Jump to content

Moto Zajednica

Sudar motocikliste i bicikliste

Recommended Posts

  • U prolazu, 83 postova

Istina je da ponekad malo emotivno reagujem, pa mozda ponekad i preteram malo u izjavama.

Nadam se da necu zbog toga biti shvacen na pogresan nacin.

Daleko od mene da sam neki idealista ili ne daj boze neki moderni Don Kihot, ali opet mnogo ginemo, i definitivno svakako da neke navike treba menjati i u nama.

 

Medjutim, posto sam takodje i automobilsta, i million puta vidim ludake u automobilima koji me preticu sa 200+ na autoputu, ili nekim magistralnim putevima, ulaze u makazice, izlecu na suprotne trake u krivinama, ma haos prave. Pa iako je to cesta pojava, nikada kada neki automobilista ima udes, se ne generalizuje da je sigurno isao 200+, da je pravio cirkus i slicno, vec se pokusava maksimalno objektivno determinisati zbog cega je do udesa doslo.

 

Kod bajkera to nije slucaj. Mi smo bajkeri, kolektivno dozvolili, cak i kada je situacija cista kao suza, i bajker nema nikakvu krivicu u udesu, da ipak postoji neki "crv sumnje", sigurno je isao brzo, mora da je tockirao, verovatno je divljao, a sa druge strane opravdavaju se postupci ostalih ucesnika u saobracaju, direktnih krivaca za nezgodu, koji bi bilo gde drugde na svetu fasovali debele robije.

 

Parkiraj neosvetljenu slep prikolicu na magistrali u sred krivine u Francuskoj, i ostavi je tako celu noc bez ikakve signalizacije, kako se desava redovno kod nas.

Ne dao ti bog da pod nju podleti bajker i pogine. Sve moto asocijacije ce se dici na noge. Niko nece pitati koliko je isao km/h, policija sa tobom nece ni da prica, a ti ces izaci sa robije kada ti se unuka bude udavala.

 

O tome pricam. Ne zelim da ako je jedan bajker juce tu prosao iznad ogranicenja, da se i meni sutra sudi zato sto je on to uradio. On je on, a ja sam ja. O tome mi prvi treba da vodimo racuna, i da ne ulazimo u klopku da, kako bismo se nekome dodvorili, da "osudjujemo" kolegu i sami, a bez da imamo cvrstih dokaza da je konkretno licno on, tada, u tom trenutku, uradio ovo ili ono, sto je bio presudni okidac za udes.

Jer ce ta zamka, i ta kolektivna vizija bajkera siledzije, koju i sami na neki nacin pasivnoscu odrzavamo, da se obije svakom od nas o glavu danas ili sutra.

Izvinjavam se na duzem postu, sto vise matorim, sve me vise pogadjaju udesi kolega.

:zdravo:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650

Podrzavam zikinu teoriju apsolutno.

Sto bi moj cale rekao, "za udes je potrebno dvoje". U 95% situacija ovo jeste istina. Ne radi se o tome koje na kraju u pravu nego da do toga ne dodje, ako nista drugo izbegavas zbog svoje glave i imovine a ludaka ima i bice ih uvek i svuda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS

kad sam poceo da vozim motor ocekivao sam najvise "problema" sa vozacima motornih vozila.

 

 

medjutim, zaista se nisam nadao da su gomila problematicnih bas biciklisti pa i pesaci....koji iz nekog razloga misle

da uvek mogu da idu po sredini ulice, seku gde im je zgodno, pretrcavaju kao da su supermeni i sl....

 

pre 10tak godina mi je tako izleteo (takodje pod alkoholom) biciklista, i ja da ga ne bi pokosio (sa kolima) i ne dao bog nesto gore,

smotam pun desno i zavrsim u kanalu pored puta ...meni pocepana glava i odvaljen auto..... a biciklista ... ODE :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2355 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

 

 

pre 10tak godina mi je tako izleteo (takodje pod alkoholom) biciklista, i ja da ga ne bi pokosio (sa kolima) i ne dao bog nesto gore,

smotam pun desno i zavrsim u kanalu pored puta ...meni pocepana glava i odvaljen auto..... a biciklista ... ODE :)

Ja sam imao slično u Simanovcima- razbijen suvozač,razbijen ja,razbijen auto. Ali meni je izleteo profesionalac,trezan. Iz sporedne ulice mi je izašao sa kamionom sa prikolicom. Pošto sam izbegao da se zabijem pod kamion,već sam odvalio banderu.,dotični je ladno dao gas i otišao. Posle je naravno,bio svedok na sudu...

Da li ovo u opšte ima veze sa temom???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSX-R & KTM 250SX

A ovaj događaj potvrđuje moju teoriju koju decenijama koristim: Kad vidiš ispred sebe bilo šta "sumnjivo", nikako ne predpostavljaj šta će neko tamo da uradi, nego odmah koči (dok još imaš vremena da to bezbedno učiniš), jer posle možda više ne dobiješ priliku za to.

 

Žika je 1000% u pravu.

 

Možemo kriviti druge, državu, propise, nepažnju, čekati da se stvari poprave itd. Kada se izgubi glava ili ostane invalid apsolutno je nebitno ko je kriv, ispravke NEMA.

 

Za svaku "sumnjivu" situaciju na koju odmah ne odreaguješ, KRIV SI.

 

Ko se oslanja na pretpostavke i reakcije drugih u saobraćaju, bolje je da odmah batali motor. Ni jednom nisam seo na motor a da nisam imao barem 3-4 kritične situacije zbog reakcija drugih, to je jednostavno tako.

Opcija 1 - prihvatiti i paziti, "samo u se i u svoje kljuse", Opcija 2 - prodati motor

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ko se oslanja na pretpostavke i reakcije drugih u saobraćaju, bolje je da odmah batali motor. Ni jednom nisam seo na motor a da nisam imao barem 3-4 kritične situacije zbog reakcija drugih, to je jednostavno tako.

 

Ne slažem se, treba se oslanjati na pretpostavke šta će drugi uraditi, ali uvek u pesimističnom smislu, dakle uvek pretpostavljati da će uraditi najgore, najgluplje...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ziko, kakve su vesti u vezi Ace, decka oko koga je cela prica i nastala?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ziko, kakve su vesti u vezi Ace, decka oko koga je cela prica i nastala?

Aca je imao dve operacije na pršljenu i oporavlja se uspešno. Poslednjih par dana sam odsutan i nisam se čuo sa njegovim ocem, ali se očekivalo da za neki dan napusti bolknicu i dođe na kućno lečenje. Inače je pokretan i hoda normalno (jedino što mora da nosi "kragnu". A i biciklista je odlično prošao u udesu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Ziko, kakve su vesti u vezi Ace, decka oko koga je cela prica i nastala?

Aca je imao dve operacije na pršljenu i oporavlja se uspešno. Poslednjih par dana sam odsutan i nisam se čuo sa njegovim ocem, ali se očekivalo da za neki dan napusti bolknicu i dođe na kućno lečenje. Inače je pokretan i hoda normalno (jedino što mora da nosi "kragnu". A i biciklista je odlično prošao u udesu.

 

Bogu hvala, pretrnuo sam kada sam čuo da mora na operaciju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja