Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha TDM 850 3VD

Recommended Posts

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Pokusao sam u pretrazi naci slicnu Temu ( cini mi se da je o tome vec bilo rijeci ),a li bez uspjeha. :neznam: Pitanje za sve TDM-ase kako rijesiti problem "rupe - knedle" na TDM-u izmedju 2500 i 3000rpm, a koja narocito dolazi do izrazaja u trecem i visem stepenu prenosa koji zna biti veoma neugodna u datom trenutku. :ups: Svaki savjet i preporuka dobro dosla. :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Na mom TDM-u 3vd (otudjio sam ga poodavno) taj problem sam resio poliranjem sibera karburatora i kracenjem opruga istih za jedno 20mm. Te simptome daje zbog manjka smeshe na tim obrtajima, a kod polovnog motora malo slabi depresija i nema snage da savlada silu opruga i otvori sibere, tj doda motoru bogatiju smeshu. krute membrane mogu da prave isti problem, ko ima mogucnosti treba da ih zameni, ali originalima!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Sta podrazumjevas pod "polovan motor" posto je moj TDM presao cca 30000km bar po satu ( kupio ga sa 17000km ) i zadnja je serija 3VD 1995. godina, a taj "problem" je dosao do izrazaja najvise prelaskom sa starog olovnog benzina na bezolovni benzin kad se povecala i potrosnja u prosjeku za 1 L/100km na istom rezimu voznje.:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

30000 je dobra kilometraza, ali 20 godina je veci uzrok problema i ne bi trebalo da ima veze sa bezolovnim benzinom, Ja koristim benzin OMV max-motion i dodajem wurth aditiv za bezolovni benzin, nisam primetio nikakve razlike. Bezolovni benzin moze ostetiti neke delove agregata, jer olovo je podmazivalo taruce delove gde ne stize ulje tipa ventili, vodjice, sedista,cela klipova... delovi novijih motora(koji trose bezolovni) su napravljeni od drugacijeg materijala, tj imaju samopodmazivanje. Za ostalo nema veze, jer oktanska vrednost je ista tako da ne utice u mnogome na performanse motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

U nekim razgovorima sa drugarom ( koji ima isto 3VD ) rekao mi je da je tu "rupu" rijesio vadeci sve pregrade i ostalo sto se nalazi u srednjem loncu, a originalne topove nije dirao. Neznam bi li sta pomoglo da se izbaci skroz taj srednji lonac. :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Promenama na izduvu kod TDM-a se ne dobija mnogo(da zanemarimo zvuk). Uopsteno govoreci ja sam pristalica fabrickog izduva, ili sportskog, ali opet markiranog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: yamaha virago 125,Yamaha Tdm 850 3vd

Pogledaj da nema lufta izmedju airbox-a i karburatora,to se desava da ne lezi lepo na flasnama i falsira vazduh

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Vrnjačka Banja-Beograd
  • Motocikl: TDM 850

Cuo sam da jos neki imaju problem sa tom "knedlom", ja sam probao i ne mogu da primetim, e sad, ja nemam srednji lonac, mozda zbog toga, ne znam. Ali sam skoro stavio novi fabricki filter vazduha, bio je neki budzeni nalik na kn ali ni blizu, i dok je on bio javljalo se po nekad, tako da proveri taj filter i kako naleze i naravno provera karburatora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Interesantno je da se ta "knedla" ne javlja konstantno, vec u "nekim" trenutcima. :zbunjen: Juce i danas sam vozio motor i cak u IV brzini spustao ispod 3000 rpm, pa ubrzavao i nisam osjetio da se motor buni, sem standardnih vibracija koje ima paralel twin u tom rezimu voznje. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

I ja sam imao problem sa "knedlom" u visem stepenu prenosa od prilike u tom opsegu obrtaja ali kada oduzmem pa dodam gas i zamenom lanca bregaste je nestala,ako je imas kada je gas "odvrnut" onda poslusaj @mikamoto savet.

Javljalo mi se zatrzavanje kada odrzavam brzinu izmedju 3-4000 rpm,jedna iglica vise potrosena pa sam drugu podigao za jedan podeok da izjednacim smesu i nestalo je trzanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Primjetio sam da s`vremena na vrijeme kad udjem u prostoriju gdje mi stoji TDM da se osjeti smarad benzina,ali nema tragova curenja - preljevanja karburatora ispod motora. Vjerovatno je mala kolicina koja ne stigne do poda, vec ispari na bloku motora. To se desava kad ne zatvorim slavinu goriva ( ali ne uvijek ) poslije voznje. E tad prilikom palenja prvo upali na lijevi cilindar u pravcu kretanja motora ,pa onda nakon par ( mozda i desetak ) sekundi javi se desni cilindar - proradi i ujednaci rad motora, naravno pod saugom. Taj simptom ( cuo sam ) da imaju i drugi vlasnici TDM-a 3VD i da je to kao "normalno". :zbunjen::neznam:

Do TDM-a sam imao sve cetvorocilindricne motore i nikad nisam imao slicne "probleme", pa mi je sad sve to nesto novo. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Dva cilindra pa oseti i naj manju razliku,iznivelisi nivo goriva u šoljama 5,8-6,8mm za 3vd a plastiku gde se nalazi iglica plovka ispoliraj lagano polir pastom da slucajno ne zastaje plovak pa tu dobije malu razliku u gorivu,ja sam uzeo stapic za usi i tako ispolirao posto je bilo sitnih zljebova.

A nije lose i sibere ispolirati gde klizu,prvo 1000 vodenom smirglom pa pastom za metalik boju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Primjetio sam da s`vremena na vrijeme kad udjem u prostoriju gdje mi stoji TDM da se osjeti smarad benzina,ali nema tragova curenja - preljevanja karburatora ispod motora. Vjerovatno je mala kolicina koja ne stigne do poda, vec ispari na bloku motora. To se desava kad ne zatvorim slavinu goriva ( ali ne uvijek ) poslije voznje. E tad prilikom palenja prvo upali na lijevi cilindar u pravcu kretanja motora ,pa onda nakon par ( mozda i desetak ) sekundi javi se desni cilindar - proradi i ujednaci rad motora, naravno pod saugom. Taj simptom ( cuo sam ) da imaju i drugi vlasnici TDM-a 3VD i da je to kao "normalno". :zbunjen::neznam:

Do TDM-a sam imao sve cetvorocilindricne motore i nikad nisam imao slicne "probleme", pa mi je sad sve to nesto novo. :stabre:

Potpuno iste simptome ima I moja super tenera, I ja sam razumeo da je to normalno I da je valjda zato sto je naslonjena na levu stranu? Inace,gume od slavina su mi skoro zamenjene, tako da smrad goriva ne bi trebalo da je od njih. Nisam strucnjak ali mislim da karburatorima treba dobar majstor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

Primjetio sam da s`vremena na vrijeme kad udjem u prostoriju gdje mi stoji TDM da se osjeti smarad benzina,ali nema tragova curenja - preljevanja karburatora ispod motora. Vjerovatno je mala kolicina koja ne stigne do poda, vec ispari na bloku motora. To se desava kad ne zatvorim slavinu goriva ( ali ne uvijek ) poslije voznje. E tad prilikom palenja prvo upali na lijevi cilindar u pravcu kretanja motora ,pa onda nakon par ( mozda i desetak ) sekundi javi se desni cilindar - proradi i ujednaci rad motora, naravno pod saugom. Taj simptom ( cuo sam ) da imaju i drugi vlasnici TDM-a 3VD i da je to kao "normalno". :zbunjen::neznam:

Do TDM-a sam imao sve cetvorocilindricne motore i nikad nisam imao slicne "probleme", pa mi je sad sve to nesto novo. :stabre:

Potpuno iste simptome ima I moja super tenera, I ja sam razumeo da je to normalno I da je valjda zato sto je naslonjena na levu stranu? Inace,gume od slavina su mi skoro zamenjene, tako da smrad goriva ne bi trebalo da je od njih. Nisam strucnjak ali mislim da karburatorima treba dobar majstor

pozdrav a ja imam iste simptome dajte preporucite dobrog majstora u okolini Novog Sada hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

U nekim razgovorima sa drugarom ( koji ima isto 3VD ) rekao mi je da je tu "rupu" rijesio vadeci sve pregrade i ostalo sto se nalazi u srednjem loncu, a originalne topove nije dirao. Neznam bi li sta pomoglo da se izbaci skroz taj srednji lonac. :zbunjen:

pozdrav isti motor isti problem ajd zajedno da ih resimo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Za pocetak spusti igle u karbovima za jedan podeok, a onda ako nisi menjao promeni emulzione tube... ja sam imao iste simptome i na teneri i na tdm i tako sam ih resavao. Mislim da ako se jave tenerasi sa foruma isto ce ti reci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

Za pocetak spusti igle u karbovima za jedan podeok, a onda ako nisi menjao promeni emulzione tube... ja sam imao iste simptome i na teneri i na tdm i tako sam ih resavao. Mislim da ako se jave tenerasi sa foruma isto ce ti reci...

emulzione tube kako se to strucno zove i gde ima hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

Ako imas nekog preko ili preko Milos e-bay da narucis

 

 

 

http://www.nrp-carbs.co.uk/shop/index.php?route=product/product&path=47&product_id=3713

pozdrav 22 evra sad dal komad ili dva valjda idu dve tube jel tako pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Jedno pitanje: ne mogu da pokopcam da li imam TDM 850 3VD ili 4TX. Motor je '97 godiste (tako mi reče prodavac) i kad pogledam VIN u njemu piše 4TX a na auspusima piše yamaha neki broj i 3VD.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: BRČKO
  • Motocikl: TDM 850-1991

Tek sam nabavio tdm-a 850 iz 1991,može li mi neko reći kolika je potrošnja ovog motora(gradska-otvoreno) pošto se meni čini povelika a motor je ispravan,očuvan i radi ko sat??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja