Jump to content

Moto Zajednica

Zujalica za curu 22god? pomoc!!!!!!

Recommended Posts

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: tu sam blizu
  • Motocikl: KTM smT 990,YZF R6.WR125X

Eo ovako imam slatke muke,u mojoj familiji svi voze uklucijuci sestru sestra mi vozi od svoje 16god evo sad ima 22 i evo posto je zavrsila fakultet upisala drugi moji doma oce da je caste motor e sad pitanje je koji ona voli R motore al nikad nije vozila R kao sto rekoh ima iskustvo vozila je Kawsaki zr7s od 750cc sa16god do 19 i trenutno vozi mog BMW g650gs i yamahu wr125x.Sta vi mislite koji R bi mogla ona uzet do 600cc?Budzet oko 3 000 3 500e ....Toliko od mene nadam se da ce te mi pomoc motor bi trebali da uzmemo u ovih nekoliko mjeseci da ga svikne do ljeta da moze samnom po moto skupovima :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

... e sad pitanje je koji ona voli ...

 

Pa mozda da prvo nju pitas? :)

A mozda zele da je iznenade...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ako je vozila ZR7s, na bilo kojem novijem R-u ili F-u od 600ccm će biti kao kod kuće. Ako ste za 4 cilindra, tražite dobar R6, CBR600F (sport ako nađete zbog malo sportskijeg izgleda), ZX6R, GSXR 600. Ako ste za dva cilindra, onda ER6F, SV650S... Ako već ne cilja tačno određen model, onda treba gledati što bolji primerak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

2014-Yamaha-XJ6-EU-Midnight-Black-Studio-007.jpg

 

Ako već nije vozila R motore, mislim da je ovako nešto bolje rešenje, bar u međuvremenu. A i nakedi su u modi ;)

 

Postoji i verzija sa punim oklopom koja baš podseća na zujalicu:

 

Yamaha-XJ6F-2010-1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ako to registruješ na CG table onda ciljaj neke jače varijante, kad već pređeš 500cc isto ti je jel motor ima 34 ili 94kw, klepanje je svejedno, a ako je već vozila veće motore ko što kažeš znači nije joj bauk motor od stotinak konja, samo da se navikne na taj novi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: tu sam blizu
  • Motocikl: KTM smT 990,YZF R6.WR125X

Njoj se svidja ninja novija znaci 2008 2009 ona trenutno bez problema vozi mog bmwa I yamahu al opet ne znam kako ce ona po podgorici jer je na studije ic sa 120 130 ks,ima guzvi Rovi nisu lagani,ona je visoka 175 od prilike taman za curu bar po mojem misljenju,a ocemo da je iznenadimo sa nekim R motorom al da bas ne izgine sa zr7s se lijepo snasla vozila ga od 16god do 19..Poslje prodali pa kupili bmw I wrx.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

ZR7S je tezi ili u najgorem slucaju iste tezine u odnosu na Ninja-u sa tim da je centar tezista nizi kod Ninja-e sto bi trebalo da motor cini jos laksim za korisnika. Mislim da u ovom slucaju ne bi trebalo da razmisljate o tome da li ce joj tezina biti problem ako je vec tako dobro vozila zr7s vec koliko pametno ce da obuzda nervoznih 110+ konjskih snaga u odnosu na relativno smirenih 76ks kod zr7s ili 50ks kod GSa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

Nisam odmah hteo da se mesam al kao aj da i ja koju pametnu kazem. Covek je lepo napisao da joj se svidja Ninja 2008-2009 a savetujete motore ili 2000+ ili F varijante. Hoce da je iznenade sa R motorom i sad sam shvatio da pisem glupost.

 

Imate para da joj kupite sta zeli? Kupite joj sta zeli. Zasto mislite da je manje 100 KS od 120 KS?

 

Naucio sam jednu lekciju na licnom primeru.

 

Hoces da nekom kupis na poklon nesto sto zeli, znas tacno sta zeli i odlucis da kupis nesto drugo.

 

Postigao si dve stvari: 1. ostao si bez para i kupio si poklon za koji ocekujes "zahvalnost" 2. naterao si tu osobu da "bude zahvalna" za nesto sto joj se ne dopada i nije zelela.

 

Sto bi rekli manageri pretvorio si "win win" situaciju u "lose lose" situaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Tesko ce za 3000e da kupe Ninja-u 2008-2009. :jok:

Da nisu naglasili da je budzet oko 3-3.5k eura verujem da bi vec kupili spomenutu Ninja-u i imali tvoju win win situaciju.

 

Da je u pitanju moja sestra, pogledao bih sta sve upada u budzet od modela pa bih probao izokola da je ispitam koji od tih motora joj se najvise.

 

Slazem se da 10-20 ks na R-u ne pravi veliku razliku ali je takodje velika razlika u isporuci snage BMW650GSa i vec spomenute Ninja-e. Ja npr. mojoj sestri nikad ne bih dao takav motor u ruke posto sam prilicno ubedjen da nije spremna za tako nesto, pritom ne mislim na ustaljeni stereotip o zenama vozacima nego svesno procenjujem necije sposobnosti. Naravno nisu sve sestre iste i ne naturam im svoje misljenje(niti mogu posto devojku u zivotu video nisam) vec im samo dajem temu za razmisljanje.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

da je to moja sestra dao bi joj novce u datoj prigodi pa neka si sama kupi šta joj je volja. isto ce se iznenaditi sa 3500 eura na stolu a možda i više a nebi poslje strahovao dali ce je neko ubiti na motoru ili ce to sama napraviti i mirno bi spavao.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Ma Hayabusu brate, nek' ide život :)

 

 

Ovo je možda najbizarnija tema u istoriji ovog foruma - kupiti devojci od 22 godine R motor na poklon. R motor je potpuno besmislen i za nekoga ko ima 30 godina iskustva osim ako će taj R voziti na stazi. A neće - 99,9% R motora se vozi po ulicama i vlasnici se pate i lome na njima zbog pozeraja.

 

Kupi joj skuter od 250 cc, lepo će se provoditi na njemu. Ili eventualno, maksimalno, Ninju 250.

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja