Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX 750 EF

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav ljudi

 

Novi sam clan, predstavio sam se po propisu :) i trazio po forumu informacije o motoru iz naslova teme ali nisam uspeo da nadjem nista pametno.

 

Ako neko moze da me uputi na pravu temu rado cu nastaviti diskusiju tamo.

 

U svakom slucaju, pazario bih jedan '86 Suzuki GSX 750 EF sa predjenih 50 i kusur hiljada km. Znaci ukratko me interesuje kakva je masina u pitanju, da li je neko imao iskustva sa njim i sl. (nasao sam specifikacije, godista i sl ali nista vise od toga s obzirom da nije R). Pretpostavljam da ova kilometraza ne predstavlja toliki problem za sam agregat ali me i tu interesuju vasa misljenja.

 

Ukratko, da li je neko imao iskustva sa njim i da li ovo predstavlja dobru kupovinu za neku 'touring' namenu?

 

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

U svakom slucaju, pazario bih jedan '86 Suzuki GSX 750 EF sa predjenih 50 i kusur hiljada km. Znaci ukratko me interesuje kakva je masina u pitanju, da li je neko imao iskustva sa njim i sl. (nasao sam specifikacije, godista i sl ali nista vise od toga s obzirom da nije R). Pretpostavljam da ova kilometraza ne predstavlja toliki problem za sam agregat ali me i tu interesuju vasa misljenja.

 

 

Prvo i glavno pitanje, koliko si siguran u ovo sto si napisao? Da je motor presao toliko...To ispada za 28godina po nekih 1800km godisnje...

 

Ako je tako, onda nema neke velike greske, ukoliko je motor odrzavan (nije vozen bez ulja i sl) il nije imao neku vecu havariju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Hvala na brzom odgovoru.

Pa prema vlasniku i satu, to je ta kilometraza. Nisam ga jos uvek video uzivo, prema stanju sa slika solidno je odrzavan. Trebao bih da ga pogledam za vikend sad.

 

Solidno se razumem u auto-mehaniku ali sam apsolutni pocetnik sa motorima. Pretpostavljam da je slicna prica, curenje ulja, ne/miran rad, paljenje, dim na auspuhu, odziv na gas i sl?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

A mene zanima koliko traze za njega?

 

800 eur. Ima ga na polovnim automobilima http://www.polovniautomobili.com/oglas5256059/suzuki_gsx_750/

 

 

 

Nije mi problem da ga doteram u odlicno stanje ako je potrebno ali nemam zivaca i vremena za generalne i sl.

 

Ukratko, na sta da obratim paznju?

 

Svaki savet je dobrodosao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Ahahaha prema vlasniku i satu ahahah izvini sto se smejem ima postenih...Ako je on 1 i jedini vlasnik, kupio motor '86 doterao ga u jugu a radio na trulom zapadu i motor vozio samo kad dodje 1 godisnje nazad da se pokaze onda je moguce...

 

Elem bas tako, slicno auto mehanici, cudni zvuci, ajd curenje ulja moze biti do dihtunga, pipni grane il motor kad dodjes da vidis dali ga je palio da ga pripremi za tvoj dolazak itd...

 

Imas ovde temu sta i kako pri kupovini motora pretrazi malo forum evo i ova My link...

 

Pravilo br.1 koje ja cesto ne postujem pa pogresim jeste ostavi srce kuci...

 

Malo off-a

Srki sta uradi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

Evo me sedim za kompom i smaram ljude koliko im traze za motor star 25 plus godina 1neznam.gif

Salu na stranu razmisljam se da li da pocnem da ga sredjujem vise ili da ga stavljam na dobos. Kako tebe sluzi Suzana? Pozz1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

@ Stefan

 

Poslusaj me i ako imas tih 800€ u dzepu, sacuvaj ih jos koji mesec i dodaj jos koju 100-kicu i kupi '90+ GSX 600 il 750 za ovo sta god krenes da kupujes moras da juris i trazis delove, pricam o potrosnom materijalu i pricam iz iskustva i ja i Srki vozimo manjeg EF...

 

Npr...

 

@Srki

 

Generalno vozim se, ubih 5000km, propisao semering na radilici i dalje slinavi, pa propisala gumica u koc. kljestima - sredjeno, pa propisao glavni kocioni- napakovao od bandita '03 ceo cil sa rucicom, posto je to jeftinije nego kupiti set za reparaciju gl.kocionog i tako... tekuci problemi al gura...1oda.gif

 

Izvini Stefane sto se ja i Srki dopisujemo u tvojoj temi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Hvala na savetima. Pogledacu ga za vikend ali me je mehanicar savetovao da je to jednostavno prestar model koji ce mi konstantno izvlaciti pare iz dzepa u koliko god dobrom stanju bio...

 

Kako stvari stoje, pricekacu jos za neki TDM ili sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

nema više oglasa.

Hteo sam da ga vidim, jer jednog takvog sam ja oglašavao u ime druga ovde ne bjb pre par godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

^ Nije taj, ovaj je u orginalnoj color shemi plavo-beloj...

 

@Stefan

 

To sto je motor star ne znaci da ce ti izvlaciti pare pogotovo ako je ocuvan, ali teze nalazis delove...Niko ne sme i ne moze da ti garatuje da ti motor npr '98 nece izbiti koliko hoces para ako ti se zalomi ...

 

Generalno Suzukijeva GSX serija su odlicni motori, tako da te vrbujem da se pridruzis sekti...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Nije uvek sve krsevilo kao sto obicno bude u Srbistanu. Pre punih 10god sam prijatelju prodao GSX750es 1985god, 2god pre toga je uradjena kompletna generalna motora (secam se da je kostalo preko 1800dm) a motor je uradjen u street fighter sa dosta prepravki.

Elem moj prijatelj se vozi i dan danas (istina ne prelazi puno zbog posla) ali osim redovnog odrzavanja nije imao ni JEDAN problem.Naravno struja je prepravljena jos 2001, a motor izgleda prelepo i danas.

Znaci sasvim je razumljivo da on motor (ako prodaje ) nece dati ispod recimo 1500-1600e a ovo sto se prodaje za 600-800e ne bih komentarisao.Mene je LTD750H1 izasao skoro 3000e sa reg ali sam bez ijednog problema presao letos 6000km, koliko para toliko muzike,pozz iz Moto servisa Lukac

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja