Jump to content

Moto Zajednica

Staklene fotografske ploce..

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FJ 1100 Yamaha

Kao mladji bavio sam se fotografijom i fotografisanjem dobrih 10-ak godina i to je bilo jako lepo, crnobela fotografija, razvijanje, i sve sto ide uz to, naravno, ruska tehnika koja je jedino bila dosupna u to vreme. Sve sam lagano to napustio kad je digitalna fotografija lagano pocela da prevladava. Jos u to vreme sam slucajno dosao u posed oko 200-tinak staklenih fotografskih plosa (negativa) iz I svetskog rata i jos tada sam uradio kontakt pozitive dvadesetak velikih fotografija koje i danas stoje uramljene na zidovima. Skoro sam zaboravio na te negative i u skorije vreme cisteci neki krs sam ih ponovo otkrio, kako mislim to velika istorijska vrednost i istorijska gradja, steta je da stoje negde bacene i neiskoriscenje. Da li neko mozda ima ideju kome to ponuditi??? Pre puno godina sam ponudio vojnom muzeju (posto se radi o IV piku srpske vojske u periodu 1914-1918), i gle cuda nisu bili bas zainteresovani, nudio sam Arhivu Srbije gde sam dobio odgovor da mogu da im poklonim.. smile.gif. Ako neko ima ideju o vrednosti tih ploca i nekome ko bi bio zainteresovan bio bih zahvalan...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Bgd-Žarkovo

Bodi dobar dan. Procitao sam o cemu se radi vezano za ploce slika-fotografija. Saljem ti broj mog bratanca Nikola, on se bavi prikupljanjem razne gradje vezane sa srpsku istoriju, pozovi ga objasni mu i nadam se da ce te se naci. Pozdrav Djura.

Nikola 063293536.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

pokušaću da nađem jednog lika na FB koji stalno izbacuje fotografije iz srpske istorije zajedno sa pričama vezanim za događaje sa fotografija.... mislim da je kolekcionar istorijskih fotografija i da će ga interesovati nešto takvo....

 

 

 

 

edit:

 

 

 

evo ovaj lik - https://www.facebook.com/bane.gajic.37?fref=ts

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FJ 1100 Yamaha

Bodi dobar dan. Procitao sam o cemu se radi vezano za ploce slika-fotografija. Saljem ti broj mog bratanca Nikola, on se bavi prikupljanjem razne gradje vezane sa srpsku istoriju, pozovi ga objasni mu i nadam se da ce te se naci. Pozdrav Djura.

Nikola 063293536.

 

hvala Đuro..pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

kolegine zene deda je Rista Marjanovic, legendarni prvi srpski fotograf...covek je snimio sve od 1-2 sv.rata...odbranu srbije, golgotu albanije, krf, grcku,povratak....

oni imaju preko 500 tih negativa i fotografija....

do sada su dobili 50e na koriscenje, od strane nekih rusa...od ostalih nista...a malo malo pa neko te slike koristi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja