kako to uraditi i sta staviti da nesto ne pregori,znam da je xenon(zahteva ugradnju) najbolji, ali ajmo od halogenih sijalica sta predlazete i sta od ksenona, sijalica u faru je fabricka,ne znam ni koliko je jaka ni nista... :) hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: nemam :(

Aj da probam da pomognem.Tebi je u faru R2 sijalica(balonka),ili halogena h4?Ako hoces jace svetlo xenon ili projektor sa xenonom ti ne gine zato sto ako ubacis jacu sijalicu rizikujes da istopis far,staklo fara i instalaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: nemam :(

Opet ja,a koja ti je sijalica tacno?

edit:sad videh da si napisao da neznas ni koja ni nista... hm verovatno ti je balonka,ako sam u pravu onda kupi halogenu sijalicu za motor; ali racunaj poboljsanje od 10% do 15% po mom subjektivnom misljenju,ako je obicna H4 kao iz auta onda samo xenon,nemoj da stavljas sijalicu jace vataze.Xenone su moji drugari pokupovali na bubanj potoku za 2000(2x sijalica,2x balast,bez garancije) a xenon ugradis sam za pola sata uz ladno pivo ili vrucu kafu :zdravo:

Promenio član Arakis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

aj slikacu sutra posto je sad mrak tamo u garazi,ali i ja mislim da je balonka jer je fabricka sijalica,sad nesto ceprkam po oglasima i komplet xenon je oko 2 soma,tako da nije skupo,jedino ugradnja,ne znam kako se ugradjuje :\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: nemam :(

Nadao sam se da je obicna H4 sijalica, i onda je procedura malo laksa...za ove sijalice neznam da ti pomognem :neznam: tu vec mora neko iskusniji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12230 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Gledaj da kupiš xenon za skutere, nešto ovako:

 

DSC00252.jpg

 

...zato što ima nekoliko adaptera za različite vrste sijalica a i ballast je dosta malih dimenzija - zgodan za ugradnju u skuterče.

 

Dobićeš uputstvo uz xenon pa sastavljaj, nije teško.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kao sto ti cika Arakis rece, ugradi tako ili ovako nesto i dobices bolje osvetlenje

 

DSC_0779.jpg

photo upload

 

 

DSC_0788.jpg

upload pic

 

Xenoni namenjeni za 50cc bas zbog promenljivog napona. Nakon ili pre ugradnje obavezno proveri na Heli gde ti "baca" far....mozda je rastelovan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

U vezi ove teme hteo bih da pitam dali moze da svetle obadva fara srednje svetlo ali nekako da se ne izgubi dugo svetlo kad se pritisne prekidac za dugo. Nekako mi je lepse kad bi svetlela oba fara a ne samo jedan kako je fabricki (deluje mi kako da je pregoreno svetlo koje normalno nije). Radi se o Suzuki Burgman 200. Hvala vam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mogu oba fara da svetle kad se preveze instalacija a dal je dobro to uraditi.... sigurno da nije.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 299 postova

Pitanje je kako bi to podnosili generator i instalacija ali je veći problem što bi netko po noći mogao pomisliti da je to auto u daljini (dva fara koja su jako blizu) pa izađe na cestu jer računa da ima dovoljno vremena pošto je “auto” još daleko.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

Слажем се са вама. Један ми је предложио да остане све како је а да се дуго светло спусти мало доле (да не би сметало другим возачима) и тако да раде оба, стим што би мало јаче светило једно светло. За сада остајем на фабричком како је до сада.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Možes to uraditi ali majstor ti mora sve sijalice prebaciti na led zbog opterećenja reglera, jedino migavce ostavi fabričke.

Zbog jednog ćoravog oka, onomad sam ugradio projektore jer i meni beše ružno tako fabrički.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300s hpe 2023g.

Hvala ti Dare. Nisam 100% siguran ali mislim da su fabricke sijalice H7. E sada sa kojim led sijalicama bih mogao da ih zamenim (za srednje i dugo svetlo) i dali treba dodatno neko rele da bi se stavile led sijalice ili jednostavno samo se zamene. Mozda znas otprilike koliko kostaju led sijalice i eventualno to sta ide sa njima da bi radile.

P.S. Radi se o Suzuki Burgman UH200 (2017g).

 

Edit! Dobio sam info od majstora gde sam stavljao daljinski za Satelis da je set led sijalica sa trafo (H7) u kompletu 70 eura + montaza od 10 do 20 eura. Jedino ne zna dali ce imati neko vece opterecenje ka da bi se koristela oba fara non-stop.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Izvolte pa birajte, drugar ima H7 set..... dobre su, male kompaktne

CNSUNNYLIGHTCARLED.ALIEXPRESS.COM

Discover the wide range of Автомобили и мотоциклы from AliExpress Top Seller cnsunnylight Official Store.Enjoy ✓Free Shipping Worldwide! ✓Limited Time Sale ✓Easy Return.

 

U cenu dela/rada ne ulazim, svako ima neku svoju racunicu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400, K9

Pozdrav svima.

Vozim Burgmana 400 K9 i zanima me slijedeće.

Za kratko svijetlo koristi H7 u lijevom faru, a za dugo svijetlo u desnom faru, samo samo jednu nit od H4.

 

Da li, ako bi stavio led žarulje ( H7 i H4 ) mogu i drugi kontakt od H4 spojiti paralelno za kratkim svijetlom, kako bi svijetlila oba fara kad je kratko, a dugo bi se palilo dodatno kao i do sada?  

 

Bonus pitanja su: 1. koliko generator proizvodi W na leru, ako po specifikaciji na  5 000 r/min  proizvodi 400 W?

                                 2. Koliko W troši samo sistem ( injektori, pumpa za gorivo i ostalo) bez sijalica?  

 

Sve skupa me zanima radi potrošnje struje, tj. opterećenja generatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja