Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia rs 50

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova

Hocu da kupim motor,inace svoj prvi.Odlucio sam se za neki od 50 kubika za pocetak,ali iskljucivo sa rucnim saltanjem znaci skuteri me ne zanimaju.Od svih najvise mi se svidja aprilia rs 50 od 2006 god,stariji su mi ruzni,ali slobodno ako neko ima bolji predlog neka predlozi budzet je oko 1500 eura.Ako neko ima apriliu bilo bi dobro da mi kaze utiske sto se tice odrzavnja,kvarova na sta obratiti paznju.Takodje posto je ovde vecina iskusnih bajkera bilo bi dobro da mi neko napise nesto i u vezi kupoprodaje,sta i kako.Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova

Vozio sam rs50 98. god. dve sezone. Model iz 2008 god. ima jedan moj drugar i mogu ti reci da je veoma lep motorcic, sporiji je od njegovih predhodnika ali lakse se vozi... u prevodu ima skracen prenos i prestelovan usis tako da ozivljava na oko 4000rpm (modeli pre 06.god. ozivljavaju od 6000rpm.) Koliko sam video agregat je isti Minarelli AM6 koji se dobro pokazao i ima rezervnih i aftermarket delova na pretek.

 

Ono sto se meni nije svidelo i nateralo me da kupim skuter je to sto posle duzih voznja otpadale su mi sake i ramena, nezgodan polozaj brate mili, na koji nikako nisam mogao da se naviknem... takodje je zamorno to sto trazi puno saltanja i voli da mu zavrces gas. Ono sto je bitno da se kaze za takvo motorce je to da vecina bajkera pocetnika danas uci da vozi na tim motociklima, nekima to i ne ide za rukom onako kako bi trebalo pa strada kvacilo i menjac....

 

Sto se odrzavanja tice, ako mu kupujes adekvatno ulje za mesavinu i ne cepas ga cesto u crveno ne bi trebao da imas problema. Nadam se da sam ti malo pomogao, Pozdrav. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Sam mesa ulje ako sam dobro informisan?Koje su cene odrzavanje,sto podrazume redovni servis i na koliko se radi?Ako imas neki savet pri kupovini sta da pogledam posto se bas i ne razumem u motore,a i nemam nekog strucnog ko se previse razume

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova

Tako je postoji pumpa za ulje i sam pravi mesavinu... ali ne radja sam ulje :nego moras da sipas :D sto se tice cena odrzavanja ne znam da ti kazem jer smo ja i drugar sami cistili karburator, menjali ulje u menjacu, menjali antifriz, svecicu naravno, cistili filter vazduha itd... a koliko servis sve to naplacuje stvarno ne bih znao.

 

Savet za kupovinu.. proveri kakva mu je kompresije, znaci dok je motor ugasen ubacis ga u brzinu pustis kvacilo i guras motor ne sme da ide lako, mora dobro da zapinje. Kada ga budes probao izadji negde na neku ravan put i pusti ruke sa kormana, motor mora da nastavi da ide pravo ne sme da vuce u stranu ! probaj svaku brzinu znaci od prve do seste da vidis da l' izbacuje iz brzine ako izbacuje onda ima problem sa menjacem... takodje pre nego sto krenes kada ga ubacujes u prvu slusaj da li se cuje neki cudan zvuk iz menjaca ne sme da "krlja" itd.... itd... to bi bilo nesto onako najosnovnije....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja